» »

zvočno izoliranje 300W moči ?

zvočno izoliranje 300W moči ?

tech level ::

Ker je Nono pustil ogromno hišo, mam priložnost si naredit kar velik studio.

Vse mam pripravljeno in začnem delat kmalu, nekaj pa še nimam pojma in tudi ne kdo bi to delal.

Na zelo kratko : Jaz bi rad nabijal v tem prostoru do 300w moči glasbe. Torej ZELO naglas. In bi si želel da se NIČ ne sliši ven, ker je v okolici delavnice, stroji , sosedi in tako dalje. Sosedi so dosti oddaljeni, ampak vseeno 300w se sliši daleč.
Je možno da to sploh naredim, a bo en gradbenik znal sam to naredit al morem neko firmo si rihtat?

Kolko me bo stalo? Prostor je velik 30m2 in je samo en prostor velik.
  • zaklenilo: zee ()

pegasus ::

Nočeš zelo na glas. Dovolj glasno je +30dB nad ambientom, kar je več, je neprijetno in nevarno za tvoj sluh.

Za izolacijo najdi ljudi, ki projektirajo dvorane, kina, ozvočenja ipd. Ali pa začni zbirat kartone od jajc in jih na oldschool način polimaj po stenah.

tech level ::

dobro ok, še vedno dovolj naglas da moti okolico. In kompozicija muzika je zelo neprijetna za poslušat, nekatere stvari ponavljaš cel dan.

Torej kot vidim, praviš da bi znal gradbenik naredit to sam. Kje bom ta folk najdu za dvorane kina pa še verjetno minimum kos glave eur, bom raje rekel temu mojstru k bo delal ostalo, naj on naredi kar se pač da

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

"300 W moči glasbe" ti o glasnosti ne pove popolnoma nič - predvidevam, da je 300W ojačevalec. Jakost zvoka bo močno odvisna od učinkovitosti zvočnikov, kakšne velike elektrostate s 300W poženeš šele na sobno jakost. Zato se običajno moč ojačevalca ne uporablja kot merilo jakosti zvoka.

:)

Glede na to, da se kaniš ukvarjati s snemanjem, si je dobro te osnovne pojme razčistiti pred samimi gradbenimi posegi.

F. Alton Everest,
Master Handbook of Acoustics


Na netu in v literaturi je kup navodil, kako urediti "domači studio", večina jih je sicer za ameriški način gradnje hiš, pri nad je že v štartu boljša osnova. "Kartoni od jajc" v večini frekvenčnega spektra ne naredijo nič, nekaj vpoja in difuzije dajejo v visokih tonih. Če res želiš kvalitetno zvočno izolacijo, ne bo poceni, tudi DIY. Tvoja zahteva, da se ven ne bo slišalo "NIČ", pa bi znala biti zelo draga.

tech level ::

Bwaze6 je izjavil:

"300 W moči glasbe" ti o glasnosti ne pove popolnoma nič - predvidevam, da je 300W ojačevalec. Jakost zvoka bo močno odvisna od učinkovitosti zvočnikov, kakšne velike elektrostate s 300W poženeš šele na sobno jakost. Zato se običajno moč ojačevalca ne uporablja kot merilo jakosti zvoka.

:)

Glede na to, da se kaniš ukvarjati s snemanjem, si je dobro te osnovne pojme razčistiti pred samimi gradbenimi posegi.

F. Alton Everest,
Master Handbook of Acoustics


Na netu in v literaturi je kup navodil, kako urediti "domači studio", večina jih je sicer za ameriški način gradnje hiš, pri nad je že v štartu boljša osnova. "Kartoni od jajc" v večini frekvenčnega spektra ne naredijo nič, nekaj vpoja in difuzije dajejo v visokih tonih. Če res želiš kvalitetno zvočno izolacijo, ne bo poceni, tudi DIY. Tvoja zahteva, da se ven ne bo slišalo "NIČ", pa bi znala biti zelo draga.


IZKLJUČNO produciranje Trip Hop z synthy žanhra. Pevke in pevce se snemajo sami na daljavo (UK,ZDA). Jaz ne mislim nobenega snemat ker z slovenkami in slovenci mam slabe izkušnje, delam s tujci. Tako da bo le izključno za kompozicijo, synth programming bla bla, na kratko produciranje.

Glede ojačevalca in moči, ja , saj nimam pojma nikol mel o tehničnih stvareh, zato tudi mam mix engineerja posebej, mastering posebej, jaz sm samo 'skladatelj' (melodije, bobni, struktura, synthi bla bla, cel komad)

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Se pravi rabiš porihtano akustiko za reprodukcijo + izolacijo, da zvok ne uhaja preveč ven. To je takoj enostavneje kot snemalni studio.

V Slo se s tem ukvarja kar nekaj podjetij. Jaz bi se najprej obrnil nanje - samogradnja je težka, če začenjaš praktično brez predznanja.

Ti pa o tem ne bo znal svetovati noben gradbinec, razen mogoče na stopnji "nalepi karton za jajca".

tech level ::

Bwaze6 je izjavil:

Se pravi rabiš porihtano akustiko za reprodukcijo + izolacijo, da zvok ne uhaja preveč ven. To je takoj enostavneje kot snemalni studio.

V Slo se s tem ukvarja kar nekaj podjetij. Jaz bi se najprej obrnil nanje - samogradnja je težka, če začenjaš praktično brez predznanja.

Ti pa o tem ne bo znal svetovati noben gradbinec, razen mogoče na stopnji "nalepi karton za jajca".

hej. Govorimo o izolaciji

Tisto kar ti govoriš, plačam jaz engineerju kakih 150EUR na komad in mi on naredi v njegovem stuidu k je znanstvena fantastika, zakaj bi sploh v to vlagal?

Jaz govorim le in samo o izolaciji. Da se ne sliši ven preveč, k že zdej razbijam bale vsem tukaj s to musko, sploh nevem kako zdržijo.
Tle naredim odličen komad z noro melodijo, pošljem pevki, tehnično je na psu, zmazek praktično, vse to pošlješ engineerju k ti naredi profesionalen mix in mastering in na koncu maš komad k je odklop

poglej to slovenko ; prvi komad sploh izda na spotify, pošlje spotify ekipi, jo zberejo za sezname predvajanj, rezultat v manj kot mesecu že skoraj 1.000.000 predvajanj kar je na spotifyju več kot 5.000EUR od enega samega komada. Strošek pa je imela se učit klavir, za naredit komad s klavirjem je samo znanje. Skratka raje plačaš 150EUR engineerju k lahko z enim komadom narediš tok



Ne samo to, znanje ima on tehnično dosti večje od mene, nikoli se nisem maral učit tehničnih stvari jaz sem bolj praksa človek, melodije, bobni, to kar rabiš talent in prakso.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Tudi samo zvočno izolacijo ti bodo znali najbolje svetovati ljudje, ki se s tem non stop ukvarjajo, pogosto delajo tudi kakšne improvizacije za manj denarja kot so "znanstvena fantastika" studiji.

Ker nima smisla, da npr. zmečeš kup denarja za izolacijo cele sobe z 10 cm kamene volne + gips plošče čez, pol pa ugotoviš, da grejo zaradi mostov določene frekvence skozi, kot da ne bi dajal nič...

tech level ::

Bwaze6 je izjavil:

Tudi samo zvočno izolacijo ti bodo znali najbolje svetovati ljudje, ki se s tem non stop ukvarjajo, pogosto delajo tudi kakšne improvizacije za manj denarja kot so "znanstvena fantastika" studiji.

Ker nima smisla, da npr. zmečeš kup denarja za izolacijo cele sobe z 10 cm kamene volne + gips plošče čez, pol pa ugotoviš, da grejo zaradi mostov določene frekvence skozi, kot da ne bi dajal nič...

imaš kak link do kake firme? kaj da googlam?

Bwaze6 ::

Ne, se s tem ne ukvarjam.

Vprašaj tu:

PlanetAudio.si forum

tech level ::

ne bom hodil na druge forume še ta je preveč. Bom že uredil pač nekako, bomo vidli kaj pravi majster

prowb ::

Dajmo od začetka:

Kakšno ozvočenje bo noter?

Se ven ne sme slišati NIČ (kot si napisal v prvem postu), ali čim manj (koliko manj?

Kakšen je proračun?

Ena izmed firm, ki to dela je recimo elektroakustika iz lj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prowb ()

Ganon ::

Spet ste mu nasedli. Neverjetni ste. :8)

Alien123 ::

pač shintaro, malo poseben tip človeka, verjetno bolan

tech level ::

prowb je izjavil:

Dajmo od začetka:

Kakšno ozvočenje bo noter?

Se ven ne sme slišati NIČ (kot si napisal v prvem postu), ali čim manj (koliko manj?

Kakšen je proračun?

Ena izmed firm, ki to dela je recimo elektroakustika iz lj...


Link? Kera elektroakustika? -nevermind sem najdel. Jim bom pisal

Ozvočenje , studijski monitorji 100w. PLUS za poslušat vsaj 200w. Lahko čim manj da se sliši, ne rabi ravno nič, sm malo pretiraval.

Proračun, tko ne bi rad dal več k 1000EUR samo zato.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Za noter rabiš akustične pobiralce (pene specialnih oblik), da bo zvok suh - brez odmevov.

Za izolacijo navzven pa rabiš čim bolj debele oz. čim bolj težke stene (beton) brez špranj. Idealen je kletni prostor čisto pod zemljo, brez oken. Dvojni zid z vmesno izolacijo je tudi še OK.

Bwaze6 ::

Se bojim, da bo za pravo zvočno izolacijo ("soba v sobi") 1000 EUR premalo tudi v samogradnji. Fiziko je težko pretentati...

prowb ::

o ozvocenju nisi spet nic povedal...

ne recem, da za jurja ne mors nic naredit, kaj pretirano pametnega pa ziher ne!

Raje si kupi slusalke...

Raptor F16 ::

pegasus je izjavil:

Ali pa začni zbirat kartone od jajc in jih na oldschool način polimaj po stenah.


Bedarija, melaminske in poliuretanske pene za dušenje zvoka so cenovno dovolj dostopne. Poleg tega so bolj učinkovite kot ti kartoni od jajc, ki zapovrh izgledajo zelo klošarsko.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

ginekk je izjavil:

Za noter rabiš akustične pobiralce (pene specialnih oblik), da bo zvok suh - brez odmevov.

Za izolacijo navzven pa rabiš čim bolj debele oz. čim bolj težke stene (beton) brez špranj. Idealen je kletni prostor čisto pod zemljo, brez oken. Dvojni zid z vmesno izolacijo je tudi še OK.


Izolacija je najbolj učinkovita na tisti strani, kjer imaš vir hrupa. Zvočna izolacija zunanje strai prostora z virom hrupa je mimo, ker so se vibracije že prenesle na stene, še preden si jih zadušil.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Cange ::

Jakost zvoka pri določenih decibelih preide v udarni val, idelano balonček ki se bo raztezal = nerealno, torej hermetično zaprt prostor ki bo prenesel določen tlak, na to pa še dušanje frekvenc z raznoraznimi penami.

tech level ::

predrago vse skupaj.

Nabijal bom max 70W in dobro zaprl (nova okna nova vrata bodo nameščena) ... Te sanje o 300w sistemu lahko na drugi lokaciji kjer ne živim, kjer je okoli hiše ogromen vinograd tako da so prvi sosedi tako daleč da lahko dam 500w. Ampak zaenkrat ne bom v tisti drugi hiši, mislim da vsaj še 10 let ne, zato sem bom znoobiral tle s ne preveč glasn bit

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Tam v vinogradu bi jaz dal vsaj 1000W in pol trti lahko vrtiš klasiko, bo bolš rastla.

Pr taprvi trgatvi maš strošek not prnešen. Lahko daš tut 2000W, ne bo nč narobe.

tech level ::

uu tam so par let meli metalci v najemu za glasbeni studio smo jim dajali. So vse blindirali da ne pokradejo opreme. Ko sem šel na obisk smo nabijali tudi 200W+-
Eno poletje pa sm živel tam za foro pa nabijal 100W, tam lahko delaš kar hočeš. Vsi mi govorijo naj grem tam živet ampak jaz nočem.
Na kratko tam je nor plac, ampak govorimo o drugemu k je precej bolj omejen.

Bwaze6 ::

Moč ojačevalca je res relativno neuporaben podatek, ki bi kaj povedal o glasnosti reproducirane glasbe.

Online SPL Calculator

Primer: glasbeni sistem: zvočniki z občutljivostjo 92 dB/W/m, ojačevalec jakosti 150W, razdalja poslušanja okrog 2 m, 2 zvočnika, dosežena raven zvočnega tlaka 111 dB.

Drug sistem: zvočniki z občutljivostjo 85 dB/W/m, ojačevalec jakosti 300W, razdalja poslušanja okrog 2 m, 2 zvočnika, dosežena raven zvočnega tlaka 107 dB.

In to nič ne pove o kakovosti ojačevalcev in zvočnikov, le razmerje med močjo, občutljivostjo in doseženim SPL.




Klipsch Cornwall III imajo občutljivost 102 dB/W/m.

Recimo, da ga uparimo z res šibkim ojačevalčkom, Unison Research Simply Italy, 12 W na kanal!



Ta kombinacija bo dosegla večjo glasnost kot na primer 300W ojačevalec + zvočniki s slabšo občutljivostjo. Pa to nič ne pove o kvaliteti zvočnikov (in zvoka), tudi kakšni zelo cenjeni modeli imajo zelo nizko občutljivost. Npr. Raidho X1, 85 dB/W/m:



Tako da reči "poslušal sem glasbo na 200W" ni ravno definirano, kako glasno si poslušal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

LeQuack ::

Dosti bolj je problem zadušit base kot pa visoke tone. Če boš imel neke hude wooferje ne boš moral zadušiti vsega. Tako da precej je odvisno od tega.
Quack !

prowb ::

Nism si mislil, da bom kdaj to javno napisal - ampak očitno bom: stari ti si navaden butl - na začetku teme, ti je bilo lepo napisano, da sami vati ne povejo nič, pa še vedno nabijaš s tem?

sedaj ti je en lep primer povedal bwaze6, upam, da ti je sadaj kaj bolj jasno...

pero50 ::

pa dobro, vi ste butli. Delate se budalo iz sebe. Dobro veste kaj OP hoče! 300w je več kot dovolj dober podatek o kakšnem redu velikosti je govora, vi mu pa pridigate o tem, da 300w ne pomeni nič. Pač ima nek generičen radio stolp ali pa klasične zvočnike z ojačevalcem.

Moj nasvet:
pozidaj si še eno - duplo steno iz starih opečnatih zidakov in jih obloži s škatli od jajc. Okna tudi zapri s cegli. Za dušenje nizkih frekvenc rabiš čim večjo gostoto - opeko, za visoke frekvence pa peno. Visoke frekvence pa v tem primeru itak ne bodo problem. Problem so okna, ali če je to podstrešni prostor, kjer nimaš betonske plošče. Tudi višina sobe ima vpliv na širjenje zvoka. Nižje če je, manj se sliši okrog.

ginekk ::

Raptor F16 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Za noter rabiš akustične pobiralce (pene specialnih oblik), da bo zvok suh - brez odmevov.

Za izolacijo navzven pa rabiš čim bolj debele oz. čim bolj težke stene (beton) brez špranj. Idealen je kletni prostor čisto pod zemljo, brez oken. Dvojni zid z vmesno izolacijo je tudi še OK.


Izolacija je najbolj učinkovita na tisti strani, kjer imaš vir hrupa. Zvočna izolacija zunanje strai prostora z virom hrupa je mimo, ker so se vibracije že prenesle na stene, še preden si jih zadušil.


Kaj bluziš. Jaz ne omenjam zunanje strani prostora. Da se hrup ne prenaša ven (torej izolacija hrupa navzen) rabiš težko steno, še bolje dve težki steni in vmes izolacija, še bolje pa vkopan prostor. Lahko si izračunaš.

ginekk ::

prowb je izjavil:

Nism si mislil, da bom kdaj to javno napisal - ampak očitno bom: stari ti si navaden butl - na začetku teme, ti je bilo lepo napisano, da sami vati ne povejo nič, pa še vedno nabijaš s tem?

sedaj ti je en lep primer povedal bwaze6, upam, da ti je sadaj kaj bolj jasno...


Ma ja, to vsi vedo, niti ni bistveno v tej temi. Nima vsak elektrostatov, pa še tam 300W ni zanemarljivih. 300W pač pomeni dosti in če mu ne bo dosti bo dodal še 300W in še 300W.

Sicer je dovolj že 100W kitarski Marshall na elektronkah in 4x12" box, da vrže celo blok iz postelje (da tinitusa ne omenjam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izolacija sobe za vaje z bendom

Oddelek: Loža
133284 (2899) LeQuack
»

Izolacija stene

Oddelek: Loža
81288 (1051) Magic1
»

Kartoni od Jajc

Oddelek: Pomoč in nasveti
178893 (8348) Goran's Blog
»

Vrhunsko ozvočenje

Oddelek: Zvok in slika
163397 (2851) PlayRoom_si
»

starši jih ne prenesejo!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
737295 (5117) Vice

Več podobnih tem