» »

Kolk računate

Kolk računate

OmegaBlue ::

Za peko cd jev seveda. zanima me kolk zaračunate folku na CD k jim ga prepečete?:\
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Primoz ::

Vsebina?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Dami ::

Za frende zastojn:D Za ostale pa N/A.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Elemen_T ::

Primoz: Calm down. dokler tale tema poteka na takile ravni, ni da ni da jo zakleneš.

Drugač pa jest računam en cd 8-)

Heisenberg ::

ce je frend in da sam cd pol ne racunam nic,
ce pa je kr za nega pol pa jurja - zmeri ni vazno kaj - cd je ze vstet v ceno in DDV prav tako 20%

drugace pa je za frenda pa da nima cdja pol mu racunam 500sit oz. ceno cdja - odvisno kolk je on meni frend :)

Tomi ::

Sicer imam pekač šele dober mesec, tako da še nimam veliko spečenega, samo ga uporabljam samo zase in za kolega, tako da še nimam prihodka... Torej si lahko mislite, koliko računam..
metrodusa.blogspot.com

ABX ::

V naravi? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tomi ::

Ne, ničesar..
Ker kar se tiče kolegic, sem spekel samo en CD, pa še ta ni prav nič posebnega..
metrodusa.blogspot.com

LojzePek ::

Ker legalno prepisujem CD-je imam tudi mal bolj realne cene (nočem zdej reklame delat). Vsi tisti, ki pa nimate licence za presnemavanje pa vas bo BSA pohodla.

Heisenberg ::

ce bi se BSA spravla na domace uporabnike ne bi nihce vec uporabljal PCja in bi slovenija padla 10let nazaj, ker bi vsi imeli mogoce win 3.1 legalno kupljene:D

a si predstavljate kaksen kaos bi bil ce bi bilo to res ?!

panika totalna. pol bi mogl se pcje skrivat v sefih>:D

LojzePek ::

Edino pravilno. Jest mam doma vse legalno skrekano. Tako da grem vsak dan mirne vesti spat.

Heisenberg ::

mirne vesti in revez.


ma jst ne dam 5000sit za ene take windowse kot se sedaj prodajajo, kaj sele nekaj 10.000sit

programi niso vredni toliko kolikor imajo ceno.

vreden je samo mogoce trud programerjev.

ce bi bili programi desetino cene kot jo imajo sedaj, bi imela vecina legalno opremo

alesrosina ::

hm.... no, jst kopiram cd-je zastonj, pac da mi prazn cd in to je to.

Sicer pa .... glede legalnosti: jst pac si posnamem na cd-je svoje programcke, pa jih dajem naprej .... in kaj bi mi nardila BSA, ce talam naokol svoje lastne progse na cd-jih?:\

anyway... pustmo to.

OmegaBlue ::

Ja no hvala za pomoč pri odločitvi no jest ma tkole zdele standart peka kergakol 300 SIT če da CD 150 SIT(za frende nč) s krakanjem žaščite(ala original flashpoint nazadnje) 600 SIT ajde mejte se.8-)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Heisenberg ::

noja sicer sem napisal koliko racunam, toda nikoli se pa ne bi sel pirata, kot se ga grejo nekateri. jaz posnamem samo zase in za tiste ki jih poznam in jim zaupam ostalih zame ni.

sem pa nekoc ze premisljeval o tem, toda ko sem bral da je bi en zaprt pol za 3 leta me je kar minilo...v tem casu je sedaj tudi ze on zunaj :)

sicer pa nimam tolk piratskih stvari, verjetno imam windowse in office kopiran od originala toj pa vse

LojzePek ::

Pa to si upaš na forumo priznat (vsaka ti čast). Kaj ne veš, da BSA full prisluškuje po forumih. PO mojem te bodo hiter izsledil in boš naj... . Najboljš da si računalnik daš v en skrit prostor.

ABX ::

DM: da bi ti vedel kolko je tip zaslužil da je dobil 3 leta zapora.


Močni pirati obrnejo 1.000 CD-jev na teden in če računaš da kasirajo od 1.000 do 500 Sit na CD...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Double_J ::

Dej pek tih bod že.
K ti bom jz na dom prišel in če ne boš mel skrit računalnik, ga boš ti v glavo dobil!

ABX ::

Ho ho, nekdo se počuti močnega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

LojzePek ::

Double_J :
človek dej se skuliri, nisi sam na forumu. Mam občutek, da si že dobil od BSA po prstih.

Double_J ::

Dej pek no:) K sploh ni smešno. Sam eni pa tud verjamejo kar ti tlele pišeš, res jim ni pomoči.

DamoskinoS ::

hehe...peka CDjev...đabe
cebi hotel res racunat bi mogel med vtičnico in računalnik dat števc...da ti beleži porableno El. energijo ter svoj čas in seveda ceno ploščka.
To bi naneslo pa kar krepko čez 1000sit!
Da ne govorimo še o licencah ;)lahko dodate še eno 0-lo in še malo.
Peka bo pač šla naprej...samo eni to bolj iskoristijo kot drugi. Zaslužka pa dons s to obrtjo ni več.:D
moje mnenje!

lp Honzy
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

darh ::

jah... kake lustne dobijo free... frendi contribjutajo CD.. na katerem je posnet pol ane... ostalim pa za CD na katerem je posnet + 1 CD za dobro volo ;)

je tko velik boljs..
Excuses are useless! Results are priceless!

Brane2 ::

Pek:

Edino pravilno. Jest mam doma vse legalno skrekano. Tako da grem vsak dan mirne vesti spat.


Dve vprašanji:

1. Kako maš lahko stvari LEGALNO SKREKANE ?
Ajd u redu, slišu sem, da lahko naročiš pri kaki firmi, da ti odklenejo program, za katerega imaš ključ, sam to se plača.
Valjda nisi to naredu za vse programe ?

2. Zakaj spiš mirno podnevi ? Dvourni dremež po kosilu u zaporu ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Heisenberg ::

pek:
jaz sem napisal, da moznost obstaja da imam nisem pa rekel DA imam !¨
to je razlika, dobro preberi stavek......saj nisem budala da bi napisal v javnosti da imam win 98 piratske...oz saj jih nimam,

jaz imam vse legalno brez skrbi

ah f---- you

Elemen_T ::

Brane2: Kej še nisi dojel da se tip norca dela? >:D

Tomi ::

Da vržem eno kost, glede na to, da se je debata razvila v zelo kulturno (razen nekaj izpadov, seveda).
Recimo, kolega te prosi, da mu presnameš poljuben CD ( ki lahko je njegov ali pa bolj verjetno, da je od koga sposojen). Narediš prekršen, glede na to, da ti ob tem nisi imel materialne koristi, kvečjemu škodo?
metrodusa.blogspot.com

Elemen_T ::

Tomi: Očitno.

Kopiranje nelegalne programske opreme je prepovedano.
Nima veze dohodek.
Veze majo veze, če me razumeš 8-)

Ravno tako se širi nelicenčna programska oprema, in tu je point. - Da se širi in popularizira.

OmegaBlue ::

Kot prvo se ne grem nobenga "pirata"[ arg:)
Drugič:Če me frend pros da mu presnamem en CD (ni važn kuga ma gor)mu ga pač bom razn če pač ni ful zatežen tip(kot eni ki jih poznam).

Pa še neki tko na tedn zapečem kšne dva CDja glih učer sm zapeku svoj referat za zgodovino, pekača mam pa še ne en mesc.

(kar se pa BSA tiče pa zmeri tkole nardim zvečer; Ugasnem računalnik, izštekam iz mreže in use druge kable, odprem omaro, odprem svinčen trezor:D,dam računalnik not, zaprem trezor, zaprem omaro - grem spat.:\Problem rešen)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

LojzePek ::

Modri Omega : a mi posnameš par CD-jev.
Hvala ti že v naprej.



OmegaBlue ::

Pek zdej pa lohka že nehaš s takimi bolnimi.
Si že dobu tak niziv zarad "boh ve" kerga razloga.8-)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

goba ::

Jest racunam najmanj tolk:

Justy ::

Haha goba, dobro racunas:D

OldSkul ::

Oh jez poznam enga dilerja pa še CD-je rab(goba) !>:D:D

ns-miha ::

je goba jest pa od tebe ze ne bi kakega mozarta kupu, ker bi se mi pol rezu v glavo ko bi ga poslusu . Joke man !

Mislim da kopiranje cd-jev ni lepo !!Poznal sem kar nekaj piratov ki so jim prsli od APZ-ja domu morit, samo noben jih ni spustu v bajto !!

Vecina jih je nehalo snemat eni se pa ne vdajo in pecejo in zgejo naprej !!!

V sloveniji se bel splaca kako banko okrast kot da bi en cd zapeku in te najdejo ! Za banko bi dobu 3 msece pogojno za cd pa 3 leta al pa 2 let pogojno, kar se pa sploh ne splaca, sploh ker ce si pogojno te majo policaji se tolk bel na oceh.

Pamet v roke in babe lovit !
sovrazim niggerje, zide

LojzePek ::

Mašrum :

Za ta čik si celo nakladalko detlce porabo?

goba ::

Sem prevec len, da bi se mi dalo s peko profesionalno ukvarjat. Za prjatle pa z veseljem kaj prepecem in seveda silno rad vidim, da sabo prnesejo tudi kaj za pokadit.

Pek: Dobro jutro

[BISI] ::

Jaz sicer ne pecem cd-jev, ampak sem prepricanja, ki ga je izjavil The Edge (U2).
Dokler se clovek financno ne okoristi s peko cd-ja, je vse v redu!

lp :)

JurijTurnsek ::

ja frend mi mora cd dat če če kaj gori met drgač pa 500 brez cdja, 300 s cdjem
http://www.slatnaskejta.com

segi ::

hohoho.
Glede BSa in APZ bi povedal samo nekaj. Zakaj delajo iz piratstva tako velik problem? Gre tudipredvsem zaradi slovenske fovšije in tako kot pravi Korado in Brendi
Če fovšija bi gorela, bla bi ti v ognju cela, hej Slovenija, hej Slovenija.
Seveda so tile veleumni gospodje hoteli piratstvo zmanjšati s silo. Ne samo da so hoteli prepovedati prodajo praznih cd-jev, ampak so tudi hoteli imeti evidenco kdo ima v sloveniji pekača. Seveda so (še enkrat) veleumni možje pozabili na tujino, kjer so te zadeve včasih še cenejše in seveda jim je tuj tudi zakon o varstvu osebnih podatkov. Najhujše pa je, da se ti člani omenjenih organizacij pojavljajo v javnosti kakor junaki in se hvalijo kako so zmanjšali stopnjo piratstva za dobrih 11 %. No, lepo da vsaj nekdo, ki itak dela prostovoljno pomaga sloveniji pri priključitvi v (bedasto in fukjeno) EU, KJER ITAK NE VEMO KAJ NAS ČAKA, ampak gremo če pa gredo že vsi.
Nihče od idiotov pa se ne vpraša zakaj je sploh piratstvo aktualno. Zato, ker si pač ne more vsakdo s povprečno delavsko plačo privoščiti novega, nedelujočega v celoti in predvsem BLUE screenastega WINDOV$A, ki ima popravkov več kot je dolga njegova programska koda. Otroci in odrasli naj bi kupovali licenčno programsko opremo?? Da seveda, pol pa sosed zavije cd v foljo. Tisti ki ste že starši in imate otroka mi prosim povejte če boste dali ali daste otroku 16000 sit na mesec za dve igri, vmes pa si vsako drugo leto kupite WIN in OFFICE in še malo za šalo kakšen Corel ali PHOTOSHOP??
Mislim da je malo takšnih ali pa jih sploh ni.
Zato bi povedal vsem anti piratskim organizacijam le to:
(ajde pametni vplivajte na to, če ste res mojstri.Ali pa ste psi, ki lajajo in na koncu stisnejo rep??)
FOLKU zrihtajte VEČJE PLAČE
Pocenite in dovršite izdelke
Odpravite user manual in ga dajte v celoti v elektronski obliki (.pdf)
Nehajte programe in igre zavijati v mogočne škatle in jih dajte magari v vrečko
Začnite delati na količini in ne na minimumu.

Jaz osebno pa bi se v životu znajdo tako (če seveda nebi mel teh staršev in bi bil na robu preživetja):
Na teden spečeš 1000 cd-jev.Cd-je kupiš po 200 sit.Zaslužek je 800 sit.Kar pomeni, da na teden dobiš 800.000 sit.Delaš to dokler te ne dobijo.To je nekje recimo 10 tednov.V tem času zaslužiš 8.000.000 sit.Odšteješ 200.000 za nakup računalnika in 300.000 za odvetnika.Greš v rest za pol leta. Mislim da za 300.000 sit dobiš takega odvetnika da se ti zmeša in ti ded zrihta kaj češ.Ostane ti 7.500.000 sit, ki jih položiš na račun v švici ali kje kjer denarja ne najdejo.Prideš ven in delaš dalje isto.Postopek ponavljaš.
To se zelo splača.Zračunajte si kako dolgo dela delavka v tovarni za 7.500.000 sit.Pa še v zaporu imaš jesti pa piti.Pozabil sem še odšteti denar za razvoj oziroma nakup ali sposojo iger ali programov.Mislim da je 500.000 puna kapa.No sedaj se je zaslužek zmanjšal na 7.000.000 sit.

Ajde nehal bo pisati vi pa malo komentirajte.>:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Justy ::

Vmes pa si pozabil se 3krat pobrat zajfo u arestu:D:D

Ne ne, hec... dobro si tole povedu, ce si za biznis povej, pa si pol razdeliva fifty : fifty:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaton optičnih medijev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
558130 (6391) ABX
»

Zaščita glasbenih cedejev ? škoda besed... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
533838 (3160) Dr_M
»

Ali se piratstvo danes sploh se splača ?

Oddelek: Loža
241776 (1279) upirna
»

zanima me! Če imate v posesti "piratske" verzije iger in programov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
825134 (3908) flipflop
»

PROBLEM !!!! HEEEEEEEEELP

Oddelek: Loža
371972 (1444) gunner

Več podobnih tem