» »

Kolo - zadnja feltna kaput

Kolo - zadnja feltna kaput

Mr_Globus ::

Sem oz. se je uničla zadnja feltna. Dobesedno se je pleh otrgal med vožnjo. Zdej me zanima kolko bi prišla menjava na servisu... Ker če bi blo preko 6k si raje za 10 novo kupim. kje bi bla najcenejša varjanta v okolici toplarne?

balocom ::

Obroč(un pleh)+ nove šprikle. Obroč je baje 4k, za šprikle pa ne vem.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Mr_Globus ::

A to se dobi komplet z zobniki al stare gor namontiraš?

Hammer123 ::

Zadnje se da odšraufati.

Mr_Globus ::

in jih lahko sam nazaj montiram al je treba kaj kalibrirat?

BladE_ ::

Fak a se delas norca ??? Ne znas zamenat feltne pa gume ? Ce gres s tem na servis se pejt rajs skrit za en vogal pa joki medtem k o ti bojo oi v 15 min zrihtal kolo ti bos pa pacu $$$ 8-O
Akcija - Reakcija

hooger ::

Blade ti si me pa nasmejal...:D :D :D

A ti to znaš sam zamenjat? poj ti pa jest nasledjič prpelem kolo pa ga za eno pivo popravš?

verjetno sploh ne razumeš kaj ima za popravt... kot prvo bo moral vzet zbonike dol iz starega kolesa (z navadnim orodjem zelo težko), potem moram stran vzet vse špice, da da stran ukrivljeno feltno... kupi novo feltno (odvisno od modela, nanadna 4k sit, mavic 8k sit), feltno dat nazaj, nazaj pršraufat vseh 32 ali 36 špic, dat zobnike nazaj gor, in feltno na koncu še naglihat (najtežje delo..)

Tako, da ne trosi bučk, kako si lahko to sam popravi....:D :D :D :D sploh pa v 15minutah

Nejc Pintar ::

@BladE_: Spustil si se pod nivo.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Hammer123 ::

A ni lažje(ceneje?), če bi šel kar v trgovino po komplet feltno, pa bi iz prejšnjega kolesa samo zobnike dal na novo kolo.?

balocom ::

hmmm, 2x dražje bi pršlo:\ . Sej scentrirajo jo pa lahk tut na servis, zmontiraš jo pa sam.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

hooger ::

ok predvidevam da gre za neke jeftine feltne.... komplet ne vem če boš dobil k to se zlo malkrat prodaja v kompletu... pa še enkrat, to ni tko lahko skupej sestavk kt zgleda.... kdor to zna, ima narejen v 15minutah, če pa ne znaš si zarad tega lahko polomlen....

BladE_ ::

LOL pa vi se res delate norca pa feltno in zobnike sm ze xxx zamenu najvecji problem je feltno dobit ! Pa ce nimas lih ne vem kok hudga kolesa lahko feltno tut kje drugje poberes !
Akcija - Reakcija

hooger ::

Car

ok, sj vidm da se gre v tej temi za poceni kolesa, tko da tako kolesa itaq mal sam pošraufaš k ti je čist vseen če mal ropota....
ampak če maš pa kolo ki stane malo več, ga pa sigurn ne boš sam šraufal....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hooger ()

jype ::

No, ja, jaz ravno ta drazje sam sraufam, kripe za po mestu pa samo brcnem, pa ce ni popravljena, jo menjam staro za novo na kakem sejmu.

Enostavno se mi ne da prekvalificirat v dimnikarja zato da bom eni kripi menjal odlomljen zobnik ali pa lezaj v gonilki. Za 3 jurje dobim novo kripo, ki gre naprej vsaj pol leta.

Ce bi pa imel boljso, bi bila neprimerna za po mestu in bi mi jo zelo verjetno ukradli.

BladE_: zamenjat feltno na dobrem biciklu pomeni, da si moras sesvasat ali kupit vilice za centrirat, da moras znat splest sprikle in zasraufat zobnike na pesto. Ce mas dober bicikel je to hitro, ce mas navoj pa rabis vsaj sraufstok, da dobis zobnik dol s stare feltne.

K0K0 ::

Pletneje pride dobre 4k + 1200 za špice + obroč od 5k naprej. Se pa dobi tud komplet wheelset za 5-6k sam to je bl stran vržen denar, ker se zadeva prec zjebe.

Jest bi ti priporočov da pogledaš na tabla.bike.si pod male oglase, ker se doskrat prodaja kak whelset z deore pestom za 10k ali manj pa maš pol en cajt mer.

BladE_ rad bi vidu kako ti spleteš oborč brez stojala.
Obroče dobiš v vsaki kolesarski trgovnini tko da ne vem kje je problem.

BladE_ ::

Pa zakaj nebi enostavno sam novo feltno kupu za par k ??
Akcija - Reakcija

K0K0 ::

Obroči na wheelsetih za 5k so iz putra da o pestih sploh ne govorimo. Škoda vsakega tolarja razen če se misliš sam mal po mestu vozit, ker čim boš šel parkrat na makedam bo zadeva za stran.

Mr_Globus ::

Sem kolo nesu domov pa v lokalni servisu menjal obroč :P Baje je v btcju neka velika trgovina s kolesi... sem jo peške iskal 1 uro in je nisem najdu (verjetno zato ker je blo ponoči in nisem mel očal:\ )

Vglavnem sem ugotovu zakaj je šol obroč v maloro - znucane bremze. Je blo komi še kaj gume gor...

Fizikalko ::

BladE, umiri se. Vsak nekaj zna, nekaj pač ne oz. raje plača. Jaz v takih primerih absolutno na servis nesem, se mi sploh ne da ukvarjat. Kaj sprogramirat v Javi ali pa kaj izpeljat v kvantni mehaniki mi , recimo, bolj diši, pa zato še ne pričakujem od tebe, da boš to počel. Skratka, bluziš.

K0K0 ::

BladE_ je verjetno mislil da se gre za menjavo cele feltne in ne samo oborča.

V Btcju je kar nekaj kolesarskih trgovin sam pomoje niso glih neki super serviserji. Ti si verjetno iskal center Bauer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4852722760 (1051) issak
»

Nakup jeklenih platišč za zimo, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8814577 (11941) nekoman
»

Kupil kolo - razpada

Oddelek: Loža
434726 (3605) jype
»

Katero gorsko kolo za 70k sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778448 (7094) mile
»

spomladanski servis bicikla

Oddelek: Loža
141235 (1015) SkIDiver

Več podobnih tem