» »

tezenje zavarovalnic in anketarjev po telefonu !!!

tezenje zavarovalnic in anketarjev po telefonu !!!

hominis ::

Doma imamo stacionarni telefon, ki ga zelo malo rabimo ... ima pac vsak svoj gsm. Izklopili ga nismo edino zaradi adsl-a.

da preidem k bistvu, vceraj so me 3x zbudili !!! najprej me klicejo iz adriatica in me hocejo po vsej sili zivljensko zavarovat, cez dve uri me klicejo iz slovenice. pri obeh zavarovalnicah nimam nobenih prstov vmes, tako da so pac po nakljucju dobili mojo stevilko iz imenika.

za poslastico me zvecer iz udobnega fotelja s kroznikom v roki spravi neka kura z neko glupo anketo.

potrem tri dni miru, evo danes spet neka anketa.

meni vse skupi pocasi resno preseda !!! Ce je spam kazniv, mi ni jasno zakaj drzava ne kaznuje tudi te izmecke. Ce smo uredili elektronske komunikacije, uredili smo si postne nabiralnike kamor nalimamo uno naleko da se mi nabiralnik slucajno ne zlomi od teze oglasnih sporocil, mi ni jasno zakaj nas lahko ti glupi akviziterji neprestano ob vsih urah j*** po telefonu !!!

kaj je resitev tega ?

razmisljal sem o zamenjavi tel. stevilke s tem da jo naredim anonimno, torej je ne objavim v imeniku.

s tem pa pridejo rahle nerodnosti, ko te nekdo nujno rabi pa ne ve tvoje stevilke ...

a nas bojo pocas zacel gnjavit se po gsmu ?

resitev ?

Microsoft ::

To imas ti neke resne osebne probleme. Mene se tudi vceraj klicali iz bofrosta, pa sem rekel da me stvran ne zanima. Na vprasanje ali me naj se klicejo v prihodnje sem rekel ne. Tako preprosto je to.

Po drugi strani pa prav rad sodelujem v anketah.:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

#000000 ::

Tud tajna cifra ne pomaga, vsaj men ne, sicer je tovrstnega teženja manj ampak se dogaja. LP

hominis ::

a ves kolkrat sem jaz rekel ne ?!! Na mladinski knjigi sem jim celo tezil s policijo in inspekcijo !

kako naj dobijo mojo cifro ven ce je anonimna ? 8-O

Primoz78 ::

Hominis poglej ZS!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

gumby ::

preusmeri klic na policijo, naj se z njimi zmenijo...

#000000 ::

Odgovori iz podobne teme. klik

BigWhale ::

Odklopi zvonec na telefonskem aparatu. Pa te ne bodo vec budili. Lahko pa kupis tiste rumene cepke za v usesa.

bajsibajsi ::

Pri meni vedno deluje rek S. Milosevica "ne cujem dobro"... oz. ne slisim vas, kaj pravte, ne slisim.. verjemi da bo vsak akviziter takoj izgubil voljo, ker mu ne bos zanimiv.>:D

Tody ::

IP telefoni pridejo tukaj pravi :)

Gavran ::

Rečem "trenutek, prosim" in grem na pivo (slušalka pa zraven telefona, naj oni kar čaka in plačuje impulze)

hominis ::

ma ni problem se znebit akviziterja ko ga imas enkrat na telefonu ... problem je, ker zvonijo ob najbolj bednih urah, te spravijo iz neke aktivnosti, ti pridirjas do telefona, nakar anketa ... v tistem trenutku bi jim spustil 220 po zici pa ce grem sedet za 5 let !!!

al me najdejo pr vecerji, al kej pomembnega delam na racunalniku al pa me zalotijo pri popoldanskem dremezu.

AndrejS ::

:D Ko spiš ali ješ pač izklopiš telefon. Na srečo nimam stacionarnega telefona, ampak to kaj dosti ne pomaga, ker me zavarovalnice tudi na mobilnega kličejo - čeprav moja številka ni nikjer objavljena

VIP58 ::

Najbolše bi blo če bi mel plačljivo linijo, pol bi se pa kar pogovarjal:D
A bi to šlo s kakšno preusmeritvijo8-O
Too much of everything is just enough.

Fizikalko ::

Ti kar, boš plačal kot hudič. Preusmeritve namreč kriješ sam.

VIP58 ::

Men tud precej najedajo taki klici, zato sem že resno razmišljal da bi odklopu stacionarca.
Ker tole pa včasih preseže vse meje. Verjetno bi kej pomagal kupit kakšen konkreten telefon ki bi znal blokirat nezaželjene klice. Sam pol te tud tisti, ki te lahko pokličejo ne dobijo? Tud na GSM so me že klical, ampak tam se tko ne oglašam če je skrita številka, drugače jih pa odpravim;((
Too much of everything is just enough.

roli ::

Eurit 35 ISDN telefon vem,da lahko blokira številke ( nastaviš katere ).
http://www.r00li.com

hominis ::

evo malo statistike, v petek je bila ena anketa in dva klica iz zavarovalnic naj se zavarujem. cez vikend mir ... vceraj ob 19:00 anketa, danes ob 17:30 anketa.

oprostite folk lahk da sem jez malo prevec razvajen, ampak to presega ze vse meje ... na gasm hvala bogu se niso klical ... mogoce zato ker nimam javne stevilke.

Samo da se ne javis ko je skrita stevilka je spet frka ... men s sluzbe zmeri klicejo s skrite, tko da bi kaj hitro dubu odpoved ce se ne bi javljal :|

jutri si uzamem day off in poleg servisa za avto stopim do telekom, bom magari 2 uri tam samo da pridemo do resitve. v skrajnem primeru odklop stacionarca !!!

Spajky ::

jest sem ugotovu, da se z mojim kompom nečejo pogovarjat ... :D :D :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Kajzar ::

Eno idejo imam, kako se losati teh neželenih klicev:

Naštimaš zvonjenje telefona na neslišno in vzpostaviš avtomatski odzivnik , ki se sproži takoj, ko nekdo kliče; v glasovnem sporočilu zagroziš, da so anketarji in prodajalci nezaželeni, za ostale pa rečeš naj počakajo na konec glasovnega sporočila in kako besedo bolj naglas rečejo v mikrofon, da jih slišiš. Sem prepričan, da bi to odvrnilo mnogo nadlegovalcev.

Jaz imam standarden izgovor, če me kliče kak anketar ali prodajalec; rečem, da ravno jem. Nočem se razburjati z nadiranjem, ker s tem škodim samo sebi. Na svete čase sicer sodelujem v kaki anketi, ampak samo če me kliče kaka simpatična miška ;)

Self-Defence ::

Sicer nevem ampak k nam so klicali 3 x na teden ali celo več, tako da sem imel konec koncu dosi in moja rešitev tega je bila sledeča:

Jst:"Prosim?"
Druga stran:"Dobr dan moje ime je ..... in kličem iz podjetja ....., kjer delamo raziskavo o ...... ali je g. X Y(jst) doma?"
Jst:"(Malo pauze) Joj, veste je pa pred dvemi dnevi umrl v hudi prometni nesreči...."
Druga stran:"(malo nedorne tišine) ...joj se opravičujem...."
Jst:"jha....... bi vas pa prosil za eno uslugo in sicer to je trenutno zelo težek čas za svojce in bi vas prosil, če bi v vaši bazi označili.... in mogoče nekaj časa nebi klicali..."
Druga stran:"ja ja seveda. Ni problema, bomo uredili. Se opravičujem."
Jst:"ja res.... hvala lepa ....(počasi odložim tel.)"

Od takrat naprej ni bilo niti enega klica več. :D Mogoče se sliši malo kruto, but it did the trick.

Na mobitel niti oseben, niti služben pa ni še nobedn klical moram potrkat na les.

LP

nokia6310 ::

Spajky: Kako so se hoteli pogovarjati s tvojim kompom kako to zgleda maš kakšen speak program ali kako?
Drugače pa imam dobro idejo:
Najti bi bilo treba ali narediti računalniški program s pomočjo katerega bi na pritisk določene črke dobil določen stavek iz baze.
Stavki bi bili rezani iz tel. Zajebancij in tako bi seveda nastajale nove s staro vsebino pa še zabavno bi bilo.
Nažalost nimam stacionarca bi pa znal veliko humorja narediti iz teh klicev če bi ga imel.
Self-Defence:
Jaz se na tvojem mestu iz smrti nebi norčeval predstavljaj si v kako nerodnem položaju bi se znašel, če bi se tej osebi res to zgodilo, kar si navajal zgoraj oziroma da bi po kakršnem koli tragičnem naključju res umrla.
Saj sem za hece, samo ne s takimi stvarmi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577484833 (2277) Robert73
»

nadlegovanje po telefonu

Oddelek: Loža
476716 (5226) Nejc Pintar
»

Telefonske ankete, prodaja, etc.

Oddelek: Loža
132360 (2102) ABX
»

Skrivanje telefonskih številk (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6711889 (10136) V-i-p
»

Imate mogoče malo časa, da odgovorite na našo anketo in tako prip...WTF!

Oddelek: Loža
342286 (1580) Poldy

Več podobnih tem