» »

nadlegovanje po telefonu

nadlegovanje po telefonu

Slowenc ::

Sigurno je med uporabniki Slo-tech kar dosti takih, ki ima v službi ali pa zasebno kar precej stikov z ljudmi po telefonu.

Kakšen je vaš pristop do težakov oz. psihopatov, ki ti kar naprej morijo in težijo na drugi strani linije? In ne mi zdej rečt, da mu prekinete, ker potem model spet nazaj pokliče. In to ponavlja v nedogled. Res je da se bo naveličal, ampak jest se ga bom pa tut naveličal poslušat.

Na telekomu imajo nekega 'lovca' ki se ga vključi šele na pisno prošnjo in je v delovenju dva dni. Prepozno.
Skiny gate.

Gwanaroth ::

Mene je ena oseba takole zafrkavala en teden, morila itd. Sicer na Mobitel, ne na stacionarni. Potem mi je po enem tednu prekipelo, sem si zabeležil datum in uro ter njegovo telefonsko in vse posredoval na Mobitel, kot nadlegovanje. Nato se je Mobitel naprej z njim menu, jaz sem bil pa lepo prikrajšan za moteče klice. ;>
Lights often keep secret hypnosis..

TRIROG ::

morm rect da sem pred casom imel izkusnjo ki je ne privoscim nikomur ...

Namrec tip(anonimnez) je klicu na domac telefon, vidu sm cifro, sm ga poklicu nazaj se ni oglasou ...
Klici so prihajali ob razlicnih urah, vedno na enak nacin, 4 zvoni prekine, 4 zvoni prekine... casa da bi se oglasil ni bilo, ce pa sem se oglasil, je bila zveza prekinjena v trenutku..
Klicu sm telekom povedu kaj se dogaja, oni pa men da mi bojo dal lovca za ne vem 1000 na mesec, pri cemer bi mogu tipa vsaj 3x ujet ( se mu oglasit)... zdej men se je to zdela loterija in sm pac raj zamenu cifro, kar je pribl. enak znesek ...
kljub temu da sem jim tupiu da vem od kod me klice tipo ker ms vidu na ekranu cifro jim to ni nic pomagal...
en dan sm klicu informacije in sm reku da nej mi ovejo kdo ma cifro s katere klici prihajajo... oni pa men da ne morjo povedat... pa sm si mislu ok nej bo po vase ...dokler me eno soboto ni idiot vrgu iz postle ob 530 zjutrej... sm pa ponoru in klicu 116 pa sm reku da nej mi pove kje je ta cifra ... in pazi to ... tip je biu pametn ... klicu me je iz 3 cifer... vse so ble telefonske govorilnice... ampak una teta na informacijah mi ni mogla tega povedat ane ...

no pol smo resil problem pa smo se vn iz izmenika dal pa zamenal cifro ... zdej mam mir tut pred prodajalci in anketarji ...

;)

Tko da ... summa sumarum ... zamenjej cifro ce gre za privat, ce pa za poslovno pol pa itak podjetje ukrepa ...
LP

Slowenc ::

Pismo, najrajš bi takim modelom kosti naštelal, ker verjetno mu malo nagaja čeljust. Še hvaležen mi bo. >:D

Ampak si pa resnično radi vzamejo čas in te jebejo v glavo. Sem pa opazil, da je dobra 'obramba' če približaš slušalko zvočniku, kjer vrtiš ali opero ali pa metal. Nekaj od tega mu sigurno ne bo všeč. Musko pa do konca naglas.
Skiny gate.

iskra ::

Zadnje čase, ko me kličejo iz kake založbe in se ne dajo prepričat, da ne bom kupil knjige za 30k SIT ali ko se nekdo noče sprijazniti z dejstvom, da je zgrešil številko in me poskuša prepričati, da mora biti "Zdravko" pri nas doma, pustim telefon laufat - itak gre na njegove stroške. >:D

Če bi pa kdo zvonil brez potrebe, bi lepo poklical policijo, če Telekom ne more/noče nič ukreniti. :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Poldy ::

Če imaš isdn, se lahko na telefonu (navadni (n)eurit35) številke enostavno blokira.

Brane2 ::

Ne vem, kaj vam je tako težko. Pač rečeš ne.

Dva dni nazaj me kliče ljerka in zahteva da ji na telefon dam člana družine, ki ima renoja.

Rečem "Ne".

"Zakaj pa ne ?"

"Ne da se mi."

"Raje pokličem pozneje ?"

"Lahko, ampak spet bom dvignil jaz in spet se mi ne bo dalo."

"Mogoče pa lastnik avta ne bi bil tega mnenja ?"

"Mogoče. Ampak lastnik avta ima v tem trenutku več ko dva litra vina v riti in se na njegovo mnenje ni zanašati, lasntik telefonske linije sem pa JAZ. In JAZ mislim, da so ljudje, ki delajo ankete po telefonu človeško go*no, zato se težko premaknem za njihovo korist."

"Potem pa kdaj drugič."

"Seveda."


Pri tem si lhako tudi nevljuden (v mejah,seveda), saj gnjavijo oni tebe in ne ti njih.
Če pa kdo na drugi strani zgubi živce, tudi prav. Niklo ne more vedet, kdaj ga bo kdo posnel na trak in dal na radio...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

TRIROG ::

Ja res je EURIt 35 zna lepo stevilke ki jim tako dolocis enostavno skenslat ... ampak ...
ker imam poleg eurita se SIEMENSov GIGASET ki je oh in sploh dober, odlicen, pa se navadne teelfone lahko go priklucis, pa oh zlo in ne vem kaj vse se po razlagi telekomovega zastopnika, mi potem ko mi eurit ne zvoni zvoni seveda gigaset, ker ta podn nima funkcije nezazeljenih cifer... in ce mas 2 telefona na isto ISDN cifro vezana skenslavanje na enem(busy) pac zvoni na drugem ...

Skoda zame ...

Azrael ::

Ko smo pri nas dobili tefefon (3k DEM), je nek mulc moril vsaj 2x tedensko:

- Živjo, a je Maja?
- Narobe si poklical, tukaj ni nobene Maje.
- Zakaj nočte dat maje na telefon?
- Saj ti pravim, narobe si poklical, tukaj ni nobene Maje.
- Daj Majo!!! Maja, kje si ?!!

Potem sem odložil.

Enkrat slišim v ozadju, ko ga približno enako stari osebki sprašujejo, zakaj Maje ni.
- spet en starc na telefonu, jo noče dat.

Družba ga spodbuja, naj kar še enkrat pokliče,še zmerom so jo dali na telefon in pametnjakovič, ne da bi odložil, spet vrti cifro.

O.K. naj ti bo, prižgem na radio (SLO1) in slušalko položim zraven.

Čez 2 uri na drugem telefonu poslušam, glas nekega (zelo jeznega) ata:

Kaj si naredil preklet mulc, da na telefonu igra radio in ne morem nikamor poklicat?!!

Odložil sem in prav zanimivo tisti mulc, ki je hotel Majo, ni klical nikoli več.

BTW, ali kdo ve ali smejo v sobotah tudi težiti z anketami in telefonsko prodajo? Danes je ena ponujala neke oh in sploh knjige, seveda s skrite številke.
Nekoč je bil Slo-tech.

Slowenc ::

S skrite številke te pa kličejo iz Preš.... založbe. Oni so taki fegoti, da ti tut številke nočjo povedat, da bi jih nazaj poklical. Boljše za njih, ker potem bi jih pa jaz gnjavil.

Zanimivo bi pa bilo, če bi kdo ki dela v kakšnem klicnem centru povedal kako se oni lotijo težakov na telefonu.

Ko pa smo že ravno pri telefonskih številkah, me zanima če kdo ve kako te lahko nekdo kliče s telefonske, kjer je zadnja cifra izbrisana. Se pravi da se ti na displeju sploh ne prikaže. To mi je ful čudno.
Skiny gate.

jurre ::

@Slowenc
sem opazil, da iz te zalozbe klicejo s skrito in ce se jim ne javis v prvo ali mogoce v drugo, te potem cez nekaj casa poklicejo z navadno stevilko! So pa vztrajni ja..

Azrael ::

Aha, se mi je kar zdelo, ker je bilo že več klicev iz skrite številke, ko ni bilo nikogar doma. Danes sem bolj iz firbca prisluhnih, kaj mi hočejo povedat, ampak mi je bilo hitro dovolj žvrgolenja in osladnih besed in sem samo na kratko zaključil: Oprostite, pričakujem pomemben klic, lep pozdrav.

Zanima me še to, če mogoče kdo ve, kako anketarji in prodajalci izbirajo telefonske številke? Uporabljajo uradni telefonskem imenik ali imajo svoje spam liste?
Nekoč je bil Slo-tech.

TRIROG ::

kokr sm jst slisu ... majo kr cifre pa jih vrtijo ... vse sistem dela eno za drugo ...

Slowenc ::

Azrael, sej verjetno si že slišal kako izbirajo tel. številke.
Ti si imel tako srečo, da si bil naključno izbran. >:D >:D
Skiny gate.

jurre ::

haha nakljucno seveda..najbols fora k mamo ISDN in potem klicejo najprej na en telefon potem pa se na drugega (pac sta obe stevilki v imenik). In potem se javis na prvega potem pa na drugega:D pa jim ponavad ni jasno kako so istega dobl>:D
drgac sm pa razmisljal kako bi naredil preusmeritev...nazaj v nihovo firmo>:D >:D

monster-x ::

Azrael, uradni telefonski imenik se uporablja. Ni nobenih spam list. Če te pokličejo, maš ponavadi to "srečo", da si ravno ti bil na vrsti. ;)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

krho ::

Telefonske št. se pobirajo iz tel. imenika.

Če te kličejo iz pravega anketnega centra, jim ponavadi poveš, da v prihodnje (kadar pač izvajajo anketo) ne želiš biti anketiran, in se to potem označi.

Kar se tiče prodaje po telefonu. Pa ne vem.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

darh ::

a je zavezujoče plačat če kupiš po telefonu? (najbrž ne... kaj bluziš xbite.. pejdi spat)


Če bi meni morili pa nebi hotli nehat, bi ful enih stvari "kupil"..
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Tilen ::

Najslabše pa je da se oglasiš in sodeluješ v anketi ali celo kupiš kakšne knjige. Pol si pa v zlati bukvi in ta bukva gre v share listo teh bukvarn in si adijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matev ::

ponavad se zgodi takole: osebo starejšo od ...
osebo ki je imela zadnja rojstni dan

in nato ocenjuj z 1 do 5

pa te morijo celih 10 minut
na koncu pa sploh ne veš več zakaj se gre
samo ena vprašanja in ocenjevanje - se prav matraš

na koncu pa hvala lepa in adijo

perci ::

Mene so zadnjič klicali na mobitel in mi hoteli prodat neke Microsoft tečaje za office or sth. Ko sem jih vprašal, če majo tut tečaje za MCSE ipd, je pa rekla, da jo preveč vprašam, da najbrž ne, da bolj osnove pa to ;).

Ampak najbolj hecno je blo to, da se je modelka kar za datum hotla zment, pa nisem z najmanjšim namigom nakazal, da bi rad sodeloval na teh tečajih, kjer te učijo kako shranit datoteko v excellu.

krho ::

@Matev: Osebo, ki je starejša od 18 let in je imela zadnja rojstni dan hočejo zato, da ne odgovarja na anketo vedno ena in ista oseba.

Drugače te vedno vprašajo ali želiš sodelovati..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Matev ::

Jaz sem nekajkrat sodeloval, samo zato ker me je zanimalo kaj bo.
A ko je bila že tretja anketa po enakem pricipu z skoraj enakimi vprašanji in enako utrujajoča se mi pa že za malo zdi.

Zadnjič sem jim tako rekel da ne želim.

gfighter ::

Hehe, perci, jaz sem imel čist podobno izkušnjo s temi MS tečaji, le da je mene nekako uspela naštimati za datum. No, ko je ženska prišla in sem videl kakšni so tisti tečaji, sem si rekel, dajmo se malo pozabavat in sem jo začel spraševati o podrobnostih. Zapičil sem se v popolnoma vsako stvar, ki sem jo videl, za MCSE pa sploh ni vedela kaj naj bi to blo. V glavnem, ženska je izpadla, kot da nima najmanjšega pojma o stvareh, ki jih prodaja. Na koncu mi je sama rekla, da jaz očitno njihovega tečaja ne rabim, me pa pokličejo, če bodo rabili kakšnega inštruktorja :D:D. Saj drugače je bila za razliko od knjigarnarjev še kar prijazna in mi je bilo potem malo žal, da sem jo tak znerviral, ampak to je bilo moje maščevanje za vse tiste svetove knjige in ostali shit... Seveda pa me od te firme niso poklicali nikoli več.

pingec ::

Jst bi neki prasal glede tega gigaseta, a je to sploh mozno, da nima moznosti zavrnitve klica z določene številke, to se mi zdi ena osnovnih opcij, pa celo bukvo ma zravn o delovanju aparata, mogoče kdo ve kako bi naredil, da mi določena cifra ne zvoni.


LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Slowenc ::

Prosil bi, da ne mešate v to temo anketarjev. To je druga vrsta nadlegovanja. Mene bolj zanima, kako se lotite težakov, ki ti stalno morijo po telefonu. Recimo, da te kliče model sredi noči, ti vzigneš ves zaspan, on ti pa reče, da zdej greš pa lahko scat, ker veter ne piha več. >:D
Skiny gate.

TRIROG ::

NO da ne bom tople vode odkrivu ... pri novih telefonih je tako da ce odloziz in tisti na 2 strani drzi odprto linijo ti slejkoprej prekine zvezo, tako da tist z radiem ne pride v postev ...

Lahko si das pri telekomu narocit lovca, ampak mors uzignt tipu ne vem kokrat ... pa mislm da mors se neki prtisnt ... zdej sred noci je to bl tezko ...

mas sevede vedno opcijo da si zamenjas cifro, kar je relativno nizek strosek ...

kot ze omenjeno EUritu lahko nastavis da da BUSY signal dolocenim cifram v imeniku. kar je uporabno, vendar ne ce klice z vec telefonov...
Siemens te opcije NE podpira, ma pa verjetno opcijo da reces da ti kdo potihem zvoni, mapak v mojem primeru ko imam ne GIGASET centrao priklopljeno se analogne aparate... is lahko mislis da tut ce mi isdn ne zvoni ... analogna v vsakem primeru zvoni - seveda lahko nastavis da ene cifre ne uporabljas, amapk HEJ zakaj bi za to eno cifro placevau pol telekomu ...

No pol je se ena opcija - policija - ki pa ne pride v postev, razen ce ti oseba na drugi strani grozi, in ... neki u tem smislu-vem ker smo probal tut na policiji uredit glede tega tezenja, pa so rekl da ce nismo ogrozeni, nimajo oni kej da je to telekomova stvar

Pol je pa se ena opcija da ce mas cifro od tipa probas dobit podatke, pa mu gres ti sred noci ... zvonit ... NA VRATA ... pa ga zvleces na ulco pa ... no sej ne spodbujam k nasilju ampak vseen ... ce te ob 3 zjutri en zbudi si mogoce to zasluzi ... mej seveda v mislih da ce ma tvojo cifro lahko zve tut kje zivis, pa se ti oddolzi s kaksnim obiskom svojih prijateljev ... NASILJE RODI NASILJE! ...

tko da IMHO ... zamenji cifro pa bos mir meu ... ker telekom ti ne bo nix pomagu ... samo potegnl bojo dnar od tega ... un pa ce te ne klice iz svojga telefona ampak iz govorilnice kot je bilo to v mojem primeru ... mu ne bojo nic naredil ... zal je tako da izpisek iz ISDN telefona nic ne pomeni, ceprav menim da bi ga moral upostevat!

ergo ... zamenji cifro ...

LEP in miren pozdrav ...

Damjan Jagar ::

ce odloziz in tisti na 2 strani drzi odprto linijo ti slejkoprej prekine zvezo, tako da tist z radiem ne pride v postev ...

Sem tudi jaz hotel to napisat, pa se mi ni dalo težit. Če se ne motim, klicatelj prekine zvezo in ne klicani.
http://jagar.si

Matev ::

itak
in to je že od nekdaj - od začetka

tako da je tista fora ko nekdo ni hotel odložiti slušalke - izmišljena

klicatelj prekine linijo če sam odloži slušalko

klicani pa linije ne more takoj prekiniti, če odloži slušalko se sicdr linija sama po sebi prekine po določenem času

Damjan Jagar ::

se sicdr linija sama po sebi prekine po določenem času

Morda veš po kolikšnem času?
http://jagar.si

pingec ::

Včasih je blo 2 minuti...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

nokia6310 ::

Azrael res ta fora je pa dobra!
Hudo dobr si se spomnu ni kej.
Drugač pa jst mam za take namene posneto pridigo nedelske maše in jo spustim naj vsaj malo razmišlja med tem ko čaka da mu bom dal željeno osebo, ki je seveda ni na telefon.
Drugače pa je še ena huda fora da narediš preusmeritev vseh klicev na policijo sepravi 113 pa naj njih jebe v glavo jih nebo dolgo pa hitro se bojo zmigal pa ga odkril.

Azrael ::

@nokia6310:

Mhm, škoda samo, ker je ta fora deluje samo na analognih centralah, ki danes verjetno niso več v uporabi nikjer več v tej državi.

To je bilo še času, ko so opozarjali in grozili v primeru napačno odložene slušalke. Zato sem zgoraj napisal, da je bilo v času, ko je telefonski priključek stal 3000 nemških mark.
Nekoč je bil Slo-tech.

Izy ::

Citat TRIROG:
vse so ble telefonske govorilnice... ampak una teta na informacijah mi ni mogla tega povedat ane ...


Samo kot zanimivost... teta ti ne more povedat, ker so številke govorilnic "tajne", v smislu, da je ona na ekranu ne vidi. Njej samo napiše, da "podatki o naročniku niso dostopni".

Bedno, ampak resnično.

pingec ::

nokia6310 sam pol se polcajom izpiše tvoja cifra, ne od unga :>
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

nokia6310 ::

Mislim da res bom pa preveril pa sporočim.

jurre ::

@pingec
ne vem, ce je tako..saj z mobiteli smo se 1x zafrkaval, sem jaz preusmeril na frenda, me je en poklical pa se je frendu izpisala njegova telefonska...

pingec ::

JA, prav imaš, sem se pozanimal. Edino impulze od drugega telefona do tretjega plača pač drugi telefon. Včasih pa je res bilo tako, kot sem povedal.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Storm ::

To Brane2: Brane, žal boš sčasoma ugortovil, da si govno ti in ne oseba, ki je le opravljala svoje delo. Me zanima kako bi se počutil, ko bi tvoja stranka, karkoli pač že delaš, takole primitivno se odzivala na tvoje delo. No sej boš že še dobil svoje. Vse se plača, vse se vrača.
Vedi samo, da tista telefonistka, ki te "je tako hudo morila" le opravlja svoje delo, verjetno ne mori iz lastnega veselja, pač pa ji je to služba da lahko nahrani sebe in svojo družino. Včasih poglej na zadevo tudi iz kakega drugega zornega kota, ne le s tvojga, ko ne vidiš pol metra stran od svoje riti.
Markec The Great

Ziga Dolhar ::

> "je tako hudo morila" le opravlja svoje delo

Njeno "delo" je torej "morenje"?

Če je tako, potem je plačana, da tak goveji odnos nazaj tudi trpi. Služba pač -- nič osebnega.
https://dolhar.si/

Aryss ::

hm... men najbol najedajo, da folk najrajš kliče na našo tajno cifro! cifre ni v imeniku, niti je nismo nobenmu posredval (A TE CIFRE ONI KR NA BLEF ODTIPKAVAJO AL KWA?!) , pol so pa kr enkrat klical iz ene anket-firme, pol par dni že iz druge, pa podobno. dost se jih je pa res tud tko znajdl, da majo tud kr skrito cifro ja, al pa da se je izpiše samo polovica (sicer tud men ni jasn kk je to možn). tko da se na skrite cifre ne javlam ne doma, ne na mobitel, pač lepo počakam da se izpiše cifra.
najhujš je blo pa ene 2 mesca nazaj, k sm dobla od mobitela za nagrado v eni nagradni igri SIM kartico, ki jo je očitno meu en model, pa jo je pač skenslu al neki tazga. pa mi je ena ženska non stop pisala, pa klicala tud, pol sm pa enkrat popenla pa ji (po nevemkaterem dopovedovanju, da tuki ni en zagaman tip, k bi jo prenašu) preprost zagrozila da bom klicala na mobitel, pol je dala pa mir. KONČNO! (ona pa ni bla 'plačana' za to, pa se ji je vseen dal komi dopovedat nej neha).
searching users signature...
...
not found!

lukaz ::

Storm: noben jo ne sili da tm dela.
Za najbolšo rešitev tega problema berite Douglasa Adamsa:D

Atos ::

noben jo ne sili da tm dela.


o tem bi se tudi dalo debatirat

Slowenc ::

A čmo začet?:))

Vsak se bori za svoj kruh. Nekdo rajši krade, nekdo živi od socjalne podpoore, nekdo pa rajši dela, čeprav mu ne paše, ampak so te razmere v to prisilile.

sistem tako hoče.
Skiny gate.

Storm ::

Kot je že nekdo pred mano povedal, sili jo sistem v katerem smo, pač verjetno nima druge možnosti, in zato še ni treba da jo imate za največje govno.

Poznam kar nekaj frendov, ki delajo v call centrih, pa take userje poslušajo sam zato ker so kao stranke....pa verjetno v opsiu delovnih nalog tega nima opisano.
Markec The Great

bzp ::

Ko nekdo "nadleguje" po telefonu z anketami in podobno, je takoj ogenj v strehi, kako si upa, dejmo tezit nazaj, sej je placan/a za to, itak je navajena.
Ce sem pa prodajalec v trgovini pa nekdo prevec zahteva, je pa spet tezak, zakaj mi tezi, jaz nisem placan da bi poslusal njegove probleme ...
Vcasih je kul pogledat na stvari se iz druge perspektive. Telefonska prodaja je precej "popularna" pri ljudeh ki se borijo za prezivetje, in clovek ki ima ze tako precej problemov z lastnim zivljenjem, za drobiz proba nekaj prodat po telefonu, potem se pa najde se en bedak ki mu utruja? Zelo clovesko, le tako naprej.

ps: ne, ne prodajam in nasploh nimam nobenega biznisa preko telefona. Samo mi gredo pa posteno na zivce kreteni ki ne vidijo, da so tudi ostali okoli njih samo ljudje in ne roboti placani za njihovo zabavo.

Weedy ::

Storm ja sej u bistvu maš prav delo je delo....to je vse res...sam če rečeš ne in ljudje ne razumejo...kaj potem nekej časa posušaš....želiš prekint... na uni strani pa tale slikovni leksikon..llalalala....pol pa že morš rečt halo dej u easy...sem reku da ne bom nč uzel...je pa res ja to je služba anketerjev...precej neprijetno delo....tko da sem neopredeljen a so delavci al kaj:)


Kar se pa tiče telefonskih zajebancij...smo bli pr kolegu pa bere v oglasniku da prodaja en kolo...in ga pokliče ob 23.45 in mu un model reče...pa dej ne zdej jutr poklič...in ko je bla ura 00.05 on kliče živjo zarad kolesa kličem:) Neprijetna šala...blo je pa smešen...nekdo ni spal...sam je to neokusno:D
Meta je s štale padva

Nejc Pintar ::

hm, ponavadi jim rečem: če je kej zastonj vi kr pošlte, nasvidenje :D
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577485308 (2752) Robert73
»

Zalezovanje po telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413184 (11544) amigo_no1
»

Pri vsej tehnologiji...A se res ne da? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
548478 (6528) mitkos
»

tezenje zavarovalnic in anketarjev po telefonu !!!

Oddelek: Loža
212855 (2252) nokia6310
»

Skrivanje telefonskih številk (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6711893 (10140) V-i-p

Več podobnih tem