» »

Profesori krešijo pravila?

Profesori krešijo pravila?

1
2
»

Koci ::

Kocba: to kar si napisla v uvodu me spominja na dobrega strega "Funfa" iz Gimnzije Črnomelj. Je delal nekaj podobnega.
Panta rei!!

Elemen_T ::

frudi: Ah, saj ne razumeš mojega pointa.

Nisem rekel, da lahko vektorje obdelaš v eni uri.
Rekel sem, da lahko v eni uri obdelaš OSNOVE vektorjev. To mi pa ne reci da ni res.

Sicer pa sem tudi omenil, da bi bila za tiste, ki v 8. razredu ne vedo kaj bodo še vedno možna vsesplošna, malo manj obsežna gimnazija. Je tako?
Za tiste, ki pa (vsaj pribljižno) vedo kaj bodo, bi bile pa popolnoma strokovno usmerjene šole.
Aja, še glede vektorjev.
Lahko zatrdiš, da boš kot poklicni računalničar (kakršenkoli) uporabljam več kot le osnove vekotorjev? Še v slednje dvomim.

Sicer pa vem, da na FRIju rabiš ogromno matematike. A zelo malo matematike iz srednje šole!

kocba ::

No, po dolgem čakanju sem dobil odgovore, kateri so pokazali, da je krivda na strani profesorja.
Kako se bo razvilo naprej še nevem, ker moram najprej z odgovori seznanit sošolce ter se z nijim pogovoriti kako naprej.
Matthai ti bom sporočil kako sem opravil. :)

sendvich:
V primeru ponavljanja testa, se le ta, se mi zdi, lahko pise na isti dan kot se en test.

Ne sme se pisati na dan več kot dva testa, ker so vse ocene in vsa preverjanja znanja med seboj enakovredna.... da boš vedel naslednjič :)

jetam:
Profesor ti je dolžan predati snov, drugače je krivda na njegovi strani :)

To je par odgovorov, katere sem dobil.

[BISI] ::

Kocba: Ko ze vidim, da si nastudiral pravila. :D
Koliko predmetov si lahko vprasan v enem dnevu?

orkan ::

Glede tega da te ima profesor na PIKi se pridružujem vsem ki tako mislite.
Moja izkušnja je taka:
Pri nas je profesor za nemščino prišel cel razkurkurjen v razred in ker pač nismo vsi lepo pri miru sedeli se je človek razpizdo in dva sošolca vprašal kako se pišeta in jima brez pogovora dan negativno oceno. Pol smo se seveda pritožli razredniku ampak ker vsi profesorji držijo skupaj nismo nič dosegnili. In potem sem jaz malce brskal po internetu in sem pisal na MINISTRSTVO za ŠOLSTVO, ter lepo napisal na katero šolo hodim, kaj se je zgodilo in če je to dovoljeno. Odgovorili so mi da je tako ocenjevanje proti pravilom. To sem jaz lepo natisnil in dal profesorju za nemščino na mizo. In kaj mislite kkašna je bila reakcija?
Stari se je prvo razpizdil, pol me je ven nadrla (jaz sem se mu seveda smejal), žalil je vse na ministrstvu odšel iz razreda naravnost k pedagoginji. Čez dve uri sem že imel pogovor pri psihologinji in predstavljajte si to vsi so se dobesedno POSRALI od straha pred inšpekcijo. Stari za nemščino je takoj brisal negativne, pedagoginja me nekaj časa (kaki dve uri) gnjavla ter se pizdla nad mano, jaz pa sem se lepo smejal, razredničarka se je skoraj jokala,...
Skratka, drugi dan so me že vsi profesorji na šoli (ki me sploh niso učili) lepo poznali. Vskako uro pri nemščini me je stari utrujal do onemoglosti.. potem pa je kar na enkrat nehal in zdaj mam taki privilegij pri njem, da če manjkam me sploh ne vpiše, ni mi treba nič delati, med poukom lahko berem časopis.....

Pozneje sem izvedel da je na šoli bila INŠPEKCIJA ter da je profesor dobil PISNI OPOMIN.... jaz pa od ravnateljce en majhen ukor za "delanje zgage na šoli" in nespoštovanja postopka pritožbe.
In od takrat naprej nikoli več ni tako ocenjeval....
Lp Orkan!!

kocba ::

sendvich:
na to ti na žalost ne morem odgovoriti, ker me tokrat to ni zanimalo in zaradi tega nisem tega vprašal.
Mislim pa, da ni omejeitve.

rc-car ::

Glej:
Če ponavljate test, potem je ta test lahko tudi 2. tisti dan.

Glede tega, da je ta prfox mal cudn ti ne bom oporekal, sam pac tko je in ZELO tezko je, da bos kaj dosegel. Tudi jest sem v zacetku mojega solanja v gimnaziji dostikrat probal tako kot ti resevat probleme, sam verjemi mi, da to ne pomaga... Vse kar je bilo je bilo to, da sem bil potem pri profesorju na piki...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

[BISI] ::

Ja, saj zato sem se cudil, ker so to pri meni kar nekaj krat na leto zgodi (4. letnik). Za to si je razred pac sam kriv. :\

Simko ::

rc_car

Če ponavljate test, potem je ta test lahko tudi 2. tisti dan.

Zakaj pa? Če profesor sestavi test, ki ga dijaki niso možni pisati pozitivno, bodisi ker je dejansko težek, bodisi ker profesor ni dijakov dobro pripravil, potem je ta prof. krivda opravičilo, da se pišeta 2 testa na dan, čeprav se v ostalih pogojih to ne sme? Ne vidim razlike med enim in drugim.....

poweroff ::

ORKAN - to da si dobil ukor je po moje tudi proti pravilom. Če bi hotel biti zaj*** bi se še enkrat pritožil (zaradi ukora).

rc-car ::

Simko: Pri nas smo za to, da se ponavlja ponavadi krivi dijaki, ker se ne ucimo in noben niti ne sprasuje kako in ali je profesor to snov sploh razlozil...
Zato potem lahko pisemo 2 testa/dan. Drugega testa se tudi ne ponavlja, tudi ce je 100% sutov, kar se ponavadi tudi zgodi...

Srednja sola suck, deal with it!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

orkan ::

MATTHAI:

Pa ta ukor vem da je spet bil proti pravilo, samo se zaradi enega bogega ukora nisem obremenjeval, brezveze...
Je ap dobra stran tega kar sem naredil, da takoj ko nam ker profesor začne groziti z kakšnimi svojimi forami, ga samo opomnimo na NEMŠČINO in je mir...!!! hehe
Lp Orkan!!

Simko ::

rc-car

heh , lol

burekar ::

Ok, novo kršenje pravil profesorjev na I. gimnaziji v Celju(Kajuh):
Danes dva moja sošolca veselo popravljata ocene iz matematike. Prvi zna bolj slabo, profesorca(ga. Vlasta Pospeh Fischer imenovana) reče da mu da 2, če se do ponedeljka nauči vrednost kotnih funkcij sin,cos,tg,ctg za kote 30,45,60 in 90 stopinj. Ok
Drugi sošlc:
Prvo vprašanje zna 100%.
Drugo 100%.
Tretje neki ne gre, 50%
Mu da še četrto vprašanje, kot podvprašanje na tretje(vidi da neki ne zna, pa mu da še eno vprašanje iz iste snovi-?).
Konča se tak, da dobi isto 2 kot ta prvi sošolc, pa še do ponedeljka se mora krneki naučit.
Se mi dijaki zbunimo, da ni fer, ona še vedno goni svoj blablabla, kak učenci ne smemo dajati izjav na njeno delo pa to sranje...
Totalna diskriminacija učenca. Sam zato, ker drugače ne kaže večjega zanimanja za matematiko, ga oceni nedemokratično. Med njegovimi odgovori se je tud vmešavala z nekimi izjavami, česar drugače ne dela(hotela ga je zmesti). Ko bi ga vsaj diskretno hotela zaj****, ne pa tak očitno.
Profesorjem bi bilo treba v enem mahu odvzeti njihova krila(nas učence imajo za totaln podn), in pa plače bi jim morali zvišati(za večjo motivacijo). Pa tud ena velika revolucija v učnih načrtih in učnem načrtu nasploh ne bi škodila tej naši Sloveniji.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Boeing ::

hja, tako je to... srednja šola... da vam fantje jaz povem mojo zgodbico iz srednje šole... smo šli spricat totalno glup predmet (geo) in kaj se je zgodilo naslednji dan... profesor nas je lepo pozapisal in vsi smo dobili ukore... od razrednika... lepa gesta, svaka mu čast... in potem se to lepo razve po šoli in jasno nardijo ostali razredi popolnoma enako... in kaj se zgodi njim: razrednik jim napiše v dnevnik, da so bili učenci utrujeni od pouka in so odšli domov.
torej, srednja šola je za en kurc...
sicer pa tudi mislim, da bi bilo potrebno totalno prenovit učni načrt... jest ne vem, sam mislim pa, da mi, mahen slovenski narod, v evropo NE BOMO PRIŠLI z 4 urami slovke na tedn, pač pa z matematko, jeziki in drugimi koristnimi predmeti, ne pa z nepotrebno navlako v obliki romantičnih junakov in simbolih ljubezni... sem po nesreči pr slovki reko malo prenaglas, da se ji bojo krave začele smejat, če bo kej velik govrila o simbolih ljubezni in romantičnih junakih in baba me sliši in guess what... ukor razrenika zaradi motenja (!) pouka... jao jao... sej bi klical inšpekcijo, sam kaj ko maš pol sam sraje... aja btw: to se dogaja na 3. gim Celje, obče imenovani Lava...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

jetam ::

jest ne vem, sam mislim pa, da mi, mahen slovenski narod, v evropo NE BOMO PRIŠLI z 4 urami slovke na tedn, pač pa z matematko, jeziki in drugimi koristnimi predmeti, ne pa z nepotrebno navlako v obliki romantičnih junakov in simbolih ljubezni...

Evo suma sumarum... In taki so naša prihodnost... ccc...

rc-car ::

Glede tega zajebavanja profesorjev, v 3. in cetrtem letniku se to omili...

Imam sosolca, ki mu je 1x prfoxa za slovo rekla, da ga ne bo se enkrat vprasala, ker je prevec neumen, da bi se lahko naucil snov.
Potem je bil enkrat mato vprasan. Prvo in drugo nalogo je z malo pomoci resil cist lepo - kar je vec kot dovolj za pozitivno. Potem mu da se eno tezjo nalogo, jo po nekaj casa tudi resi. Prfoska rece: 'Sej rezultat je prov, sam jest mislm, da ti ne znas' in mu da lepo sut!

Kje je zdej pravica?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Simko ::

jetam
Evo suma sumarum... In taki so naša prihodnost... ccc...

Jap,točno to je zaključek te teme. Točno to. Takšni in samo takšni so naša prihodnost, zato se naj profesorji brez zadržkov izživljajo nad dijaki. Dober suma sumarum, ni kaj.

:\

NOT !

jetam ::

Daj Sinko še enkrat preberi kakšno bedarijo je Boeing napisal, potem premisli in šele nato komentiraj!
Že prej sem omenjal ponosne idiote... In to je to.

trillian ::

zalostno se mi zdi, da ljudje pljuvajo toliko cez solo. seveda, nekateri bi raje imeli matematiko, drugim je to sovraznik ljudstva stevilka ena.
mar to pomeni, da je treba ukiniti slovenscino, ker jo govori le dva milijona ljudi? ali slovensko literaturo, ki je itak noben ne razume?
skoda je, da ljudje tako negativno gledajo na splosno izobrazbo. vem, da ni vse kar se v soli ucimo pomembno in, da marsikaj spustimo.
vceraj sem bila cisto v soku. vsako leto je manj snovi v matematiki, ki jo moras znati za maturo. vsako leto kaj odrezejo. znanje se dejansko manjsa. a vedno vec ga je novega. kako je razmerje med rastjo in ukinjanjem snovi, ne vem.
in zakaj?
po moje zaradi revckov dijakov, ucencev, ki tako zelo trpijo, ker so pod takim gromozanskim stresom. smesno.
teater, ki ga zganjajo starsi samo zato, ker zganjajo pretirano protekcijo nad lastnimi otroki. ker to bi prineslo taume in popolnoma neravnoveseno odraslost. svizec in cokolada.
prosim.
malo me je zaneslo, ampak vseeno.
profesorji so dobri in slabi. tako kot katera koli druga skupina ljudi. tudi jaz bi lahko rekla, da so moi ucenci le horda neumnih enometrasov.
predsodki.
res zalostno.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Mercier ::

trillian: razlika med učitelji in učenci: prvim se napake ne oproščajo, so odrasli in soodgovorni za vzgojo učencev, drugim se mora marsikateri greh odpustiti - učna doba pač.
Obseg znanja se pa res žalostno krči (nekoga učim matematiko), groza.

trillian ::

ucencem se masikaj odpusti.
ja ja...
kljub temu bi lahko ucenci bili malo bolj olikani, pokazali malo spostovanja drug do drugega itd. in cigava krivda je to? starsevska.
in oni so odrasli.
starsi so tisti, ki oblikujejo otroka. niso to ucitelji. prva leta so najpomembnejsa. so izjeme, seveda. vcasih je otrok vrzen zelo zgodaj v vrtec. ampak vseeno je se vedno velik vpliv starsev.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

undefined ::

Ja, problemi so tako s takimi učenci, kot je Boeing, kot s takimi učitelji, ki ga je opisal kocba. Grehi se pojavljajo na obeh straneh, in so po mojem kar na isti ravni, čeprav so nekateri osebki boljši, in drugi slabši (tako učenci kot učitelji) - govorim o splošnem povprečju. Bodo pa vedno izjeme.

To je po moje kar dober suma sumarum. :)

Mercier ::

trillian:
S tistim o starših se strinjam. Tudi učitelje spoštujem. Ti pa morajo spoštovanje upravičiti. Učitelj, zdravnik, projektant... ne more biti vsak, je pa vsak lahko profesor nekaznanostaliveda, medicinec, inženir nekaznanostaliveda... Država mora dati licenco (neke vrste) in stati za njo (in tudi odvzeti, kadar je treba).

Oni cepec (na račun katerega je bila odprta tema) naj si poišče kakšen drug hobi, učenje pa naj prepusti primernim.

Sam sem bil v šoli večkrat problematičen. Nikoli pa nisem delal problemov učiteljem, ki sem jih spoštoval, no danes tudi ostalim ne bi (mislil bi si pač svoje). Z leti malo zgubiš vnemo in mogoče večkrat vidiš (celo) svoje napake. Ampak, z leti...

Simko ::

IceMan, jap, ta bo že boljši :c)

jetam daj še enkrat preberi moj nick, potem mi pa odgovori. Bah!

[BISI] ::

Ej, nisem pa se nikoli opazil profesorja, ki bi bil nov in hkrati dober!!! >:D
Sicer pa, tako kot se pogovarjajo fazani, to je pa ze prevec! Ne bom pisal besed, ker jih ne boste mogli prebrat! **** :\
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem v šoli. Zaplet s profesorico. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15917137 (2980) Sodck
»

Zakaj je naše šolstvo v tako obupnem stanju kot je (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
596105 (4377) SavoKovac
»

Pravilnik v srendnji šoli!!!

Oddelek: Loža
452793 (1987) strictom
»

kazenski test 13. junij, a ni da 2 tedna pred koncem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
779302 (7882) ERGY
»

Jaz in šolanje

Oddelek: Šola
454818 (4005) root987

Več podobnih tem