» »

kazenski test 13. junij, a ni da 2 tedna pred koncem...

kazenski test 13. junij, a ni da 2 tedna pred koncem...

1
2
»

N-E-O ::

qrc js pišem tut 13. junija celoletni test iz kemije, ker sm med oceno ;( ;( ;( ;( ;(
Follow the white rabbit.

stealth ::

ja, ampak ti se najverjetneje strinjaš s tem da pišeš ;)

sid911 ::

pa kaj se pizdite zaj noo? pišete kazenski test pač..pa kaj pol? bote pisali....
če pa vam ni prav pa profesorca naj zahtreva kake vzgojne ukrepe proti tistim zarat katerih naj bi pisali...pol bo pa spet to problem..češ kaj si ona misli, da prvo leto uči pa že ukore dava......zamislite se malo noo....

ni težko zdržat 45min, težje je zdržat 8x po 45min, umes pa 5min "pavze", zato da 3min podaljšajo, 2min pa da pridš do druzga klasa......

pa saj ste boooščki nooo.......:\
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Lex ::

Ja je*at ga.Če bi biu js na profinem mestu ko ji boš tistale pravilca pod nos pomolu bi test enostavno prestavo na tedn prej, pa ne bo več 14 dni pred konfo. >:D

resno, sam sm hodu na gim k je mela zadevce kr lepo popedenane (mislim, da lahk madmanmato potrdi (če seveda mislim prav)).

Stealth:
Gandalfar: Prej ko bodo spoznali, da ce jebejo svet jih bo svet nazaj jebal, prej bodo odrasli.

To je že res, sam to velja sam za tistih 5 ljudi v razredu recimo. Kaj pa drugih 20 ?

lajfs a bič, tut tega se je treba naučit. Spomn se na 11.9. Kolk folka od žrtev je blo kj krivih? Ne rečem za profe k res delajo lih karkol hočejo, tut mim zakonika. Sam za to, da bi hranli svoj ego. Sam v temle primeru je pa očitno da je moglo bit dost hudo da je profo razkurl. (nam ne vem če je kdaj ratal kako) Če smo se kdaj zapletl v preglobok čvek nas je prof opozoril. Če to ni blo dost je utihnil. In so preostali grdo pogledal čvekače in je blo ok. V skrajnem primeru je zaleglo opozorilo, da bo začel nenapovedano sprašvat (kogarkoli, ne tiste k so čvekal). In bil je mir.

Sj ni mus da so pr pouku. Tut pozornosti profu jim ni treba posvečat, naj pa na tiho kj rišejo v zvezek, spijo, karkol. Js sm enkrat med uro enga na tiho speko na goflo pa ni blo blemov, k nism s tem nobenga zmotu :D >:D (on je motu mene in morm reč da je zaleglo. res škoda da se profi ne smejo posluževat fizičnih ukrepov >:D) Vraga, če jim je tešk v šoli sedet pa poslušat neko brezvezno klamfanje (po njihovem mnenju) pa naj šolo pstijo in grejo delat. Tudi do tega imajo pravico. Kdo pravi da sploh nucajo šolo? (razn oš).

Tak k je že nekdo reku, vsak preveč poudarja svoje pravice, dolžnosti pa k da nima.

stealth ::

Če bi blo profom dovoljeno se posluževat fizičnih ukrepov, bi blo še sam slabš......

Disciplina bi mogoč res bla neki cajta, pol bi pa enmu poknu film, pa bi mel slovenski Columbine, z razliko da bi bli med žrtvami sam profesorji......

Lex ::

mnja, ti dam prav. sam se je pa pol za zamislit. Kak so disciplino s fizičnim kaznovanjem dosegali par desetletij nazaj in so se profov vsi bali. V primerjavi z današnjo situacijo. razvajenost, preveč pravic folku k jim ni dorasel.. kaj šlo narobe?

tha_Kalis ::

to so bol starsi krivi; prevec mila vzgoja - hocejo svojemu otroku "najboljse" in ga s tem nevede ne pripravijo na nepredvidljive zivlj. situacije. se danes dobi sploh kak mulo po riti od fotra al pa mame? ne ker bo jih pol sou tozit prek kakih druzinskih centrov ces da ga doma pretepajo. jaz sem mel v tistih casih se kuhaco s svojim imenom, ki jo je mela mati spravleno visoko na polici in je sluzila za vzgojne prijeme. in zato sem ji celo hvalezen.:D

pa sorry za off topic
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

Daedalus ::

>Če bi blo profom dovoljeno se posluževat fizičnih ukrepov, bi blo še sam slabš......

Jada, jada, jada - tuljenje razvajenega mulca, ki misli, da je sam in edini na svetu. V šoli ti je profesor AVTORITETA, pa če ti to paše, al pa ne. Če se ne obnašaš v skladu s pravili in delaš pizdarije, boš NAJEBAL, pa če ti to paše, al pa ne. Če nimaš neke osnovne discipline, boš najprej ODJEBAL na faksu, pol te bo pa še življenje analno obdelalo do te mere, da ti ne bo 5% jasno, kaj se ti je zgodilo. Od tebe bo ostal zapit kreten, ki bo do konca življenja (pri 45 letih zaradi ciroze) v gostilni razlagal vsem mimoidočim, kake krivice so ga pripelale do flaše. Razumeš?
Če mate pa znane trouble makerje v razredu, zaradi katerih padajo kazni, jih pa preprosto začnite ignorirat - izločite iz skupnosti. Me zanima, kdo je močnejši - 5 posameznikov proti 20 članskemu kolektivu al obratno? Aja, ne, oni so face, džeki, taglavni frajerji...
Ti povem, kaj se je zgodilo z sošolci, ki so bli glavni frajerji v osnovni in srednji šoli? Malokdo je prišel do kake izobrazbe, večina jih fizičari in se zapija, eden je pa izginil neznano kam - če poznaš primer srednješolca iz Celja, ki ga iščejo že ene par let, bil pa je povezan z sumljivimi posli. Sam frajer je pa bil - dokler je bil.
Sej ne rečem, da učitelji nimajo kakih svojih for - sem jih dosti občutil na lastni koži. Samo mi je kmal ratalo jasno, da se da marsikaj dogovoriti in da je treba vsake tolko tud kaj požret (pa nisem človek, ki bi kmal popustil). In sem prišel skoz. Če bi pa do konca fural nek upor - vprašanje, kje bi bil. Šola je avtoritarna oz. totalitaristična organizacija, kjer se točno ve, kdo kaj lahko in česa ne. In če se boš spuščal predaleč - boš precej bolj najebal, kot pa da pospraviš svoj s hormoni nafilan ego za nekaj časa v žep.

Edin problem pri učiteljih je v tem, da jih na naučijo kako vzpostavit avtoriteto nad folkom v prvih petih minutah prve ure. Da se pustijo zelencem jebat v glavo - totalna žalost.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Utk ::

Točno to. Pokazat jim bi treba en film kako končajo takšni težki frajerji. Ko nekateri iz iste generacije pišejo diplome, oni še mature nimajo pod streho. Pa pri 23,24 letih to ni tako zabavno, kot je pri 18.

SebaR ::

Vendar je današnja družba tako nareta da se zamislijo svojih 'pokvarjenih' dejanj ko jih začne življenje tepsti po glavi, ko nimajo službe, denarja, doma. Mislim da film zaleže le pri kakšnem 1% vseh 'šolskih frajerjev'.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

stealth ::

Daedalus:
gre se zato, da profesor jebe cel razred, namest sam tistih petih "frajerjev"........
Če mate pa znane trouble makerje v razredu, zaradi katerih padajo kazni, jih pa preprosto začnite ignorirat - izločite iz skupnosti.


Zakaj? Velik takih ljudi je čist vredi, in se družmo po pouku, ampak pač ne zdrži pri uri, da ga bom js miril pa ne vem kaj, pa pač ni moje delo, nej profesor poskrbi za red. Ampak ne na način, da kaznuje cel razred. Naj da ukore, tistim ki si jih zaslužjo, sej zato obstajajo.

Če bi blo profom dovoljeno se posluževat fizičnih ukrepov, bi blo še sam slabš......
Jada, jada, jada...


Mi je zelo žal, če te starši v otroštvu niso mel radi in so te tepl, da se ti zdi pretepanje normalno...
Pa dober, zastopim da te foter enkret al pa dvakrat prtegne, če si žleht, da te bo pa en "profesor" s svojo "avtoriteto" tepu, pa ne bi glih prenašu. Predstavli si enga, ko je bol s kmetije doma, vsak dan 300 kilske prasce po štali vleče sem pa tja, pol ga bo pa u šoli en profesor matematike recimo, go glih tulk da vilco pa žlico do ust nese tepu.......pa ko mu spipa je konc s profesorjem....in ne mislit da se kej takiga ne bi naredl....bi se, in to kr hitr. sej dost da sam enmu človeku spipa.

V šoli ti je profesor AVTORITETA

Se strinjam, še vedno pa ni profesor bog, da bi mel vedno prav.

Daedalus ::

Nisem tvojega citata vzel zaradi omembe (ali lastnega podpiranja fizični prisili), ampak zaradi jamranja. Še enkrat preberi moj post, pa mi odgovori z kontrargumenti - če jih maš kaj. Poznam pa tudi dovolj "kmečkih pobov" - in keri majo težave, jih majo zato, ker so najbolj pametni in vse najbolje obvladajo in njim že en profesor ne bo skakal po glavi. Povedano z drugimi besedami - tak so pametni, da jim že kr škodi...

Sicer pa - kot sem že napisal - učitelj je avtoriteta. Seveda ni bog i batina, še manj nezmotljiv, ma pa precej kontrole nad tem, kako uspešen boš pri določenem predmetu. In tudi lahko mirne duše priznaš, da se nihče ne bo spravljal nad učenca, če je ta kolko tolko v redu, ne zajebava in opravi vsaj večino določenih nalog. Sam sploh ne maram avtoritete (razen, če sem jaz avtoriteta>:D ), pa tudi v srednji šoli nisem bil najbolj ubogljiv in poslušen, ocene so bile vsaj prva dva letnika precej švoh, samo dokler sem svoje dolžnosti izpoljnjeval (vsaj večino), sem mel mir. So učitelji lepo prenašali moje ugovarjanje glede kakih odločitev, ki nam (kolektivu) niso bile všeč, tudi pritožbe na kake grožnje z nenapovedanimi testi se je dalo spravit skoz... Težave sem mel edino z zloglasno profesorco za matematiko - samo kaj češ. Z vsemi se ne moreš dobro razumeti, pretirano se upirat pa tud ni melo kaj dosti smisla. Je nekaj poskušala s "posebnimi" ukrepi - pa je nehala po posvetu z razredničarko. Če pa bi bil cepec in poskušal preveč furati neko "svojo linijo" (kar se danes po pripovedovanju marsikakega srednješolca precej dogaja) bi pa v sporih ostal sam in bil jeban. Treba meti neko taktiko - ne sam z glavo čez zid.

Če pa onim "vredu troublemakerjem" želiš kaj dobrega - glede na to, da se družiš po pouku z njimi jim verjetno nisi lih nenaklonjen - se pa z vsakim posebej pogovori, pa mu razloži tisto, kar tule tebi razlagamo. Da jih bo sistem zlomil, če se ne bojo vsaj malo prilagodili. Je že tako, da večina diktira, kaj je sprejemljivo - in če preveč odstopaš, se znaš najti na drugi strani. Če jim je pa interesu zajebat si celo življenje zaradi preveč hormonov in ker se jim ne ljubi malo potrpeti, pa naj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

stealth ::

Če se ne obnašaš v skladu s pravili in delaš pizdarije, boš NAJEBAL, pa če ti to paše, al pa ne.


Ti povem en primer, ko se je letos zgodil (4. letnik, tik pred maturo).
Sošolc je meu 3. konferenco nemščino med 1 in 2, pa mu je dala profesorca pisat zadnji test, kot možnost da popravi. Pa je človek napisu za kake 47% se mi zdi. Si je test skopiru, nese domov, in da popravit dvema inštruktorjema nemščine, in obadva rečeta, da bi mogl bit več....tam okol 55% se mi zdi.
Je nesu pol kolega ta test na novo popravlen profeosrici drug dan, in kaj se je naredl... baba reče: ja, to je ocena za celo leto, jaz moram upoštevati tudi tvoje delo čez celo leto, ne samo zadnji teden. poglej, tule mam napisano kdaj vse nisi imel naloge (in mu pokaže svojo knjigico, kamor si piše kdaj kdo nima naloge-tja not lahka baba piše tut kar hoče, lahka u enem dnevu napiše 100 datumov, pa bo velal pri ravnatlci to ko da 100x nisi meu naloge), zato ti ne morem dat 2......

to pol pomeni, da je človek mel 1 preden je sploh šel pisat... A je to obnašanje v skladu s pravili ? pomoje ne. Pa bo profesorca kej najebala ? ne, noben ji ne more nič. je to fer ? spet ne......

pol se pa bunte da profesor ne more dijaku nič...

zdej boš pa reku....sam je prosu, kaj se pa zajebava....človek NI trouble-maker, pač nima zanimanja za nemščino...je pa pri urah dokaj tiho, tak ko vsi ostali.


ma pa precej kontrole nad tem, kako uspešen boš pri določenem predmetu


točn tak, SUBJEKTIVNO kontrolo...

Od tebe bo ostal zapit kreten, ki bo do konca življenja (pri 45 letih zaradi ciroze) v gostilni razlagal vsem mimoidočim, kake krivice so ga pripelale do flaše.


takih primerov vsaj v našem razredu ni....res da smo včasih precej leni, ampak ko je treba, se vsi naučimo, pa tut nekih trouble makerjev v našem razredu ni. Če pa rečeš eno besedo naglas pa profesor popizdi, to ni za mene trouble maker.

Pa ko sem že prej govoril o profesorci za nemščino. En drug sošolc obvlada nemščino, je hodu na neke extra tečaje in vse, pa ma 3. Baba je nora na domače in sprotno delo. In ker ta prijatu ni delu nalog in sodeloval pri vsaki uri, je šlo babi na jetre, kak lahka tak velik zna, če nič ne dela. Zato ni pri spraševanju NIKOL dobu več ko 2. Mogoče eno trojko. In to v štirih letih, ko smo mel isto profesorco.

Pa sej brezveze, tak kot sm že enkret prej reku. Slovenski osnovnošolski in srednješolski sistem je popolnoma u kurcu, in takim stvarem kot se dogajajo se ne bo dal izognat, dokler se neki ornk ne spremeni.

Daedalus ::

>Pa sej brezveze, tak kot sm že enkret prej reku. Slovenski osnovnošolski in srednješolski sistem je popolnoma u kurcu, in takim stvarem kot se dogajajo se ne bo dal izognat, dokler se neki ornk ne spremeni.

Hja, to se strinjam. Samo midva debatirama o odnosu nekaterih osebkov do šole - ki ni lih primeren - in ne splošno o šolskem sistemu. To, kako se ocenjuje znanje, je pač v mnogo primerih mimo, kar se vidi btw tudi dostkrat na faxu. Tam so določene zadeve še hujše.
Aja, glede tvojega primera - poznam par ljudi, ki so meli popravca matematiko pred opravljanjem mature - kar pomeni, da vsaj na prvem roku ni mature sploh. Zakaj? Ker je bla profesorca prepičana, da s svojim, sicer res malo švoh znanjem mature ne bi nardili, kar bi šoli zmanjšalo uspešnost na maturi --> slaba reklama, možno teženje kakega višjega organa. Če že hočeš vedet - riba smrdi pri glavi in slovenski šolski sistem ni izjema. Tudi profesorji so pod "performance" merili in pritiskom, tak da jih ne gre vedno avtomatsko obtoževati.
Jaz samo pravim, da če ti gre nek predmet slabo, se je treba malo bolj potrudit, ne pa predlagat popravljanja zadeve v nedogled. jaz sem odletel na matematiki letnik, kasneje na maturi sem jo b.p. naredi s trojko, medtem ko je prej pa res nikoli nisem mogel dobit več kot dve. Pa kaj, naj bi se zato obesil? Je blo grdo - samo treba se je boriti. Življenje te zna dostikrat dosti bolj povozit, kot pa da maš enega popravca po "krivici." In občasno kak tak incident ni nič kaj hudega - se je pač treba pobat in iti naprej.
Tak da folk se naj bolj potrudi, za uspeh se je treba trudit dlje, kot pa zadnji teden, dva. Mu je profesorica kr prav povedala, na žalost. Če se pa komu zgodi res očitna krivica, se pa to da poštimat. Precej lažje, če nisi znan ko en zabušant, pa če pokažeš vsaj nekaj volje. Ne smeš pa pričakovat popolnosti - je ni. Na nobeni strani.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nejc Pintar ::

Profesor najlažje doseže red tako da upošteva šolski red in je čimbolj enak do vseh dijakov ter čimbolj "skuliran"
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

Inteligenca ::

Porfesor doseže red z redovalnico pa s cveki, če že ne sme s palco >:D

civic_ ::

ups napak zmotu sem se pišemo angleščino zdej opazu.

pisu sem varuhu dijakovih pravic, ker tega nawmo prenašal

sid911 ::

a profesorca je vas morala prenašat?
zanimivi ste...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Inteligenca ::

Če učitelj noče zaokrožit ocene navzgor..... prinese učenec sekiro. >:D

civic_ ::

no upor "smo" izvedli. zmenli smo se da bomo vsi skupaj....itd.
na koncu sej ji moral sam pomolit tist pod nos, na začetku se je zadrla ko harpija, in rekla da ne misli poslušat. pol sem ji ves čas na to temo vlaču. potem je omenla naše dolžnosti. reku sem ji da v pravilniku ne piše: test se lahko piše 14 dni pred konfereco če je kazenski.
sošolci so se usral in še rekl da se lahk piše ker je kazenski. dokazu sem ji da se ne sme. fuknla me je vn. (razredničarka ji je to svetvala in vsak, ki ga vn vrže dobi ukor) čez neki minut so me poklical nazaj in je rekla da ne pišemo če bomo pridni. zgleda je pogruntala, da se ni za jebat. >:D he he

Inteligenca ::

no, vidš... tko je treba :D

sid911 ::

upam da ste se kaj naučili iz tega (pa ne to, da lahko vse dosežete z moljenjem pravilnikov pod nos)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Gandalfar ::

berac: a jo mate tudi drugo leto?

Inteligenca ::

Z ostro besedo se vse doseže. ;)

sid911 ::

berac: a jo mate tudi drugo leto?:P
hehe..pol ste nasankal če je bolj zlobne sorte..pol vam lah čiiis legalno zagreni življenje..in pol vam noben pravilnik nev pomagu..edino učbenik
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

SebaR ::

WoW berac lep upor :D - za zgled
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

speed machine ::

Zakaj gre men tukaj po glavi stavek: vse se vrača, vse se plača.:D

in pol vam noben pravilnik nev pomagu..edino učbenik


Še učbenik ne vem če bo zalegel. Vsaj po mojih izkušnjah sodeč.
//

ERGY ::

Ce smo posteni se itaq noben ne uci anglescine. Poleg tega lhk izkoristite moznost, da si oceno poboljsate z tem testom ;) Kar se pa tice pravice in zakona. Ce vi krsite zakon, s tem da razgrajate in neposlusate in nek 3. delate pa frajerje delate potem naj se profesorca pocne isto. Osel ne gre 2x na led.


LP
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaključevanje ocen (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6517721 (15385) DOOM_er
»

Neopravičene ure (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10115596 (11140) Phantomeye
»

Problem v šoli. Zaplet s profesorico. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15917139 (2982) Sodck
»

Jaz in šolanje

Oddelek: Šola
454820 (4007) root987
»

Pravdarji na kup!

Oddelek: Šola
151551 (1426) Roadkill

Več podobnih tem