» »

2 kompa povezana in delita internet

2 kompa povezana in delita internet

Savant ::

Zivjo

Imam en cudn problem ki ne vem kako bi ga odstranu.6 ljudi nas je povezanih brezicno in si delimo 10mbit internetno povezavo.No jz mam pa se en (imenoval ga bom) komp2 doma in ga mam povezanga prek tistga kompa1 ki je povezan brezicno da mam lahko internet.Problem se pa pokaze pri komp2 ko sm neki casa na internetu potem mi pa kr povezava umre in ne morm vec it na internet.Resitev da mi spet dela je da v windowsu disablam lan kartico in jo spet vklopim sad.gif .Mogoce kdo ve kako bi se to dalo resit?

Hvala ze vnaprej

pivmik ::

Hvala za izčrpne informacije o tvojem stanju. (/sarkazem off)

Povje kakšen operacijski sistem imaš na obeh compih, kakšen povezavo imaš(adsl, vdsl, t1, t-2, optika, sat,...), kakšne naprave uporabljaš, pač čim več kar misliš, da bi lahko prav prišlo.
Kaj pomeni točno da ti povezava umre? A ne moreš samo ne interenet ali sploh do compa1? Info, info, dej podrbnejše info. Mar bi napisal jaz pa imam en problem, kaj je narobe, kako ga lahko rešim?

Poskusi izklopit vse može firewall-e, antiviruse in druge podobne programe, ki kakorokoli bi lahko vplivali na mrežno povezavo.

Morda je najbolje kar kupit še eno brezžično mrežno kartico, ki itak stane 5000 SIT (canyon).
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548544 (735) Lonsarg
»

slab wifi

Oddelek: Pomoč in nasveti
51632 (1334) KruceFix
»

Vezava dveh routerjev linksys WRT54GL (enoten WLAN)

Oddelek: Omrežja in internet
62779 (2725) johan9
»

Barricade wireless Broadband router Smcwbr14-G + 2.4Ghz 54Mbps Wireless PCI card

Oddelek: Omrežja in internet
51071 (992) Dreamer__
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814823 (4018) PaJo

Več podobnih tem