» »

Sharanje map samo za določene uporabnike

Sharanje map samo za določene uporabnike

n.EJ.c ::

Alo!

Rad bi naredil, da ima dostop do neke mape ali fajla na mojem računalniku samo določen user. Ne lokalni. To mi je jasno. Zanima me, kako je s tem preko mreže. Sistem je Windows XP PRO.

Primer:
Na mapi xxx sem pod "Lastnosti==>Varnost" odstranil s seznama uporabniško skupino "Everyone". S tem sem dosegel, da po LANu ni dosegljiva(mimogrede:ali obstaja še kakšen elegantnejši način???). Zdaj pa bi rad nastavil tako, da bo pa dostop do te mape imel z računalnika z imenom COMPUTER uporabnik USER, ki je lokalen za COMPUTER.

Nikakor mi ne uspe na seznam v jezičku "Varnost" spraviti uporabnika iz mreže. Samo lokalne lahko dodajam. Prosim za pomoč. Hvala vsem z resnimi odgovori in predlogi.

p.s.:Da ne bo kdo bemtil:)) , sam tudi iščem rešitev po netu in če najdem, objavim. Ampak zaenkrat slabo kaže.
  • spremenil: n.EJ.c ()

DominusSLO ::

Pod folder options/view izklopi simple file sharing...Pol pa rihtaš permissione pod sharing and security...

n.EJ.c ::

To sem naredil. Preberi še enkrat. Ne morem dodajat uporabnikov iz mreže oz. lahko dodajam samo uporabnike iz lokalne domene(mojega rač.).



SECURTIY == VARNOST

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: n.EJ.c ()

pivmik ::

Če nimaš postavljenega centralnega strežnika za upravljanje vseh uporabnikov v domeni ne moreš dodajati ne-lokalnih uporabnikov.

Ti ustvari uporabnika z istim imenom na svojem(lokalnem) računalniku in ga dodaj v allowed users od te šerane mape. Baje bi zdaj moralo delovati. (nepreverjeno)
LP, Gregor GRE^

pirat ::

Bo delovalo.
Vendar poleg istega uporabniškega imena bo potrebno tudi isto geslo.... in pa jasno, sherana mapa temu userju.

n.EJ.c ::

Za tole hvala. To deluje. Sem pa slišal še za drugo varjanto.


Da greš v Nadzorno Ploščo in v Uporabniške Račune ter klikneš uporabnika, nakar se v levem delu okna pojavi opcija "Upravljanje mojih omrežnih gesel". Tukaj bi naj bilo možno nastavit, pod katerim imenom se jaz prijavim na neko mesto v mreži. Problem je le ta, ker ne deluje. Fora je pa v tem, da tisti, ki mi je to povedal, ima to naštimano in mu deluje, pa nima nobenih domenskih strežnikov. Sam ga ne morem gnjavit. Pa me zanima, ali kdo ve, kako je s tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalniki v mreži

Oddelek: Programska oprema
131100 (832) tanika1749
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222210 (2081) Mitja.GTI
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243170 (2592) Pyr0Beast
»

Filesharing in XP, Simple filesharing na OFF !

Oddelek: Omrežja in internet
121523 (1365) slokii
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331618 (1278) jlpktnst

Več podobnih tem