» »

LAN v Sloveniji ?

LAN v Sloveniji ?

1
2
»

Avenger ::

S sosedom mava BNC 10 MB povezavo, 90 m kabla, dve leti. Dela kul. 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

glavic ::

in kaksen mas kej prenos ? 8-)
Musselli bizi

zile ::

PaJo, Glavic, thx.
Stvar dela prek Wingate, tko da se "šlepam" zdej zaenkrat prek ISDN-ja, ki ga ima frend.
Zdej preostane sam še upanje, da bo ADSL v Kamniku čimprej. :))

glavic ::

za server bi rabu kaksen rac. (P100 32Mb rama ? zadost?)
pa kaksen sistem naj bi bil gor:
ce bi bil linux kako bi se pol userji preko njega konketal na net (http,ftp,telnet, ma uglavnem vse porte) ...
al pa ce win2k in wingate ?
Musselli bizi

PaJo ::

Ce bos vso stvar picil na linux-u potem ti taka masina zadostuje, win 2k server pa malo tezko. ZA dostopanje celotne mreze preko linux masine na net pa rabis samo masino skonfiguirat kod nekasne router, malo treuda pa bo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

OrlyTM ::

Jest mam 3 mašine, ki hkrati dostopajo na net prek kabel modema, ki je prek sekundarne mrežne karte privezan na eno mašino z win2k. Pri tem network connectionu, na katerem je modem, sem vključil Enable internet connection sharing for this connection in zadeva dela brez najmanjšega problema .... nobene nastavitve ... nič ... ostala dva compa dostopata do neta direktno ... z nastavitvijo, da dostopata do ineta preko LAN (se pravi ni nastavitev :)) )

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

RookY ::

Jest mam dve mašine na kabl, prek Sygate. Kabel od interne mreže je dolg 10m, UTP kabel do modema pa 5.
Včasih se winsi mal sesujejo ,ampak zaenkrat gre.
Juhu juhu spet bom bruhu

glavic ::



klical sem v mlacom in sem prasal za tole povezavo, ker sem ze glih zaradi necesa drugega klical, ce je mozna ?
pa so rekl NE NI. MORAS MET HUB K TI PODPERA BNC IN UTP.

andrej: kwa pravs ?
Musselli bizi

srale ::

v mlacomu pravjo tudi da atlon 700 ni dovol za softversko odkodiranje dvd-jev...
da se brez huba..drugač pa uni ki ti je reku zaradi dvojnih hubou...na hubu je ponavadi bnc samo uplink...

PaJo ::

V Mlacomu je mel prav, taksan povezava direktno glih ne gre, kvecjemu bi sla ce bi mel v tistih dveh masinah ki masta na eni strani UPT na drugi pa BNC dve mrezni, vsako za svoj kabel, potel pa med mreznima porihtano routanje, takrat bi slo, ker ceprav mas mrezno ki ima oba mozna prikljucka lahko dela naenkrat samo eden, tak pac je to:D
No druga resitev pa ti je z HUB-om, ki ma polek UTP se BNC prikljucek, pa se tu bi rabil dva taka HUB-a;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ABX ::

Spraševat trgovine o načinu postavljanje mrež, je isto kot spraševat muslimana o načinu kuhanja svinjine :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

glavic ::

hmm.. 2huba .. bom rajs kr pri bnc-ju ostal ker je kabla okol 400m.
sm bnc vlece samo 1Mb +- 200kb na 10Mbit povezavi ?
bi se dal ko kak povecat ? :\
Musselli bizi

PaJo ::

Ne ni mogoce, zal. Kaj vec lahko dosezes le z 100MBIt ali 1GBit mrezo, amapk to le na UTP-ju;(
Pa se kabli moraj biti krajsi:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

glavic ::

1Gbit ? kwa je do pol 100mb/s ?
dej kje bi si lohk kej prebral o hub & utp + bnc mreznih povezavah ?
Musselli bizi

glavic ::

ok
zdej me res zanima da bi mrezo zamenjal za utp (100mbit/1gbit? ce ni predrago).
nas je 7 userjev mogoce nas bo hmal se +3 kar pomen 10
glede hubov je tko, gledam mal cenike pa vidm samo 8 port nas bo mogoce 10 ...
a bi logk dal 2 huba v mrezo ?
pol na vsakem 7 userjev ker bota ta dva huba povezana (1 port za huba) ?
pa še neki: če bo 100mbps mreža res furala 10Mb/s ? ker to je uglavnem razlog za menjavo mreže ... hitrost :D
Musselli bizi

PaJo ::

Ja 100Mbit komot fura 10MB/s, ziher mam doma, edini blem ti je pocasen disk:)

Druagace pa lahko komot das vec HUB-ov enega za drugim, do ene 3 ni blema:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tjulenj ::

hehe, se nasa mrezica (v bloku)... trenutno stanje: 5 preko BNC (3 sosedi, eden ima 3 kiste), pri meni BNC tece na HUB, z njega naprej 3 UTP... nacrtujemo siritve... v parih letih hocemo blok predelati v borg kocko. pocasi nam ratuje :D dolzine: BNC je priblizno 100m, UTP je pa najdaljsi tam okoli 35m. aja vse skupaj je pa 10M pa se mi sploh ne zdi da bi bilo premalo. problem je samo ko kdo neutrudljivo surfa medtem ko recimo jaz pri sosedu pecem cd direktno s svojega diska :D se uporaba: talk, sharing modema, sharing diskovja, sem ter tja kaksen spil...

glavic ::

ok vec jih gle lohk, super ..
zdej pa kako bi naredil da bi mel enga np3. 3 userje, pa ostale na bnc (na hubu).
a zdej moras met dva huba da bo bnc upload pa download ? al kako to gre nebi vedu
pa kere hube priporocate ?

pa še neki: npr na hubu je 5 userjev, 4-je so v odaljenosti < 30m kabla, 5 pa je > 120m. zdej me zanima, ce prenos na 10mbps pade samo unmu k je prevec dalec al celmu omrezju ??
Musselli bizi

PaJo ::

Stvar lahko naredis tako da vse kiso na BNC-ju povezes skupaj potem pa en prikljucek das na HUB, na ta HUB pa zvezes ves folk ki je na UTP-ju. Zdaj ce bo ene kabel UTP-ja dolg 120 mb je ze vprasljivo ce bo delao, mogoce celo bo, bo pa samo on mel pocasno poezavo, vsi osali ap bodo med sabo picli pune kolko bo na razpolago:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

glavic ::

spet klicem v mlacom pa prasam ce majo HUB 100mbps 8 port utp+ bnc
pa mi prodajalec rece da to sploh ne obstaja, ampak samo 10mbps hubi majo bnc ?
Musselli bizi

PaJo ::

Ja saj resnicno ne obstajajo;(

Ostaja ti edino vrjanta da nabavis 10 mbit HUB z BNC-jem potel pa tega pripopas na 100/10 HUB, na katerem mas UTP userje in ti bodo med sabo meli 100Mbit ostalo bo pa na 10;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ABX ::

Pri dolgih utp kablih pomagajo tudi dobre mrežne kartice. Ker une no-name za 3k teško da grejo čez 50m.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

glavic ::

kupil sem si 5m utp kabla, da probam tole mal brez huba.
zdej me zanima kako morajo bit barve v konektorju ?
a morajo bit na obeh straneh isto al je kako drugac ?
Musselli bizi

PaJo ::

Ce bos vezel masino na HUB potem morajo bit povezave barv 1:1, ce pa povezujes dve masini direkt pa rabis corss kable, ta ma mora bit vezan takole:
1.belo oranzna
2.ornazna
3.belo zelena
4.modra
5.belo modra
6.zelena
7.belo rjava
8.rjava

druaga stran pa:
1.belo zelena
2.zelena
3.belo oranzna
4.modra
5.belo modra
6.ornazna
7.belo rjava
8.rjava

uapm da bos zan vezat:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

glavic ::

ja, vazno je zaporedje ....
Musselli bizi

Ravnodusnez ::

Grrrrrrrr...
zopet pisat post v iexplorerju.. ker zgleda da ne prime v Operi :(((
Torej, 8 sosedov, 8 racunal, vec kot 250m kabla (bojda nemogoce, ampak deluje), 8 mreznih kartic.. vecina jih je 3comovih.. so pa 10mb.. to znese na 1mb/s.. v sisoft sandri je rezultat benchmarka hitrosti 1244kb/s. Za chattanje uporabljamo program pony chat.. zaradi enostavnosti in preglednosti.. skrije se v taskbar k uri.
Dober program je se Vypress Chat.. ma vse kar si clovek lahko zazeli.. Mreza nam je bila na zacetku v veliko veselje.. sedaj smo je pa ze malo navelicani.. kar je razumljivo..
HAND
(pa kjee je zahvala za tisto owco no ??:'()

glavic ::

naklucjos: dela se vec kot 250m ...
pajo: s kere strani se to gleda. z une kjer je sponka za pripet al obrtno ?
Musselli bizi

PaJo ::

1 je na levi ce gledas od spodnje strani, se pravi od tam kjer so kontakti...
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

glavic ::

kasna je razlika med hub-om pa switchom ? (primer uporabe)
Musselli bizi

PaJo ::

HUB posilja iz enga porta zahteve na vse porte, stem ko pa swich posilja natancno iz enega porta na zahtevan port in s tem ne obemenjuje celotnega prometa na swichu:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

glavic ::

mal se tud v ceni pozna :>>
kwa pa razdalja, je pri switchu kej vecja ?
pa kje je najbolj da kupim 5porten hub 100mbps
Musselli bizi

PaJo ::

Ja v ceni se zagotovo pozna, samo ce kupujes sedaj das raje tistih 10 jurjev zraven pa ze dois ta cenjso varjanto switcha, drugace pa glede razdalje je isto kod HUB.
Kdo pa ma najcenjse HUB-e pa nevem, meni osebno se dopadejo LevelOne ali pa kaki Compexi so tudi kar cool:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel - max- dolžina ?! komu verjet ?

Oddelek: Omrežja in internet
4514241 (10026) Pyr0Beast
»

UTP na Koaks (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555455 (4483) Gapi
»

lan povezava - 100m

Oddelek: Omrežja in internet
322411 (1952) Blue3D
»

Maksimalna dolžina mreže

Oddelek: Strojna oprema
6939 (847) eraserr
»

100 mbit mre?ne karte

Oddelek: Strojna oprema
211773 (1531) Loki

Več podobnih tem