» »

Zakaj bi kupil Intel procesor namesto Amd?

Zakaj bi kupil Intel procesor namesto Amd?

«
1
2

Stajerc ::

Sam uporabljam Amd in ga vrjetno bom še naprej ampak ne pljuvam po Intelu.

Zato me v tej temi zanima samo nekaj in čisto nič drugega:

A me lahko kateri uporabnik oziroma zagovornik Intel procesorja prepriča da kupim za naslednji procesor Intel?

Edini pogoj ki ga postavljam je pa cena. IN ČISTO NIČ DRUGEGA.


NAJ ME NEKDO PREPRIČA Z KAKIM LINKOM NA TEST DA SE INTEL IN AMD PROCESORJA MED 20.000 DO NEKJE 90.000 SIT KER VEČ RES NEBI DAL NE RAZLIKUJETA.

Pustimo zaj isti model ko je en 2 krat dražji ampak bi bla naj ista. Samo cena je meni merilo.

Jaz nebom sodil pa zavraćal resnice če mi kdo kaj dokaže samo prosim če mi razloži kdo ker v temah se ponavadi primerja amd s ceno 30.000 sit in intel s ceno 50.000 sit. Prosim da tega ne počnete v tej temi.

TEST AMD PROTI INTELU ZA ISTO CENO (vseeno al 30, 40, 50, ...90.000 sit) kjer je intel boljši če mi jnekdo dokaže z konkretnimi narejenimi neodvisnimi testi!

Edino kaj vem je da intel porabi manj energije to me ni treba prepričat ker vem sam.

ZDAJ PA VSE OSTALO PROSIM!
Have a nice day.

Poldi112 ::

> Edino kaj vem je da intel porabi manj energije to me ni treba prepričat ker vem sam.

Ne vem, a tebe zanimajo mobilni procesorji, ali pa nič ne veš oz. si zadnjih nekaj let živel v votlini.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AndrewSmith ::

Ce je cena do 90k sit je pol za
primerjat oba najcenejsa dvojedrna
proca od teh proizvajalcev,X2 3800+ in
D 820, 2,800 GHz.
In ce ti je merilo samo cena ima tu Intel
prednost za 15k sit.
Kar pa ne velja za plate ki podpirajo dual core
Intele,ki so mislim da precej drage.
Proca sta pa v performance-u precej podobna,
ce se ne motim.
Osebno bi pa izbral X2:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Stajerc ::

Poldi112 zakaj v votlini? V bistvu med vsemi primerjavami kaj jaz sem gledal ne tak dolgo nazaj je pač intel mel manšo porabo in tudi pri novejših zdaj ko bežno spremljam je pri procesorjih ki jih primerjajo intel z manšo porabo energije. Amd klko vem nasploh troši več? Ali se motim? Jaz nič ne trdim sem rekel zanimajo me samo dejstva. Če kaj rečem narobe naj me pač tisti ko ve to popravi.

V bistvu se stvar zakomplicira tudi zato ker bi mogel gledati še matično ploščo to je res. Samo mene zanimajo procesorji in izključno procesorji v tej temi.

Se pravi:
Glavni pogoj je ista cena! Se pravi če si nekdo izbere Intel-ov procesor za 50.000 naj vzame AMD procesor za 50.000 in mi dokaže da je intel po performacu boljši! Samo to me zanima.

Odstopanja v ceni do nekje 2000 ali 3000 razumem ampak ne več.

Če je Intel mobilni naj bo AMD tud.

Se pravi procesor ki se smatra za konkurenco ampak ne zanima me če sta oba 3200 ali 2500 ali kaj takega ampak dejstvo da če vzamemo recimo amd 64 3200 ki stane 40.000 recimo potem naj mi nekdo dokaže da je intelov procesor za 40.000 boljši ne pa recimo intelov 64 3200 če bi gledali po oznakah ko pride 70.000!

Te cene sem si zmislo in modele zgoraj sam da bi nazorno pokazal kaj mislim.




Samo to me zanima in nič drugega. Ista cena!

edit: In pa seveda link do testa in zakaj je boljši! argumentirano. Ker če bi bil intel cenejši pa isti performance zakaj bi pol vsi imeli amd? Jaz osebno da prišparam na intelu bi kupil brez pomisleka intel če pa vem da če kupim intel da plačam za isto več. To bi rad da mi kdo dokaže nasprotno ker me zanima če živim v zmoti evo. :)
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Stajerc ::

Al je moje vprašanje nesmiselno in bi mogel se vprašat glede na tvoj odgovor andrewsmit ko praviš da je isti performace in 15 tisoč intel cenejši da sploh ni težava v procesorjih ampak matičnih? Ker po tvojem odgovoru bi jaz vzel intele če je 15.000 cenejši in isti performace. Samo to mi je sumljivo če pa vem da amd da enako za nižjo ceno. Ali se pa to sedaj spreminja?

Mislim to bi rad da mi nekdo dokaže da za isto ceno če kupiš računalnik da bo inteljev mel bolši performence. Evo samo to in isključno to me zanima. Glede na ceno!
Have a nice day.

zbogi ::

jst teb toplo priporočam da nehaš matrat in se drž AMDja, "tapametni" pa že vemo zakaj Intel rula.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Utk ::

Ja tvoj podpis vse pove.
Stajerc, ti jaz povem zakaj bi kupil Intela namesto AMD-ja...če bi bil nor:) vsaj zaenkrat je tako. Kaj te še zanima?:)

krneki ::

Če boš ganjal samo Seti@home potem za isto ceno intel zmelje amd >:D

zbogi ::

neuki uporabniki foruma, kaj ko bi postavili vprašanje, zakaj AMD. Od vseh možnih odgovorov na tem svetu, se spomenm samo tri:
1. Če si R
2. Če res nujno rabiš tiste bedne ukaze ki omogočajo 64-bitno izvajanje
3. Če res pod nujno rabiš Sli.

Tisti ki nekaj vejo o svetu računalništva (eni 3je tle) vejo resnico, vsi ostali pač še naprej živite v svojem svetu, kjer je AMD v vseh pogledih boljši od intela.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Stajerc ::

Evo glej zaj sem dobil tri čustvene odgovore in kak naj pol vidim kaj je res pa kaj ne?

Saj pravim cena mi je merilo zdaj pa mi naj nekdo dokaže ne pa da se napenjamo kot da smo fižol vsi skupoaj jedli.

Naj me nekdo prepriča zakaj! Ne pač ker ga mam raje ampak zakaj je boljši! Za isto ceno da nudi več.
Have a nice day.

Cosmo ::

Mogoče bi te znal tale članek zanimati.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

igor0203 ::

zbogi, je razlika med Dothanom in Presscottom.
Dothan je res killer procesor, sam potem moraš primerjat z mobilnim AMDjem oz. Turionom.

On pa verjetno misli primerjavo P4 Presscott/Cedar Mill proti AMD64. In tuki AMD v skoraj vseh pogledih zmaga. Tako v eno- kot v dvojedrnih procesorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Stajerc ::

Cosmo zanimiv članek. V bistvu pač pove to kaj tak vem. :)

Ja točno to mene zanima za isto ceno kaj dobiš. Ne da primerjamo 2 procesorja ki naj bi bla kompetitorja in en stane 70.000 en pa 40.000.

Vzameš enega od teh dveh pa poiščeš od konkurence za isto ceno kot je ta procesor in pol da primerjamo.

Mene v tej temi zanima samo eno in sicer primerjava dveh glede na isto ceno.

In rad bi da mi en ko uporablja intel dokaže da je intel boljši.

Mislim razlog zakaj to počnem je ta da se vprašam kako sploh lahko kdo proda intel po neki ceni če za nižjo ceno in isti performance dobiš AMD?
Have a nice day.

Utk ::

Ja trenutno je zdej AMD res boljši povsod, edino pri Pentiumu M se bi dalo kaj debatirat, ampak je tudi menda kr dražji od turiona. Tako da mi res ni jasno, v čem je prednost intela, Zbogy nam pa tudi noče nič povedat, razen tega da smo retardirani, če znamo seštet 1+1+1...prednosti AMD-ja.

Stajerc ::

Ne v bistvo jaz nisem v nulo v tem in ne poznam vseh ozadij ampak moj računalnik mam recimo 3 leta tbread 1700 nadgradil trenutno z semptronom 2600. Prej sem pa mel 5 let amd k-6 300 mhz. Se pravi skupaj ene 7 let in vedno je veljalo ko sem zbiral da je amd za isti performance stal občutno manj in to vidim da je še sedaj.

Čudi me to zakaj eni tako goreče zagovarjajo intel? Mislim kje je logika? In zakaj bi naj kupil intel? Pa ne samo danes že eno obdobje nazaj recimo 5 let. Zakaj?

Vem da ni testa ki bi vzel amd in intel in bi bla cena ista in bi intel bil boljši? Ali se motim?

En čas sem sam verjel da pač intel je bolj zanesljiv in mogoče za kake bolj profesionalne namene da je boljši. Ampak sedaj se vprašam a je to sploh res al je to pač ena iluzija v moji glavi bla in to sploh ni res?

Ker amd z isto ceno ko intel mi zagotovo nudi isto? Zakaj potem intel? V strežnikih al kje mislim to me zanima zakaj bi sploh kupil intel?
Have a nice day.

Stajerc ::

Nič nimam proti Intelu samo zakaj bi ga kupil to mene zanima? Če je dražji za isto stvar!

Ali amd zataji pri kakih operacijah? Ali zašteka v serverjih ali se lahko kje skrije proti intelu?

To mi naj nekdo pove ko to ve da bom tudi jaz vedel, ker ne razumem zakaj nebi vsak kupil amd?
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

bond007 ::

Ve se kje pride do razlike. Intel je namreč predvsem bolj stabilen, lahko se zaneseš na njega, imaš bolšo podporo pa tudi ni neka madžarska firma, ampak je intel firma, ki ima dolgoletno tradicijo in ugled! Sej če tako samo po megaherzih pogledaš, pa takoj vidiš kakšna je situacija - intel je že pri 4 GHz, amd pa še do 3 ni prišel (samo zavaja z svojimi oznakami 3500+ - jaja pa kaj še). Pač zaostajajo v razvoju. Če vzameš intel, veš, da se ne boš zajebal. Enkrat intel, vedno intel!

Na drugi strani AMD, ki je za low end userje, ki nimajo denarja - sami problemi z procesorji, pregrevajo se, celo krušijo se jedra. Pač nekvalitetno roba za malo denarja. Pač daš malo več, pa si sigurn, da maš orng robo (intel)


p.s.: da me ne bi kdo slučajno resno vzel. Sem samo navedel stvari, ki sem jih čul od ljudi. Sei na začetku se probaš trudit pa ljudem pojasniti, kako stvari res stojijo, ampak potem človek obupa. PA naj kupi intel, zarad mene - jaz itak nimam nič od tega, ne glede na to kaj kdo kupi. Je pa zanimivo poslušat take komentarje, se malo nasmehneš in si misliš svoje...:\

Brane2 ::

Mene so predvsem zabavali komentarji nekaterih naših prodajalcev, da Intel namenoma pušča AMD pri življenju, da ustvarja videz, da ima tekmeca in da mu ne morejo s*at, da je monopolist.

To je bilo včasu 1 Ghz K7 Athlonov, ki že takrat niso bili več joke. Ja, v dual CPU svetu je bil Intel še vedno glavni, samo za single CPU j bil pa AMD že takrat majka.

No, takrat ni bilo resne high-end konkurence Intlovim platam. Če si rabil nekaj RES solidnega, si lahko šel gledat samo k Intlu.
AMD ni imel podobnega "one-stop-shopa".

No, sedaj je stvar BISTVENO drugačna. High quality plate se dobijo tudi drugje, celo toliko, da je Intlova ponudba že kar malo zbledela...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Stajerc ::

Bond007 evo točno v takem prepričanju sem jaz živel. Jaz sem si ga ustvaril sam nevem zakaj vrjetno zaradi P1 ko so se pojavli. Smešno pa je to da sem vedno uporabljal amd in nikoli mel nikakršne težave z njimi.

Mene moti to da intel stane občutno več. Te logike ne vidim. Da stane kar nekaj več kot amd če hočeš isti performance pa vseeno se jih dost proda.

Jaz samo sprašujem zakaj? Zakaj sploh pomislit na intel?
Have a nice day.

Daedalus ::

Vzameš tisto, kar ponuja več bang for buck. V tem trenutku je to AMD. Intel pa se naj malo spravi v red, pol pa kr.

Ve se kje pride do razlike. Intel je namreč predvsem bolj stabilen, lahko se zaneseš na njega, imaš bolšo podporo pa tudi ni neka madžarska firma, ampak je intel firma, ki ima dolgoletno tradicijo in ugled! Sej če tako samo po megaherzih pogledaš, pa takoj vidiš kakšna je situacija - intel je že pri 4 GHz, amd pa še do 3 ni prišel (samo zavaja z svojimi oznakami 3500+ - jaja pa kaj še). Pač zaostajajo v razvoju. Če vzameš intel, veš, da se ne boš zajebal. Enkrat intel, vedno intel!

:D :D :D Mater si me nasmejal. Ah, tud jaz sem prehitro bral:D ;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Stajerc ::

CrniE će si boš prebral Bond007 kaj je napisal še enkrat dobro do konca boš videl kam te pripelje če površno bereš.Še dobro da ne gr eza kako pogodno ali kredit pomoje. :))
Have a nice day.

Utk ::

Bom rajši zbrisal če ne zameriš:)

mtosev ::

Mene moti to da intel stane občutno več.

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ferdo ::

tukaj prednačijo osebna mnja kot pa kaki argumenti.

ČE nimaš argument, kako si lahko sploh nekaj kupil?, pa ni važno za kakšen denar pač neko stvar.
Je pa res, da cena je največji argument.

Če bi radi konstruktivno pristopali k stvari, mora biti tudi vprašanje boljše, ker ta tema je zelo omejena glede vprašanja. Sam si ugotovil, da je malo zgrešeno, ker kaj ti bo sam procesor, moraš imeti tudi osnovno ploščo in se potem spet vse zakomplicira, skratka, če temu vprašanju rečemo problem, ga moramo razširit na najmanj dve komponenti, ker eno brez drugega ne gre, šele potem se lahko pogovarjamo, ker jaz sem zdaj gledal po netu, ne najdem AMD in INTEL procesorja, ki bi bila enakih cen, če pa so, sta pa v različnih zmoglivostnih rangih. In s tem se spet vidi raskorak med procesorji, tukaj se nebi smel omejiti na ceno, ker primarno je kako zmogljiv je in po zmogljivosti se jih primerja, zato si tudi ugotovil, da megaherci ne pomenijo vse in nemoreš ti po megahercih ugotovit če sta procesorja enako zmogljiva.

Skratka za zaključek, pešate v pretvarjanju enot, zato ker nevem zakaj, sami sebi mečete pesek v oči, ustvarite si nevidezne enote zmogljivosti, navidezne enote cene, imate enote megahercev,enote temperatur, enote moči,...itd..., in boste takoj dobili graf, kater procesor je najboljši:
-nakup
-nacenejši
-najzmoglivejši
-najboljši nakup z osnovno ploščo
-najmanjša poraba energije
-najmanjše/največje gretje
-itd

da boš pa vse skup v en koš vrgu pa rata štrudl

to si lahko sami vse nardite, VSE drugo je pa subjektivno mnenje in drug drugega zafrkavate, imate internet, karakteristike lahko najdete, vse je znano in se neda spreminjat, ne si metat peska v oči.

jzt sm davno tega kupil AMD procesor, bil je:
-varčen
-cenejši od intel P4
-zmoglivejši od P4
-v kombinacijo z osnovno ploščo sem bil na istem - osnovno ploščo sem imel dobil boljšo za isti denar, če bi kupil intel plato + procesor P4

Glede stabilnosti sistema, za nestabilnost sistema je lahko en kup razlogov, še najmanj gretje procesorja, to je dokazljivo, da se pa tudi to dokazat, samo moraš imeti poznano statistiko, in na podlagi te s prstom kažeš na določen procesor.

V nakup vas omejujejo samo argumenti in lastno prepričanje, pa debelina denarnice seveda.:D

bond007 ::

Ja tole je res. Treba je rečt, da bodo sedaj edino izjemo naredil z dvojedrniki, ki so netipično od intela cenejši od AMD dual core, in spet netipično celo približno zmogljivostno primerljivi z recimo athloni x2. Jih jemogoče le srečala pamet? Čeprav plošče so še vedno bistveno dražje, kot pri AMDju.

AndrewSmith ::

Ferdo....odlicno napisano.
Si pa pozabu se nadgradljivost,
ki je pri Intelu nikakva.
Za vsak nov proc,nova maticna.
V par letih so ustvarli od 915-9758-O
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Najhuje je, da intel to v večini primerov počne zanalašč, ne pa zato, ker bi jih plate oz. podnožja omejevala, ampak da lahko spet nove plate prodajo. Tako pri procesorjih najraje kak pin premaknejo, tako, da zaradi enega pina ne gre v stari socket. Dobro so tudi drugi razlogi - recimo da proci papcajo vedno več štroma in da rabijo drugačen napetosti, ampak v večini primerov temu ni tako.

Socket A je bil legenda glede tega in recimo pravi pokazatelj, kako dolgo lahko zdrži podnožje, če ga že na začetku dobro načrtuješ. Verjetno noben socket ne bo več tako dolgo zdržal, pa če bi že pol toliko, ko bi bilo super.

ferdo ::

Moje osnovno merilo pri vseh čipih je to, da za manj dela naredi VEČ.
Me NEzanima kolko je megahercev, mene bolj zanima, če bo lažje prebavil aplokacijo, ukaze ali nevem kaj še vse, če je razlog to da ima več megahercev, da je zato hitreje opravil to delo "izvršitev ukaza ali aplikacije" je potem to to, če je pa razlog, da je hitreje izvedel aplikacijo/ukaz ČE je čip bolj dovršen, in je njegova optimizacija boljša, je delo cikla/ takta bolje izkoriščeno in za isti vložek naredi VEČ, je pa TO-TO,upam da veste kajm misli, potem je to to.
S tem se pri istem delu manj segreje.

jaz sem si ustvaril sliko INTELa in AMDja tako, optimizacija čipa ni to, da mu boš ti jedro "clock" pohitril, ampak izboljšal, optimiziral, proces dela izboljšal, tako kot se to dogaja v praksi, če delavec nekaj dela lahko to bolj učinkovito naredi z manj truda, v primerjavi je ta trud kako bo delavec utrujen, čip pa kako se bo grel, in če se preveč greje, pomeni, da ima jalovo delo, zakaj bi nekaj spreminjal v segrevanje, poglej žarnico saj sveti vendar je razlika v učinkovitosti navadne z volframovo nitko ali pa neonke, kolko W je razlike, katera je varčnejša in kakšen imata učinek, tle je poanta, in pri čipih je isto, oni opravlajo neko delo, in čim manj ga naj gre v toploto.

zato sem si kupil mobilni procesor, ker ima moč 45W za razliko klasičnega, in sedaj, se lahko vsak zamisli, če razume kaj sem povedal, da se tudi greje na 70°C vendar tiktak ana 2.5Gh opravlja bistveno več dela kot pa na privzetih 1.83Gh to je barton PR 2500+...

mislim, da sem preveč povedal.

kolko ste pripravljeni plačat za procesor in kolko od nejga pričakujete, argumente poznate, izbiro tudiimate.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

ferdo ::

Vsak zase ve zakaj

Jaz imam potrebo po zmogljivosti in potrebo glede na ceno.

Sej ni nič narobe, če si potešiš potrebo po tem, oh, jaz imam pa AMD ali oh jaz p aimam Intel, ok, pa sej je tudi to dobro za dušo privezat, sej ljudje smo različni.

življenje nas skalibrera.


da se bi pa zafrkavali, ok dejmo se, ampak, to hitro preide v soljenje pameti in žaljenje in tlačenje drugih, pa tko, treba odrast, eni prej drugi kasnej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

ferdo ::

nekdo je omenil več jedrne procesorje, sej je isto al je eno jedro ali več jeder.

če boš mel 8 jeder v enem še ne pomeni da bo procesor boljši od tistega, ki bo imel 6 jeder v enem.

To je vse v tem, kako je jedro optimizirano enostavno povedano.
če intel več vlaga v razvoj tiskanja tiskanih vezij na manjši površini potem jim je večji cilj kako spravit več tranzistorjev na enoto površine kot pa to, kako racionalno bodo ta jedra delala svoje delo.

primer:
Podjetnik franci zaposli 10 delavce da skoplejo jarek da bodo položili kabel za GSM
Podjetnik Lojze pa je zaposlil samo 6 delavcev in z boljšo organizacijo dela naredil isto delo enako hitro, in je tako več zaslužil. Če se omejimo na to koliko bomo zaslužili, to je cilj. Včasih v socializmu pa je bil cilj, da imamo vsi službe, in da radimo.

Intel se je zavezal moorovemu zakonu, to je jasno, inženirji pri AMD pa dokazujejo, da je Moorov zakon samo neka marketinška poteza. JE več načinov kako narediti zmogljiv procesor, samo odvisno kakšna merila imamo, dandanes nam elek. energija veliko pomeni, zmanjševanje porabe energije se da naredit na dva načina, pomanjšat tiskano vezje "čip", tko kot to dela INTEL kar je reku stric Moor "več in več tranzistorjev", ali optimizacijo procesov, če pa oboje združiš je to zadetek glavice na žebljičku, in zato jaz mislim, da je AMD v prednosti, ker ni podvržen hitenju zmanjševanja tranzistorja, INTEL se pa preveč s tem obada, zato ker je en stric neki rekel, oni so pa pokimali, zdej pa majo.

Sej je in ni zahtevno nametat vedno več tranzistorjev, se ti tudi s potenco veča poraba, treba te tranzistorje nahranit/pravilno izkoristit ne pa da bodo delalo jalovo delo, jaz mislim, da je moorova formula malo pomanjkljiva, ker ne zajema tega, da če povečaš število tranzistorjev za število X, bi moral tudi za ta faktor povečanja teh X tranzistorjev izboljšat optimizacijo čipa, drugače se poveča za ta X faktor jalovo delo, kar se je poznalo ko so prihajale nove verzije procesorja P4, Megaherci niso bili pravi odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Poldi112 ::

Testi zadnjih let lepo kažejo, da je AMD praktično neprestano v vodstvu. Intela se držijo samo tisti, ki so orto konservativni (velike firme, javna uprava...). Je pa res da je zadnje čase drag, vzrok je pa da je lahko in da nima dovolj kapacitet da ne bi bil (raje je drag kot nedobavljiv).
Podobno je z intelom. Dokler ga bo trg kupoval po visoki ceni se bo pač prodajal po visoki ceni.

Vedno se moraš pred nakupom vprašati kaj boš delal z računalnikom. Ker sicer je res da v večini primerov AMD zmaga, ampak če boš pa ravno "napačne" aplikacije poganjal ti zna biti to slaba izbira.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

zee ::

kot ima nekdo lepo napisano v podpisu:
"Uporabnike naprošamo, da pred spraševanjem uporabijo Google." (upam, da se nisem zmotil.)

pridruzujem se mnenju zbogija. kolikor je meni znano je dal v svoji karieri skozi vec tako AMDjev kot Intelov kot vsi vi skupaj, ergo je mogoče domnevati, da ve kaj in o čem piše.

Zanimivo, če je zbogi res samooklicani OC kralj, zakaj ima samo on dejansko rezultate, ki jih je moč zaslediti na netu? TAKO Z INTELOM KOT AMDJEM!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daedalus ::

pridruzujem se mnenju zbogija. kolikor je meni znano je dal v svoji karieri skozi vec tako AMDjev kot Intelov kot vsi vi skupaj, ergo je mogoče domnevati, da ve kaj in o čem piše.

Hja...z "argumenti" tipa:

jst teb toplo priporočam da nehaš matrat in se drž AMDja, "tapametni" pa že vemo zakaj Intel rula.

neuki uporabniki foruma, kaj ko bi postavili vprašanje, zakaj AMD. Od vseh možnih odgovorov na tem svetu, se spomenm samo tri:
1. Če si R
2. Če res nujno rabiš tiste bedne ukaze ki omogočajo 64-bitno izvajanje
3. Če res pod nujno rabiš Sli.

Tisti ki nekaj vejo o svetu računalništva (eni 3je tle) vejo resnico, vsi ostali pač še naprej živite v svojem svetu, kjer je AMD v vseh pogledih boljši od intela.


Si dela zelo slabo uslugo. "OC car" gor al dol, me prav malo briga, če je stestiral/navil miljon procesorjev...o argumentaciji (in bontonu) nima pojma. Dovolj, da ga večina dojame za ne preveč resnega sogovornika.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zheegec ::

Da se malo držimo teme - za 90.000 SIT imamo Athlon64 x2 3800+
Bit by bit, AMD is eating away at any possible recommendation that we'd have for the Pentium D. While the Pentium D 820 is still our recommendation at the sub-$300 mark, if your budget can handle it, we'd strongly recommend going for the Athlon 64 X2 3800+.


Tukaj je izbira jasna, AMD porabi manj energije, se manj greje, je hitrejši ter malo dražji, gre pa na vsako socket939 matično, tudi na večino starejših, pred izidom gre.

Athlon64 3200+ stane 45K sit, Pentium4 3.0GHz 2MB L2 stane 50K SIT. Tudi tukaj je izbira preprosta. Za 40K sit dobiš pri AMD Athlon64 3000+, pri Intelu pa samo Celerone.

Seveda lahko zraven damo tudi Dothana/Yonah, ampak to pa niso ravno desktop procesorji in za 99.999% trga odpadejo kot desktop procesorji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

RC14 ::

aedalus: lepo napisano. Se strinjam.


Lp

Tarzan ::

V preteklosti je Intel uporabljal AMDjeve tovarne za proizvajanje procesorjev, potem se je obrnilo, tako da je Intelu šlo precej bolje kot AMDju, zdaj pa kaže, da ima AMD ponovno boljšo ponudbo.

Kar se tiče argumentov tipa: "On je imel že 3748 Intelovih procesorjev, on bo že vedel o čem govori" lahko rečem samo da je to navaden BS. Sam sem posedoval cel arzenal procesorjev obeh podjetij in lahko rečem, da sem daleč največ problemov imel s celeronom 366. Na začetku, v časih prvih Athlonov in tudi še athlonov XP so bile kritične predvsem matične plošče in hroščata čipovja. VIA je imela kar nekaj kompatibilnostnih problemov in ni bilo redko, ko sem lahko poslušal v zvočnikih, ko sem premikal miško, kako utripa lučka za disk in podobno. Trenutno so matične plošče na precej boljšem nivoju. Imel sem tudi možnost delati z AMDjevim čipsetom in dvoprocesorsko ASUS matično ploščo in lahko rečem da kljub starosti zadeva deluje neverjetno dobro.
Dual core, multiple CPU... vse to le še stopnjuje trenutno dominanco AMDja. Intelovi P4 zaradi slabe skalabilnosti in inferiornosti FSB vodila le težko sledijo performansu Opteronov. Žal! Žal se to pozna tudi pri cenah.

MasterMiG ::

Debate na temo Intel vs. Amd so totalno nekonstruktivne, ker je 5% folka ki neki o tem res ve, ostali pa sam v en rog trobjo hvalnico njihovemu procesorju. Nism js primeren da sodm Amd, ker mam že od nekdaj samo Intel. Ampak se tega zavedam in sem zato načeloma tiho. In tako tut tipičen Amd 'hardcore gamer' wannabe, ki so mu igrce vse in še nikol ni mel intela (pa tut kej dost amdjev ne) ne more sodt le-tega. Pa ne vzet to kot žalitev vam Amdjevcem, ampak poglejte lestvino 3dmark06. Kok ns ma intel? Na prste ene roke jih lahko naštejem. Uglavnm, hočm sam to, da poznam primere n00bov, ki si kupjo amdja, pa eno dfi lanparty plato, pa recmo še ene rame s hudimi hladilniki gor + neonsko lučko, in pol misljo da so takoj ultimativni bokibatine in da smo intelovci kreteni, pa g33ki, n00bi in tko naprej. Peace brothers:P
Isto velja seveda za debate Ati vs nVidia, ki so kot debate na temo Domobranci vs. partizani, ki so že teoretično brez konca...:D
There is nothing to fear but the fear itself.

zbogi ::

Didl, sem povedal, zakaj ne bom razlagal, pač posta ni več, to bad for you, nimam bontona, vredi, BMK.
Če je AMD res über nad Intelom, naj mi nekdo odgovori:
Kir je trenutno najhitrejši proc na svetu pri izključno računski moči ter pri igrah (lahko si zberete tud bilkoiro drugo kategorijo).
Primerjaj ceno celotnega sistema z podobno hitrim nasprotujoče se firme?
Kako lahko proc ki stane 1/4 cene in porabi 1/2 štroma in prozvede 1/2 toplote 10% hitrejši?

pa da se zastopimo, tle se govori o dejanski moči sistemov, torej torej povprečno navit proc, če se hotče menit o stock, pol nimate kej počet na ST.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

Quikee ::

ALIEn3001: Za 90.000 SIT dobis ze Athlona 64 X2 4200+.. za podobno oz. skoraj isto ceno je Pentium 4 830 =)

mtosev ::

8XX niso kaj preveč. 9XX so že vredu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tarzan ::

Kako lahko proc ki stane 1/4 cene in porabi 1/2 štroma in prozvede 1/2 toplote 10% hitrejši?


Mislim da strokovnjaku sploh ni potrebno odgovarjati. vprašanje pove vse o tem, koliko imaš o zadevi znanja.

Arhitektura procesorja, optimizacije,.. na hitrost, porabo in ceno vpliva ogromno faktorjev, z optimiziranjem procesorja in predvsem pametnim načrtovanjem procesorja se lahko precej pridobi na vseh področjih, ki si jih izpostavil. S frekvenčnim navijanjem, kot je to pri P4 bo v enem ciklu procesor naredil precej manj zaradi dolgih cevovodov, s HTT se to sicer nekoliko omioli, še vedno pa velja, da frekvenca ni vse. Segrevanje je posledica velike porabe elektrike, če zmanjšaš porabo, zmanjšaš segrevanje, zmanjšaš "puščanje" elektrike v jedru procesorja - za preklapljanje tranzistorjev se uporabi le majhen del energije, ki jo procesor požre, najvažnejši je izkoristek, problem je pa to, da je večina elektrike "namenjena" samo gretju ubogega silicija.

Surova moč procesorja. P4 je v tej daleč zadaj za Athloni! Te so dokaj izenačeni z mobilnimi Pentiumi M, ki so še za odtenek boljši.Pentiumu M naj dodajo SOI in naj vanj vgradijo memory controller pa bomo imeli nespornega zmagovalca. >:D

Daedalus ::

Jao...od kdaj sta poraba in oddana toplota merilo zmogljivosti procesorja? To me pa res zanima, sploh utemeljitev.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tarzan ::

Imaš star bojler, toliko star, da ima na grelcu 3 centimetre vodnega kamna. Ali bo imel večjo porabo od novega? Nov bojler je zelo optimiziran CPU, malo migracije elektronov in nasploh zelo varčen procesor. Bojler s plastjo vodnega kabla pa neoptimalno zasnovan z velikimi toplotnimi izgubami, elektroni migrirajo, poraba energije je ogromna, performanse pa le primerljive s konkurenčnimi. Če sploh.

zbogi ::

ej Didl, dej se ti malo prošetaj brat tud kej druga kot pa Joker, Monitor in ST.
Če se menimo o performancu navitega procesorja poraba in proizvedena toplota še kako vplivata. Večja poraba, močnejši napajalnik, višja cena, višja proizvedena toplota, dražje hlajenje :D.

Če primerjaš najboljše kar dobiš pri obeh, najdražje. Računska moč, P4-670 poje čist vse AMDjeve proce od prvega do tazadnega skor za 20%, po mojih zadnjih podatkih je tudi cenejši za 20% od FX-57.
Tle seveda obstajajo P-M, ki takisto pojejo čist vse AMDjeve procesorje, v svojih cenovnih razedih, in celo rabiš najbolj osnoven napajalnik in stock cooler. Game performance je čist glih. P-M ownajo vse proce. Če se hočeš DC, mamo tle P4-955, ki v 3Dmarku05 in 06 CPU test poje FXa ko za šalo, like 40% razlike, mislim da je zdej z znižanjem tud tok cenejši. Da ne govorim o skoraj že tukaj Core Duo, za katerega velja izjava "Kako lahko proc, ki stane 1/4 cene in porabi 1/2 štroma in prozvede 1/2 toplote 10% hitrejši (Od FX-60)?".
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

Stajerc ::

V bistvu sem skrbno prebral vse vaše odgovore in še vedno mi nihče konkretno razložil zakaj intel?

Jaz mam skoz amd-je kot sem rekel in sem skoz mislil da je intel pač recimo klasa zase malo višje, da je nekaj več. To sem dolgo mislil sam nevem zakaj dokler se nisem vprašal zakaj je intel boljši?

V bistvu jaz sem sam pri sebi mislil da je intel več od amd tak da ne mi očitat da ga blatim, pač vprašam naj mi nekdo zdaj to dokaže ker jaz se nemorm sprenevedat več.

Mislim to ni polemika zame tipa kaj je bolše ati al nvidia ker z mojega vidika ne gra za isto stvar. Pri teh dveh firmah nimam občutka da bi ena ponujala manj za več denarja ampak je stvar dokaj bolj uravnotežena.

Če vzamemo procesorje (kot smo ogotovili je isto pri matični v večini primerov) in gledamo isti cenovni razred ima amd boljši performance!

To naj mi nekdo dokaže da ni res in čisto nič drugega ne sprašujem.

To pa da so eni modeli intela super me tu ne zanima ker vrjamem da so ampak v tej temi me zanima samo eno:

ISTA CENA NAJ MI NEKDO POKAŽE DA JE INTEL BOLJŠI.

NAj nekje na nekem testu pokaže nevem da je AMD nestabilen da se slabše obnaša v ekstremnih pogojih, da je počasnejši... seveda v istem cenovnem razredu kot sem rekel.

To pa da recimo ni ista arhitektura pri isti ceni ali nevem kaj pa je men tak popolnoma jasno, saj to je ravno to kaj hočem povedati.

Vsi primerjajo konkurenta amd in intel ki bi naj bila nasprotnika samo kaj ko amd stane 40.000 intel pa 70.000. Kak naj bo potem to merilo?

ISTA CENA in INTEL DA JE BOLŠI TO ME ZANIMA.

Če pa je kdo vzvišen ker se nekateri pač ne spoznamo pa je to njegov problem ampak ravno zato sem jaz živel v prepričanju da je intel nekaj več ker so eni to govorili sam zakaj mi doben ne zna dokazat?

Povezava med delom ki ga opravi procesor in oddano toploto pa mislim da ni glih primerna ker to delo je potemtakem energija ki jo procesor proizvede in je bolj zanimiva kakem energetiku ne pa programerju ali igralcu iger. Njemu so bolj pomebni testi števila izvedenih instrukcij, latence, megaherzi, število prenosnih poti, cisc, risc količina pomnilnika in podobne zadeve ki vplivajo na performance in se dajo z ustreznimi programi izmerit.
Have a nice day.

Tarzan ::

Intel si je pridobil precejšen ugled v časih, ko sta Cyrix in AMD oba padla do dna in še nižje. Intelovim procesorjem se nista mogla po zmogljivosti približati nikakor, četudi sta bila frekvnečno enako močna. Nekateri živijo še vedno v tem prepričanju, še vedno je veliko ljudi, ki bi dalo roko v ogenj, da se AMDjevi procesorji kot za stavo sesuvajo in nenormalno grejejo. Predsodki, katerih se le težko otreseš.

zbogi ::

ej štajerc, a ti težko bereš, ti pošljem posneto?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Stajerc ::

Zbogi no končno en zagovornik inetela ki je nekaj konkretno rekel.

Torej p4 ki poje vse amdje za 20 procentov in je cenejši

Im p-m ki poje vse amdje za 40 procentov.

To mi zdaj daj prosim link do cenika in neodvisnega testa.

In če je res kaj praviš potem si me prepričal drugače pa ne. Ne rečem da ni res ker ne vem samo prosim daj mi linke v dokaz ista cena intel boljši.

Edit: zbogi ne trdim da to ni res ker resnično ne vem zato mi prosim dokaži ker ravno zato sem odprl to temo da mi nekdo to dokaže.

Ista cena intel pa je bolši!

To in nič drugega me ne zanima.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Zheegec ()

mtosev ::

@zbogi Daj linke da vidim. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Stajerc ::

Ker ravno v tej zmoti sem živel 7 let da je intel nekaj več kar vidim da nikjer ne obstaja dokaza da je to res.

Sam ne trdim da ni sam hočem dokaz drugače nedvomno vrjamem v svoj prav.

Pa ati in nvidia mislim da sta uravnoteženi firmi intel in amd pa niti slučajno!

Samo in izključno zato sem odprl to temo ista cena procesorjev intel boljši performance in samo čakam na linke prosim!

Edit:

Kakršen koli test tudi ki govori pri isti ceni da je intel bolj zanesljibv ali primeren za strežnik ali bilokaj.

Samo to prosim da mi da nekdo dokaze na mizo in nič drugega. Pa bom priznal da se motim!
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Zheegec ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel vs. AMD - mobilni procesorji

Oddelek: Strojna oprema
191910 (1407) zcetrt
»

AMD v škripcih

Oddelek: Novice / Grafične kartice
494839 (2880) PrimozR
»

Slabosti in prednosti AMD 64 in Pentium-a 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
804774 (3701) tiborrr
»

AMD na 65 nm (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
627786 (5864) ricola78
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212135 (1766) nurmaln

Več podobnih tem