» »

Odklep množilnika (AMD Sempron 3100+)

Odklep množilnika (AMD Sempron 3100+)

DjFx ::

Hi!

Mene pa zanima če obstaja kakšna varjanta da bi odklenu množilnik na mojmu procu (AMD Sempron 3100+ soket 754) da vidm če bo hotu it čez to frekvenco k jo ma zdej (2295MHz 9x 255MHz @ 1,63V) al se da kako drgač pridt do bolšega rezultata??

Lp, Sandi Drole

http://www.future-site.be
  • spremenil: DjFx ()

TekO ::

Množilnika ne moreš ga zvišat. Ostane ti sam FSB..
Ideas are bulletproof.

itak37 ::

A si uporabil delitelj za frekvenco RAM-a?

DjFx ::

Hi!

Zaenkrat sem samo FSB CPU-ja dav na 255MHz pa voltažo dvignu na 1,75 k se mi drgač sesuvat začne (u winsih mi z programom ASUSprobe kaže da mam 1,6V), nastavu sm tut frekvenco rama na 266MHz iz 200MHzpa timinge sm nastavu na 2-3-2-5-T1... A se mogoče dobi kak overclockerski bios za matično ploščo AsUS K8N-E Deluxe (s 754)... mogoče pa bi s tistim biosom dosegel bolše rezultate... k če grem čez ta fsb k je zj nastavlen... mašina že v biosu zmrzne :S

itak37 ::

Priporocam ti, da najprej malo pogooglas, kako se overclocka AMD64 procesorje.
Ce se hoces resno lotit OC, je dobro da ves, zakaj se sploh gre.
Po teoriji bi moral najprej poiskat maksimalne zmogljivosti vsake komponente (CPU, RAM, HTT,...) in potem vse skupaj optimalno nastavit.

Na kratko, frekvenca RAM-a se mi zdi previsoka (ce nimas kaksnih navijalskih RAM-ov).
Uporabit moras delitelj za RAM, koncna frekvenca naj bo 200-230 MHz (zaradi vgrajenega memory controlerja v CPU se ti ne bo dosti poznalo na performancu).
HTT nastavi na 4x ali 3x in dviguj pocasi dviguj FSB.
Napetost CPU-ja pa znizaj na default in dviguj po potrebi (1.5V bi moglo bit dovolj).
Uporabis lahko tudi ClockGen, da bos navijal kar iz windowsev.
Pa ne pozabi na temperature, da ne bos skuril procesorja!!!

DjFx ::

Hi!

Če znižam voltažo mašina ni več zmožna pridt čez bios kaj šele v Winse :D tko da navem an... HTT mam naštiman na 4x ko sem mel voltažo na 1.5V nism pršu niti do 2GHz... ker pa sem nameraval prit čez to mejo sem moral dvignit voltažo na 1.75 in deluje kakortoliko stabilno... Temperatura proca pa zaenkat ni še šla čez 45C pri igranju igr... Glede ramov pa mislm da bo res treba spustit frekvenco k se prov fajn grejejo... al pa hladilna rebra dat gor... aja pa un program ClockGen sm probov pa sm pršu max. na 2315MHz pol se je pa ubesl use skupi... tko da kot zgleda je skrajna meja 2300MHz da še deluje... pol je pa že bl tko... Tko da kot zgleda če bom hotu pridt na višje frekvence bo treba zamenat proc pa rame... plata pa upam da je ok...
AMD Sempron 3100+ @ 2300MHz, AsUStek K8N-E Deluxe
G-Force 4 Ti 4800SE
1024MB (512MB TwinMOS, 512MB NoName) RAM, ...

franci ::

Ti pa res nimaš sreče. Moj sempron 3100 64 (1,8ghz,256 cache) se očitno dobro navija.
Imam ga 3 dni tko da nisem še vse sprobal, ampak trenutno sem pri 2,6GHZ/1.55v.
Zdej ko surfam pa musko poslušam kaže 22 stopinj. Sam tole mi je sumljivo malo.
Hello, hello, hello, how low?

franci ::

Kaj DjFx nič več ne navijaš?

Mene zanima do kake napetosti lahko grem največ?
Trenutno je na 1,65V in 2700mhz (9*300)
A lahko grem do 1,7V
Hello, hello, hello, how low?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936770 (5096) Goldee
»

Navijanje AMD Sempron 3100+

Oddelek: Navijanje
81177 (1046) Tilk
»

V windowsih se noče navit

Oddelek: Navijanje
271076 (1076) markxxx
»

AMD AthlonX2 4200+DualCore AM2 in M2N-E NForce 570Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
664276 (3106) Puzo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998676 (6115) tiborrr

Več podobnih tem