» »

Navijanje AMD Sempron 3100+

Navijanje AMD Sempron 3100+

Tilk ::

Pozdrav!

Imam manjši problem pri navijanju svojega procesorja. Uporabljam asusovo ploščo k8n, socket za procesor je 754.

Procesor ima v defaultu 1800mhz(200*9), trenutno je na 1,55V(čeprav v cpuZ kaže da je voltaža na 1,440V) .
FSB mi je uspelo navit na 235mhz in trenutno deluje stabilno(5 ur igranja, gledanja filmov).Tik-taka pri 2115mhz. Ram je ddr PC-3200.

Problem nastane, ko zvišam FSB nad 235. Ko prižgem računalnik, monitor ostane črn, čeprav vžgan(je v pripravljenosti). Računalnik nato izključim popolnoma(tista črna tipka zadaj) za nekaj 10sek ga prižgem, nato pa mi javi sporočilo, da je "Overcloakanje spodletelo".

A bi kdo vedu kaj se dogaja? Procesor bi rad navil na 2,4ghz - brez dodatnega hlajenja.
Tilk
  • spremenil: Tilk ()

jest10 ::

Znižaj frekvenco HTTja(množilnik daj na 3x), probaj z višjo napetostjo na ramih, manjšo frekvenco rama, zvišaj napetost na čipovju, frekvenco PCIja imaš blokirano?,...
Če nič ne bo delovalo, je to pač omejitev tvoje plate.

Tilk ::

Ziv!
Jez sm se bol zelen u tem tko da...0:)

Ok napetost rama sem povišal na do 2,7, a žal to ni delovalo.HTT(predvidevam da si mislu na to kar v mojem biosu pomen HT ratio)sem dal na 3x(moznih je 4)

ne vem kako bi odbloku frekvenco pci-ja.

pa pri ramih je ce prav mislim MemClock Value nastimana na auto.Če dam
manual dobim opcije 200,266,333,400. PC-3200 - predvidevam da za ta ram
oznacim 400?

...To form the memory frequency, the Sempron 3100+, normally clocked at 1.8GHz, offers the 1:9 divisor for DDR400, 1:11 for DDR333 and 1:13 for DDR266. There are no other divisors possible, so you have to think carefully before setting up the memory frequency at overclocking; otherwise, the memory chips may become unstable....( ČLANEK)

ne vem točno kje naj najdem tele opcije

Sopravičujem za roman, sam res nebi vedu kako naprej(in ja sem ze gledal članke ja):D
Tilk

Spajky ::

Rame daj na 400 in latence na najbolj relaksirane, malo povišaj napetost na njih in CPU in dviguj FSB. Najverjetneje te bo ustavil ostali hardveraj (plata, PCI in AGP clock ali rami), pol pa korak nazaj in "zateguj" latence na ramih in testiraj stabilnost. Delujoča varnostna kopija podatkov in zGhostan sistem je preventiva, ki jo je zelo pametno imet! ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tilk ::

aha se mi je zdel,da bo treba neki z rami nastimat.
Dans sem zaigral princOFpersia 2 in zgleda da sistem le ni tako stabiln kot sem mislil. FSB sem
spustil nazaj na 220. sedaj zaenkrat dela normalno.

Sedaj bom probal še tisto zadevščino z rami.Zanima me kako "zrelaksiram" lantence? Kje se to nastima.

Temperatura procesorja ne presega 40C pri viskoki obremenitvi procesorja.Voltaza je trenutno 1,575V.

Hvala za pamoč:D
Tilk

jest10 ::

Potem pa še znižaj frekvenco rama. Daj ga na 333MHz

Tilk ::

ok povečal sem voltažo rama na 2,6V..upam da se ne bodo skurl.
ne vem pa kaj je fora da sm zmansu frekvenco, da mi zdej dela lepo cpu.a to pomen da zdej rami delajo počasnej al kaj??

procesor mi dela dobro na 1,550V pri 2340mhz segreje se max do 55C, kar pa pomoje se ni nek velk problem. imam pa box edicijo!
Tilk

jest10 ::

Ja, če daš rame recimo na 333MHz, ti delajo počasneje, kot če jih imaš na 400MHz. Ampak jasno se ti rami z navijanjem tudi navijajo:D Če imaš proc na 2340MHz in rame v BIOSu na 333MHz, ti v resnici laufajo na okoli 425MHz

Tilk ::

suprca jest10, hvala za ta podatk. Zdej bi pa rt sam se vedu do kaksen temperature je pametno obremenjevat proc.(do65C?)

srecn nou let
Tilk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624867 (20849) PrimozR
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936853 (5179) Goldee
»

Navijanje c2d e6400&gigabyte ga-965p-s3

Oddelek: Navijanje
111430 (1160) PINki
»

Problemi z FSB frekvencam - pomoč zaželjena

Oddelek: Strojna oprema
221313 (1115) cekr
»

Malo pomoči pri navijanu

Oddelek: Navijanje
362036 (1428) gofra

Več podobnih tem