» »

Geil Value 3200 2x512 OC

Geil Value 3200 2x512 OC

DemonBoo ::

Sm se sparvil mal testirat rame ki jih imam in prisel do sledecih rezultatov:




Hlajenje proca je BOX zato bom verjetno fsb zmanjsal nazaj ker je 38C idel rahlo prevec.

A bi kdo slucajno vedel povedat ce se da zvedet keri čipki so na ramu brez da le-tega razstavim(poberem dol ploscice)?

Drugace pa dobrodosle pripombe in komentarji z morbitnimi nasveti kako svar se pohitrit. :)


LP

Luka

SSH ::

Mam podobne rame kot ti, pa sem bil razočaran ko sem rebra dol vtrgal:(
Čipi znamke ELPIDA. Vse bi bilo OK, če nebi preveril oznak čipa na firmi, kjer sem ugotovil da je že v originalu čip deklariran 3,4,4,8. Torej to pomeni da že za default delovanje so rami zategnjeni do konca. Prišel sem do podobenga rezultata ampak le z ohlapnimi timingi kot jih imaš ti.

kakšne čipe pa imaš ti gor pa ni mogoče vedeti drugače kot, da pogledaš, kajti veliko je odvisno od dneva nakupa, lokacije nakupa, sreče....

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Calligula ::

...Boo,

zakaj bi manjsal FSB?
Uporabi program CrystalCPUID in nastimaj, da v idle pade frekvenca in multiplier procesorja na minimum (multiplier na 4) in voltaza na 0.8v in bos mel temperaturo okoli 30 stopinj oz 35C ob ugasnjenem ventilatorju na procesorju.

DemonBoo ::

Manjsal bi ga predvsem zato ker je ob obsirnejsem testiranju sistem pokazal nestabilnosti, nocem pa glih visat voltaze rama na 3v ali vec brez dodatnega hlajenja :)

Gajba ::

če ti toti rami na 250mhz s temi timingi delajo stabilno si lahko zelo zadovoljen. večina jih gre nekje 220-230mhz s takimi timingi.
All I found were lungs and liver

HyperGL ::

ola... mega še nekdo ki testira s temi rami... jst mam tud venica 3200+ z istimi rami... katero matično pa maš ti? jst ASUS A8N-sli...
trenutno mam mašino na 2300 FSB:RAM 1:1 in proc je undervoltage na 1.3V... trenutno zmanjšujem voltažo in preverjam do kje mu paše... od včeraj sm iz 1.48 prišu na 1.3... brez najmanjšega problema...

sam zdej ko vidim da ti grejo rami na 250... to morm probat ;) a mi poveš še kej več? pomožnosti pošlješ screenshot vseh pogledov v CPU-Z na privat?
kje si pa nastavu timinge na ramih... mislim predvsem TRC in DRAM idle time... pa kako to vpliva na rame... če se ti da razložit mal ;)

ok tnx zaenkrat...

DemonBoo ::

Konfiguracija:
3200+ venice
DFI sli-d plata z fx60 biosom
Geil value 3200 2x 512
Leadtek 7800GT
Vsa hlajenja so stock in pretok zraka v kompu je zelo slab ker krajan audio modul ovira namestitev se enega 120 fana na zadnji strani :S

Timinge rama sm nastimal ze v biosu samem lahko pa za to uporabis tud ksn programcic ala a64tweaker in pa ksn clockgen za navijanje.

Drugace sm mel pa voltazo rama nastavljeno na 1.4v in pa 110% , voltazo rama na 2.9, voltazo chipseta pa na 1.6.
Aja htt je bil nastavlen na 4x na maticni, ratio 1:1. Mal sm probavu kok dam lahko minimum voltazo na za 250FSB na 1:1. Na 1.4v in 104% zadeva ni hotla delat.

Drugace je pa zadeva pri 250 ratala rahlo nestabilna (poznalo se je v spilih in 3d marku), verjetno bi se dal se kej izbolsat in jo spravt na bol stabilno. Je pa sistem popolnoma stabilen na 245FSB z ostalimi nastavitvami istimi kot na 250.
Sm se tud neki zajebavu da bi timinge nastavu na 2.5 , 3, 3, 5 samo pri visokem fsb zadeva ne zboota, pri nizjih tm nekje do 220 pa gre.

Se eno vprasanje od kdaj naprej priblizno so bili proci s steppingom E6, ker sm opazu da ma moj E3 kupljen je bil pa nekje januarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DemonBoo ()

HyperGL ::

e3... moj je E6... in je bil kupljen oktobra 2005... sam zgleda da je tvoj bolj stabilen kot moj... moj je ravnokar se sesu... mater mu... je bil že na 72% video renderinga po 24urah dela... in ga je zmanjkalo... no... saj mu nism preveč niti jst prizanesu... na 240 pri 1.35V... ;P zgledalo je stabilno... pa žal ni... :(((

no da ti povem še jst mojo konfiguracijo:

ASUS A8N-SLI
venice 3200+
geil value 2x512
leadtek 6800GT

vse stock hlajeno... razen cpu je pod ZALMANOM 7000Cu... ki se praktično ne obrača... le ko je 100% se začne obračat pri slabih 700 vrtljajih... :) pa še NORTHBRIDGE je pasivno hlajen z zalmanovimi rebrci...
to je pa tudi vse... pa NB max temp je 26, CPU pa 36...

zdej ga bom poskusu dat na 240 pri 1.5V... pa da vidimo če se spet sesuje!!! matr mu! :)

Kato ::

HyperGL

Imam zelo podobno konfiguracijo kut ti , pa je tudi nekam nestabilen, sumim ,da so krivi te rami , verjetno jih bom zamenjal z Teamgrupe 2x1GB, za njih piše na njihovi strani ,da podpirajo to plato.

ASUS A8N-SLI
venice 3200+
geil value 2x512
Gigabyte 6600 GT (pasivna)

NORTHBRIDGE ima revoltecov pasivni hladilnik , pa CPU ima gor Sonic Tower.

HyperGL ::

hmm zdej sm dal na 1.5V pri 240 na 1:1 z rami... dela super... stabilno... in predvsem ga ni še zmanjkalo čeprav skačem po 5 programih (premiere dela render, photoshop non stop odpiram, predelujem in zapiram slike, explorer, antivirus sm zagnal,...), no skratka... ga obremenjujem kot pač znam... in čakam da se sesuje... ampak mi ne uspeva... glede ramov res nism expert... sam vseeno se mi dozdeva, da mu je manjkalo mal voltaže... kr... tudi zdej se fura na 43-44 stopinjah... prej pa ni prišu čez 38... ko je bil na 1.4!!!

itaq pa morm počakat vsaj še 8 mescev za odpirat mašino... :P tak da upgradov ne bo! :)))

HyperGL ::

da updateam prejšnji post...

mislim, da sm prišu na max z rami... 240... na neznani voltaži... kr je naštimana na Auto... pa mislim, da je kar fajn rezultat zaenkrat... a ne? maybe bom kšn dan še kej poskušal...

procesor leti na 240 1:1 z rami na 1.45V... super stabilno... the best... čez noč bom vklopil še memtest za definitivno potrdilo, da so rami kul... ;)

aja... btw... kaj pa si sploh štelal pri ramih ti? jst mam že na default take timinge... mislim da... tud na 240...

SSH ::

Zanimivo,

jaz sem z mojo plato prišel do 245Mhz 2.5-3-3-5 pri 2.8V na ramih.
Me pa proc je*e v glavo 100/h. Ne gre prek 2500 pri 1.6V zaboga ne. Z Vmodom pa gre sicer 2650Mhz pri 1.74v sam to pa je že mal previsoka napetost.

Aja, moja plata je MSI K8N SLI PLATINUM proc pa je E6 VENICE 3000+


LP, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

matjash ::

jaz mam iste rame in mi delajo stabilno pri 240 Mhz (2,5-3-3-6 - SiSoft Sandra rezultat 6471/6385) , me pa jebe proc k noče in noče it čez 240 kjer dela pri defoult voltaži. Za 245 pa mi pride v windowse če dam napetost na 1,6 v ampak sistem ni stabilen. Pri 240 dela kot urca (24 ur Prime95, superpi 10 MB in 1 mesec užgan računalnik brez sesutja). Če dam HTT na 250 pa mi niti mimo POST screena od biosa ne gre, kjer pregleduje ata naprave. :(
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

HyperGL ::

jst mam zdj rame na 208 in procesor na 250... delilnik 10:12
zgleda stabilno... zdj delam memtest, da se prepričam če niso tej rami že kej po defaultu nestabilni... mam tak občutek pač... ;)

včeraj je zgledalo stabilno... kljub temu, da sm ga dal iz 240 na 250... je pri super pi rezultat bil slabši... za okoli pol sekunde... a mi zna kdo to razložit???

nevem... mogoče majo rami mal premalo voltaže... sam kaj ki se ne upam je spreminjat iz auto... :// bom raje zdej proc testiral mal...

HyperGL ::

ok memtest kaže da je z rami vse ok... do 240... pol se pojavijo prve napakce... sicer pa je kul... zdej mam proc na 260 @ 1.45V in rame 220 skoraj... na auto voltaži... ej.. zakaj pa mi nikjer ne piše (niti bios) trenutna voltaža ramov?

fotka kot dokaz:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon 64 navijanje

Oddelek: Navijanje
171552 (1254) HyperGL
»

Amd64 Winchester vs. Venice core CPU-Z (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
614339 (3601) Matey_kp
»

Problem Z navijanjem amd 3000+ (939) in asus A8N-SLI Deluxe (Pomoč!)

Oddelek: Navijanje
332397 (1279) Makina
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72934706 (17069) Jaffa
»

overlockanje AMD64 3200 venice (noobish question) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
865349 (3603) _Dejan_

Več podobnih tem