» »

Vodni bloki M&B nared !

Vodni bloki M&B nared !

«
1
2

Boeing ::

Tako!
Po skoraj 3 mesecih zavlačevanja, izgovarjanja in prelaganja so vodni bloki, ki jih je skonstruiral in zanje načrte zrisal Morphling1, ter tehnologijo, orodja, stroje ter vse ostalo, potrebno za uresničitev projekta priskrbel jaz, končno dokončani.

Ti bloki so narejeni iz toplotno dobro prevodnega aluminija (sem izbral posebno leguro, da bo ja vse tako, kot mora biti). Priključki za cevi imajo zunanji premer 12mm. Zraven bloka in pripadajočega pokrova so še: tesnila, priključki za cevi in tesnila zanje, pocinkani vijaki za pritrditev na ploščo, vzmeti, krilate matice, podložke, gumijaste podložke za ploščo... in celo navodila za pritrditev v slovenščini :D.Blok je po spodnji strani zbrušen in ročno spoliran.
Tako da bi jaz sedaj počasi začel zbirati naslove interesentov... prosim, izključno na moj mail, "naročil" v tej debati ali katerikoli drugi ne bom upošteval !
Aja, še cena: 8.000 SIT, poštnina je vaš strošek.
LP Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX
  • spremenil: Boeing ()

VASkO ::

jupi

kaka slikca slucajno za pokusino in slin slin?

snajper_dzo ::

Ja dej kakšno slikico, da vidimo kako izgleda...8-)

Jux ::

A je kolicina omejena?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

luni ::

ne, lahko kupis 30 komadov :P
Artificial Intelligentia

Boeing ::

ste hoteli slike ?
tu mate slike:D

še en zorni kot:

na slikah je prototip, na serijskih primerkih je izfrezan še kanal za o-ring za tesnenje, pa tudi malo bolj gladko je obdelan...
takole, blok sam ima dimenzije 80x60x15 (DxŠxV) ter pokrov 80x60x10, kar da skupno višino 25mm brez priključkov za cevi.
količina seveda ni omejena - blokov bo na razpolago kolikor jih boste hoteli :D
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

ej, zgleda super

sta doticno stvar stestirala recimo pri morphlingu, ki je zadnjic pokazal rezultate z njegovimi bloki. So z novim blokom temp nizje?

Boeing ::

nič še nisma testirala ker je morphling nažalost v vojski :\...tako da nekdo bo pač moral testirati... sej če bi mel sam vodno (oz bolje povedano: komp), pol bi stestiral... tako pa na P200 mislim da rezultati nebi bli najbolj objektivni :):D
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Simko ::

Hmm...lepo.
Torej to je blok. Kaj vse je še treba pol zraven nabavit in kje dobit (cevi, črpalko, ...) in koliko stroškov lahko še prištejem?
LP

VASkO ::

se nekaj, pol pa neham tezit (naroco sem ze)

mas bloke ze narejene in jih se samo poslati moras ali bos jih komaj delati zacel? ce sem jih danes 3 naroco, kdaj lahko racunam, da jih dobim?

pa oprosti da toliko tezim, saj ves, da ce kaj kupis pac hoces vedeti kaj si kupo.:D

Boeing ::

jutri jih začnem delati v seriji, tako da jih bom lahko poslal nekje v torek, sredo...
bom vsakega posebej po mailu obvestil, da sem poslal...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

luni ::

design izgleda res zanimivo... me prav zanima kaksna bi bila razlika med enim samim zavitim kanalom ala danger den ali tako kot mata zdaj, torej da je en centralni kanal razdeljen na tri kanalcke
Artificial Intelligentia

Boeing ::

mene tudi... mogoče me bo prijelo pa bom naredil en blok z dvema in blok samo z enim kanalom... mogoče >:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Boeing ::

ojej, VASkO... a misliš da bolje hladi zato ker je fensi ??
sej z bakrom sploh ne pridobiš veliko... mogoče pri popolnoma istem dizajno max 0.5 stopinje... to pa je tudi vse...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

ne ker je fensi, ampak zato, ker ima vecjo povrsino reber - bakreni vlozek je visok 3 cm, blok je pa 5x5 cm, tako da je vlozek nekje 4cm premera!

burekar ::

Boeing:
Kaj pa za grafične kartice izdeluješ vodne bloke, in če, kakšna je cena?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Boeing ::

jih bom, in sicer v enakem dizajnu kor cpu bloke, le da bojo na 50x50mm in bodo imeli protrdilni mehanizem od blue orba.
če se spravim pošteno zraven je lahk že do konc mesca.
česar pa, bog ne daj, ne pričakujte :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Simko ::

khm? Mi ne bo noben odgovoril?

Kaboom ::

Simko :
PVC cevi, kolko pač rabiš, računaj okrog 5metrov vse skupaj, od 100sit na meter pa vse do 400sit (armirana cev) na meter... seveda tudi več...

objemke da cevi pritrdiš na radiator, hladilnik in vodni tank. to je šest objemk, ena po 150 SIT.

črpalka, odvisno kaj hočeš, jaz mam potopno 600 litrov/sek, Winds 800. iz hobby-a za 4.000 SIT.

kakšen princip hlajenja pač hočeš, killer (radiator) od kakega avta vun spipaš (0 SIT), kupiš novega (~17.000 SIT), kupiš rabljenega (~5.000 SIT). moj princip "Nuclear Tower Water Cooling" me je stal ~3.000 sit, vodo pa ohladi nekje 5 stopnij pod okolico. zelo priporočam.

koliko ventilatorjev ti bo najbolj efektivno pihalo skozi killer, odvisno po kaki ceni jih dobiš (8cm, 12V, za ~2.000 sit)

zelo rad bi sprobal morphlingov vodni blok, ampak ker že imam dva, oba doma narejena po morphlingovih nasvetih, nimam sile po tretjem. če pa ga bo kdo naročil na ptuj, ali pa bi prišel na ptuj, ga bom z veseljem stestiral v istih pogojiih proti mojemu bloku...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

TESKAn ::

Eno vprašanje - bi se dalo dobit zadevo tut v bakrenem okusu? Ker bi raje imel baker...če se le da.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Boeing ::

copper flavour N/A
to pa zato, ker se iz bakra tako tankih sten enostavno ne da narediti... pridobitve pa so zanemarljivo majhne... že v teoriji ne pridobiš več kot 0.5 stopinje, v praksi pa še veliko manj...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Dami ::

Ej, boeing glede onih blokov za grafične. A bi se dalo takega nardit da bi še rame hladil. Kr ti si meu v mislih sam proc, ne? Zarad mene lahk 1pci slot zravn zasede, sam da bi oboje hladil (gpu, ram).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Boeing ::

ni je stvari, ki se nebi dala narediti... torej se seveda da narediti tudi to... če vas bo dovolj (nekje 5-10) se lahko spravim delat.... za gf1/2/3 jasno, za radeone 8500 je zadeva prekomplicirana (stroški)... če je pa posebej želja, se pa da tudi za 8500 naredit, seveda...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Simko ::

1.) ...to pa zato, ker se iz bakra tako tankih sten enostavno ne da narediti...

2.) ni je stvari, ki se nebi dala narediti...

:)

Simko ::

Kaboom hvala.

Boeing ::

simko: izjave so o dveh popolnoma različnih si stvareh.
najprej je bilo govora o tem, ali se da narediti spiralni blok za cpu iz bakra v istem dizajnu. Odgovor je ne, in ga lahko tudi strokovno utemeljim zakaj in kako.
po drugi strani pa je bilo govora o tem, ali se da narediti blok za GPU in rame... odgovor je ja.
nekaj je govoriti o sami izvedbi bloka, govoriti o tehnologiji izdelave pa je popolnoma druga stvar. in tega prosim, ne mešajte !
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Daishi ::

Sam mam bakren WB z enim kanalom na W in mi dela orto lepo! Stvar je rocno izdelana in je bila med prvimi modeli zunaj.

Prednost single kanala je v "laminarnem" toku brez upora ob prehoda s cevi na WB. To je bila tudi glavna poanta prvih WB.

Pri 800l/uro se voda, ki pritece z WB segreje na T+6 in je procesor na T+11. Vstopna voda je pri T. Rezervar s 10l vode pa pri T+1,5. ( T = sobna temperatura )

Procesor Athlon 1800+ na 1667 MHz pri 1.775V ( 2000+ ).

Vse temperature po parurnem mucenju procesorja.

Mislim, da bom preizkusil se ta WB, ki je napram mojmu superkul. Imam pa narocenega tud enega itlijanskega bakrenega, ka se steje, da je superorto. ( Eventuelno, bi lahko kako dobro idejo prenesli v nase konce).
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Boeing ::

evo pjebi... slikce "serijskega" modela... slin slin :D

še ena:

zdej pa upam da si predstavljate, kako bo tole zgledalo v real...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

ql, si mi ze poslal?

PrljaviDzem ::

Stvar zgleda zelo v redu ampak jaz bi rabu samo smrekce. A bi se dalo zmenit da mi jih ene par prodaš al pa poveš kje si jih nabavu

Boeing ::

hi
fantje, en problem se je pojavil, in sicer se je nekaj zafučkalo okoli cene... tista cena zgoraj je bila rečena na pamet, torej takrat, ko še nisem imel priključkov, tesnil in ostalega in tudi nisem vedel za cene le teh... torej, danes sem potegnil skupaj vse stroške, ki jih imam z idelavo bloka in je zadeva, žal, skočila na okroglih 8000 SIT...
vem, sliši se veliko, ampak ceneje enostavno ne gre...
Vsem, ki ste bloke že naročili, se opravičujem in o tem vas bom obvestil po mailu.

Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Matek ::

Par vprašanj.
Kako se pritrdi blok na proc?
Ka se prišraufa, al ma ono stvar za zahaklat?
A je naret za Socket A?
Zakaj je tista gumica velka črna na sliki zraven?
Čemu služi tistih osem lukenj v vsakem kotu (štiri male in štiri velke)?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boeing ::

hi
zadeva se pritrdi na procesor z štirimi M5 vijaki, ki so seveda zraven in maticami... tista velika črna gumica je tesnilo, ki paše v zunanji kanal... tistih 8 lukenj je pa takole: 4 so za spoj bloka z pokrovom in 4 za pritrditev na plato... kako to zgleda, si lahko pogledate na ta zadnji sliki, kjes je sestavljen blok... in ja, zadeva je zaenkrat za socket A, če bo dovolj zanimanja, jih bom priredil tudi za P4 socket 478...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Matek ::

Thank you verymuch. Sem skapiral. S kondenzatorji na Abitkah ni problema, right?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

PrljaviDzem ::

Kaj je zdej z smrekcami če ti slučajno ni jasno kaj je to je to tista stvar na katero se natakne cev. Tako zdej ko veš bi te prosil če mi lahko poveš kje si jih dobil, če ti seveda to ni pretežko

Boeing ::

ZOD: nabavil sem jih v Ulmer-ju v MB... če pa si kje blizu italije doma, proizvaja jih Pneumax spa., čisto blizu meje... problem je le ta, da so pakirani po 50 kosov...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

kaj novega glede posiljanja????:'(

VASkO ::

kot vidim, spet nic ne bo

sem samo jaz narocil pa se ne splaca narediti?

element ::

Kdor čaka dočaka... :) :))

VASkO ::

jaz ne bom docakal - bi blo bolje in se manj dnara bi pomoje zapravil, ce bi si ze pred 3 mesci narocil blok iz Nemcije za 11 jurjev, ker ne bi tolko na net hodil, zdaj pa se je ceno dvignil, jau

||_^_|| ::

Boeing: mam radeona 8500 in hudic mi ne da miru da te nebi uprasal kako bi ti sploh naredu pritrdilni mehanizm za to grafo? Ker namrec nima nobenih lukn za sraufe pa nc.

Mate ::

Ej VaSkO, sicer ne vem kaj je blo, lahko ti povem samo tole, da takle blok, doma narjen je, vsaj pomoje vreden vec kot 10k, tko da glede cene se ne bi glih prtozval.

VASkO ::

pa kaj pol, se besede ne smem recti, samo v kotu cakati?

ce pa kaj recem pa se vsi spravite name, da tezim? ce pa je rekel, da bo poslal v sredo ali cetrtek, meni ni do cakaj-in-bos-docakal sranja, ker stvar rabim. mi je ze resnicno zal, da si nisem pred 3 mesci narocil prek luze ali v Nemciji...

Boeing ::

VASkO: po pravici povedano: zmanjkalo mi jih je.
v ponedeljek jih nardim še deset in obljubim ti,:\ da bojo danes teden najkasneje pri tebi.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Sergio ::

heh, fantje, če blok ne bi bil kvaliteten, linka na thread ne bi objavili na overclockers.com.au...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

zile ::

Boeing: dej Vaskotu že pošlji bloke drugač bo revež še explodiru :D
No offence, btw

Boeing ::

če jih pa nimam več...
vse razposlano... bo treba še naredit 20 kom...:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

CaqKa ::

celeron 566 na kolko ga spravim s tem?
a ce sem iz mb lahko poštnino zanemarim? se pravi si iz mb?

Boeing ::

nevem na kolko bi šel, to bi moral vprašal stručkote k se mal bolj spoznajo na samo navijanje kot jaz, mislim pa da bi nekje do 650 lahko šel...
poštnina je nekje 500-600 tolarjev, odvisno od kod si, priporočeno seveda... drugače pa za vse, ki bi se radi ognili poštnini: doma sem čisto blizu Rogaške :DLP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Opkow ::

Hm...
Ta blok je iz aluminija ... Pa je kej zasciten s kaksnim premazom al kako se ze tej zadevi rece?
Ker jaz imam radiator z bakrenimi cevmi in ne bi rad, da se mi kovini razzreta med sabo zarad napetostnih potencialov med njima...

Alu radiatorja pa ne grem kupovat...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517228 (12310) the_unborn
»

Vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331525 (1089) Yacksy
»

nov dosežek - bakreni blok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11214829 (5373) Boeing
»

Uuuuuuuaaaaaaaaaaaa!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472560 (1751) Boeing

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875146 (3840) morphling1

Več podobnih tem