» »

Uuuuuuuaaaaaaaaaaaa!

Uuuuuuuaaaaaaaaaaaa!

VASkO ::

Kaj je zaj, a bodo bloki ali ne, Boeing? Nic ne pisnes pa ne vemo, ce te je avto povozo ali nimas casa ali kaj...

Tomi ::

Eden od naših izdelovalcegv blokov "služi dolžnost državi" ali po domače zabija čas v vojski..
Samo ne vem ali Boeing ali morphling..
metrodusa.blogspot.com

_Mortal_ ::

Morphing
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

VASkO ::

to ze vem

boeing se nic ne javi s kako ponudbo...:\

_Mortal_ ::

Vasko ti beseda BANKROT kej pove (joke)
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Boeing kje si mi, mi hočemo bllllllooooooooookeeeeeeeeee!!! ;( :) :D WTC straight ahead :) :D

Malecky ::

Jset bi imel no moj frend bi imel en kr hud blok za prodat, je glih tko spiralen kot ga je morphling narisal sam ma dva kanala in za 8mm cev pretoka lahko kdo kaj ponudi na moj mejl sam če ga bo pa dubu je pa vprašanje:-)

Blok je mer 5x5 pa mehanizem moreš sam nardit. Tko kot sem ga jest je res na izi, sam če maš lukne v plati.

VASkO ::

koliko pa hoce tvoj kolega za blok?

Malecky ::

Zdele bo še dihtungo poiskal pol bo pa verjetn na dražbi, z začetno ene 5KSIT.

Blok ma 300g.

luni ::

Zacetna cena za vodni blok 5K? Drazba?

Ne me smejat :D
Artificial Intelligentia

VASkO ::

ma ne me jebat, boeing jih je "obljubo" za 5-6kSIT pa se pritrdilni mehanizem dobis zraven, upajmo, da res:8)

Malecky ::

Ti kar čak men ta čas že vse lepo hladi :-))

ZA blok je tolk velik zanimanje, da bo za 5KSIT ziher šu. Pa nič slabši ni od narisanega.

Malecky ::

Mepa še zanima če kdo ve kje bi pa dobil blok za grafično a misle Boeing tud za grafo kaj nardit al ne.

tec ::

A mi lahko kdo posreduje link do threada kjer je nacrt za ta blok? Imam neko moznost, da jih sam naredim.

VASkO ::

tega topica vec ni:(

luni ::

ja poglejte v boinogv user profil pa na mejl ane
Artificial Intelligentia

VASkO ::

ne najdem boeingovega posta nobenega:(

Boeing ::

ok, očitno se moram javit, drugače me boste raztrgali :8)bankrota ni blo, pozabu tudi nisem, prototip je fertih, zdej mal prirejam zadevo za serijo... ko bo, boste zvedeli, do takrat bi pa rad mel neko približno oceno, koliko se bi naredilo teh blokov...cena pa tako kot smo se zmenili...
ajde LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

predlagam, da se napisemo v ta topic, torej jaz poznam 4 ljudeke, ki bodo imeli blok:

1 za mene
1 za ticota
1 za mr_cadd
1 za smornya

napisite se vsi! za tako super ceno, hura, sem zdaj dosti boljse volje! hvala ti, Boeing!

Boeing ::

ok, recimo da začnem z 20 komadi... pa ko bojo pošli, bom naredil spet nekaj novih...
zdej, na voljo bo verjetno še nekaj "dodatnih storitev", ampak jih bo treba doplačat... dogovarjam se z nekaj obrtniki za razna eloksiranja v poljubnih barvah - mislim da so omenjali modro in še nekaj odtenkov... pa za superfiniš obdelano spodnjo ploskev se bi tudi dalo zmeniti... toliko samo okvrino, ko je že VASkO tečen:D (no offence man)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

v tem je glih fora, nisem htel biti tecen, samo me firbec mantra na tecen nacin:D

aja, kaksne prikljucke pa bos namontiral gor (premer)? jaz bi rabil 1,4cm, mislim, da je to okoli 1/2", ce se da seveda, ker mam take na radiatoru

branko_bm ::

le tako naprej...

tec ::

Jest vzamem dva komada

tico ::

In vendar se premika! Vasko in jaz sva skoraj padla v depresijo ker se ni boeing nic javil, ampak bolje pozno kot nikoli:)

VASkO ::

ker mislim, da je zanimanje za bloke veliko, bom odprl novo temo z naslovom Vodni bloki, narocila! (kako originalno) pa se tam naj napise vsak, ki ga zeli imeti (cim vec, tem bolje)

Malecky ::

Boeing kaj razmišljaš, da bi blok malo priredil zmanjšal in naredil primernega za na grafično? Jest bi enega nujno rabil.

Kar se tiče pa Socket A bloka pa:
1. A ti je uspelo vse po rizbi? A je plexi pokrov?
2. Za pritrdit bi lahko bolj na izi naredu kot je morphling narisal.
3. A se ga, da pozlatit ali pobarvat zlato pa spodaj spolirat, pa kolk dodatno SIT?
4. Kakšen je premer cevi?

Boeing ::

1. ne, ne
2. povej predlog
3. aluminij je brez veze pozlačevat, z barvo ne prodibiš ničesar
4. 1/2'
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Malecky ::

Največji problem imaš sigurno poiskat tiste platične vložke za v plato ane. Daj zraven sam 4 vijake z krilatimi maticami, lahko je zraven tud vzmet sam sem pri sebi pogruntal, da ni potrebna.

Skozi plato z zadnje strani potisneš vijake na drgi strani daš gor blok in z matico zategneš tako mam jaz trenutno narejen pa je odlično.

Za barvo sem pa sam zaradi izgleda vprašal, za plexi načrt sem pa vedel, da bo propadel ker ne moreš vrezat navojev, da bi držalo, prej plexi poči.

"Aluminij je brezveze pozlačevat...." A niso bakreni bloki?

MaX ::

Še jst bi vzel enga, mogoče celo dva

Boeing ::

bajs: zdej si mi pa nekaj novega povedal... tako je bilo mišljeno že od vsega začetka...
a je kdo modoče govoril o tem, da bo v pokrov vrezan navoj ?! jaz ne vem o tem nič, ti pa tudi preštudiraj in povej, če bi bilo rezanje navoja v pokrov smiselno...
bloki bodo aluminijasti... baker je preveč čigumast, kar pomeni lomljenje orodja, pa še kanalčki so prefini... sicer pa sploh ne vem, kaj folk tolk komplicirate zarad bakra... pridobitev kvečjemu ena stopinja ali dve... ti dve stopinji se da pridobiti na mnogo drugih načinov, recimo optimizacijo vodokroga, ventilacijo...
bloke za grafo in chipset pa nameravam naredit samo v nekaj primerkih in niso namenjeni za prodajo
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Malecky ::

Ja ti pa ene profesionalne mašine maš ane če ne znaš tega nrdit pa ne. Men so v nvadni orodjarni naredili blok iz bakra in to ravne take kanale kot jih je morphling narisal, moti me sam to, da je pretok za 8mm in ne za 12mm.

Ja itak da boš navoje vrezal v plexi a ga boš varil! Midva se ne sporazumevava dobro:-) Zdaj ko je pa baker pa ziher ne. No zakaj je pa potem propadla ideja o plexiju na vrhu?

Tisto s vijaki si narobe razumel.

Sram te bodi Nasa man:-)

P.S. Nič niso zlomil in blok je perfekten pol pa ne bom menjal za tvojega.



VASkO ::

jaz bom ga vseeno imel

ko bodo fertig za prodajo in posiljanje, povej


aja, bajsek, daj povej potem kako so ti to naredili, s kakim orodjem pa kje pa kolko te je kostalo tole

morphling1 ::

Mater, tri tedne me ni pa se boste na mrtvo skregal kaj je dobro in kaj ni.
Pustite Boeinga da v miru naredi bloke, saj je rekel da bodo ko pac bodo in boste o tem tudi zvedeli.
Telebajsek, pleksi pokrov naj bi bil privijacen na blok, s tem da so navoji v bloku ni treba da so tudi v pokrovu. Za prikljucke je pa tako standardni nipli imajo obicajno colske navoje in takih navojnih svedrov nima ravno vsak, zato sem vsaj pri mojem designu mislil prikljucke (ki bi bili verjetno trda bakrena cev) z dvokomponentnim epoksi lepilom prilepiti na pokrov, kar je sigurno se bolj varno kot pa samo privijaciti niple in jih zatesniti z teflonskim trakom.

Dejstvo je, da je med zelo dobro oblikovanim AL. blokom in malo slabse Cu ne bo razlik. Pa se Al se da fino anodiziriat v vec barvah za zascito pred korozijo in lepsi izgled.

ps. Telebajsek ce si tako zadovoljen s svojim blokom zakaj bi sploh hotel drugega.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

evo, morphling majster se je vrnil, daj mi se nekaj povej - ti sodelujes pri izdelavi ali ne? ce ja, bodo bloki tudi anodizirani ali ne? nimam alu radiatora pa me skrbi, da mi bo vse skup razpadlo, ce ne bom dodal pravega dodatka k vodi.

drugace pa, saj ga ne mantramo, samo je design kar spremenil pa se dobro da je povedal, da sploh vemo, kaj dobimo pa ce sploh dobimo - to je najvaznejse, zdaj vidim, da je res pri stvari, ker drugace bi se stegnil pa pred tedni ze kupil kaksnega cez luzo (skoda denarja)

Malecky ::

Morphling vse si mi lepo razložil zdaj razumem in tudi nisem trdil drugače sam Boeing je mislil na Al jest pa na plexi, tvoja rešitev je čist smiselna in bi delovala.

Na vprašanje zakaj hočem drug blok sm že odgovoril da hočem 12mm pretok in ne sam 8mm kot ga imam zdaj ker hočem zaporedno vezat še grafično.

Malecky ::

Vasko: Nisem ga jaz delal, ne spoznam se na CNC struženje vem samo, da je blok tako narejen pa, da se je delal 3 ure drugega pa ne.

Drugače pa lahko Boeing, da samo 2 kanala pa odebeli stene pa je. Verjetno ga boš še zmeri kupu ker ga rabim, pa nobenega ne kritiziram ker je to drugače nekaj zelo lepega in dodelanega, kar je narisal morphling in naredil Boeing.

Z vso podporo lahko na blok vtisneta Made by Boeing Designed by Morphling:-)

hmm zakaj pa ne?

Boeing ::

fantje, tukaj sploh ni govora niti o pleksiju, niti o anodiziranju. tukaj je govora samo o aluminijastem bloku z Morphlingovim dizajnom in mojo izdelavo, z navadnim aluminijastim pokrovom, standardnimi 1/2" priključki in mehanizmom za pritrditev z 4 vijaki, fedrcami in krilatimi maticami ter nekaj podložkami.
za vsako dodatno zmišljevanje raznih pleksi pokrovov, anodiziranih blokov v nevemkoliko barvah, superfiniših in še kakšnih drugih variantah, se bomo dogovarjali za vsak blok posebej in vsako tako zadevščino bo potrebno, mi je prav žal, doplačati.
razumite že enkrat, da za ceno 5-6K KOMAJ spravim skozi stroške materiala in obdelave, zalužku pa sva se v vašo korist z Morphlingom odpovedala.... vedite, da je tu poleg same izdelave še veliko ur programiranja, preizkušnja in popravljanja programja, kar pomeni čisti strošek, in to delam izklučno samo za slotecharje in v lastno veselje...
bloki ko bodo, bodo, rečem lahko samo da se trudim, da bi vse skupaj končal čimprej. bom nahecal enega naših big bwan, da bojo objavli novico, da ne bo kdo rekel da ni bil obveščen.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

luni ::

Boeing in morphling zelo lepo, da se trudita in delata z malo/nic profita za nas Slo-Techerje, ampak premislita kako smiselno je to... Prej ali sej vama bo dopizdilo in takrat bodo vsi potencialni kupci ostali na suhem. Kaj predlagam? Da po prvi seriji lepo preracunata ve stroske ter si gor nabijeta kaksnih 10-20% dobicka po bloku. Tako bosta srecna vidva, kar posledicno pomeni stalne izboljsave in boljse designe, kar pa seveda pomeni tudi srecne Slo-Techerje. Mislim tudi, da ni noben problem postavit eno majhno informacijsko stran s predstavitvijo vajinih izdelkov ter informacijami kako do njih ter jo polinkat na prvo stran Slo-Techa.

My 2 cents.
Artificial Intelligentia

Boeing ::

luni, mislim da si prvi, ki razmišlja tudi v to smer in to cenim.
sicer sem pa že napisal, zakaj to delam. prvič zato, ker tudi sam rabim vodni blok. drugič zato, da se z izdelavo le tega nekaj novega naučim ker znanje vedno prav pride. in tretjič, če lahko z tem nekomu naredim uslugo, še toliko bolje.
sicer se še pa nisem nič odločil, kako naprej. najprej bom dokončal prvo serijo in videl kako se bo obneslo, potem se pa lahko z Morphlingom še vedno odločiva kako in kaj za naprej. mislim da je tako najbolj prav.
vseeno pa hvala za vzpodbudo... dizajni pa itaq da bojo stalno novi, če ne zaradi drugega zaradi občutka, da konkurirava TT :DLP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

zakaj pa ti baker trga? si naredil preozke stene, ne?

kako pa potem to naredijo pri MAZ4 bloku in DangerDen2 bloku? Design je cisto enak pa jim nic ne trga bakra, ker so stene debelejse.

DJroky ::

prosim da mi en pove kje naj najdem kak dobr nacrt za izdelavo vodnega bloka! ampak res dobr načrt! aja pa se to, kje kupujete peltiereve elemente in koliko močnega priporočate za AMD XP 1500+?
hvala in lep pozdrav

Boeing ::

VASkO: sam tebe se pa res ne da prepričat... jaz delam bloke z REZKANJEM... to pomeni, da delam kanale z posebno oblikovanim orodjem, ki ga pomikam v liniji kanala.
Postopek, z katerim delajo MAZ4 pa se imanuje VAKUUMSKI LIV. To pomeni, da v negativu bloka ustvarijo velikanski podtlak in potem vanj pod visokim pritiskom ulijejo kovino. To potem naknadno po potrebi obdelajo in pošljejo na trg.

Nisem rekel da obdelovanec trga... rekel sem, da je baker težje obdelovati zato, ker je bolj mehek in zapaca orodje, kar privede do pogostejšega loma orodja... in če pomisliš, da je širina kanala in premer rezkarja samo 2.5mm... malo premisli...
Dalo se bo dobiti bakren blok, ampak za primerno višjo ceno.LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

morphling1 ::

Yo, spet nazaj fina vojska a ne.
Danger Danovi maze bloki nimajo nobenih dodatnih sten v kanalu, in ga lahko izdelajo z enim velikim frezalom npr. 10mm premera, in tak se ne polomi kar tako. V najinem primeru pa je to frezalo 2.5mm, pa pri obdelavi bakra,ki zelo paca orodje lahko postane problem. Jaz si upam stavit da je moj desing v ALU. verziji boljši od DD maze2 v bakru saj ima dosti vecjo povrsino voda pa tudi manjsi upor. Cene pa vidite kaksne so in to v ZDA, kjer ima DD tudi konkurenco.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Oj,Boeing ko sem jaz pisal moj odgovor tvojega se ni bilo in te moram popravit,da DD vse izdeluje na CNC rezkarju. Tlacno litje za tako enostavno zadevo kot je en blok nima smisla in DD tudi ne denarja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boeing ::

ok, mislim da so razumeli... rezakr fi 2.5mm je nekje 16x bolj dovzeten za lomljenje kot fi 10mm.
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

Boeing: ok, toliko bolje, ce je vecja povrsina, potem pa sta design kar fejst spremenila z morphlingom, imata kako slikico za objavit?

upam, da bo ta vajin blok sekal!:D

PS:koliko cjta se priblizno?

DJroky ::

lepo prosim da mi en pove kje naj najdem kak dobr nacrt za izdelavo vodnega bloka! ampak res dobr načrt! aja pa se to, kje kupujete peltiereve elemente in koliko močnega priporočate za AMD XP 1500+?
obvezno rabim čim prej kje bi dobil peltier. mam ze vse narjeno sam še peltier mi manjka pa vodni blok!
lepo prosim naj mi odgovori kdor ve
hvala in lep pozdrav

Boeing ::

VASkO: max dva tedna. zadovoljen? ok, potem pa ne teži več.
roky: počaki dva tedna in dobiš jih pri meni za za 6K. peltierja ne rabiš, razen če hočeš iti pod 10* C... to je vse, naslednje javljanje bo, ko bodo bloki fertih.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511486 (4970) sash
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937153 (4794) Smorny
»

nov dosežek - bakreni blok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11214829 (5373) Boeing
»

Vodni bloki M&B nared ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
707313 (4676) zizi

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875146 (3840) morphling1

Več podobnih tem