» »

ADSL nastavitve za ganymede822+

ADSL nastavitve za ganymede822+

daskull ::

HELP
Za dostop do interneta uporabljam SIOL in njihov modem ganymede822+ žal pa ni nič od njega. Če ga uporabljam kot switch za mrežo med dvema računalnikoma zadeva deluje ko pa priključim WAN se zadeva sesede. XP SP2 mi javi napako "mrežni kabel je izključen". prav tako mi neha delovati indikator LAN in ACT, tako da ga moram izklopiti in ponovno vklopiti. Potem lahko spet pet minut ali manj veselo surfam po netu.
Na telekom sem se že obrnil in so mi modem zamenjali žal pa so težave ostale. Za test sem si sposodil Callisto 821+ in ta mi deluje zelo dobro in brez težav. Ne prekinja in tudi hitrosti prenosa so večje. Zanima me če mi lahko kdo svetuje ali je napaka na modemu, siolu ali na računalniku. Zanima me tudi če se da kupiti kakšna druga naprava naprimer router z adsl modemom ki bi bila bolj zanesliva cena ni pomembna.
Ali so potrebne kakšne posebne nastavitve na mrežni kartici ali na povezavi PPPOE.
Umri ob pravem času - NIETZSCHE

daskull ::

Že rešil problem je bil v win in določenih IP-jih
Umri ob pravem času - NIETZSCHE

rebro ::

Zdravo!

Mene pa samo zanima, kakšna je razlika med Ganymede822+ in Callisto821....ker praviš, da ti je Ganymede neki šteku, Callisto pa je delu čist ok, no sej pol si ugotovil, da je finta v Winsih...sam me vseen zanima, ali je med njima kakšna razlika...morda v lastnostih ali funkcijah...?

LP ... Robert

OldSkul ::

Ganymede822+ podpira še ADSL2+, pa verjetno še kaj drugega.

daskull ::

Oba modema Gabymede822+ in callisto821+ podpirata adsl2+. jaz pa imam spet iste probleme čez noč mi je ganymede lepo deloval zjutraj pa se je začelo isto sr***e. Nikakor ne morem spraviti ganymede da bi deloval, callisto pa deluje brez vsakega problema. Na telekomu sem že zaprosil če lahko zamenjam ali kupim callista pa so mi odgovorili, da je callisto v telekomovi lasti ganymede pa je kao moj. prosim če bi mi kdo znal svetovati.

vse o teh dveh modemih je na iskrini povezavi
Umri ob pravem času - NIETZSCHE

bosstjann ::

vsako jutro pokliči 116 prijava matenj zavračaj račune da ti nedeluje

bojo že poštimal sam moreš jim pokazat da majo voljo da bojo porihtali

daskull ::

ALi obstaja kakšen ADSL modem v prosti prodaji, ki bi deloval na siol ADSL.
Umri ob pravem času - NIETZSCHE

daskull ::

Še eno vprašanje : A kdo ve login pa pass za router ganymede822+ z ip 192.168.1.1 se lahko logiram zahteva pa še username in password. Poskusil admin admin .... ne dela
Umri ob pravem času - NIETZSCHE

Scooty` ::

nekje sem zasledil da mora sprejet

user: admin
pass: epicrouter

sam mojem kolegu to ne dela.. probaj ti.. :\
lp

daskull ::

NE DELA !!! PA vseen hvala
Umri ob pravem času - NIETZSCHE

daskull ::

prvo morš ip spremenit iz samodejno na 192.168.1.2 masko pustiš 255.255.255.0 pol se lahko logiraš sam geslo ni pravo
Umri ob pravem času - NIETZSCHE

bastadu ::

Je že kdo pogruntal, kakšno bi naj bilo geslo?

KTr1sk ::

Tale modem je res malo čuden, meni se je že dvakrat zgodilo da je kar naenkrat brez razloga lučka ugasnila za LAN in potem sem resetiral in ugasnil modem potem pa je bilo spet ok, imam ga pa odkar sem šel na adsl2+, ampak zankrat ko še nisem dobil aktivacijske kode uporabljam adsl1 2Mb, ampak ta modem mi vleče kot da bi imel 1mb net, ne vem ali so mi na siolu kaj naredli ali je ta modem res tak polom, ker prej mi je brez problema delal Callist821 (nikoli zablokiral, vlekel 230kb,...)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

teeehaaaceee ::

user: user
pass: user

LOL

Klemzz ::

jst mam ganymede822+ pa mi dela zaenkrat bp, uporablam ga tut kot router, meu sm tut sagema 3344 in morem rečt da je tisto polom ne pa tale iskrin modem

Yacksy ::

Kar se tiče drugih modemov/ruterjev

Mislim, da bi bil zate zanimiv Draytek Vigor 2700e
Mislim, da bi ga dobil že za slabih 20 jurjev, 2700Ge (še wireless) pa za okoli 25 jurckov.

Imam s tem ruterjem kar precej izkušenj (smo precej testirali), pa dela ko šus. Na žalost pa ne podpira triple playa. Zaenkrat samo internet. Naj pa v prihodnje bi podpiral tudi IPTV ter VoIP, samo kdaj bo nov firmware zunaj ne vem.

Drugače pa so modem/routerju še Vigorji serije 2800 ter 2600, so pa malo dražji ter imajo več funkcij.

Več si lahko pogledaš Tukaj

Upam, da sem ti s tem kaj pomagal
Shit happens

Aboy ::

Klik

LP

noones ::

Ja za SIOL je
username: user
password: user

Ali kdo ve kak bi bil za VOLJO?

Pa še nekaj me zanima, prek kerega IP-ja se pride na Voljin Ganymade 822+ ?

noones ::

OK sm že dobu odgovor:
Odgovor

jakec13 ::

Zdravo!

Jaz imam ta router ganymede822+ za 1 računalnik. Zdaj pa si bom kupil še prenosnik in me zanima kateri brezžični router še moram dokupit, da bom lahko na tega priklopil, da bom imel na prenosniku brezžično povezavo? Oz. kaj morm sploh kupit, da bom meu brezžično povezavo na prenosniku in na tem računalniku na kabel?

Upam da razumete kaj me zanima:D

LP, Jaka Kern

Tilen ::

WRT54GL recimo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ganymede 822+ geslo za dostop preko HTTP

Oddelek: Omrežja in internet
3010449 (5487) sergejom
»

Vigor 2700 VG, odprta porta

Oddelek: Omrežja in internet
72253 (2127) jacal
»

Inrenetna povezava ne deluje!

Oddelek: Omrežja in internet
322359 (1750) BlazP
»

Simpl omrežje z malo smeha..

Oddelek: Pomoč in nasveti
312157 (1396) StajercSSS
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963460 (27155) JoskoMacher

Več podobnih tem