» »

Inrenetna povezava ne deluje!

Inrenetna povezava ne deluje!

pilotgirl84 ::

Lep pozdrav.Niti ne vem kako naj napišem,upam da boste razumeli.
Mam en problem.doma imam dva računalnika in obadva sta priklopljena na en modem za adsl.
Na enem pcju internet dela na enem pa ne. Zdej pa ne vem a je kaj z mrežno kartico mogoče narobe?
Modem mi dela,zgleda da z omrežno tud ni nič narobe čene se ne bi povezavalo,ampak pol pa neko napako javi,678 al neki tazga,kao da se oddaljeni računalnik ne odziva. Včeri je še vse delalo dans pa ne. Sem na siol klicala pa mi je tip reku da če ne bo druge da naj na novo xpje naložim.
Kaj vi menite? No upam da me bo kdo razumel.0:) 0:) 0:)

Ethical ::

..Prvič operaterji na Siolu "nimajo pojma"(kaj govorijo), čeprov so izjeme, pa ne da bi stem kakorkoli žalil njihov folk, ki dela tm...anyway. Hm brez zamere, sam je dost zoprno, enem/i, tko razlaga, kaj naj nardi, če pa neveš določenih stvari. Dejmo probat...:D

Kako zveš recmo, če je tvoj računalnik sploh povezan v neko meržo/internet/intranet/extranet/..

START>RUN>vtipkas CMD>Pojavi se ti ukazna vrstica za Win okolje in notr vtipkaš(za tvoj primer), recmo PING www.google.com, ali še bolje, Siolov DNS strežnik. Če ti vse poslane pakete vrne, brez skrbi, potem tvoj računalnik JE povezan na omrežje..., v nasportnem primeru, maš nekej z LAN karticno narobe.

Kako nastvit LAN kartico?

START>CONTROL PANEL>NETWORK CONNECTIONS>desn klik na LAN adapter(dva monitorja sta narisana), in izbereš PROPERTIES(Lastosti po eng.). Za dellovanje tvoje internetne povezavo obvezuno rabis protokol /TCP/IP , brez tega ti ne bo delal. Tako da tle dodajas naprave/protokole/storitve,.. Ker modem pa maš točno?a mas tanovga Ganymede 822 ali Callisto 821 al kaki drug?:\

...tolk za zj

če ti kej ne bo šlo , greš lahko še zmerej, na START>HELP AND SUPPORT. Tam vtipkaš izraz ki ga iščeš, in ti je lepo razjasneno kaj je to.

P.S. Če res neveš kaj delas, potem tega raj en delaj, in prepusti to drugim.Resno:\
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ethical ()

amigo_no1 ::

Kako točno/kam imaš priklopljena računalnika ?
Modem za adsl ima kakšno ime/model/proizvajalec ?

Imaš statični ali dinamični IP ?
Imaš poleg modema za adsl vmes priklopljenega še kaj drugega ?

Pri enem kolegu (razdalja okoli 8 km od centrale) je bil "Error 678" posledica prenastavljanja centrale -> težavo je naslednji dan rešil Telekomovec na centrali.

Pa vsaj naslov teme bi lahko napisala pravilno (Inrenetna povezava ne deluje!).
Priporočam kakšen črkovalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

pilotgirl84 ::

Sori sam nisem vedla da smo na forumu o pravopisju. Sej ti ni potrebno brat če nočeš. Ja tisto s cms al neki tazga sem sprobala in je blo ok,ker mi je isto un na centrali reku. Drgač pa ne vem model modem ker ne piše nič na njem. Me sam zanima če je možno da je kaj z omrežno?

TechBeats ::

napiš u cmd na unmu računalniku, ki ti ne dela to:

start =>run=>
Vpišite ukaz "cmd" in pritisnite "Enter".

V MS-DOS okno vpišie ukaz ===> netsh interface ip reset log.txt
in pritisnite "Enter".

to nej bi bilo to.

to sm jst iz amisa prekoperu, če ti odjavlja error 678 the remote computer didn't respond
AciD TriP

VidKo ::

En se naj spoka do nje in pogleda. bo še najhitreje rešeno :)
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

pilotgirl84 ::

Hm ne pomaga. Še kaka ideja?:8) :8) :8) :8)

Ethical ::

Dve varianti maš zj tle:
-Najdi serviserja,
-Ponovno nalaganje Operacijskega sistema

E.
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

pilotgirl84 ::

hm ok ponovno nalaganje sistema.

madmitch ::

Tisti PC, ki ne dela, prestavi na modemu v port ki dela in poročaj. Lahko je tudi port hin.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

pilotgirl84 ::

tud že poskusla...ista pašta!;(( ;(( ;((

Matheeew ::

Pilotgirl
Sem na siol klicala pa mi je tip reku da če ne bo druge da naj na novo xpje naložim.


Ethical 1.:
..Prvič operaterji na Siolu "nimajo pojma"(kaj govorijo), čeprov so izjeme, pa ne da bi stem kakorkoli žalil njihov folk, ki dela tm...anyway. Hm brez zamere, sam je dost zoprno, enem/i, tko razlaga, kaj naj nardi, če pa neveš določenih stvari. Dejmo probat...:D


Ethical 2.:
Dve varianti maš zj tle: -Najdi serviserja,
-Ponovno nalaganje Operacijskega sistema


:D

EDIT: pilotgirl--> kot prvo ti svetujem, da se lepše obnašaš
Sori sam nisem vedla da smo na forumu o pravopisju. Sej ti ni potrebno brat če nočeš.

Kot drugo pa da se potrudiš in odgovoriš na vprašanja od jeje997.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

A. Smith ::

Vprašanje.

Ali je vse delovalo, dokler je bil na omrežje priključen en sam računalnik?

Če je odgovor da, potem je tvoj problem jasen: Pogodbo s Siolom imaš sklenjeno za en sam računalnik (oz. za en sam IP oz. nekaj v tem smislu).

Obstajata dve rešitvi:
1) Spremeniš pogodbo in plačuješ več. Ta rešitev v praksi ni pogosta.

2)Pogostejša rešitev je, da uporabiš samo en modemski izhod, nanj vežeš router, na router pa oba računalnika (switch v tvojem primeru ne pride v poštev!)

3)Včasih imajo nekateri modemi že vgrajen router. Pozanimaj se.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

Aja, pa če se nekaj časa "preseravaš" z dvema računalnikoma, te odklopijo. Vsaj mene so. En telefonski klic je potem rešil zadevo. Možno je, da je stanje pri tebi enako.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Yoxi ::

Jst mam adsl od Siola pa modem Ganymede 822+ pa nimam nobenih težav, pa mi pravtako visita gor dva računalnika brez kakega ruterja. Za enkrat deluje vse brez problema in sem zadovoln.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

A. Smith ::

Dokaj zavisi od tega, kakšno pogodbo si podpisal. In od tega, a si jo kaj prebral.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Matheeew ::

A. Smith: kaj ti to bluziš?

Če se ne motim imaš lahko do 3 (ali celo 4?) naprave priklopljene direktno na modem (če imaš tak modem). Doma jih imam 3 in je ok.

Kje si pa ti našel kakšna pogodbena določila in doplačila po pojma nimam.

Glede na napako 678 in to, da prvi računalnik deluje, je težava očitno na relacije modem - 2. računalnik, pri čemer modem po mojem mnenju odpade.

Če ima modem, ki ima možnost da je vedno povezan bi predlagal, da poskusi še to (mogoče napaka v pppoe klientu na XPjih?) ali pa poskusi z drugo mrežno kartico.

A. Smith ::

Nič ne bluzim. Tak problem sem imel pri Telemachu.

Vsak računalnik, priključen na internet dobi svoj naslov, po tem in tem standardu. In ponavadi ti ponudnik dovoli en sam naslov. Če ima modem že vgrajen router, je ta pogoj izpolnjen tudi pri več priklopljenih mašinah.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Matheeew ::

OK. Potem je jasno.

Pri Telemachu je DHCP povezava in IP vezan na MAC adreso, ki je za modemom.

Pri siolu (oz. telekomu po novem?) je pa PPPOE in teh težav ni.

amigo_no1 ::

Ganymede 822+ je modem/router in izvaja NAT zato da imajo vsi računalniki priklopljeni na ETH porte isti zunanju IP (kot ga pokaže npr. http://www.whatismyip.org/ ) (če vzpostaviš PPPoE povezave preko njega)

-> posledično imajo vsi računalniki priklopljeni na Ganymede 822+ imajo različen privatni lokalni IP (192.168.1.y ) .


@pilotgirl84
Če si imela še prejšnji teden dinamiko (vsak računalnik posebej je preko PPPoE odjemalca v winsih vzpostavil povezavo) (zunanji IP se pri Siolu vsakih 24 spremeni) , in potem zaprosila/dobila statiko v roku 1 tedna -> vpiši svoje up ime & geslo v Ganymede 822+ in naj se leta poveže , adsl povezavo v winsih pa lahko potem zbrišeš) , vsi računalniki pa bodo potem imeli stalni dostop do interneta.

pilotgirl84 ::

Ok tako je stanje. Imam modem ki podpira do 4 računalnike priklopljene na njemu. Na siolu točno vejo da imam 2 pc. In to vejo že cirka 2 leti in noben ni omenju da morš kaj dodatno plačat. Trenutno zadevo popravljamo če pa bo kaj kruha iz te moke ne vem.V skrajni sili bom poskusla z novo omrežno pol bomo pa vidli.

Hm...kar pa se glede gospoda ki kritizira moj e obnašanje bom rekla pa samo tole...če mi ne morete pomagati ni treba da pišete na tole temo. Tko da pametnejši odneha.>:D

Matheeew ::

Vem. Si napisala že tistemu, ki ti je napisal najbolj smiselno rešitev.:\

pilotgirl84 ::

No tkole problem je rešen. Pa hvala tistim kateri ste mi RES pomagali.>:D

madmitch ::

Lahko bi napisala tudi kako ste rešili problem in s tem morda pomagala drugim. Se ti ne zdi tako prav?


"Pa hvala tistim, KI ste mi RES pomagali."
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

laily ::

Tudi jaz imam en problem z internetom. Povežem se lahko na internet, surfam po netu, lahko tudi downloadam torrente in podobne stvari, vendar mi po določenem času povezava pade dol. Ko se potem še enkrat probam povezat na internet, pa mi javlja napako 678, tako mi preostane edina možnost da resetiram modem ali pa restart računalnika in potem stvar spet za nekaj časa dela, potem pa spet jovo na novo. Če pa ne dam nobenih stvari downloadat, pa mi internet normalmo deluje 24/7. Ali je že kdo imel podoben problem. Modem sem že nesel na servis, so rekli, da je OK, na Siol kličem vsak teden večkrat, pa mi zmerej nekej druzga povejo. Pri meni je bil že eden iz Telekoma, pa je reku da je vse u redu, na Telekomu so že naredili kontrolo linije, pa je tut vse OK. Kar mi preostane sedaj je še, da nesem comp na servis, če je mogoče kaj narobe z mrežno kartico, ali pa format celga sistema.Res mi ni jasno, da mi comp pusti downloadat samo nekaj časa, potem pa izgubim celotno povezavo, na modemu mi pa pravilno gorijo vse tri potrebne lučke.
Prosim za pomoč.
lp, laily

amigo_no1 ::

Imaš slučajano Bitdefenderja za firewall ?

laily ::

ne nimam, sem že probaval z različnimi antivirusnimi programi, pa nastavitvami in podobno, pa še zmerej isto.

amigo_no1 ::

Bootaj s kakšno live linux distribucijo.
Mogoče imajo tvoji windowsi težave s problemi.

wojc ::

@pilotgirl84
Kako si rešila problem? Jaz imam iste težave.

rokleb ::

Jaz mam tudi podoben problem in ga nikakor ne morem rešiti, imam pa bitdefender (tudi če izklopim firewall) je sledeči problem.
Če srfam po internetu dela vse normalno, ko pa vklopim mtorent in downloadam ali pa tudi ne sem samo povezan mtorent dela naormalno.
Če pa potem čez čas hočem spet srfat po internetu mi ne dela več oz. dela zelo počas nekaj minut da se pokaže stran in največkrat javi napako oz. se pokaže čisto druga stran z napakami.
Tako da ne pomaga nič drugega kot restart računalnika. Sem pregledal in iskal po internetu pa nisem našel rešitve.
Ve kdo za rešitev.
lp

madmitch ::

Probaj tole.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

rokleb ::

Bom
Sam mi ni jasno zakaj je do pred dveh tednov vse delalo normalno.
bit torent dela normalno internet pa ne, ali so mogoče katere nastavitve v povezavah narobe. Sem že poskušal spremonjati vendar dela saamo če dam da samo pridobi ip.
lp

BlazP ::

Problem je bil najbrz ene 100x opisan v temi o P2P programih, pravtako resitev zanj. Problem je stevilo TCP sej, ki jih vzpostavljajo P2P programi. Pa ne se sprasevat zakaj je se 2 tedna nazaj delalo in zakaj zdaj ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226856 (6479) Lukael
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169391 (9060) Hanzek
»

Torrenti preko Tuš Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
244611 (2172) Yacksy
»

ADSL nastavitve za ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
205839 (3860) Tilen
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212355 (2004) gumby

Več podobnih tem