» »

CPU se preobremenjuje

CPU se preobremenjuje

Smrkc ::

Zdravo!

Pred kratkim mi je pošteno začel nagajati procesor. Pri uporabi raznih programov (kot emule, torrent, winamp, msn), se mi procesor začne preobremenjavti, kar drastično zmanjša odzivnost računalnika in onemogoča normalno delo. Obremenjevanje ni konstantno; kadar se preobremenjuje niha med 10% in 95%, včasih pa kljub vsem programom v ozadju deluje normalno.

Problema sem se lotil z uporabo raznih spyware adware programov, ki pa na žalost niso pomagali.

Mogoče kdo ve kaj bi bilo lahko narobe? Je možno, da je moj stari procesor (Thunderbird 1333) odslužil svoje?

Hvala za pomoč.

jurre ::

To se tud meni vcasih dogaja..po formatu je stvar dan ali 2 dobra, potem pa spet ista pesem...;( ceprav je sedaj boljse odkar sem nazadnje formatiral. Vzroka pa res ne vem, sem ze spraseval po forumih pa noben ne ve nic. Jaz sem naprimer gledal film v media player pa je nekdo nekaj napisal na msn je filmcek stekal dokler je msn utripal. To sem potem zacasno reseval tako, da sem media playerju dal prioriteto na high..drugega pa res ne vem, virusov ni, za antispyware imam 3 programe, rama se dovolj...:\
aja, za foro sem zraven nalozil linux, in windows 2003 server kjer teh problemov ni bilo (so bile pa druge:D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Vesoljc ::

firewall?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

jurre ::

hm..ga bom poskusil enkrat ko mi bo spet to delalo izkljucit. Drugace uporabljam Sygate personal firewall za stvari, ki hocejo ven, ker imam drugace linux ruter. Tega sygatea pa uporabljam ze dolgo casa pa je bilo zmeraj ok. Je pa res, da ga v win2k3 nisem nalagal, tako da bi bilo to mozno...sploh mi ni bilo na misel.

Smrkc ::

Jaz stojim za Linksys routerjem, s katerim pa nimam težav. Sicer pa, prej je stvar delala čist v redu. Problemi so se začeli pojavljati v zadnjih dneh.

Moj problem ni podoben tvojemu Jurre. Za počasno delovanje ni odgovorna katerakoli akcija programov v ozadju (omenil si, da ti je film začel preskakovati šele, ko si dobil sporočilo po msn-ju), vendar se mi zdi da prihaja do motenj čisto naključno oz. takrat, ko je proc pod nenadno največjo obremenitvijo.

Ali je možno, da je vzrok za probleme Microsoftov "hot-fix" (wma, ie6 exploit, itd)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649365 (7994) Razerzone
»

Zakaj šteka?!

Oddelek: Operacijski sistemi
71562 (1399) dejanslo
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49247070 (20747) R33D3M33R
»

Katere programe uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
424398 (3678) R33D3M33R
»

nLite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
566488 (6444) OmegaBlue

Več podobnih tem