» »

Kadil sem travo!A me lahko policaj zato udari?

Kadil sem travo!A me lahko policaj zato udari?

«
1
2

YiMMi ::

Z kolegom sva kadila travo...on je mel pri sebi dobra dva grama..jaz pa nekaj semenk.....!
Ko so najo dobli in mi je policist nasel semenke..mu nisem hotel povedat kaj je to ..le nasmehnil sem se...v tistem trenutku me je udaril!A mu je to dovoljeno?
Aja naj mi se kdo pove ali so semenke definirane kot droga.... ...
Namrec rekel mi je:" se vidimo pri sodniku za prekrske..."
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Marjan ::

Nikakor ne bi smel s teboj fizično obračunavati!

Sam tko pač v Sloveniji je. Takih primerov je ogromno!

:(

miranpozar ::

KRETENI ZAFUKANI POLICIJSKI! Da so lahko tako debilni, da ne vejo, kaj je trava in da zaradi tega tepejo kaže samo na njihovo zaostalost!
Tepsti itak nikakor ne smejo, zato uporabi vse možne načine da jih zjebeš čim bolj! Pritožbe, javna pisma, advokat!
FUCK THE STUPID COPS!
LEGALIZE GANJA!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Simko ::

Seveda te ne bi smel. Kaj lahko storiš? Hmmm, no saj imaš pričo, tovjga prijatla, pritoži se.

miranpozar daj pomiri se malo. A zdaj so kar vsi policisti taki al kaj?

miranpozar ::

Simko: preveč policijska država postajamo! A tega ne opažaš? Če policaj nekoga tepe zaradi trave, oziroma celo zaradi dveh semenk, potem je nekaj hudo narobe! Mnenje ljudi o policiji je trenutno tako, da v njih vidijo roko države, ki preko kazni na lahek način polni svojo blagajno. Je pa seveda res, da med policaji obstajajo tudi izjeme.
I'm out... ta debata itak nikamor ne vodi.

YiMMi ::

emm..pritozit se je malo tvegano pa se doma bi zvedli...
A so semenke definirane kot droga...
namrec jaz nisem dobil nobenega potrdila
medtem ko ga je moj kolega dobil...
zanima me ce bo tudi mene doletela financna kazen...?in ce bom mogel sploh it k sodniku za prekrske?:'(:'(:'(
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Thomas ::

Policaj te ne sme udarit, niti če si nekoga ubil. Amen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Nažalost je tako da se nekateri policisti izživljajo nad folkom.
Ampak to ni samo slovenski problem, to je problem celega sveta!
Povsod je tako in povsod jim nič nemoreš. On lahko reče da si se upiral, ga žalil, blablabla... In čigava beseda je več? Njegova ali tvoja?
Od njegove priče (morebitni partner) ali od tvoje?

sranje je to..

matter ::

HM pritoržil se boš težko, idin če maš pričo, pa še to ne pali kr tko, ker skp držijo. Poznam dost primerov ki so fasal orenk za brezveze, tko da si je še dobr odnesu če te je samo 1x mahnu :)

SkIDiver ::

Sam tož. Boli te če stari zvejo mal bojo pizdil sam podporo boš pa vseeno mel. Pa če si mladoleten pa da boš šel sodniku za prekrške bojo tko al tko zvedel tut stari, ker bojo tut oni klicani:)

Jz bi ga prjavu. Seveda če maš mal vez je to lažje. Če je bil cajk sam ga prjav, če je bil pa eden al pa še dva z njim pa ni pametno, ker bojo lagal.

Elemen_T ::

Takole je YiMMi.
Podobno stvar sem doživel tudi sam (kot priča).
Naj najprej povem, da semena ne veljajo kot droga in jih lahko poseduješ.

Kar se tiče agresije pa tako:
- Težko ti bo kaj uspelo če sta bila v igri dva copsa.
- Prav tako ne bo lahko pri tožbi, če nisi imel dveh (2) polnoletnih prič.

V slednjem primeru pa policaj itak nebi tako ravnal.

Jaz ti lahko rečem le, da pusti stvar pri miru. Če nimaš nobenih posledic potem boš že preživel.

Kar se tiče prijatelja pa itak ni kej...se zgodi :-/

Elemen_T ::

Sk|Diver: Saj za posedovanje trave je bil obdolžen njegov kolega.

V vsakem primeru pa se semena ne morajo enačiti z ženskimi plodovi marihuane...Namreč semena so "input", trava pa "output" in to nikoli ni enako >:D

krucymucy ::

V bivsi domovini se v dobrih starih casih komunizma te je policaj najprek poču pol pa vprasu kaj si naredu - zato pa je blo tolk manj pizdarij, ker se nas ocitno samo zakoni ne da ustalit - prav pa bi blo da te ne bi poču, sam tko je to se dogaja povsod ne samo v SLO! pac se izživljajo nad drugimi!
ampak ce pa ti ne bi kadil - vsaj na takmu mestu, da te je lahko dobu - pa te tud ne bi klofnu al kaj...
vcasih pa bi raje tud vidu - da kak polcaj koga fajn klofnu, ker nekaterim se res ne da drugace dopovedat...

Elemen_T ::

krucymucy: Popolnoma si falil.
Policaj se praktično sploh nebi smel vtikati v tuje zadeve!
In DEFINITIVNO je kajenje in podpiranje trave POPOLNOMA osebna in tudi subjektivna stvar!

Sploh pa se osebno dejanje ki ne škoduje drugim NE obračunava z nasiljem jebemu mater no!
Kam gre svet danes. ;((;(;((:|:(:'(|O

krucymucy ::

To da je trava osebna in subjektivna odlocitev je res, si mogoce pozabu, da je trava navzkriž zakonu...?
Sej nisem reku, da bi te zdej mogel pa tepst - reku sem pa da vcasih ne bi bilo slabo (pri nekaterih nepoboljsljivih osebkih...)
Pa s tožbo proti polcaju ne bos dosegu prav veliko - pac je moz postave - pa jebes... ne mores mu ni skor nic:D

Thomas ::

Ko bomo imeli law upholding robots - namesto policajev-ljudi - ne bodo tepli nikogar.

Do takrat bo pa še kdo kakšno dubu.:D:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thrivial ::

krucymucy: in kako bos potem definiral pooblastila !?!

Da, res...nekateri potrebujejo trdo roko in vecina policajev ima obcutek kdo. Ob pretepenem pedofilu ne bom potocil solze, ce pa nekdo fase batine zato ker si je prizgal joint...ta je pa prehuda. Verjemi, da poznajo policajo obracunavanje s tistimi ki ga "potrebujejo" in to na nacin, ki ne pusca vizualnih posledic(stara Udbo-sola?).

Elemen_T: tudi jaz sem bil vpleten v podobno zadevo. Malce sem jih tudi fasal, preiskali so mene, mojo kitaro(to so bili se stari casi...), nic nasli ampak se mi ni zdelo vredno pretiranega razburjanja. Pac ena dodatna izkusnja v zivljenju...da ne smes vedno zbezati s prijateljem :\. Policaji so namrec zelo obcutljivi ce teces pred njimi...eh, kdo bi jih razumel.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

YiMMi ::

em ..copsa sta bla dva
tak da jim tak al tak nic nemorem...
ker scitita drug drugega...
pol pa sta se se 500m naprej v gozd parkirala da bi me dobla med voznjo pod
vplivom mamil(vsaj domnevam tak)
vse do danes nisem verjel v policijsko nasilje ampak od danes dalje pa mam o
tem svoje mnenje....
Tokrat bom zadevo lepo pozabil...in upal na cimhitrejso legalizacijo mehke droge ce bo to sploh kdaj?
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

NoUse4AName ::

nikol nebo vsaj v casu nasih zivljenj.

g0Run7 ::

krucimuci: pejt živet v afganistan!!

jst NOČEM da se me takne NOBEDEN!
kaj šele POLICAJ!

mislim tu mač!

pa en folk mate tok nostalgije po režimu ej!

pejt u albanijo živet in uživat u policijskem tepežu!

simko: jebeš pandurje! VSE!

Elemen_T ::

Thrivial: Yeah...;((...zadnje čase itak vse manj mislim o tovrstnih dogodkih...nasploh se ne ubadam s problemi "priviligirane" družbe. V današnjem svetu je itak vse v pizdi. Cel sistem, vse. Folk je v pizdi, ..svašta. Le kje so 60` :(

Izak ::

Jah tko je. Ko so enga mojga frenda udarli in mu je ta reku "zakaj si me udaru", je prišel drugi izmed kriminalistov in reku "sej te ni!". Ne boš zmagal proti njim!
;((

YiMMi ::

To sem mu tud jaz rekel ...
Pa mi je rekel da tukaj sprasuje samo on in jaz samo odgovarjam na vprasanja...
pol pa sta se oba tezila kje sem robo dobo itd....pa ce mam nasad ker sem imel semenke ipd...
samo se vedno mi ne gre v glavo da me je kar brez razloga udaril...samo zato ker sem molcal ko me je vprasal kaksne semenke so to!!!
Tema skifoma bi se najrajse nakako masceval.....
emmm...bomo vidli ce se bo kaj pametnega naslo|O|O
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

jetam ::

In DEFINITIVNO je kajenje in podpiranje trave POPOLNOMA osebna in tudi subjektivna stvar!


Haha tale izjava je zmagala tukajle... Tako se nisem smejal že dolgo časa...:)):))

Ej Yimmi dej ti malo bolj precizno definiraj kaj točno pomeni

mu nisem hotel povedat kaj je to... le nasmehnil sem se...

Ker to se lahko razume na veliko načinov...:D

SkIDiver ::

No zdele sm mal razmislu. Ene par nasvetu mate tuki:

1. Pred policajem nikol ne bež

2. Policaju se ne nasmehni ko te neki praša, bod skoz resen

3. Ne jih tuk jebat u glavo, da bojo skaperal da se jim posmehuješ:D

4. Če te pa kj praša pa raztolmač tko da bo prav za vse

5. Če te pa kdaj praša če si kj pil pa reč sm. To sam če si sok, če si kj druzga pol ne:D

krucymucy ::

Ko smo ze pri tem! Ko sem napisu, da nimam nic proti da polcaj koga kresne in dodal, da pač pri nekaterih osebkih ne zaleze drugega!
S tem sem mislu npr. tole: te napadejo recmo cefurji, pride kaps pa enga fajn kresne :D ne vem, ampak men se pri tem ne zdi nič narobe - mal vzgoje...;)

Kaboom ::

moje izkušnje :

prvič : tu na ptuju so krimiči meli manjšo racijo na parkirišču, mislim da dve leti nazaj, zgrabli dosti ljudi, v neprebojnih jopičih, avtomati,... polno opremo... swat style v glavnem, pa je v kafiču, na parkirišču bil en reporter, pa se je odločil akcijo slikat s fotoaparatom, se stegnil v torbo, in še preden se je zavedel je ležal z nogo na hrbtu pa z avtomatom za vratom na tleh... pohvala policistom, jaz bi še mu roko zlamo, kaj veš kaj on ven vleče, lahko bi bla granata...

drugič : pred kratkim, pred šolo, so enemu težili ker je šo prek ceste kjer ni prehoda, pa se pogovarjajo z njim, pa en pametni momohodec stegne jezik, pa se je znašel razkoračen z rokami na marici malo za tem. dobo kazen za žaljenje uradne osebe, oni ki je pa prvi prekršek naredo pa je dobo osebno nazaj...

tretjič : s kolegom sem šo preko prehoda, ob treh zjutraj (čisto trezen), pa se je pač en avto mogo vstavit (bog pomagaj bremzam), nič cviljenja ali pa presenečenj, je pa blo presenečenje in svinjsko cviljenje ko je ven stopo policist pa začel težit, zakaj se je on mogo vstavit, pa zakaj midva nisma počakala na avto ki je bil stran 50m...

četrtič : znanca so prijatelji v modrem na zaslišanju pretepli da je komaj hodil, krvavo scal, pa ni mel niti ene modrice... prasci se spoznajo na svoje delo...

nauk teh zgodb : biba leze, biba gre - policajem ne težit.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

G[e]c ::

Kaboom: LOL

ABX ::

Zgleda da v naši državi vse štima, če lahko pandurji zgubljajo čas z dvemi papki, ki kadijo travo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mercier ::

Ne štima, je pa fino, če ti delo nudi zadovoljstvo, a ne? Pa res hočete (nekatere) policaje prikrajšati za hobi?

burekar ::

Uradni osebi ne more skorajda nič, še posebej če si mladoleten. Tak al tak imajo taki ljudje že dovolj zafurano življenje, polno nasilja in frustracij...
Pač ga nisi mogu nazaj udarit, ker je uradna osebe. Tak je pač sistem, čeprav dostikrat nastradajo tisti ki si ne zaslužijo.
Počakte, da bote mel diplome pa vse. Če me bo pa takrat en policaj udaru, ga bom pa najprej v samoobrambi polomu, pol ga bom pa še stožu. Najverjetneje bo tud na alkotestu padu.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

_Mortal_ ::

Burekar sfuki cajkana >:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

||_^_|| ::

moj bratranc pa en njegov prjatu sta bla pijana k 2 prasca in sta pred lajfom (v domžalah) ko je biu še "in" vzela kamen in razbila šipo od ene škode in šla radio krast. En je poklicu policijo, pride kibla odpele oba2. Zjutri sta komi pršepala domov. Obdelana sta bla tko kokr je že kaboom reku. Nevem..ampak za moje pojme sta upravičeno fasala s tem da najverjetneje nebi če nebi bla tolk brihtna proti policajom (smejanje, žaljenje itd.)

Moje izkušnje do zdej so ble takšne, da če jim normalno odgovarjaš, če nisi preveč pametn itd., ti nč ne nrdijo.

Elemen_T ::

Tako nekako je kot pravi ||_^_||...
Vendar s tem, da ni vedno tako.

V bistvu bi copi najraje videli da priznaš vse, česar te krivijo.

Ponavadi pa drži tako:
  • Če si tiho - si tepen

  • Če blekneš karkoli (razen če priznaš in se prepustiš možem v modrem) - Si tepen

  • Velikokrat pa si tepen kar tako...Za đabe


  • burekar ::

    Elemen:
    Niti ne. Če si dovolj pameten, se boš naredil butastga in se spustil na njihov nivo, ter kazal do njih neko spoštovanje in jim v preprostem jeziku povedu to, kar pačejo od tebe.
    Če pa cop opazi, da se ne vedež glih po tem vzocu do njega, si pa takoj "kriminalc", al pa "pametn". Torej si lahk kr hiter povečaš možnost, da te bo nabuhu.
    Problem je tud v tem, da so ljudje ponavad nažgani, ko imajo opravka s copsi, in ne mislijo.
    "The last 29 days of the month are the hardest."
    - Nikola Tesla

    g0Run7 ::

    policaj, kot URADNA oseba in kot PROFESIONALEC NE SME uporabiti sile nad tabo pa četudi mu pošiljaš v 3pm mamo, teto in vse bogove. odgovoril naj bi le na silo.

    tako naj bi bilo in pika.

    to kar eni govorite tukaj kaj bi si kdo zaslužu in levo in desno, je pa totalni nesmisel: to boste lahk vi za vaše mulce ocenili, ko jih boste imeli, al jih po ustih al pa ne...

    policaj NI sodnik, on je na kraju dogajanja, da POSNAME(zabeleži) dogajanje in posreduje v okviru pooblastil, če je potrebno. vse drugo pa je šikiniranje, ki pa je nad mladoletnimi osebami KAZNIVO dejanje...

    btw: če kadite joint s kolegi in vidite da gre proti vam policaj, ga NE podajajte nikomur.
    obdržite ga in ga v miru skadite do konca sami, ker s tem ne kršite prav nobenega zakona.
    če pa še v žepih nič nimate pa sploh nič ne more. tako naj bi bilo ampak nažalost v 90% primerov NI...;((

    Thrivial ::

    GoMar7: saj vsi vemo, kaksna so pooblastila in pravice policajev...le da je praksa drugacna :\

    lp
    :: Member of Eror Team ::

    ... and Eror Team is gone...

    Avenger ::

    Ja, policist NAJ NE BI uporabljal sile, če ni NUJNO potrebno in še takrat NAJ BI uporabil najmanjšo silo s katero doseže željeni efekt - obrambo, umiritev, vklenitev, etc. Čisto vsem je pa jasno, da se policaji tega vedno (ponavadi?? (večinoma???)) ne držijo. Izjemno težko je dokazovat nepravilnosti v policijskih postopkih, ker v veliki večini primerov kronično primanjkuje kredibilnih prič, preiskava je pa, kot si lahko predstavljate, pristranska, ali pa vsaj po načelu da policaj ni kriv, dokler mu krivda ni brez vsakršnega dvoma dokazana in ne kot velja za navadne ljudi, da so krivi, dokler jim nedolžnost ni dokazana... Če že zaidete v težave je Sk|diver že dobro povedal kako reagirat - torej čimbolj mirno, kot da se pogovarjaš z bančnim uradnikom. Vljudno, mirno, resno in korektno. Nikar igrat lažne sproščenosti, ker, kdo bo pa v pogovoru s policajem sproščen?
    It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

    Elemen_T ::

    Se zo obema strinjam 8-)

    BadB0y ::

    :) Yimmi zdaj pa si me ze res do smeha spravo nevem no to si sel na slo-tech sprasevat:) Vdaro bi ga nazaj !:) Kaj pa mu pravis da mas to semena za psenico :)))

    Dr_M ::

    YiMMi ko sm vidu kaj ti pise pod postom sm se zavedel, da te je se premal useku >:D >:D

    freejack ::

    Policaj ne more bit sodnik, porota in rabelj. Tut men se je zgodlo, da so nas dobli s travco in z nami niso na postaji nič prijazno ravnali. Od tega da je en metal stole v steno, drugi je "uporabljal strokovne prijeme" tako, da se je frendu na obrazu videla cela dlan, tko ga je prsekal. Pol ko so pa starši prišli, so bli pa angelčki in celo izjavli, da oni ne pretepajo otrok, to ni njihovo delo, to je delo staršev.Ne rečem, so izjeme med policaji, AMPAK določene kurbe bi pa ustrelil če bi lahko, sej si ne zaslužijo kaj drugega. Če nima živcev, naj pusti službo. Kot je blo rečeno; naj se policaji obnašajo pošteno, kakor ti do njih, tako oni do tebe, PA TUDI, če bi jih žalil, pljuval, itd. te lahko pošljejo samo k sodniku za prekrške zaradi tega, udarit te pa pod nobenim, NOBENIM pogojem ne smejo. Ne rečem, so ljudje, ki si zaslužijo, da jih magari so smrti pretepejo, ampak da se spravijo pa na "nedolžne", to je pa že 2 much, mah kaj, 3 much.Npr. ko sn sedel na postaji, je prišel eden izmed policajev (prej nas ni videl, o nas ni slišal, ni imel pojma zakaj smo tam) in me udaril s časopisom po glavi, pol pa vprašal; Kaj si pa ti naredil? Majku jim je*em fašističko. Take bi blo treba pobit. (ampak, kot sem rekel, tudi pošteni policaji se še najdejo, nažalost vedno bolj redko)

    dela ::

    ja dvomim da so toti navadni policaji vejo kaka so semena od trave :D
    če je pa kolega mel zravn posušene liste te pa itak posumijo...
    če nočeš da stari zvejo pa niso kapsi nič zapisali pa požeri dol pa se ne sekiraj.. s kako tožbo itak nebi daleč prišo če kolega ni polnoleten... če pa je pa lahko še vedno trdijo da sta bla high pa da sta mela halucinacije...pa še če bi ti uspelo kaj dokazat bi se to vleklo po sodišču par let... tak pač je v sloveniji ko mislijo da te lahko ubijejo če malo trave kadiš. Če bi bil v ameriki bi ga z lahkoto spravo v keho za kako leto.

    3L33T ::

    Ok, 2 dni nazaj je biv žur. V pravem pomenu. Tko sem se veselo naliv in zapohov. Ok, do doma sem mev 4 do 5 kilometrov. Tolk sem biv pijan da nisem mogu furat bicikla, ampak sem mogu it peš, pa ravno da sem stal. Tko, prve 3 kilometre je šla ena prjatlca z mano (sam nebi mogu čez avtocesto >:D) . Ona je mela v žepu okol 5 gramov, pa mal nažgana je tud bla. TRIKRAT so se policaji mem peljal, pol pa ustavl. Jest sem se skor usrov. odpre model šipo, midva stopva zravn. Ne vem več kva sem govoru, sam vem da sem mu poevdov priimek in pol koi so odpelal par metrov naprej in zavil ob rob ceste, sem fuknu na sredo ceste. Niso opazil, drugače bi mev neprimerno večje težave. Point je, de so mi težil ker nisem mel luči na kolesu!!! ampak ker sem hodu peš je blo ok, ker pijan se ne smeš furat ??? Zdej pa največji štos: model reče: >>Pa varno pot<<, zapre šipo in odpelje. Zdej po mi povejte, al sem mev srečo al ne???
    Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

    BlackHole ::

    Sreče se imel glih tolko, da te ni kak avto povozo, nič več.

    poweroff ::

    Mater takele zadeve me pa kar spravijo ob živce. Potem pa vidim še da nekateri tukaj celo ne vejo da policaj ne sme pretepati kar tako, niti se ne zavedajo svojih osnovnih pravic.

    V časopisu pa berem, da bi radi uvedli domovinsko vzgojo, kjer se bo ljudi učilo "kako ljubiti domovino". Ma kakšno domovinsko vzgojo, raje naj uvedejo državljansko vzgojo, kjer bodo vsakega seznanili z njegovimi pravicami in dolžnostmi, osnove pravnih postopkov, itd.!!!

    Sam verjamem pa da to ni v interesu Oblasti - najbolje je imeti nevedne državljane, nad katerimi se Oblast znaša kolikor hoče.

    b ::

    Mah, jaz imam par takih izkusenj.

    Najbolj mi gre na zivce, ko te policaj legitimira cisto iz ljubega miru (zelezniska postaja v Lj. naprimer), ko ga pa vprasas za razlog, ti odgovori da "ustrezas opisu iskane osebe." Yeah, right.

    No, ko se mi je v par dneh 2x zgodilo, da me je legitimiral _isti_ policaj na skoraj istem mestu (na poti v sluzbo) sem se odlocil da bom zacel pritozbe pisat za take zadeve.

    Saj ne da bo kaj koristilo, ampak ce bi vsak napisal pritozbo zaradi nepotrebnega legitimiranja, bi se vsaj v papirjih zadusili na Policiji. Mogoce bi zaceli bolj razmisljat komu tezijo, tako kot takrat ko so morali placat baloncke, ce so ti dali "pihat", pa si bil clean.

    Aja, se eno zanimivo izkusnjo sem imel pred kratkim...

    Ura okrog 1h zjutraj, jaz grem iz sluzbe domov (zelo utrujen), pridem do Bavarca in grem proti Bezigradu, pes. Na prehodu (tam kjer je Telekoma) pocakam na rdeci luci in na drugi strani opazujem policaja, ki je (na prehodu!!!) ustavil nekoga z avtom. En policaj opravlja postopek, drugi postopa okrog, pljuva po tleh (!!) in podobno. Ko se prizge zelena stopim na prehod in grem pocasi cez. Kdor pozna krizisce ve, da zasveti rdeca preden prides cez, ce gres pocasi nekje na sredini. Ko pridem cez vidim policaja, da mi nekaj maha (nisem ga slisal, ker sem imel slusalke v usesih). No, ko jih snamem zahteva dokumente in ko ga vprasam zakaj je to potrebno me vprasa, pri kaksni luci sem sel cez cesto. Heh, zlo hecno je blo to, da sem jaz njega z druge strani gledal in sem vedel, da me ni videl kdaj sem stopil cez. "Na cestisce sem stopil pri zeleni luci." In se je obrnil stran, pocakal se 5 sekund, verjetno potihem klel ali kaj podobnega in mi potem zacel tezit kam grem. Kot da me ima pravico to sprasevat. Ampak tle sem pa bil v situaciji, ko bi mu lahko zatezil (in tvegal nepotreben ovinek do policijske postaje, cetudi do tega nima pravice) ali pa mu povedal in sel domov koncno spat. Jebi ga, plavi pac izkoriscajo svoj uradni polozaj. Ce ga ne zabijes nazaj tocno tako kot ti dovoljuje zakon in njihovi pravilniki, te jebejo v glavo. Sploh ce si mladoleten.

    Kakorkoli, od takrat ko sem bil v srednji soli so do mene bistveno bolj korektni, ampak se zmeraj pogosto prekoracijo pooblastila.

    Zelo zelo se splaca nastudirat zakone, da ves kaj smejo in cesa ne, ter jih na to tudi opozorit, ce si ob srecanju z njimi trezen/clean in nisi nicesar narobe storil, ter pisat pritozbe. Ena pritozba verjetno ne bo dosti pomagala, ce pa se cez istega policaja pritozi 100 ljudi sem preprican da tudi njihovim sefom ne bo (cisto) vseeno.

    lp,
    Borut.

    poweroff ::

    Izkušnja mojega sodelavca Vlada Miheljaka je tudi zelo zgovorna. To ste verjetno slišali da so ga v bližini ameriške ambasade hoteli legitimirati, on pa je od njih zahteval da sepredstavijo in se niso. Nato so ga popokali v marico (aretacija brez razloga) in odpeljali na policijsko postajo. Tam so bili blazno arogantni, na srečo je pa Vlado pred tem poklical par kolegov novinarjev in so uleteli pred PP. Kar je bil dodaten pritisk za policaje - ampak se niso dali.

    No, Vladota so poslali k sodniku za prekrške in sedaj se policaji direktno lažejo da so se predstavili, da se Vlado in njegovi kolegi niso hoteli, itd. Pa ne gre za mladoletnega in zakajenega nevedneža, pač pa za ugledno javno osebo s poznanstvi med novinarji, ki dobro pozna zakone. Potem ni čudno da se nad mladino še bolj izživljajo.

    Poleg tega je poučna še ena poanta zgodbe. Mladina je celoten primer dobro popisala in o njem obveščala preko svoje spletne strani, jaz sem pa takrat spremljal komentarje spletnih bralcev. Poleg komentarjev podpore me je pa presenetilo, da je bilo kar precej komentarjev tudi sovražno nastrojenih proti Vladotu in soaretirancem. V stilu "kaj pa misli da je, če je kolumnist Sobotne priloge", do tega "da se nima ponoči kaj sprehajat okrog US Ambasade". Pa sploh ni finta v tem da bi on hotel kakšne posebne pravice. Gre samo za to da te pravice pripadajo VSEM, njegov primer bi lahko samo lažje izkoristili za skupno borbo proti nesramnim policajem.
    Ampak ne, nekateri gredo potem še podpirat policaje in pisat da bi morali ti še bolj odločno ukrepati.
    Potem se človek žalostno vpraša če policaji mogoče še premalo ne tepejo in nimajo še premajhnih pooblastil...

    Ziga Dolhar ::

    Okej, še moja peripetija...

    Grem domov iz maturantskega plesa -- ob 3h ponoči z avtom. Pil nisem nič, kadil tudi ne. In tako IZJEMOMA ter PRVIČ malce bolj stopim na gas na zelo ravni in zelo prazni cesti, kjer je sicer omejitev 70. Grem 130.

    Nakar v daljavi izgledam rdečo luč -- policaj me lepo ustavi. Odprem okno, pozdravim, bla bla, pa prav pametno izjavim:

    "Sem šel malo prehitro, ne?"

    Odgovor policaja: "Nimamo radarja".

    Okej, potem še prav pametno dodam, da sem ravno iz maturantskega plesa (IDIOT)...

    P: "Čigav je pa avto?"
    Jaz: obrazložim
    P: "Ste kej alkohola zaužil?"
    Jaz: "Ne, sem proti temu."
    P: "Ste proti temu, kaj..."
    Jaz: "Ja." (peesda, a me nis prvič slišal? :])
    P: "Varno vožnjo ŠE NAPREJ."
    Jaz: "Lahko noč."

    Oh ja, tržiški policaji, rad vas imam :=).

    b ::

    Mnja, jaz ne vozim, zato imam malo izkusenj s prometnimi kontrolami, ampak kolikor jih imam kot sopotnik, so presenetljivo korektni, vsaj ponavadi.

    Cisto drugace je pa seveda z raznimi patruljami po mestu, ki ti tezijo brez razloga. Pac, mislijo da so tough ali ne vem kaj.

    V primeru Miheljak (tako kot v primeru Molotovka priblizno ob istem casu :-) je pa seveda jasno, komu bom verjel. Kolikor poznam te ljudi (Miheljak, Zadnikar, Kurnik, pa se mnogo drugih), so dejansko precej posteni ljudje (ampak vsakdo ima svoje skrivnosti, gotovo tudi oni :-), s policijo in politiki pozitivnih izkusenj nimam. Samo nevtralne ali negativne.

    Komentarji na Mladininem forumu pa so tako ali tako drek od dreka. Ne ves ali bi se smejal ali jokal. Fora je, da gor verjetno hodijo samo tisti, ki revije prej niso prebrali, nato pa se izzivljajo s svojimi nizkotnimi komentarji na clanke. Ampak s takimi nimas kaj debatirat. Tam je pac mogoce 5 (ce sploh) ljudi, ki lahko argumentirajo svoja mnenja, in samo zaradi teh se pac ne splaca brat foruma.

    Sicer pa imam o policijskih prekoracitvah pooblastil in nasplosno o odnosu policajev idejo, zakaj je tako slabo kot je.

    V srednjo solo sem se vsak teden vozil iz domacega kraja, in tiste nedelje zvecer so bile na vlaku zelo zanimive. Predvsem sem dobil nekaj vpogleda v to, iz kaksnega okolja izhajajo bodoci policisti. En je bil prakticno moj sosed, njegov oce policaj (ki mu je odsvetoval tako "kariero" :-). Ta je bil skuliran, ravno tako kot njegov oce, ki sem ga osebno poznal. Potem je bil en, ki je bil kaksno leto ali 2 mlajsi od mene, in je bil tudi OK. Mogoce samo zato, ker smo se osebno poznali. Potem pa je prisel se en, ki je v bistvu bil bully (upam, da vsi vemo, kaj to je). Od drugih, ki so ga poznali, sem zvedel, da so v osnovni soli njega vsi nadlegovali, ker je bil sin snazilke na tejisti soli. Ta bo svoje travme in obcutek manjvrednosti iz otrostva zdravil na ostalih drzavljanih, ki mu za to se placujemo davke in se ne moremo kaj prevec upirat. Fuck it. Pa se nekaj bodocih policajev je bilo dost podobnih temu fantu, vecina ne pretirano inteligentna. Kot da bi jih vzeli iz kaksnega groznega ameriskega high-school movieja. Yuck.

    lp,
    Borut.
    «
    1
    2


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Zaseg trave :I (strani: 1 2 )

    Oddelek: Loža
    7412802 (9991) Rok Woot
    »

    Policija & državljan (strani: 1 2 3 4 )

    Oddelek: Loža
    15939628 (29930) Mehmed
    »

    vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

    Oddelek: Loža
    8218405 (15722) St235
    »

    NN te prijavi policiji zaradi prehitevanja na cesti?!

    Oddelek: Loža
    283730 (2691) jype
    »

    Policaji, cesta...

    Oddelek: Na cesti
    183004 (2370) BigWhale

    Več podobnih tem