» »

AMD vs.INTEL P4

AMD vs.INTEL P4

«
1
2

Anzeee ::

Yo!
v bližni prihodnosti mam namen nabavt.. mislim posodobit svoj pc... pa nevem kerga al AMD al P4..
A je kaka vlka razlika? gledu sm mal rame... samo AMD ne podpira DDR2... kaka je pa še pol razlika med DDR pa DDR2?:8)
gledam pa med tema procesorjema..
CPU AMD Athlon 64 3500+ Box S 939
CPU Intel Pentium4 3.2 GHz 800MHz LGA775 2MB 64Bit

hvala...:D

Fizikalko ::

Tukaj res ni dileme - kupi AMD.

mtosev ::

Male razlike so ampak so skoraj nemoreš oprazit ko uporabljaš računalnik.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Tako je, razlike so majhne - AMD je malo hitrejši, malo cenejši, malo bolj nadgradljiv, pa precej manj se greje.

V vseh ostalih stvareh (ki jih je 0) je boljši Intel, tako da pač vzameš AMD ker dobiš malo več za malo manj $$$.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

AMD je malo hitrejši, malo cenejši, malo bolj nadgradljiv, pa precej manj se greje

V igricah ja. Drugje pa ne. Pri enkodiranju videa/audia, multitaskingu (mogoče še kje) je P4 hitrejši.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Anzeee ::

a.. ka pa glede DDR pa DDR2?

mtosev ::

DDR se kmalu poslavja. DDR2 je prihodnjost.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

JIM22 ::

To ti misliš! DDR2 je drek.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mtosev ::

Ko pride AM2 je konec DDRa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fizikalko ::

Brez zamere, ampak: mtosev, ti res nisi s tega planeta. WTF? Čisti Intel believer brez argumentov...

10000000 * predebatirano --- TRENUTNO je AMD best buy. Tko je, nimaš kaj. JUTRI bo morda drugače....

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Best buy mogoče je ampak ni AMD povsod hitrejši od Intela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Mi je čisto vseeno kaj si mislite. Sem pa pred nekaj časa dobil ZS v katerem me je en spraševal kakega P4 da kupi. Ono je napisal kak hoče Intela vi ste začeli o AMDjih >:D pa vas je ignoriral in meni ZS napisal kakega P4 naj kupi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

hja, sej od takih ignorantov intel zivi.
logicno, da bo vsak svetoval amdja. dobis vec, za mn denarja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BluPhenix ::

Best buy mogoče je ampak ni AMD povsod hitrejši od Intela.


To je bla pa globoka misel. Je best buy ampak še vedno ne, ker ni povsod hitrejši. Well guess what, tudi Intel ni povsod hitrejši od AMDja, zatorej tudi Intela ne moreš priporočiti nad AMDjem.

AMD all the way. Trenutno in se mi zdi da tudi v prihodnosti. No, če bo res kriza bomo mohoče prešaltali na Intela, drugače pa AMD dokler bom brcal. Za denar ki ti ostane ker kupiš AMDja namesto Intela raje dokupiš še nekaj rama in bo veliko boljše!

EDIT: intelovi P4 so precej zastarela in deloma zgrešena stvar. Če intel ne bo začel kaj resno migati, mu ne bo lahko. Predvsema pa upam da bo vzel škarje in porezal tisti njegov pipeline. Oziroma raje kar izrezal in dal novega, boljšega in predvsem krajšega.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Sem prav vesel da sem nabavil AMD dokler še uporablja DDR1 RAM :D Multitasking uporablja zelo malo ljudi, če pa že na veliko to uporabljaš (torej 2 procesorsko INTENZIVNA procesa naenkrat) pa si seveda nabaviš A64 x2 3800+, ki je pa po celi črti boljši od Intela, tako da potem pa sploh ni dileme. HyperTreathing niti približno ni nadomestilo za dual-core, tako da tukaj pa ti zmanjka argumentov :D
Sploh problem je, ker je P4 3.2GHz dražji od A64 3500+ - pa bi moral biti glede na trenutno stanje precej cenejši.

Samo resno, očitno večina ljudi tukaj bolj posluša persone rudis kot pa moderatorje >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BluPhenix ::

Multitasking


Upam, da si mislil na multithreading :D . In ja, vsekakor X2 j.... ti multithreading. Naslednji proc bo sigurno X2!

EDIT:
Samo resno, očitno večina ljudi tukaj bolj posluša persone rudis kot pa moderatorje >:D

Hja "bad-boyi" so vedno privlačnejši od roke pravice >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Nekateri ste popolni ignoranti. Vse bi naredli da bi dokazali kaj je AMD super in kak je Intel drek. Kaj pa niti prebližno nedrži da je med njimi taka razlika. Zato se poslavljam od nadaljne razprave v tej temi.

LP
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BluPhenix ::

Branje in pisana beseda delata probleme?

Intelov P4 je čisto uredu procesor, vendar je v globalnem slabši (denarno in tudi performansno) od zadnjih AMDjevih produktov. To je dejstvo in ne neko teoretiziranje. Pač stara zadeva, ki bi potrebovala pošteno prevetritev, ne le neke new-features.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Boky ::

Tudi sam prisegam na AMD. Ampak nekaj dni nazaj sem imel možnost malce potestirati P4 3000 in AMD A64 3200+.
Za foro sem na obeh mašinah pognal Super PI. PI sem dal obema mašinama računati na 1M natančno. Intel je zadevo prežvečil v 43-tih, AMD pa v 45-tih sekundah, kar ni ne vem kak razlika. Zazijal sem, ko sem mašinama dal računati 2 PI-ja hkrati. Intel je zadevo občutno hitreje premlel kot AMD(cca 64 sekund proti 86-tim). Toliko kar se tiče multitaskinga. Druga stvar pa so igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

BluPhenix ::

multithreadinga... ne multitaskinga. Multitasking izvajajo windowsi tudi na celeronu.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Boky ::

Pardon, multithreading.

RC14 ::

Če si hud gamer vsekakor AMD 64, če delaš na kompu še veliko drugih stvari kot so video, avdio, photoshop, več opravil hkrati pa AMD X2, torej 2:0 za AMD.:D

Ne vem kako lahko nekdo priporoča INTEL-a , če pa je dražji , bolj se greje in v večini počasnejši, mislim..... 8-O no comment


Lp

unkn0wn ::

AMD d0000000000000000h :)>:D

aky ::

multithreadinga... ne multitaskinga. Multitasking izvajajo windowsi tudi na celeronu.


Če je človek 2x pognal SuperPI, je to multitasking. Če bi pa Super PI znal delati dva izračuna naenkrat znotraj istega procesa, bi pa bil multithreading.

Kakorkoli, tako kot multithreading je tudi multitasking funkcija operacijskega sistema. CPU pa pri tem pomaga. Hyperthreading ne pospešuje samo threadov ampak tudi več taskov. Marketing pač. Hypertasking se baje ne sliši tako lepo.

BluPhenix ::

aky: tudi če je pognal le en superPI je bil multitasking. WIndows (tako kot večina novejših in nekaj vrednih operacijskih sistemov) delajo vse v multitaskingu, ker so tako narejeni in je edino prav. Sicer ni to real-time multitasking, je pa še vedno multitasking.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

aky ::

tudi če je pognal le en superPI je bil multitasking


Že, ampak ti si govoril, da je to bil multithreading.

No, tehnično ni razlike med multithreadom in multitaskom. Če gledamo malo z razdalje multitaskinga sploh ni, je samo multithreading. Več threadov, ki se izvajajo znotraj enega programa, OSa.

Je pa človek testiral multitasking in ne multithreading. EOD.

BluPhenix ::

Multitasking je to, da lahko windows opravljajo več procesov skupaj. Se pravi da recimo se ne 1 skundo izvaja le en program in onemogoči ostale, ampak da, recimo, če je ta program trenutno prioritetni, ta pobere največ časovnega rezinjenja, ostalo pa pobere manj. Ampak še vedno mora delati v ozadju (ura, en kup drugih stvari). To je multitasking. Multithreading je pa to, da se lahko izvaja več programov, delov programa v istem tasku (oziroma da znotraj enega taska narediš še nekaj od enega drugega taska). Razlika je, če nebi bilo razlike nebi bila potrebna hardverska podpora. V bistvu multitasking izvaja operacijski, multithreading pa hardver (pod nadzorom operacijskega).

Za kaj sem jaz rekel, da je bil multithreading? Preberi še enkrat. To je bilo rečeno za takrat ko je možek pognal dva superPIja. Tukaj pride do izraza multithreading, ker gre za dve poganjanji istega programa, ki izvaja isto stvar, operacijski določi enako prioriteto v multitaskingu obema. Se pravi lahko da 40% časovnega rezinjenja vsakemu. Tukaj pa se pokaže moč multithreadinga, ki po domače povedano ta multitasking optimizira. Oba taska obdeluje vzporedno (ne ponavlja ukazov, enkrat procesira ukaz in dvakrat podatke (namesto ukaz za vsak podatek), zapolnjevanje pipelinov simultano z podatki obeh taskov (normalno postavi v pipeline samo podatke, ki so od določenega taska, ostane lahko veliko praznih prostorov) in ostale dobrote multithreadinga.)

Med enim in drugim je razlika.

Multitasking torej odpove pri programih, ki zelo hitro zapolnjujejo pipeline. Tam doprinese zelo malo. Zato je le približek pravemu dvoprocesorskemu procesiranju.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

mitjaje ::

@RC14

Če si hud gamer vsekakor AMD 64, če delaš na kompu še veliko drugih stvari kot so video, avdio, photoshop, več opravil hkrati pa AMD X2, torej 2:0 za AMD.:D

Mislim in od kod tebi to, da lahko primerjaš ceno x2 ( 4200+64bit) ki je cc. 120k SIT in en p4 ( 3.2Gh, 800 FSB, 2MB, 64bit) ki je cc. 60k SIT in je pol cenejši?!
Če bi šli tako dalje, bi hitro prišli na comp, ki pride 500k SIT, ker potem najverjetneje tudi pri plati (ki je za moje pojme najpomebnejša) ne boš šparal ....
Če pa smo že primerjamo firmi, pa dafinitivno prvo moremo vedet sploh kaj bomo delali z računalnikom!! Avtor tega posta bi lahko povedal, kaj bo delal ali bo igral igre ali se ukvarjal z garfiko... Koliko mu je pomemben čas pri encodingu filmov, slik, glasbe .... Koliko časa misli imeti računalnik --> 32bit / 64bit (32 bit bo funkcionalen še cc. 4-5 let, potem pa bo za staro šaro)
Skratka brezveze se je o tem sploh pogovarjat in en procesor kovati v nebesa drugega pa v pekel!!
Po mojem mnjenju pa je itak denar na prvem mestu, vse ostalo pride kasneje... (seveda ob prej določenih karakteristikah oz. zahtevnostih). Tako jaz sploh nimam nič proti, če si en kupi celeron ali semptron, če bo uporabljal računalnik za surfanja, pisanje in poslušanje glasbe...
Drugače pa sem sam pristaš Intela (zaradi grafike in viedo), drugače pa bi povprečnemu uporabniku res svetoval kakšen AMD (AMD Athlon 64 3200+ Box) ki pride nič več kot 40k SIT!!

LP

ps: Kar pa se tiče AMD in Intel, pa je že dolgo znano, da se Intal dosti boljše odreže v matematiki in encodingu, AMD pa v igrah, ostalo je nekje enako!!
ps2: dobrodošle kritike in komentarji :D
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

DominusSLO ::

x2 3800+ dobiš za 300eur. Povej mi kateri intel cpu se lahko kosa njim...

BluPhenix ::

sonysony: mislim da je bil njegov post bolj v stilu:

če rabiš za igre (in nezahtevno ostalo delo za računalnikom) in ti ne gre metati denarja stran in zato kupi Athlona, ki je cenovno najugodnejši.

Če pa rač. rabiš "profesionalno" pa se ti že splača razmisliti o pravem dvojedrnem primerku, ne pa da vzameš nek njegov približek za katerega ti pravijo da je skoraj kot prava roba.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zheegec ::

Kar pa se tiče AMD in Intel, pa je že dolgo znano, da se Intal dosti boljše odreže v matematiki in encodingu, AMD pa v igrah, ostalo je nekje enako!!

V matematiki se AMD že nakaj časa odreže bolje, prav tako je AMD prvi v ScienseMarku že nekaj časa...

Kar se tiče tega "ostalo je nekje enako" - ravno zaradi tega je AMD boljši, manj se greje pa bolj nadgradljiv je za nižjo ceno, dobiš pa enak ali boljši CPU kot pri Intelu. Za ceno P4 3.2Ghz pa že dobiš A64 3500+...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Anzeee ::

oki... hvala usem.. mene je zanimal... pač predvsem za igre, če mam pa še čas, pa zaženem tut kako grafično aplikacijo in kej podobnega... tak da najvrjetneje bo AMD... nism pa še sigurn... :D:D :D

igor0203 ::

@sonysony:
X2 je Dual Core procesor, tist P4 k si ti reku je pa Single core... ;)

Good Guy ::

x2 3800+ dobiš za 300eur. Povej mi kateri intel cpu se lahko kosa njim...


Dothan!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

provzaprov se ne more. precej razlicna procesorja. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BluPhenix ::

Ja, LOL to pa se res lahko primerja. >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Good Guy ::

@ DR_M

kaj je to važno al sta različna.zakaj pol primerjate tle enojedrnega intela z athlonom ki ima dve jedri?!. procesor je procsor
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

procesor je procsor

aha, avijon je pa avijon...ni vazn al jadralni al pa ksn f16. je tako?:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jan987 ::

jad x3800 stane okol 90k prnas al pa celo manj. dothan pa stane 80 + 10k adapter pa je isto. V igrah je dothan res boljši, sam za kšno obdelavo videa pa dvomim

Good Guy ::

@Dr_M
Ja avijon je avijom! LOL
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Anzeee ::

Club 3D Ati Radeon X800XL 256MB GDDR3 TV+DVI PCI-e
Hladilnik Zalman CNP7000A-Cu (baker) Box
CPU AMD Athlon 64 3500+ Box S 939
Geil DDR Value 2 X 512 MB 400 MHz
Matična plošča Asus A8N-SLI SE

no neki takega je zdej nastal glede pc-ja... oki res je da ga nebom še kr kupu, čez kake pou leta pa že, sam tedi bo pa kera druga grafična pršla(novejša ati) pa mogoč kak bolši AMD procesor.. če kdo kej druga predlaga kr povejte... k mam še pou leta cajta.. po pride pa "DEVIL" k men :D :D :D

Fizikalko ::

Plato maš pa SLI zakaj že?

Anzeee ::

ker.. mislim na prihodnost:D:D ma... če bom slučajn kdaj kupvau še kako grafično... da mi nebo treba nove plate kupt... :D :D

Dr_M ::

Fizikalko: in kaj je narobe ce ma sli plato? jest mam tut epox 9npa+ sli pa x800gto2. pa je kej narobe s tem?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fizikalko ::

Potem pa vsaj Geforca vzem... kolikor jaz vem, tale Asuska ne podpira Crossfire.

Fizikalko ::

Dr_M: Če ti sede dat 10k preveč za brez veze, potem s tem nakupom res ni nič narobe...

Dr_M ::

za plato sm dau mal mn, kot je bla povprecna cena za 9npa+ ultra v slo...

ma pa se dost drugih stvari, tko da je vredna tok. vsaj zame.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Anzeee ::

glede cene ni problema... k bo ata use mal cenej zrihtu... pa itaq bo kmal počitniško delo... :D :D

Fizikalko ::

Dr_M: No, fino, samo, da si zadovoljen. To je pri nakupu namreč najbolj pomembno.

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Anzee, potem pa go ahead, ane... se spominjam svojih najstniških let, ko sem brezskrbno lahko samo za mašino delal... prav fajn občutek, skoraj najlepše je tik pred nakupom, ko se odločaš še za zadnje finese. In potem čakanje na dan D. A ni res?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923324 (15104) 54j0
»

Dual Core AMD/Intel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107589197 (24505) Isotropic
»

kaj kupiti pentium ali AMD??

Oddelek: Kaj kupiti
482854 (1731) Volta
»

Dualcore DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575111 (4289) ricola78
»

Slabosti in prednosti AMD 64 in Pentium-a 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
804770 (3697) tiborrr

Več podobnih tem