» »

Opticni kabel

Opticni kabel

valdo ::

Imam naslednja vprasanja:
Kaj se po tem kablu lahko prenas, kaksna vrsta signalov?
Koliko tak kabel stane in ali se ga dobi v vsaki stacuni?

To sprasujem ker imam sledece tri naparave povezane DVD rec -->TV --> stolp. Sistem vredu dela ampak me mantra fiberc kaj se da pocet z opticni prikljucki na DVD-ju in stolpu. Sedaj imam s scart kablom povaezan DVD -->TV in chinc kabli DVD --> stolp.

Lp, hvala.
Lp

delfinus ::

DVD (optinci izhod) na Audio Reciever (opticni vhod) prenasa se zvok v digitalni obliki. Ce imas signal na DVD ploscku kodiran v AC3 ali DTS ga bo DVD player poslal na reciever neokrnjenega, reciever ga bo odkodiral in imel bos avtenticni 5.1. Isto velja za coax digitalni, ki je prakticno isto kot optika le tu gre za navaden bakreni drot. Slike se preko teh dveh digitalnih vhodov/izhodov ne prenasa, prenasa se zgolj samo audio.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

BluPhenix ::

Kaj se po tem kablu lahko prenas, kaksna vrsta signalov?

Prenašajo se svetlobni pulzi.

Včasih so bili ti kabli dokaj dragi, predvsem zaradi priključkov, kako je danes pa meni ni znano.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Mati ::

Mene pa zanima zakaj nekateri stanejo po 20.000 Sit za meter, dobiš pa tudi optični kabel za 590,00 Sit za meter.

Nekako mi ni jasno, saj naj izgub ne bi bilo ne pri prvem ne pri drugem, tako da po moje je vseeno katerega se uporabi in je to samo komercialni nagib. Ali se motim?

BluPhenix ::

kako ni izgub, seveda so, prvi je sigurno boljši, lahko ga uporabiš na večje razdalje. Za domače komponente pa neke razlike nebi smelo bit.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

danix1 ::

Dražji optični kabli so narejeni iz pravih steklenih optičnih vlaken, so bolje zaščiteni (pred recimo prepogibanjem), poceni optični pa imajo navadna plastična vlakna. Drag kabel je
recimo Van den hul Optocoupler (9.990SIT/M v BIg Bangu), poceni pa recimo kakšen Vivanco.
Tudi priključki na dražjem so kvalitetnejši - vhodni in izhodni del imata fokusirani sferični leči, ki skrbita za bolj natančen - fokusiran prenos svetlobnih impulzov, tudi precej težje jih vtakneš v priključek, tako, da je (teoretično) manjša možnost - po domače povedano, seveda - da kakšen impulz "pobegne" , zaradi priključka, ki slabo tesni,...
Če te še zanima kaj o boljšem kablu, si poglej na http://www.vandenhul.com/cable/optocplr...
Vendar so to že High end stvari, ki se uporabljajo za povezave dražjih (>100kSit) receiverjev in DVD-jev.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optičnih ali koaksialni kabel

Oddelek: Zvok in slika
144068 (1804) Uporabnix
»

Zvok iz novejšega TV-ja na starejši Home Theater System

Oddelek: Zvok in slika
212159 (1639) gumby
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
579706 (8634) axee
»

Zvočni sistem za 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628115 (5413) PlayRoom_si
»

Creative Labs bo začel prodajati svoje procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
364115 (3012) Jst

Več podobnih tem