» »

Optičnih ali koaksialni kabel

Optičnih ali koaksialni kabel

mayhem ::

Pozdravljeni.....

Zanima me kaj je boljše za digitalno avdio povezavo iz receiverja na DVD.
Optičnih ali koaksialni kabel..................Slišal sem,da na kratke razdalje do 1 M koksialni na dolge pa seveda optika.
Tako,da me sedaj zanima ali bo digitalni prenos avdio podatkov enak neglede na vrsto kabla.


Hvala vnaprej
Lep pozdrav.....

RazzorX ::

Jaz ti priporočam koaksialni. Seveda dobro kvaliteto samega kabla.

KoMar- ::

Nima veze, oba kabla sta digitalna. Zvok bo popolnoma enak. Če bo kabel predolg, ne boš slišal nič. Sam imam do Z-5500 10 metrov koaksialca in dela super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

mayhem ::

Aha no to sem tudi mislil,da boste svetovali .
Tako,da potem nima veze katerega nabavim.
Sem se pa še dodatno pozanimal in zadeva je taka,da koksialen kabel pelje do 450 m brez problemov naprej je pa že slab prenos.
Tako,da za dolge relacije je optika ,kot že vsi vemo.

Za to kar rabim jast cca 30-40 cm je pa ista stvar in bo delalo brez problemov enako.


Hvala za odgovore....
Lep pozdrav.....

RazzorX ::

uf 450m zvoka pa nimaš šans s koaksialnim kablom. :)

mayhem ::

Primerjava kabla iz optičnih vlaken s koaksialnim kablom in t.i. bakreno parico (twisted pair)

* optični kabli imajo veliko manjšo slabitev tako v primerjavi s koaksialnim kablom kot z bakreno parico. Z "UTP" kablom lahko premostimo kvečjemu razdalje do 450-500m brez vmesnih ojačitev.
* pasovna širina, ki jo prenesejo optični kabli, je veliko večja od pasovne širine pri bakrenih ali koaksialnih kablih.
* optična vlakna so popolnoma imuna na vse vrste interferenc, vključno s svetlobnimi, posledično lahko brez škode optični kabel ovijete okoli visokonapetostnih vodnikov. Mimogrede, točno to je storil Eles, ki ima po svojih daljnovodih napeljane tudi optične kable, ti tvorijo omrežje z zelo veliko prepustnostjo.
* ker je jedro optičnih kablov iz stekla (vsaj večina kablov), tak kabel ne more rjaveti, odporen je tudi na večino kemičnih snovi (seveda v določenih mejah).
Lep pozdrav.....

KoMar- ::

UTP kabel NI ENAKO bakrena parica NI ENAKO koaksialni kabel.

svetetko ::

Zdravo!
Zanima me ali je možno s takim kablom: http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/... na lcd tv priklopiti radio stolp? V tvju vgrajeni zvočniki namreč niso nevem kaj, nakup takega kabla in povezava s stolpom pa bi bila najcenejša možna varjanta do solidnega zvoka :) Torej, če je to možno, kako bi se obneslo? Brez ojačevalca, direktno stolp na tv. Je kvaliteta zvoka odvisna od dolžine kabla? Potreboval bi nekako 10 m.

Scorpia ::

Kabel ne bo kaj dosti uplival na kvaliteto zvoka, edino če ne gre za kakšen res vrhunsko HI-FI opremo. Če imaš kot praviš stolp, sploh se ne bo slišala razlika če daš veliko boljše kable. Zna se zgoditi da bo sam zvok tišje igral zaradi dolžine. Ampak sam sem tudi 30 metrov dolg kabel imel, pa se niti malenkost zvok ni zmanjšal ali pa izgubil na kvaliteti. Tako da verjetno ne boš imel nobenih izgub.
////

svetetko ::

Hvala za razlago. Oprema pa ni ravno top of the line, bo pa sigurno boljše kot sami tv zvočniki :) Torej bo delovalo?

Uporabnix ::

Mah bom kar tule vprašal, ker je že naslov pravi...
Razmišljam o prehodu s T-2 (optika, le internet 100/10) na Telemach (koaksilni kabel, 150/4, tv,...). Blok sredi Ljubljane. Prešel bi, ker za malo manj denarja dobim še tv kanale, mobilna naročnina je smešna (4€)...
Kaj pa je glede tega koaksilnega? Zadeva mi deluje kot korak nazaj. Hitrost downloada je sicer višja, ampak je morda v praksi kaj več težav/motenj na omrežju s tem kablom?

rdecaluc ::

Ostani na optiki
Est modus in rebus. ,typos

Uporabnix ::

Kaj, so težave s koaksilnim? S prehodom bi precej profitiral, a ne grem, če je bojazen, da bodo problemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

Dr_M ::

Ni toliko problem koaksialen kabel, kot pa Telemach. Zavoljo svojega zdravja ostani na T2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Uporabnix ::

Ok, hvala za info :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklop optičnega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
378548 (7081) Vanadium
»

Povezava kabelske do TV-ja

Oddelek: Omrežja in internet
144148 (3990) Davidf1
»

Povečanje glasnosti zvoka na optičnem izhodu

Oddelek: Zvok in slika
51865 (1811) floyd1
»

PC------- kabel--------- TV

Oddelek: Zvok in slika
111290 (1079) Vesoljc
»

Dolžina kablovja med TV in grafično

Oddelek: Pomoč in nasveti
151442 (1099) gumby

Več podobnih tem