» »

Ignoriranje barvnih profilov

Ignoriranje barvnih profilov

Tomay ::

Torej imam nekaj slik, ki zgledajo super če jih odprem z windows viewerjem ali photoshopom. Če pa jih odprem z acdsee, irfanview ali internet explorerjem pa barve niso prave (bolj blede in rjave) oziroma takšne, kot če v photoshopu izklopim barvni profil (prophoto).

Ali ve kdo, kako bi silko shranil tako, kot je z uporabljenim profilom, torej tako da bi jo vsi programi prikazali enako?

Vseeno je če, shranim sliko kot jpg ali tiff.


To je slika z uporabljenim profilom.


Tako pa je če profil odstranim.


Slike v brskalniku izgledajo enako, če hočete videti razliko poizkusite z windows image viewerjem.

Torej kako narediti tako, da bo slika tudi z odstranjenim profilom izgledala kot prva.
Voodoo 4Ever
  • spremenil: Tomay ()

BluPhenix ::

V photoshopu popraviš sliko, tako da bo brez profila taka kot s profilom? Sicer pa ne razumem dobro kateri profil te moti, tisti, ki je v metapodatkih slike, ali barvni profil monitorja.

Zavedaj se še nečesa, če boš sliko popravil bo na drugem monitorju po vsej verjetnosti drugačna, zato je najboljše da pustiš pri miru privzete profile, ki so pri slikah in si nastaviš monitor.

pri meni je recimo test1 malo bolj rdeča kot test2, pa manj kontrastna. Imam pa nekako skalibriran monitor. Sicer pa v katerem color spaceu sta sploh sliki? Meni namreč piše, da sta obe v uncalibrated in glede na to, da je slikano z 1D mi je to malo čudno. Kaj si to naredil?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Tomay ::

Ja prva uporablja prophoto profil, druga pa je brez profila. To je profil, ki je v sliki, ne tisti, za monitor. Sem pa že sam ugotovil. V cs2 izbereš Edit -> Converto to profile ter sliko ponovno shraniš.

Foto ni moj. Kako bi ga skalibriral, ali lahko to naredim sam?
Voodoo 4Ever

BluPhenix ::

Ne vem če bi lahko skalibriral, ponavadi sam fotoaparat vpiše barvni profil v katerem dela (sRGB ali AdobeRGB), tako da mi je čudno da ta slika nima.

Super da si pogruntal, si bom še jaz to zapomnil.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne zamudite velike polne lune

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3711281 (8332) Spc
»

Prikaz barv na monitorju Lightroom in ostali programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
121491 (1206) fujtajksel
»

Photosthop - kako začeti

Oddelek: Sedem umetnosti
51273 (1074) zuz3k
»

Photoshop gradient problem

Oddelek: Programska oprema
201598 (1442) jizzer
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317043 (10105) Zako

Več podobnih tem