» »

Resnica o Suprnova.org

Resnica o Suprnova.org

Slashdot - Sloncek je po enem letu molka končno razkril resnico o dogodkih, ki so vodili k zaprtju - največje strani z bittorrent povezavami Suprnova. Poroča, kako so nekega dne na njegova vrata potrkali slovenski policisti in mu zasegli 2 računalnika in kup ostale opreme. Sledilo je pol leta vlačenja po slovenskih sodiščih, dokler naši vrli organi postopka niso ustavili in mu stvari celo vrnili. Ampak najbolje, da si preberete sami.

137 komentarjev

«
1
2 3

]Fusion[ ::

Hehe sistem deluje :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Gwanaroth ::

Dobro se je končalo [zanj]..
Lights often keep secret hypnosis..

rkb2 ::

Stran je v naši firmi blokirana (Surf Protection ;( ). A lahko kdo sem prilepi kar tam piše.

antonija ::

Evo:

For a year now, there have been many rumors why SuprNova.org was taken offline. Some have said that it was because of legal issues, some said it was because I sold out to eXeem project, or because I became a millionaire and did not want to bother with the site anymore, and the rumors go on.

Today, on the exact day, when SuprNova.org went offline, I decided that it is time for everybody to know the truth and that it is time for me to stop pretending like nothing ever happened.

On November 2004, I received a call from my ISP saying that all of my servers had been raided by the police. I received nothing from the police before or after the raid, nobody told me what was going on.

In early December, Reuters did an article on me, and many Slovenian newspapers jumped on the story. So I ended up reading about myself in Slovenian newspapers. And right about that time, I had a feeling something was wrong. I do not really know what the feeling was or where it was coming from, but I decided it was time to take SuprNova.org offline.

About a month later, after SuprNova.org had been taken offline, there was a door bell at 6:30 in the morning, saying it's the police. Actually I was not expecting anything anymore, since SuprNova.org had been taken offline long before that. They showed me a court order to search my place and they did so. They took as far as I remember, two of my computers and lots of documents.

About a month or so later, I was called to the police, so that we or actually they, did a list of all the files that were on all of the computers that they took from my home and from the ISP.

Another month later, I was called to the police for my hearing. I and my lawyer decided, we wouldnt answer any questions. After this was over, the police told us they will give this to the prosecutor and he will continue the procedure. My lawyer told me, that I should expect a letter from the prosecutor after the summer holidays.

And that was true, nothing happened during the summer holidays and I had quite a wonderful time. Very relaxed.

And just when I was hoping that the prosecutor would forget about my case I received another letter. When I received the paper, that I had to go pick up the envelope at the post, I became completely depressed and sad. But anyway, I went to the post and picked up the document. It was from the prosecutor, saying by the law blah blah and blah blah the denunciation against Andrej Preston has been dropped. And I received all the CD's and computers that they took from me. This happened on 18th October 2005.

Since then nothing happened, and I hope it stays that way. This has been a huge pressure on me and I think it left some permanent marks on me. I hope none of you will ever have to go through something like this.

What is written above is just a short story of everything that went on during last year. I also do not want to give out too much information, since it wouldn't be wise.

Thanks to all of the friends that knew about this and supported me as much as they could! Its been a hard year for all of us.¸
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kivi113 ::

kljub temu, da ni dobil kazni, ga je najebal. in to je tudi napisal.

antonija ::

If you can't stand the heat stay out of the kitchen.
If you can't play with big dogs stay on the porch.
.
.
.
.
.
.
.

Sej je vedu v kaj se spusca, ce ga pa zdaj skrbi njegovo psihicno zdravje pa naj obisce strokovnjake za to. Drugega hudega mu pa ni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Kami ::

Največja stran? No ja imho je blo dosti bolših pa večjih, no saj vseeno.

Since then nothing happened, and I hope it stays that way. This has been a huge pressure on me and I think it left some permanent marks on me. I hope none of you will ever have to go through something like this.

Glede tega se strinjam, take stvari fajn pritiskajo nate, sem mel lastne izkušnje z tem ampak se da preživet :P

Drugače pa malo pretirava

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

BigWhale ::

Sem ze v eni drugi temi napisal, da je tko bogi, da se mi kar smili... ;)

GapsoN ::

Sam tko bom reku, da je blo zlo hitr konec. Prej kot v enem letu je bilo vsega konec...
nobody else

Roadkill ::

Če prevedem povzetek, ki ga je zapisal nekdo na /.:

"Nič se ni zgodilo,

Primer jebil opuščen,

stran je ša vseeno dol." :)

--

Ma ne sej Slonček je drugač čist faca in ga razumem, da se mu na koncu pač ni dalo več jebat s to zadevo.
Vi pa govorite tako, kot da bi vi mirno vztrajali pri "dobrodelnem" projektu, čeprav bi vam "organi" srali po glavi.
Pač je naredil p/p (pleasure to pain ratio) računico in se mu ni več izšla. S tem da v "pleasure" štejem predvsem zaslužke od oglaševanja.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

teoo ::

je pa dečko v tem času zaslužil precej več kot kak nov avtomobil. Zdej pa gruntejte, če se je splačalo...
defying gravity

simnov ::

ja zgleda da ne poznate "nove suprnove" še slonček jo je napovedal

----
Linkali pa useeno ne boste. //omy

Zgodovina sprememb…

pelush ::

"nove suprnove"? take in podobne strani so rasle in še rastejo kot gobe po dežju; oblasti bodo imele še veliko dela in še veliko vode bo preteklo preden bo vse to, če bo, izumrlo ... na žalost

edit: na žalost se ne nanaša na izumrtje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pelush ()

IVo ::

Kok ste eni ******* pogumni... Da bi pa kdo kej podonega naredu...Sam kritizirate lohk...

r5r ::

Kako mam rad ta "stari" prikaz datotek :D

OmegaBlue ::

Prosim če prenehate z linkanjem na torrent strani, da ne bo potem jokanja ko bo kak težji ukrep padel.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Roadkill ::

>>je pa dečko v tem času zaslužil precej več kot kak nov avtomobil. Zdej pa gruntejte, če se je splačalo...

A ni ZELO očitno, da se ni splačalo? Prav boleče očitno.
In če samo omenim, da se sloncku ni šlo za nek boj za preživetje, saj prihaja iz "dobro situirane družine". To je bil pač pet project, ki se je nesramno razširil, pritegnil pozornost oblasti in medijev, kar pa ni najbolj zabavno.

Najlaži je kurcat. Sploh pa v takem položaju, ko sedite za tipkovnico in niti s prstom ne pomigate. Sloncek je dejansko štartal projekt in to iz nule. Ga je pripeljal do tega, da je bila suprnova definitivno največja torrent stran svojega časa in vse to v roku parih mesecev. To ni uspelo mnogim in definitivno ni uspelo nobenemu izmed tistih, ki so sedaj "pametni", kako se je sloncek "usral" in zajebal cel svet. Seveda je pri vsem tem še tako mastno zaslužil, da je preskrbljen do penzije in lepo uživa na havajih...ne?

Patetika.

btw: "za kak nov avtomobil" se zasluži tudi z enoletnim razvažanjem pic, pa te zaradi tega ne preganjajo policaji, da ne omenjam, da ti ni treba biti najbolj uspešen na svojem področju v Sloveniji, če ne celo Na Planetu, kar je suprnova vsaj kak mesec bila.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Paramedic ::

Se pravi hostanje torrentov pri nas ni mišljeno kot "dajanje pomoči pri neupravično uporabi avtorskega materiala" (na kratko rečeno) ?
A bi lahko ta primer bil precedens za nadaljnje podobne primere?
End transmission.

Roadkill ::

Če bi bilo v Ameriki ja, pri nas pa raje ponovno odkrivajo toplo vodo.
Če pa ne, naj me pa kak pravnih popravi ker tole le ugibam.
Ü

BigWhale ::

Da bi naredil kaj? Postavil piratski site in podpiral vse papke, k raj piratizirajo, kot pa da bi kaj kupili?

aja saj res, to ni bil piratski site :P

Roadkill ::

Ja no sej ane... ne rečem, če maš neko stvar, za katero veš, da je potrebna in lahko odkrito rečeš, da je koristna in legalna, potem jo lažje in raje braniš.
Da pa pustiš, da ti policaji serjejo po glavi in pobirajo CDje po hiši in računalnike, le zato, da ostalim omogočaš nekaj ilegalnega, moraš biti pa tut Mati Terezija..

BTW: Se je o tem že govorilo, pa bom še enkrat ponovil: Malo kdo je naredil TOLIKO reklame Sloveniji, kot sloncek. Samo malo slashdot komentarje preberite...
Ü

BladE_ ::

Mah k gledam te kritike se mi kr obrača ;(( !! Kokl enih stvari ste iz suprnove dobil? vecina nas je lohka zadovoljih da je obstajala suprnova!!:D :D
Akcija - Reakcija

Tr0n ::

Roadkill: Hvala lepa za taksno reklamo.

Ne vem, kaj nekateri vidijo pri vsem tem. Bilo je samo vprasanje casa v tistih zacetnih korakih BitTorrent gibanja, kdaj se bo pojavila malce bolj organizirana stran in ze tedaj se je vedelo, da bo zaradi tipa materiala, ki se ga bo dalo tam dobit, postala uspesna.

Tukaj jaz ne vidim nic posebnega. Cisto nic.

Roadkill ::

Sej nisem rekel, da je tip marketinški genij in je sam kriv za uspeh strani. Je pa ON štartal in ne kdo DRUG.

In očitno še nisi slišal za rek: "Bad Publicity Better Than No Publicity".
Ü

_n00b_ ::

vecina nas je lohka zadovoljih da je obstajala suprnova!!:D :D
Ce je nebi sloncek ustanovil, bi jo pa jaz >:D

teoo ::

@RoadKill

Jaz se klanjam slončku in mislim, da je car. Ob pravem času, je pravo stvar zalaufal. Hvala mu.

Kar se pa tiče denarja....Vsak mesec okoli 20k$ v žep vsakega od sodelujočih ja rahlo več, kot zasluži raznašalec pic:)
defying gravity

Looooooka ::

ah ja....
1)zasluzu je vec kokr vecina folka tle v 10ih letih
2)zgleda bo meu to zdej v kartoteki skoz
tko da ce se je en let sekiru tok pol verjetn da ni bla glih supr izkusnja....ampak po drugi strani pa odpira zdej novo stran kar pomen da se je
a)splacal
b)splacal in se NI tok sekiru
c)je pac padu po stengah na glavo in se ni nicesar izucu =)

I'm gonna go with b)

Sploh pa koga briga.znajdu se je kesha je dobu dost mi smo pa gledal filme 1 let.
w0rks for me :D

Dr_M ::

In če samo omenim, da se sloncku ni šlo za nek boj za preživetje, saj prihaja iz "dobro situirane družine".

delno je to res, ampak on je to pocel (in se marsikej drugega) zgolj zaradi zasluzka. in nic drugega.

DominusSLO ::

Kakšni kartoteki??? Saj ni počel nič nelegalnega.

Jernej L ::

ja no, zdaj pa se je razglasil za mučenika in nevem kaj še vse..

B-D_ ::

Problem je v tem, da on ni delal to kar vsi in vlekel samo fajle dol ampak je naredu portal za kekce ki niso bili sami sposobni fajlov najti drugje na netu. In ker slovenske kurbice itaq nimajo pet posto pojma o tehnologiji (nič novega) gredo nadlegovati edino osebo od katere z enim whois ukazom lahko dobijo domač naslov. Pa še potem na koncu na sodišču spušijo kot opice... :\

Vse skup je pač ena velka bedarija, sicer je pa to že pogrevanje tople vode ko poudarim, da mamo te "organske" debile v državi le za delat vse vrste finančne in tudi druge škode (kraja - tehnično se ji reče "zaseg"; kraja - tehnično se ji reče "kazen" itd...) in nadlegovanje ljudi (ker imajo kao avtoriteto - sicer neobstoječo, zato pa še bolj frustrirano težijo). Dobrega pa ni od njih NIKOLI NIČ.

poweroff ::

Hmm, ni mi jasno samo nekaj: zakaj je moral tako skrivati nekaj, kar smo itak vedeli že vsi? Saj Siol je velika firma in "raidi" se ne dogajajo vsak dan - itak je zadeva prišla ven še preden so policaji sploh zapustili Siol.


Ga je bilo sram lastnega početja?
sudo poweroff

mare87 ::

B-D_ prihrani svoje pametne poste za sebe. Velja? ;(
Mislim prvi odstavek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()

klemen22 ::

Bogi Slonček kaj vse je pretrpel. Čista krivica.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MrM ::

@B-D_
Se popolnoma strinjam s tabo. Sem imel že veliko izkušenj z našimi "prijatelji v modrem" in nobena ni bila dobra. Po eni strani težijo zaradi banalnih malenkosti, po drugi strani pa ni popolnoma nič od njih, ko jih dejansko rabiš.
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

BuDi79 ::

podobno kot andrej iz Bara :))

Good Guy ::

supernova bo hmal nazaj :D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

luli ::

Ma te "bolečine" so po moje za kasnejšo tožbo proti državi!

Randomm2 ::

Svaka čast Sloncku, imel je jajca narest nekaj kar ni naredil noben drug do takrat, pa tudi če je vse naredil zaradi denarja (ki mi ni jasno kako naj bi ga s tem zaslužil) je še vseeno nam prinesel veliko in smo mu lahko zato hvaležni. Ko bo kdo, ki ga tako zelo kritizira naredil kaj podobnega pa zaradi mene imel toliko denarja da ga prešteti ne bo mogel, se mu klanjam8-)
Mess with the best die like the rest.

PrimozR ::

Swj ne da je bla stran ena popularnejših torrent strani na netu, kar pa pomen da je mela ful obiska s tem pa je bla zanimiva za razno razne firme, k so hotle oglašvt. Zdej veš?

simnov ::

Evil dare že meni so link zbrisal zdaj si ga pa še ti moral dat
"sprašujem se kdo je podstavu bombo na sodišču"

Dekinio ::

soncku svaka cast.Zanima me samo kolk dnara je priblizno zasluzil oz. o kakšnih vsotah sploh gre?Je ves ta denar samo od oglaševanja?

marvin42 ::

tipično slovensko... vse se vedno konča s pogovorom o denarju in veliko nevoščljivostjo.
Mostly Harmless

Shaky ::

A mi kdo za vraga pove kdo je ta famozni slonček in kaj je počel? Sicer sem neki dan nekaj šaril po forumu (po dolgem času) in sem nekje nekaj prebral o nekem slončku, ampak se nisem kaj prida spuščal v to kaj naj bi to pomenilo. No, in sedaj vidim, da je glavna atrakcija :-).

Najlepša hvala že vnparej za odgovor :-).

LP

Dare

Kami ::

Se strinjam z BigWhale.

Vedel je v kaj se spušča torej naj se prosim nena tak dela, da se kao drugim smili.

Dostim ljudjem se je zgodilo kaj hujšega pa so bili pod večjimi pritiski pa niso se sami spuščali v to, lahko bi reko, da sam sebe v drek potisno in vedo kaj bo ker zakone more poznat.

Azrael ::

Nek precej znan Šved, z imenom Fredrik, ki se ukvarja z enako obrtjo, ima očitno mnogo boljše advokate na svoji strani, kot slonček.
Nekoč je bil Slo-tech.

Timmah ::

@ Azrael
na Švedskem so tut drugačni zakoni
donde esta francesca

darkolord ::

A piratom tudi privoščite tist kar zaslužijo?

Grimlord ::

Zanimivo... :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FBI ponovno uporabil spyware za izsleditev osumljenca preko interneta

Oddelek: Novice / Zasebnost
204343 (3584) poweroff
»

Microsoft Virtual Earth, naslednja verzija?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
303719 (2427) darkolord
»

Akcija nemške policije proti Toru? Kaže da ne.

Oddelek: Novice / Zasebnost
113613 (3043) MarkV
»

Nevarno deskanje z lynxom

Oddelek: Novice / Varnost
303814 (2347) MrStein
»

RIAA toži 532 IP naslovov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
142399 (2399) MrStein

Več podobnih tem