» »

Uvoz iz Kitajske/Tajvana

Uvoz iz Kitajske/Tajvana

nekikr ::

Stvar je taka, razmišljam, da bi moja "mini firma" začela uvažati kakšno stvar iz kitajske oz. tajvana. Ker sem to zaenkrat počel samo iz Nemčije/Avstrije... me zanima kakšen je postopek pri uvozu stvari iz teh dveh azijskih držav. Pri tem mislim na stroške carine ter davek (poštnino oz. prevoz imam že zagotovljen).

Prijatelj je bil kakšne pol leta nazaj na japonskem in mi je rekel takole: "Če se vračaš z letalom, potem imaš s seboj lahko toliko stvari da ti pašejo v potovalno torbo, ki jo vzameš na letalo, ter do vredjnosti 1.4mio jenov, kar je nekje 2.8mio tolarjev. Na te stvari nimaš carine in davkov ker jih noben ne gleda (tvoja osebna prtljaga)).

Ali ima kdo kakšne osebne izkušnje oz. kakšne preverjene informacije v zvezi s kakšnim od obeh možnosti uvoza.


Hvala za kakršnekoli koristne informacije.

P.s.: šlo bi se za uvoz raznoraznih računalniških komponent in zabavne elektronike.

Highlag ::

Kitajčki ti bodo pijačo zaplenili. Če slučajno na to misliš :D

Drugače pa je to izven EU in za uvoz plačaš carino koliko je verjetno odvisno od izdelka. Pomoje najbolje da kakšenga špediterja pokličeš kako je s tem. Bodo najbolje vedeli povedat.
Never trust a computer you can't throw out a window

Brane2 ::

Carine na računalniške komponente AFAIK ni, je pa seveda DDV. Če se prav spomnim, je nek neobdavčen minimum (100 EUR), na vse ostalo se plača DDV.
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733192 (1980) Nesta
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218792 (5522) St235
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910069 (9134) Princo22
»

Carina na rabljene komponente ?

Oddelek: Kaj kupiti
131392 (1111) mihec87
»

Novi carinski predpisi od 1.dec 2008

Oddelek: Kaj kupiti
53441 (3172) MrStein

Več podobnih tem