» »

Carina na rabljene komponente ?

Carina na rabljene komponente ?

#000000 ::

Rabil naročit eno matično plato ki je rabljena, in me zanima kolk je carine na te zadeve, če sploh, sem gledal na taric ampak ne najdem.

LuGi ::

Od kod?

ZDA http://www.carina.gov.si/si/vprasanja_i...

In carinsko ne briga ali je stvar nova ali rabljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

#000000 ::

China, no če sem pravilno ugotovil naj bi bila stopnja 0%, nisem pa 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Valvoline ::

Do vrednosti 200e ni carine in davka,ce se prav spomnim.

fosil ::

Slabo se spomniš.
Meja za ddv je 22 eur, za carino pa 150.
Tako je!

#000000 ::

Jest sem že živce zgubu, ne najdem nič pametnega, parkrat sem najdu da carine na matično iz Kitajske naj ne bi bilo. Ima še kdo kako informacijo ? Lp

Okapi ::

Za računalniške komponente ni carine (ali pa je zanemarljivo majhna, ne vem na pamet). Plača se samo 20% DDV na ocenjeno vrednost, če carina računu ne verjame.

O.

#000000 ::

No ja sej to za ddv vem, vem tud za carino ampak do zdej nisem nikol plačal nič za nobeno matično, ta pa ni zame in moram kolegu povedat vsaj približno kok ga bo stala. Hvala in LP

Hribi ::

Lahko povem, da sem pred dobrim tednom dobil Mushkin RAM iz Amerike, katerega vrednost je bila 210$, z poštnino vred, in nisem plačal ne davka ne carine.

LuGi ::

Manjse pakete ne povohajo.. ce bi narocil kaj vecjega bi se piknali =)

Hribi ::

Recimo, ko pa naročam kaj iz Švice me pa vedno pihnejo. Pa so zneski dosti manjši okrog 50-80e.

igor0203 ::

Hehe...pri meni je pa tako, da ko kupim kaj za večji znesek in pričakujem plačilo DDV-ja, paket prispe direktno domov, ko pa kupim kaj za 20-30EUR, mi pa pošljejo obvestilo. :D

tx-z ::

Zakaj morš plačat DDV pa carino če naročš prek neta, če greš pa fizično tja pa kupš pa nesš nazaj pa ne? Tle ni neke logike...
tx-z

mihec87 ::

Sicer ne vem kako je s tem toda če kaj neseš čez je prav tako potrebno prijaviti, če ne pač švercaš.Lahko pa da se motim.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paket iz amazona

Oddelek: Kaj kupiti
485774 (4010) ahonen
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218793 (5523) St235
»

Tuje trgovine, ki pošiljajo v Slovenijo ?

Oddelek: Kaj kupiti
122547 (1476) MrStein
»

Novi carinski predpisi od 1.dec 2008

Oddelek: Kaj kupiti
53441 (3172) MrStein
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395556 (4443) mlav

Več podobnih tem