» »

Novo KDE namizje

Novo KDE namizje

OSNews - Danes sta izšli novi različici dveh paradnih konjev odprte kode - KDE 3.5 in Firefox 1.5. Ker smo o slednjem ravnokar pisali, se bomo v tej novici posvetili prvemu.

KDE 3.5 vsebuje tri nove stile sistemske vrstice (elegantni, klasični in prosojni), med namizji se po novem da prenašati programe s pomočjo Pagerja, Konqueror je uspešno opravil ACID2 test, Superkaramba je integrirana v KDE, nov pa je tudi dialog ob vstavitvi medija (dosedaj se je prikazala samo ikona na namizju). Za več informacij si oglejte spisek na uradni strani.

Sicer gre za neuraden izid, a pričakujemo lahko, da bodo uradni zrcalni strežniki v kratkem posodobljeni.

27 komentarjev

kriko1 ::

Sem že zatežil nekomu da mi stanka.

A je že preveden v slo?

64202 ::

suse yast source: KDE 3.5 is availiable

Da vidmo ali je konqov javascript ze kaj manj sux, pa kako grdo so skopiral "what to do with this cd" dialog :P

wtf je s slotechovim st.link tagom?
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

M.B. ::

KDE 3.5 je uraden, je tudi announce, pa na dot.kde.org je napisano. Za Firefox 1.5 je blo mišljeno da je neuraden.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

klemen22 ::

Novosti v KDE3.5 so 1A.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

poweroff ::

Hehe, zadeva je čedalje bolj podobna winXp vmesniku :D (no offense).


No, zanima me nekaj resnega. Ubuntu ima v Gnomu en applet, ki obvešča o popravkih. Zadeva se imenuje update-notifier in je podobna kot Windows Update notifier v system trayu.

Zelo uporabna zadeva. A ima KDE kaj podobnega?
sudo poweroff

Kostko ::

Matthai: za Gentoo imaš recimo zraven Kuroo-ja aplikacijo "Gentoo Watcher" ki pobere RSS feede o novih paketih ter security patchih in ti vsake tolko pokaže kaj je novega... drgač pa verjetno odvisno od distribucije.

BigWhale ::

Ma jest ze RC-je nekaj casa poganjam.

M.B. ::

KDE 4 bo pa čisto drugačen. Sicer pa ni nujno da bo izgledal tako, ker si to samo skice, samo da se vidi v kakšno smer se premika.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

3p ::

Hecno, ja. Tista novost, ko ti dialog vrže gor, ki ti ponudi možnosti za nov vstavljen medij... (no, XPji majo tak, pa nisem ziher če je mela 2000-ka). Ali pa tiste slikice s predogledom aplikacij pri preklopu (to ma beta vista). Pa nič zato. Ampak malo moram provocirati, ker se za vsako novost v Winsih lingeeki oglasijo, kako je to "ukradeno" iz sistema XYZ (najrajši linuxa).
Sicer pa, a še vedno tako intenzivno žere RAM KDE?

CaqKa ::

>>> Ali pa tiste slikice s predogledom aplikacij pri preklopu (to ma beta vista). Pa nič zato. Ampak malo moram provocirati, ker se za vsako novost v Winsih lingeeki oglasijo, kako je to "ukradeno" iz sistema XYZ (najrajši linuxa).

no sej si sam načel flamewar..
glej če bi malo spremljal powertoyse, bi tisti alttab replacement za preview poznal že leta 2001 ;)
sicer pa išči po guglu program task switch.

64202 ::

> Zelo uporabna zadeva. A ima KDE kaj podobnega?

Update notifier ma vsak normalen (desktop) distro, ne glede na KDE/GNOME
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

> Tista novost, ko ti dialog vrže gor, ki ti ponudi možnosti za nov vstavljen medij...

Zabavno je to, da je ze suse imel svojega. Tako da se mi najprej odpre susejev, potem pa se dve sekunde kasneje KDE-jev :D
I am NaN, I am a free man!

3p ::

CaqKa: Kaj pa poživi človeka bolk kot pošten flamewar. :D Ampak ne, nisem mislil na tisti task-switch s slikicami iz powertoys. Če sem prav razumel gre pri tej novosti za predogled okna v takskbaru, če imaš več ikonc grupiranih (lahko pa da se motim).

kriko1 ::

Samo ta rešitev (suse plugger) se mi zdi v 10-ki ena štala. V prejšnjih verzijah si mel spodaj eno ikonco in si lahko konfiguriral akcije, tukaj pa ne.

kriko1 ::

Predogled okna v taskbarju lahko imaš že v prejšnjih kde različicah, samo Taskbar v2 potegneš iz kde.apps.org in namestiš.

64202 ::

No, zdaj bo vse fajn[tm], suse bo lahko svojega stran vrgel. Zdaj pa cakamo se na pure-KDE tool:
- network connection manager
- yast (pa brez bloata prosim:))
- ... sem se kaj pozabil, kar surov kde nima

btw.: a ni mel tist predogled ze enlightenment nevemkergastoletjaze?
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Pithlit ::

Ta predogled ni stvar OS-a ampak je stvar WM-ja. To imal Enlightenment že o-la-la časa, pa verjetno tudi večina drugih WM-jev na Linux-u. Nisem čist ziher kateri, tako da jih ne bom imenoval. Pa verjetno se najde tud kak standalone app ki poskrbi za to.
Life is as complicated as we make it...

para! ::

Kaj je to "WM"?
Death before dishonor!

error7891 ::

christooss ::

A mi lahko eden samo informativno razloži kater wm uporablja KDE. Ker Gnome npr. uporablja metacity
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

NoOrdinary ::

kwin
elegant taskbar je seksi :)
brez ideje sem za podpis

poweroff ::

OK, mi lahko nekdo pove kako se imenuje paket, ki skrbi za obveščanje o upgradih v KDE? Konkretno za Debiana in Kubuntu.
sudo poweroff

kriko1 ::

Kde nima updaterja. Vsak (skoraj) distro ima svoj centralni program za posodablanje paketov nameščenih programov.

poweroff ::

Ja, saj poznam orodje apt. Ampak Ubuntu ima en tak applet, ki pat poganja v ozadju in potem uporabnika opozori na update.

No, to iščem, samo za KDE.
sudo poweroff

kriko1 ::

A! Jaz sem mislil applet ki ti update-a samo kde :D

Jaz imam suseWatcher.

Za ostale pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

64202 ::

Matthai: ti bi rad imel applet za apt repositorye? Verjetno ga bo imel kynaptic, ce ga ze nima...

Aja, saj si ze napisal kubuntu. Pozab tole
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

M.B. ::

Mogoče Adept, sicer ne vem točno kaj to je, ker nimam Kubuntuja, ampak mogoče je to kar iščeš.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel KDE 4.0.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
7111855 (7173) kriko1
»

[KDE] Kako bi iz ftp naslova pobral vse datoteke vkljucno z direktoriji?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8988 (836) kriko1
»

Gnome ali KDE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799644 (4357) Kostko
»

Novo KDE namizje

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
273812 (2799) M.B.
»

KDE 3.1.4

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
232213 (2213) BigWhale

Več podobnih tem