» »

Nova beta verzija Viste

klemen22 ::

Povej mi kaj lahko delaš v XP , ne pa v 2000 ?


Povej mi kaj lahko delaš v Fedori4, ne pa v Red HAt 7.0??
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

OrlyTM ::

Para >>> OrlyTM, tale, glede vmesnika, je bla res precej precej neumna izjava :> Res. Nič ne bom odgovarjal na tvoje trditve, ampak tale z vmesnikom, ta je pa huda :>


?!? kaj tocno je blo tok neumno? Bos zanikal, da je XP vmesnik mnogo bolj dodelan kot Win2k vmesnik?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Microsoft ::

Ekola, tole stvar sem pa jst do sedaj pogresal. Upam, da bo v koncni verziji delalo, kot je zamisljeno.:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

B-D_ ::

Ko bo start menu s kompletno vrstico vred popolnoma modularno zasnovan bomo pa lahko govorili o nekem napredku. Do takrat... it's the same fuck*** start menu like 10 years ago! :\

Ziga Dolhar ::

Interfejs novega Officea je meni fenomenalen.

Končno gumbi, ki mi jih ni treba kirurško ciljat po zaslonu, končno precej gumbov manj, in končno ne-prikazani v danem trenutku neuporabni gumbi.

Samooklicani power-userji pa v jok, ker oni pa že ne bojo p'stil, da se jih "omejuje" pri delu ... :)
https://dolhar.si/

BendeR ::

Ziga Dolhar: se podpišem pod tvoj post. Novi UI je res izjemen. 8-)

darkolord ::

- || - :D

Roadkill ::

Ga še videl nisem, pa me je že strah. :)
Mene že XP start meni zmede tolk, da nisem z njim odprl še nobenega programa. Nikoli. Vedno najprej nastavim normal start meni in pol delam.

Naj raje na old-school start meni dajo last used programs, pa bo mir.
Ü

knesz ::

Tudi mene je bilo strah. Potem sem si pa prejšnji teden rekel - pa da vidimo kako bi pa jaz uporabljal start meni če drugega ne bi bilo. Na začetku se malo loviš, potem uporabiš TweakUI, malo sfriziraš in zadeva postane zelo všečna in uporabna. Jap, tudi mi postajamo brontozavri v računalništvu, tako kot naši očetje na drugih področjih. Probajte, ne bo vas ugnobilo in vedno imate izbiro.

lp

MrStein ::

Microsoft :
Ekola, tole stvar sem pa jst do sedaj pogresal. Upam, da bo v koncni verziji delalo, kot je zamisljeno


Zatikanje desktopa oz. explorerja. Potrjeno od Microsofta. Hvala.

Jaz tudi upam, da bo delalo ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Desktop se nč ne zatika

MrStein ::

Torej je Desktop magična aplikacija, ki je izvzeta od problemov, opisanih na oni MS-ovi strani ?
Če Desktop obvisi v I/O klicu, ker je server na drugi strani mreže busy, se bo magično "izmotal" ?

Hej, maš prav, vsa ta zatikanja so le plod moje domišljije ! :\
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OwcA ::

Ne vsak desktop, samo tisti z novim (XP) izgledom! >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Microsoft ::

Ne gre tolko za zatikanje. Ce sploh! Ampak gre za to, da gre Explorer po nekaj na mrezo, a zgodi se lahko, da tistega tam sploh ni ali da racunalnik, na katerega se sklicuje, ne obstaja ali pa je trenutno nedosegljiv.
Explorer ne obvisi ali kaj, ampak samo caka ene ~30s na odgovor. Ce ta cas poskusas Explorer zapret, ti bo dal gor sporocilo, ces da se je nehal odzivat. A ce ga pustis na miru, se bo cez cas odzval, da ni nasel resursov.

No, jst si zdej predstavljam, da ce bos naredil isto stvar, te ne bo vec obvestilo, da se trenutno ne odziva, ampak ga bos lahko normalno zaprl.
In mim grede, zacasno "zmrzne" samo ta Explorer, ostale stvari delajo.

Mogoce podobno, kot pri Windows 2000. Ce das CD noter, ti Explorer ne dela, dokler CDja ne prebere (vsaj tist zacetek, da ga zavrti). XP nima teh problemov, a oni z mreznimi mapami in podobno ostajajo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

para! ::

Microsoft, WinXP ima identičen problem kot Win2k s CD/DVD pogoni. Sem že napisal v zgornjem postu. Ni ga CDja, pri katerem ne bi bil prisiljen čakat (sicer le nekaj sekund), da ga sistem zloada v explorer.

lp
Death before dishonor!

MrStein ::

Ja, saj o tem govorim.

Samo to, da je tega v XP manj, mi je čudno.

Ali pa gre za regresijo v win2003 ;)

Malo zamaži en CD, daj not im probaj "browsati" po explorerjih ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

para! ::

Kolikor mam jaz izkušnje s tem problemom, ga niti zamazat ni treba.

Sicer to ni neka težava, da bi zdaj jokal tu, je pa res, da ko pri extremno-hitrem-klikanju naletim na My Computer\, ki bere CD, kot da je 700GB in ne MB, se prav rajezim včasih :>

lp
Death before dishonor!

Microsoft ::

To dvomim, da bo drzalo. Ce das ti CD noter, in odpres My Computer, lahko gres naprej po diskih. Seveda, CD bo kazal, kot da je prazen, samo ti lahko kadarkoli nadaljujes brskanje naprej po diskih med zacetnim branjem CDja. In to velja za XP, za 2000 ne.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

MrStein ::

Sem glih probal.
Dam not zapacan CD.
Odprem ga v explorer(seveda traja).
Pritisnem WINDOWS-D ... nič.
Desni klik na task bar , "Show Desktop" .. nič.
Minimiziram ročno vsa okna (ker Minimize All ni v onem meniju, le Undo...) ... ni desktopa.

Po kakih 10-20 sekund pa se pojavi.

Windows XP pro SP2.

Še enkrat, če se tebi to ne dogaja, super. Meni se. Če poznaš rešitev, ti bom zahvalen.
Če pa trdiš, da si zmišljujem, pa veš kaj si bom mislil o tebi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

MrStein: To se tudi meni dogaja.

Ce imas dovolj rama, potem lahko poves explorerju, da vsak explorer window odpre v svojem procesu. To zna pomagati, pa se to ne vedno.

64202 ::

Tisto z mrezo in blokiranjem sem tudi jaz opazil, dokaj ćeško, verjetno explorer devom niso povedal za CreateThread ali bognedaj completion porte :D. Pac en tak ficr, ki ocitno ni nikol prisel na vrsto...
I am NaN, I am a free man!

Roadkill ::

Mi smo imeli na šhtu cele odisejade s tem.
Na vsakem compu ene 5 mapiranih diskov, po možnosti še kak fajl s kakega mapiranega diska na desktopu ipd.

Vse lepo dela, potem pa vključiš Ciscotov VPN, ki ti prekine vse ostale mrežne povezave in ti comp za (vsaj) 30sek zmrzne kompletno. :)
Potem moraš prov pazit, da slučajno ne odpreš explorerja, ali česarkoli, kar bi imelo veze z mapiranimi diski, ker spet štekne... zabavno :)

Če to poštimajo ne bo noben jamral, a le redki opazili. :)
Ü

B-D_ ::

Men gre tud na jetra da mi mora "my computer drop-down menu" zmrznit da spinupa cd če jaz hočem samo dostopat do sekundarnega diska... :\ bedn je pa to da do nobenga fajla skor ne moreš dostopat mimo tega (razen če preko run komande odpiraš fajle, toda to je štorasto ker filename completition ne deluje če podajaš filename kot parameter)

M.B. ::

Sem dal CD noter in odprl Konqueror pa brskal po disku & CDju pa ni nič zmrzno.

Mene pa zanima, kdaj bodo WIndowsi imeli meni, kjer bodo razdeljeni programi po kategorijah, npr. Pisarna, Grafika Igre, Sami, da jih ne boš rabo ti. Naprimer tako kot imata to urejeno KDE & GNOME. Zanima pa me tudi, kdaj bo Windows vseboval Menu editor, ker sedaj je zelo težko spreminjat menu in pa kdaj bo imel vsaj 4 namizja, ker na enem je težko delat, če si navajen petih.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

kriko1 ::

Tudi konqueror zamrzne dokler se vsebina cd-ja ne prebere, vendar samo v primeru če gledaš vsebino cd/dvd-ja, s temle da samo tisto, ki čaka na vsebino s cd/dvd.

Sem poskušal na malo več načinov, vendar desktop in ostalo je vedno odzivno.

para! ::

M.B. z nVidia gonilniki imam lahko nešteto desktopov.

lp
Death before dishonor!

kriko1 ::

Jaz pa v KDE-ju lahko imam tudi več desktop-ov, neodvisno od proizvajalca grafične.

matjash ::

To s temi desktopi je na dveh mojih računalnikih bilo popolnoma identično... Če vstavim CD sistem ne zašteka - lepo se pokaže tisti miškin kazalec z cd ikonco (ki pomeni da se cd prebira), če pa v tem času ko prebira cd kliknem na cd-rom (v raziskovalcu) da bi pogledal vsebino mi še winamp zamrzne za par sekund, počakam par sekund da se mi izpiše vsebina cd-ja pa je. Je blo to pa moteče v nero v6, v 7ki pa še nisem probal.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

darkolord ::

Jaz pa v KDE-ju lahko imam tudi več desktop-ov, neodvisno od proizvajalca grafične.

Joj. Jaz pa v Windowsu. E? :D

MrStein ::

Samo ne z default instalacijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

In?

Ziga Dolhar ::

Sej ... Linux by default tudi nima kaj veliko skupnega z Namizjem. Kaj šele z grafičnim vmesnikom ...
https://dolhar.si/

klemen22 ::

Zanimiva tema. Baje se govori o Visti ampak kot je bilo pričakovano je spet to bolj antiMSjeva oz. linuxaška tema. Pač sprijaznite se - vsakomur svoje.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BigWhale ::

darko, oprosti ampak support za multiple desktops je v win tako bebasto neuporaben, da groza. Samo preklapljanje je pocasno, aplikacije se ne zavedajo multiplih desktopov, dialogi se potem odpirajo kot da bi se jim malo sanjalo.

Tako je vse do WinXP, vkljucno z njimi. Uporabnost vecih desktopov na povprecni linux distribuciji in Win* ni primerljiva. Slednja stinks to high heaven. Pa sem probaval z MS resitvami iz powertoys in z 3rd party tooli. fvwm pagerja oziroma kde pagerja se nihce ni prekosil. Fvwmpager izhaja tam nekje iz leta 93.

Pa delam z obema sistemoma se dalj kot od leta 93. ;)

Microsoft ::

Jst bi tole oznacil kot tipicno menstruacijo. Windows ne rabi tistih bednih dekstopov. Ma poslihtano, da se lahko vec uporabnikov logira gor, samo da bi mel pa zedj vec desktopov, je pa neuporabno. In govorim z obzirom na to, da ogromna vecina uporabnikov tega ne rabi, pa tudi ce bi mela, ne bi uporabljala, ker bi bili se bolj zmedeni.

Tako, da je cisto mozno, da je to drugje bolje poslihtano. Samo s tem si pridobil 0.0001% uporabnikov. So namrec se druge stvari, ki so dosti bolj pomembne za uporabo. Trenutno, saj slisati je tako, je velik del usmerjen v varnost. Kar pa zadeva 100%, za razliko od tistelih desktopov.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Monad bo uporaben še za manj uporabnikov, pa si, če me spomin ne vara, navdušen nad njim?

P.S. da je tako malo naprednih uporabnikov Windowsov si ne bi mislil, ampak ti že veš ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

klemen22 ::

Upam da bo kej iz tega "monada" v Visti. To bi bil res dober feature. S tem, da MS kopira od Linuxa in Linux kopira od MSja profitiramo kvečjemu uporabniki.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BigWhale ::

To, da si neizkusen in ti primanjkuje znanja sem vedel, nisem pa vedel, da si poleg vsega tega se slep.

> Windows ne rabi tistih bednih dekstopov. Ma
> poslihtano, da se lahko vec uporabnikov
> logira gor, samo da bi mel pa zedj vec
> desktopov, je pa neuporabno.

Ocitno ne ves kaj pomeni koncept virtualnega desktopa. Stevilo uporabnikov, ki so lahko prijavljeni v sistem nima tukaj nobene veze. Verjemi mi, ne ves kaj govoris in ce bluzis nekaj v tri dni samo zato, da bi zvenel bolj uceno in pametno in da bi na koncu obveljala tvoja, potem nehaj, ker se smesis.

> In govorim z obzirom na to, da ogromna
> vecina uporabnikov tega ne rabi, pa tudi ce
> bi mela, ne bi uporabljala, ker bi bili se
> bolj zmedeni.

Kako ves, da velika vecina uporabnikov tega ne rabi? Prvo kot prvo, se ti niti priblizno ne sanja o cem govorim, ker, ce bi se ti, potem ne bi klobasal taksnih neumnosti, kot si jih tam zgoraj.

Kot drugo pa, ocitno nisi nikoli resno razvijal kaksnega vecjega projekta ali pa hkrati uporabljal vec aplikacij in z njimi dejansko delal. Ce bi, bi vedel, da virtualna namizja pridejo se prekleto prav.

> So namrec se druge stvari, ki so dosti bolj
> pomembne za uporabo. Trenutno, saj slisati
> je tako, je velik del usmerjen v varnost.
> Kar pa zadeva 100%, za razliko od tistelih
> desktopov.

Tole, okrog varnosti, to se najbrz hecas, ne? Ali pa samo blodis, ker se ti ocitno zdi, da je sele zdaj prisel cas, ko treba poskrbeti za varnost. Prej ta zgleda, da ni bila pomembna. Ali je bila? In ce je bila, zakaj ni MS bolj delal na tem? Zakaj hudica sele zdaj poudarjajo, da treba delati na varnosti?

Pa zakaj je zacel MS delat nov command shell, ki bo izboljsani cmd.exe in se marsikaj drugega. Ja, kdo dandanes pa se uporablja command line prompt!??!!?

Eh?

Utk ::

Več namizij je tako dobra in uporabna stvar, da je lahko samo največji bedak na svetu odločil, da tega ne bo v XP-jih, če ne že prej. Morda pa prav zato niso not dali, da ne bi ljudje rekli, da kopirajo...no, pri tabih v IE jim je potegnilo, da se vseeno splača tudi zelo očitno kopirat. Sej nič zato. Res sm bil stoprocenten da bo to že v XP-jih.

Microsoft ::

Tabi so obstajali tudi ze pred 10 leti, ves.

BigWhale, vem za kater "dekstop" se gre. Tisto, ko mas ponavadi stiri okna v spodnji vrstici, vsaka ti predstavlja svoj dektop. Pa lahko potem odpres nek program, pa gres potem na drug desktop, kjer je vse prazno, ...
No, sej sem rekel. So se druge stvari, kot tist 0.000001% uporabnikov, ki to rabi. Vi, ce mislite, da je to nekaj, brez cesar ne gre, pac vso svojo energijo vlozte v to.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Utk ::

Tabi so obstajali ja, samo ne za IE...
Ni treba vse energije vlagat v to, da si vklopiš še 3 dodatna namizja:) za MS je pa to najbrž res velik problem naredit...

Road Runner ::

in na podlagi česa sklepaš da userji tega nebi rabli? tud krompir se jim je včas zdel neuporaben, pol so pa začel gomolj namest listja jest ;)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Microsoft ::

Ok, Windows je mel tabe ze pred deste leti. Firefox je potem vec kot ocitno to kopiral. Od koga?

Pa tudi, ce Microsoft vse skopira. Kaj pol?! Tole jokcanje vam ne bo nic pomagalo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Utk ::

Dragi Microsoft, to jokcanje pomaga toliko...dokler imam zastonj windowse me boli k* kakšni so, večino časa sm na njih, ko bom res moral dat jurja za njih, bom pa raje stoprocentno presedlal na linuxe oz. kaj bo takrat uporabnega.
Se upaš trdit da je imel MS prvi tabe?

kriko1 ::

Razsvetlite me: kje je imel ’windows‘ pred desetimi leti tabe?

borchi ::

tik za os/2 warpom ;-)

vsaj za njim je windows zaostal.
l'jga

Utk ::

V menijih, kakšnih nastavitvah..pa to je imel že pred 15 in več leti, ne 10, samo tisto res ni neka znanost. Sej niti v browserju ni neka znanost, zato je pa čudno da so se tolk časa upirali temu.

darkolord ::

Samo preklapljanje je pocasno, aplikacije se ne zavedajo multiplih desktopov, dialogi se potem odpirajo kot da bi se jim malo sanjalo.

E, e, e?

< 1 sec je čist spodobna hitrost... Kaj bi pa pri aplikacijah rad, da se zavedajo?

Utk ::

Da ko nek program vrže vn neko okence, meni ali karkoli že, da ga ne pokaže tudi na nekem čist tretjem namizju, recimo, za začetek. Že če namizje raziširiš na dva ekrana so včasih problemi stem.

darkolord ::

Že če namizje raziširiš na dva ekrana so včasih problemi stem.

Prvič slišim... Ja, mam dva...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2007 ali 2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
527375 (4820) nikec88
»

resen računalniški problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121823 (1255) crayz43
»

Vista readyboost

Oddelek: Operacijski sistemi
122182 (1624) Izi
»

Microsoftova nova strojna oprema

Oddelek: Novice / Ostale najave
142393 (2393) darkolord
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574267 (3304) undefined

Več podobnih tem