» »

Office 2007 ali 2003

Office 2007 ali 2003

«
1
2

diso32 ::

Imam Office 2007 BETA2 in pa Office 2003, in ker bom na novo nalagal XP-je, rabim nasvet, kateri Office je bolje da naložim?
-

AndrejS ::

Office 2003 lahko kupiš in imaš podporo zanj. Beta verzij pa ni pametno nalagat.

Dark Angel ::

Tistega, ki si ga kupil...

rontajzel ::

office 2003
beta je beta to ni še čist zihr
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

Microsoft ::

Ma jst malo preizkusam Excel, Outlook in Word, pa delajo vredu. Vmesnik je itak d best, pa zaenkrat dela bp.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Loki ::

ce bos shranjeval v format 2003 in ne bos delal nic kriticno pomembnega (torej recimo samo za solo), potem lahko kar 2007, je cisto vseeno.
I left my wallet in El Segundo

McHusch ::

Jest bi priporočil Office 97 SR-2. Imam že slabih deset let, dela bp ves ta čas in nič ne kaže, da se bo kmalu poslovil. ;>

diso32 ::

To je pa sigurno dobro preverjen odgovor...:))
-

Cokolesnik ::

Eden od testov - review za Office 2007

Hmm, grafični vmesnik je PRECEJ drugačen. Se mi zdi da si MS kar veliko upa oz. kar radikalno izziva uporabniško izkušnjo.

Kaj pravite, vam je všeč? Vprašanje je seveda za tiste z občutkom za uporabniško izkušnjo. :) Marsikdo bo itak zamahnil z roko in odvrnil "saj gre vse naprej in mi zraven".
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Meni je všeč. Po 10 minutah navajanja nardiš vse stvari PRECEJ hitreje kot kjerkoli drugje (samo še natipkat zadeve je treba 8-))

Mr.B ::

Open office 2.0 pa še free je. Razen če ne delaš s kakšnimi čudnimi makri in podobno, ti je to vrh glave.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkolord ::

Mr.B: mal si zgrešu temo.

Mr.B ::

Zakaj, za nobeno nima licence. Verjetno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkolord ::

No, potem itak ni problema.

OrlyTM ::

men je zakon novi office ... res so udel uporabniski vmesnik ... vse je tam kjer rabis ... bomba!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Looooooka ::

outlook je drek.
2003 je bil boljsi...ceprou sta obadva en navadn drek.
tle je sel user interface v tri krasne(in zacuda je to edini program v paketu,ki se razlikuje od ostalih...as in pomanjkanje unga velkega gumba).
Spam filter je ena velka sala...podpora za imap je PORAZNA.
Needless to say sm su po 2 dneh nazaj na thunderbird.

Ziga Dolhar ::

Nekdo pač ne ve najbolje, kaj Outlook sploh je [in kaj ne].
https://dolhar.si/

diso32 ::

No, ker eden ma več enih stvari, drugi več drugih, imam naložena kar oba Office-a, edino kar je, da office 2003 ne zna prebrat default shranjenih dokumentov office 2007 *.docx....
-

para! ::

Needless to say sm su po 2 dneh nazaj na thunderbird.


Heh, izjava tedna.

lp
Death before dishonor!

darkolord ::

diso32: odpira 8-). Kaj pa se ti zdi, da ma 2003, česar 2007 nima?

Cokolesnik ::

darkolord: zakaj oz. kako hitreje, kot praviš. Napiši vsaj 3 (daljše) stavke. :)

Adobe-u grozi pozaba za pdf v Pisarni...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Cokolesnik:

(primer za Word)
vedno se ti pokažejo samo tiste stvari, ki so "aktualne" glede na to, kar trenutno delaš. Na primer, ko imaš označen tekst, se ti takoj nad označenim delom pokaže en "mini" toolbar, na katerem je nekaj najpogostejših ukazov za oblikovanje besedila.
Menijev ni več (razen seveda File), kar pomeni, da ti neke stvari ni treba iskati po menijih, ampak so logično razporejene v nekaj jezičkov (home, insert, page layout, refernces, mailings, review, view).
V tooltipu na vsaki ikonci se ti izpiše ime funkcije, kratek opis in tam kjer je to potrebno, še slika.

Skratka, vse je točno tam, kjer pričakuješ da bo. Hočeš vstavit graf, greš na Insert in imaš tam veliko ikonco za graf. Hočeš kazalo, greš na References in imaš takoj "Table of Contents" itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Cokolesnik ::

darkolord: bog, požegnaj še čimprej slovenščino, da narod dobi kruha in da se bo lahko igral.:) potem bo, če se udejanijo tvoje napovedi o pristopu Billa, slovencem kristalno jasno oblikovanje besedil, tabel in še česa, knjige za telebane pa lahko kar zbiramo na grmadah.

ni mi pa jasno, zakaj so z novim uporabniškim vmesnikom "skoparili" pri outlooku? da nemara podcenjujejo poslovneže ali pa obratno.

p.s. podprem vse za večjo pismenost (računalniško predvsem).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

ni mi pa jasno, zakaj so z novim uporabniškim vmesnikom "skoparili" pri outlooku?

zmanjkalo jim je časa :) , saj je za tako stvar potrebno ZELO obširno in dolgotrajno testiranje

Han ::

Hmm, da 4 leta ni bilo dovolj časa... :\

Cokolesnik ::

Ja, lahko bi tudi sklepali: če za uporabnike Outlooka niso imeli dovolj časa za temeljito testiranje, zakaj so ga pa imeli za uporabnike Worda, Excela. Mar so slednjim želeli na hitro spacati zadeve skupaj, ker še sami ne vedo, kaj bi ponudili novega, da lahko spet pokasirajo za domevno res svež proizvod?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Tammih ::

Men se Office 2007 kr dopade...

delfinus ::

Slovar (Slovenscina) se da implementirat od prejsnje verzije?

para! ::

Cokolesnik, sklepat se da marsikaj, ampak v Outlooku je nov UI precej manj potreben, kot pri ostalih programih iz zbirke.

lp
Death before dishonor!

diso32 ::

Kaj ima 2007 pred 2003?
Predvsem preprostost, besedilo se da lepo urejat, ma za ustavljanje zapletenih enačb (PDO,....) in podobne stvari.

Najraje pa imam, da je res bolj preprost od 2003.... vsaj meni.
-

Cokolesnik ::

Outlook - podpora za IMAP:

načeloma so stvari podobne kot v verziji 2003, zdi pa se mi, da je delovanje hitrejše (upam, da to leti na outlook in ne na posodobitev poštnega strežnika pri ponudniku Amis kar bi tudi bilo dobrodošlo, saj so njegovi ADSLjevci vse številčnejši).

In še nekaj glede IMAP: jaz v verziji 2003 nikjer nisem našel možnosti, da bi poslana sporočila shranjeval v kakšno drugo mapo še kot pa je klasična Poslano (to sem sicer rešil s pomočjo poštnega pravila), no, v 2007 pa se v nastavitvah že ponuja opcija, kjer zaukažemo mapo poslanih sporočil, med drugim tudi poljubno mapo na IMAP poštnem računu.

Namizno opozorilo (Desktop Alert) še vedno trmasto vztraja le pri prejetih sporočil v privzeto mapo Prejeto (zopet rešljivo s posebnim poštnim pravilom).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

To glede desktop alerta se meni zdi čist fino. Imam en kup folderjev, pa nočem glih za vsak "spam" (mailing lista, ...) dobit alerta 8-)

Cokolesnik ::

Po namestitvi Office-a oz. zagonu Outlooka na veliko v oranžni barvi utripa povezava Instant search, nakar se ob vseh privolitvah namesti Windows Desktop Search. Lahko izkušeni morda primerjate to aplikacijo z Googlovo rešitvijo?

Jaz pogrešam bolj specifične nastavitve v omenjenem iskalnem orodju, saj mi Bill nikjer ne dovoli, da bi omejil delovanje omenjenega orodja ali ga vsaj reguliral (lahko le šarim po mapah, ki so vključene v indeks), saj mi sicer kar naprej požira CPU, prenosnik pa posledično kar naprej vklaplja hladilnik oz. ventilator. ;(
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Cokolesnik ::

Za tiste, ki v nastavitvah Outlooka morda ne boste našli nekaterih nastavitev... Nekaj (denimo o varnosti) jih je po novem na voljo v meniju TOOLS / TRUST CENTER.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

darkolord ::

V Trust Center priporočam default nastavitve, še posebej v sekciji "Automatic Download". Tako je precej bolj varno in manj nadležno

Looooooka ::

cokolesnik zadeva je not.sicer skrita gor v treh krasnih menijih ampak je not.
vseen sm mnenja da ce ne uporablas unih kontaktov pa koledarjev pa sinhronizacije s palmom je outlook v primerjavi z ostalimi email klienti slabsa odlocitev.
no pa tud v firmi bi si prej kksn CRM sistem za upravlanje s strankami instaliru.
Da ne omenmo kok pocasna zadeva rata ce si 3 leta shranjujes vse maile not....ko kompaktanje ne zaleze vec.in to brez spama =)
pa ta nov 2007 ne vem....nepregledn interface.mail brat v njem mi daje tak obcutek kot da microsoft noce da bi bral maile.
najbl pa se zmer zamerm da ni enga vkljucenga spam filtra,ki bi bil tak kot v thunderbirdu...da cloveku ni treba proxy filtrov lokalno instalirat pa prek tistga furat zadeve.
Za interface jim je pa al zmankal cajta al so se pa odlocil da ne bojo mel posebi verzije za firme in da taki meniji v corporate okolja ne spadajo....karkol je ze razlog they screwed up.

darkolord ::

Loo...oka:

V čem pa misliš, da so ostali mail klienti boljši?
Trenutno imam notri maile izpred treh let, pa se prav nič ne pozna na počasnosti.
Kaj pa je s spam filtrom narobe? 2007 mi ni že kar lep čas spustil nobenega spama skozi

Cokolesnik ::

Glede hitrosti in hrambe starejših sporočil moram pritrditi Darkolord-u... Sam imam sporočila od 1999 (poslana, prejeta... za okoli 3 Gb), pa se mi zdi da se ne pozna, saj nenazadnje Outlook ne upravlja aktivno z njimi (razen ko iščem kaj po njih), ker jih imam v ločeni PST datoteki. Je pa res, da mi Outlook dela počasneje zaradi IMAP poštnega strežnika, ker se v ozadju sihronizira in ker je Amis zadnje čase bolj počasen, se to še kako pozna.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

JOKER ::

Ker tukaj že teče debata o Office 2007, bi vprašal sledeče:
Ta Office deluje oz. je možno inštalirat samo takrat, ko imamo operacijski sistem Vista ?
Zakaj ?
Ko kliknem Setup, mi namreč napiše, da zahteva novejšo različico programa Windows ! :\
V čem je fora ?

Hvala in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Cokolesnik ::

Sistemske zahteve za Office 2007

Sicer pa se zahteva operacijski sistem Windows XP s servisnim paketom 2 (SP2) - predvidevam da slednjega nimaš ali pa morda kakšnega popravka ne in zato teži.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Freaky99 ::

Zdravo!

Nekej sem zasledu, da se da pri Office 2007 tut uporabit MS office proofing tools za office 2003. A kdo ve, kako se to naredi

Hvala za pomoč.

Lp
Freaky

Matheeew ::

Tudi meni bi to zelooooo prav prišlo....

Matri[X] ::

Najprej instaliras Office 2007, potem pa se 2003 (gres prilagojen install, pa obdrzis samo slovenski slovar).

Cokolesnik ::

Če uporabljate IMAP in imate slučajno nastavljeno shranjevanje poslanih sporočil v eno od IMAP map za poslana sporočila, bo Outlook to mirno ignoriral, če boste poslali sporočilo direktno iz operacijskega sistema (ko denimo z desnim klikom na določeni datoteki izberete Send to / naslovniku e-pošte). V tem primeru bo Outlook poslano sporočilo shranil med lokalna poslana sporočila. Pomaga, da ustvarite posebno poštno pravilo, da vsa poslana sporočila sproti premika v IMAP mapo poslanih sporočil.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

IceIceBaby ::

Včeraj sem si naložil Office 2007 in lahko rečem, da sem navdušen. Naložil sem ga predvsem zaradi outlooka, ki mi v verziji 2003 ni bil preveč všeč. Izboljšav je veliko, sploh search mi je všeč, pa uporabniški vmesnik je precej izboljšan, čeprav mogoče na prvi pogled ni videti.

Word in Excel sta pa tudi zelo uredu. Že sama grafična podoba je bolj prijazna, vmesnik je pa tudi zelo enostaven in uporaben.

roberto111 ::

Sistemske zahteve za Office 2007

Sicer pa se zahteva operacijski sistem Windows XP s servisnim paketom 2 (SP2) - predvidevam da slednjega nimaš ali pa morda kakšnega popravka ne in zato teži.


Imel sem podoben primer, zato sem OS nadgradil z XP-ji s SP1 in SP2.
Sedaj pa mi teži za nek Windows installer 3.1.Češ, da tega programa ni.
Kaj naj naredim ?

darkolord ::

Namesti ga?

RedStar ::


evildevil ::

ve kdo kaj bi bilo narobe da mi pri namestitvi officev 2003 napise "vir namestitve je poskodovan"...napise vedno...iz cdja,kljucka in diska
Speed doesnt kill.........

denabiker ::

živjo,

a bi lahko instaliral brez problemov stari office 2003 na windows 7, 64 bit?

Ta mlajsa sestra je navajena na star office, katerega uporabljajo v šoli in zato sprasujem.

Ali naj naredim dual boot, pa XP gor in stare programe instaliram? Čeprav mi ni do tega...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2007

Oddelek: Programska oprema
193544 (2892) javr
»

[MS Office] namestitev MS Proofing Tools 2003 v Office 2007

Oddelek: Programska oprema
115286 (4780) bluefish
»

word 2003/2007

Oddelek: Programska oprema
72744 (2661) rajko
»

Office 2003 in 2007

Oddelek: Programska oprema
82839 (2470) solatko
»

si.Mail 1.0 RC1 - revolucija na področju urejanja elektronskih sporočil

Oddelek: Programska oprema
111897 (1603) krho

Več podobnih tem