» »

Kako povezati računalnika direktno preko modemov?

Kako povezati računalnika direktno preko modemov?

bastadu ::

Imam dva računala v istem prostoru, enega z Win2k in drugega z Win95 in oba imata svoj modem. Kako jih povezati preko teh modemov? Nekje sem slišal, da se to da, ampak kako?

Matek ::

Na enega namestiš Strežnik na klic, naštimaš geslo in vse, potem pa z drugim kličeš telefonsko od taprvega, kot da bi se vezal na net, samo da daš tam navadno tel št, pa vpišeš geslo in username, ki si ga na drugem določil. Vse to je že zraven Windowsov na CD-ju, samo namestit je treba.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bastadu ::

Ne kapiraš. Oba računalnika sta v isti sobi in bi rad samo potegnil kabel iz enega modema do drugega, tako kot mreža, sam da sta tu namesto mrežnih modema. Razmeš?
Pa ne mi predlagat, da si naj kupim mrežni in kabel.

ADF ::

To ne gre. Zal bos zares moral kupiti mrezni kartici in kabel, razen, ce imas dve telefonski liniji v tej sobi...

bastadu ::

Pa se mi zdi, da sem nekje slišal, da to gre... A si 100%?

ADF ::

100%. Tudi sam sem dalj casa iskal kaksno resitev, najvec na kar sem naletel, so bili clanki z zakljuckom, da to ne gre.

ToniT ::

Zakaj ne uporabiš kar kabla? Serijskega ali paralelnega, pa še hitreje bo šlo vse skupaj.

Can ::

Modem se lahko poveže le z centralo. Povezava modem-modem pač ne gre.

dr.J ::

Za normalno delo si raje omisli dve mrežni kartici in nastavi omrežje. Za silo gre še preko LPT porta in paralelnega kabla, medtem ko je serijski prepočasen že za prenos datotek.

Če imaš kak ISA slot v mašini, si omrezje lahko omisliš za zelo malo cekinov. Rabljenih ISA mreznih kartic pač ni težko dobiti.

ABX ::

Samo te pride več poštnina kot kartice :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564442 (1271) c23po
»

Povezava s starim računalnikom IBM ThinkPad 380E

Oddelek: Strojna oprema
353864 (2771) Branimir

internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
503846 (3151) GiGaBaJt
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427413 (5846) Pesimist
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397885 (4616) BlazP

Več podobnih tem