» »

Kateri firmware za Linksys WRT54GS ??

Kateri firmware za Linksys WRT54GS ??

jan01 ::

Kateri firmware je za Linksys WRT54GS (verzija 4!!)najboljši,katerega naj dam na router??
  • spremenilo: jan01 ()

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jan01 ::

Vprašal sem za WRT54GS(POZOR NA S!!) in to verzije 4!!

Kot sem ugotovil, nekateri delajo firmware le za wrt54g do verzije 4 in wrt54GS do verzije 3!!

Kateri firmware je zdaj dober??

OldSkul ::

_Dejan_ ::

hm a ma ta tvoj router linux? al je isto sranje kot WRT54G v5.0?:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

jan01 ::

sadar hvala za link, a iz te strani ne morem prenesti firmwara(ja sem registriran&&firmware sem sklopnil&&..)

Mogoce ves(oz kdo drug) se za kaksen preizkuseno dobro stran za router wrt54GS verzije 4!, ker večina firmwarov je le do verzije 3...

Hvala!

cyph ::

Ah, tudi sam sem postal ponosen lastnik LinkSys-a WRT54GS v.4 pre približno 1 uro. Sedaj sem naložil tazaden oficial firmware pa me zanima kje lahko dobim kakšnega kvalitetnega, ki naj bi ga potreboval, da bo router toliko bolje deloval.

Še dodatno vprašanje. Kje dobim IP številko mojega računala, da lahko IP vstavim v DMZ cono v intronetu ruterja?

cyph

OldSkul ::

bajker ::

Stevilko tvojega kalkulatorja dobiš na mnoštvo načinov, en je recimo ta, da v terminal (cmd) vtipkaš "ipconfig /all". Ker mlinček IP dobi preko protokola DHCP od routerja, se IP lahko spremeni, če je v omrežju več računal. Temu se izogneš s tem, da si IP rezerviraš na routerju ali pa si v OS vpišeš fiksni IP, ki mora biti v istem podomrežju (subnet), kot je router, torej običajno 192.168.1.x. in po možnosti izven ranga, kjer jih dodeluje DHCP.
Delovno računalo običajno ne sodi v DMZ, ker s tem učinkovito obideš požarni zid in router dela le še to, kakršen ima naziv, torej pošilja paketke iz interneta do tvojega kalkulatorja in nazaj brez njihovega analiziranja, torej je tvoje računalo skoraj povsem brez zaščite, če seveda ne poskrbiš za zaščito na nivoju OS. Bolj pameten način je ta, da na routerju odpreš le tiste porte, ki jih potrebuješ in jih usmeriš do svojega mlinčka.

cyph ::

Hej, bajker hvala lepa. To sem že delu ampak sem pozabu. Na mašini imam naštiman NOD32 in inštaliral si bom sygate personal firewall. Tako, da bom brez skrbi dokler bom igral preko neta.

Sadarj hvala ti za link. Trenutno bom počaku in če mi router dela brez problema potem ne bom potreboval third party firmwarev drugače si snamem kakšnega.

cyph

P.S. Hvala obema

jan01 ::

sadar hvala za link!!!!!!
Trenutno imam se vedno originalen firmware v1.05.3, Sep. 22, 2005.
Imam pa eno vprasanje:kako naj jaz vem ce je na routerju linux,ker ce kliknem status vidim v vrstici v naslovu
Status_Router.asp . .asp microsoftova svar in kakor vem na linuxih ne deluje najbolje??

Hvala komurkoli za pojasnilo!

jan01 ::

sadarj79, firmware, ki si ga predlagal, noce delati.
najprej se zacne po sekundi pa napise Upgrade are failed!

Pomoč!!

***********
Že razmišljam, da bom router vrnil in si raje prek neta(kaksen se vam zdi www.e-tec.at???) nabavil wrt54G verzije 3.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789135 (5364) Pyr0Beast
»

Wireless linksys router prekinja!

Oddelek: Strojna oprema
323826 (3135) Blisk
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433470 (2235) trnvpeti
»

brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
202188 (1763) SimplTech
»

Router in DL torrent datotek

Oddelek: Omrežja in internet
6959 (856) ABX

Več podobnih tem