» »

kter Wi-Fi kupt

kter Wi-Fi kupt

globoko grlo ::

torej, doma bi si postavi wi-fi mrežo, pa nekoč bo še adsl gor pršu

se prav je to en wifi router, pa dve wifi kartici za v komp, če si praw razlagam

kabla se mi pa ne vleče iz ene strani bajte na drugo:D

tnx

Guardian ::

Iz lastnih izkušenj ti priporočam Asus WL-500G Premium in kartice Canyon CN-WF511!

Sicer pa kaj več najdeš na: WLAN-SAT

globoko grlo ::

kje pa dobim tega asusa, na mimovrste ga ni, na enaa tut ne, sj verjetn je tut Linksys Wireless 54G Router ok

aja, pa v čem je razlika med tem in Wireless 54GS Router Speed Booster tem in tem

ok, speedbooster ima pa 35% boljše oddajanje, al kaj, a se to v praksi res kj pozna, al je larifari

predvsem me zanima razlika med G in GL routerjen

tnx

KandazaR ::

NE kupuj Linksys routerjev ker so novejše verzije g in pa gs zanič (manj rama slabši proc,..)
Nekje probaj najti asus wl-500g premium ki je trenutno najboljša izbira. Če ne drugje tukaj

Rapsey ::

Resnično ne vem od kod vam to da je asusov router trenutno najboljši. Bittorrent tako kot je implementiran je popolnoma neuporaben in sam router deluje izjemno slabo z intelovimi wireless karticami (torej praktično vsemi prenosniki).

Brainstorm ::

Mene pa zanima kok se pa obnese varianta samo z brezžično dostopno točko, ker routerjev sem sit. Sem mel brezžičnega in je žična povezava kr neki štekala pr muli in torrentih, brezžične pa itak nisem sprobal ker jo takrat nisem rabu.

Se pravi brezžična dostopna točka je manj občutljiva oz. sploh ni na veliko število povezav npr. P2P ali kako?

Pa če hočem uporabljat wifi samo za prenosnik, osebni pc pa imam še zmeraj na kablu, mi zadostuje samo en switch na katerega priklopim wireless point in osebni pc ali kako?

Thanks

Keyser Soze ::

Linksys WRT54G 2.0 - 4.0 nimaš kej za falit. Boljši kot Asus, ki ga baje spremljajo stari simptomi zmrzovanja. Tako da če dobiš kje kakšnega rabljenega ga kupi in to je to. Bojda zadnje čase tudi NETGEAR ni tako slab.

Wlan-sat ti postreže s par pametnimi podatki. Je pa res, da tam gor čedalje težje dobiš neke pametne informacije. Ker je že vsega preveč in ljudje preprosto mislijo, da posti in priporočila, ki so jih napisali pred enim letom še vedno držijo.:D

K0K0 ::

Baje niso vse verzije wrt54g vredu.
Jest sm učeri naroču pri telekomu za dobrih 17k.
Uporabil ga bom kot dostopno točko za 3 računalnike, za deljenje prometa bo poskrbel ipcop tko da pomoje ne bo zmrzovanja.
Bom pa vsekakor poročal kako se obnese.

Če hočeš stabilnost vzami Netgear wg102 (dostoona točka). V tujini pride 85eur + cca 5k poštnine. Jest bi ga uzel sam se kolegu preveč mudi.

Brainstorm ::

No sej, ravno tega linksysa sem mel js, lahk samo rečem obup. Internet je zmrnil vsaj enkrat na dan in potem reset itd... zdej kiro verzijo 54ke sem mel se pa ne spomnem.

Sploh ne vem zakaj sem zapravljal za router, ker wifija tedaj sploh rabu nisem, zdej pa lepo prek switcha laufam in dela ko singerca.

A pol pravte da je Netgearova brezžična dostopna točka najbolj stabilna?

K0K0 ::

Danes sem dobil wrt54g v7 in morm rečt da me je totalno razočarov ;((.
Nevem al mam jest pokvarjenga al je V7 tak jajc.
Na 5m in eno steno ima sam 0-20% signala pa še ta se doskrat prekinja.
Jutr ga bom probu še pr men doma da vidim če so ble krive stene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Rapsey ::

Poglej na prenosniku v nastavitvah driverjev za wireless kartico. Power management mora bit na max. Katero wireless kartico mas?

K0K0 ::

Canyon CN-WF511.

Sej dons router sploh ne dela več tud prek web vmesnika ne morem dostopat tko da...
Sem pa mal googlov in ugotovil da ima WRT54G Verzija 5-7 čist drug in dost slabši hardware kot WRT54G V2-4. Kr neki najprej si z WRT54G ustvarijo dobro ime potem pa pod istim imenom prodajajo čist drugo zadevo. Človk bi pričakoval da gre razvoj naprej in je V7 boljši kot V2 vresnici pa je ravno obratno.8-O ;((
Še dobr da sm ga naročil preko spletne trgovine :D .

Dons grem po probnega WRT54GL da vidim če je kej bolš.

K0K0 ::

Zdej mam WRT54GL z modificiranim firmwarom tko da lahko nastavljam moč odajanja :D.
Brez problema lovi po celi bajti. Na prostem ima na dobrih 100m in par dreves 20-30% signala.
Za primerjavo WRT54G V7 ne lovi niti iz sobe v sobo pa mamo čist navadne stene iz cegla.

Če bo kdo kupoval jih ima en tip na bolhi po 18k (zapakirane).

Guardian ::

Še enkrat bom dal svoj glas za Asus WL-500GP, čeprav je njegov Download master (za zdaj) neuporaben, je pa Oleg izdal pred dnevi svoj zadnji "pre" FW, ki je velik korak naprej v primerjavi z uradnimi... finalna in verjetno številne neuradne FW verzije pa šele sledijo.

Sam šeram net do soseda... vmes sta vsaj dve steni, drevesa... signal pa neverjetnih 94 %, tudi prenosi med računalnikoma so max možni in to zaenkrat z originalnim FWjem. Edini problem je bilo zmrzovanje routerja, ko sem imel nanj priključen USB disk in prenšal filme gor ali dol... router je sicer prišel po minuti ali dveh k sebi, ampak imeti disk na USB (2.0), ki je na routerju je itak nesmiselno, ker so prenosi kakšnih 600-800 kb/s.

Sicer pa router do zdaj še nikoli ni zmrznil sam od sebe... kot sem že rekel, edni vzrok je bil USB disk.

mmmato ::

Kakšni so routerji level one? Imam 5 portni switch, dela že 2 leti brez vsakega problema.

Tale je kr pocen. Izkušnje?

Aja, uporabljal, ga bom v dokaj majhnem stanovanju, stene IMO ne bojo problem, glede na to da se sosede zelo sliši najbrž niso debele ...

K0K0 ::

Pust Level one routerje, ker te bo sam glava bolela. Switchi so sicer vredu sam routerji so pa polom.
Dodaj 6k in kupi WRT54GL.

mmmato ::

ok, tnx.

kaj pa tale asus?

Mirč ::

jaz bi rad naredil brezžično v drugo nadstropje katero wi-fi napravo priporočate in pol katero kartico v računalnik-namizni.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

Mirč ::

v čem je razlika
med WRT54GLin WRT54G
kaj pa CANYON Wireless CN WF514 54G je ugoden ga je sprobal kdo.
lp

K0K0 ::

L pomeni linux. Do četrte vetzije je tud WRT54G delal na linuxu tko da si lahko naložil drug opensource firmware. Npr. DD-WRT s katerim pridobiš več funkcij itd...
Če se ne motim ima WRT54GL isti hardware kot WRT54G V2-V4.
Novejši WRT54G V5 itd... ima slabši hardware in uporablja VxWorks.

Sem imel oba in ti povem da je razlika ko noč pa dan. VRT54G v7 ni lovil niti iz sobo v sobo medtem ko WRT54GL bp lovi po celi hiši.


Za Pci kartico vzami Canyon CN-WF511 za 4,5k. klik!.

Mirč ::

kaj pa ta ruter
klik

OldSkul ::

Če hočeš kvalitetno nujno wrt54gl...

Mirč ::

hvala
torej wrt54gl+canon pci kartico pa mora zadeva delat po celi hiši +okolica ca. 50metrov
lp

amigo_no1 ::

vse o Linksys routerjih:
Linksys @ Wikipedia
WRT54G @ Wikipedia

urbecar ::

Mene pa zanima kateri USB adapter priporočate. Gre predvsem za domet & ceno. Vmes je ena armirana plata in nekaj sten (2 do 4).
Je tale dober?
Sem pa nekako gledal tudi tale komplet. Priporočate?

OldSkul ::

Mirč... ja ti bo neslo tudi okrog hiše, samo ne 50m... vem, ker mam WRT54G doma in sicer verzijo 2, ki je recimo da ista kot GL.

K0K0 ::

Ge ga boš mel pri oknu ti bo komot neslo okrog 100m. Seveda sam v eno stran.

Spajky ::

@ urbecar : UsbKey samo skozi toliko ovir bo malo težko, zato si oglej tale moj članek : wifi USBkeY range Enhancers-boosters ´4 Dummies´ in dalje še drugi del doli do konca ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

urbecar ::

Mogoče se bo slišalo malo neumno. Ampak ali nebi bili podobni enhancerji uporabni tudi za AP in ne samo za ključek?

K0K0 ::

Ponavad rabiš za AP 360° anteno da ti pokriva večjo povšrino. Tole pa so bolj usmerjene antene.
Za AP rabiš omni anteno. Razen če hočeš met sam povezavo do soseda.

Če mogoče koga zanima je tuki načrt za Biquad anteno. Material (konektor, 2m H155 kabla, kos pleha, drat) pride dobrga jurja 8-O :D

urbecar ::

Situacija je taka, da bo AP nekje v zgornjem kotu relativno kockaste hiše. Namenjen pa bo samo delovanju po hiši. Zato bi prišla nekako prav tista piramidasta zadeva iz škatle ki jo je opsal Spajky v katero bi postavil AP.

Nisem pa čisto razumel. Katera antena bi pričla prav za po hiši. Omni ali biquad?

BlaY0 ::

Če človek ni nevem kako zahteven, potem definitivno WRT54G(L), če pa je malo bolj zahteven - recimo da bi rad VoIP ali VPN AP mail forwarder, proxy ali kaj podobnega bo pa treba GS vzet. GS ne toliko zaradi "boost-a" ampak predvsem zaradi več RAM-a in ROM-a. G(L) ima 4MB ROM kar je glih za glih in se ne da kaj več pametnega gor spravit kot osnovni firmware. GS ima 8MB ROM kjer ti vedno ostane vsaj 2MB za JFFS, kamor lahko namestiš ostalo šaro. Tudi RAM je ključnega pomena v določenih okoliščinah recimo connection tracking - število max. simultanih konekcij na ruter se ponavadi računa iz količine RAM-a, kar pomeni da lahko GS teoretično prebavi 2x več konekcij naenkrat kot G(L)....

jan01 ::

@BlaY0
Najprej preveri kaj govoriš!
Najbrž nisi na tekočem, zato si raje poglej http://wiki.openwrt.org/TableOfHardware
WRT54G je zdaj zanič, prav tako WRT54GS! Ja včasih, pri prejšnih verzijah je bilo drugače, a zdaj...
Edini uporaben od linksysa je zdaj WRT54GL.

************************
Drugače pa malo poglejte, katere routerje podpira dd-wrt.
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php?ti...

Splača se razmisliti tudi o buffalu whr g54s in whr-hp-g54s

Drugače, pa priporočam Asusa WL-500g Premium, ki je le tisoč dražji od linksys wrt54GL, pa če v vgrajen torrent dela, ali pa ne!
Drugače, pa samo stran z originalnim firmwarm, ker je preprosto zanič(tudi prilinksys).
Kje dobiti asus wl-500g premium?
http://www.ceneje.si/asus-router-wl-500...
-nakupi.net
-jae
-in-put
-comshop
-pcplus
-...

BlaY0 ::

Nimam kaj preverjat, sem na tekočem z vsemi verzijami tako G kot GS ter vem katere so OK in katere ne, samo cajta nisem imel napisat vsega tega. Torej dejstvo je kot je jan01 napisal, da trenutne verzije HW-ja niso OK, vendar se pri nas dobi še stare... G do verzije 4.0 je OK, prav tako GS do verzije 3.0 so OK. GS verzija 4.0 je enaka kot G verzija 4.0, od tu dalje gre G na VxWorks 2MB ROM/8MB RAM in na GL, ki je stari dobri G s 4MB ROM/16MB RAM.

Pri nas se definitivno da dobiti GS verzija 3.0 samo malo moraš poklicat naokoli. Če dobiš to zadevo, si definitivno zmagal. Tudi ostali routerji na katere gre OpenWRT oziroma DD-WRT so OK, gledat je treba samo na to, da imajo čimveč rama in roma.

mmmato ::

asus
linksys

zanimam se za ta dva. domet mi ni pomemben, rabim pa da mi p2p laufa. Mnenja?

Še eno lame vrpašanje... Sem mal bral ta topic, pa vidim da so zelo velike razlike med routerji (proc, memory). Od tega je najbž odvisno koliko povezav lahko router drži (p2p)? Se pravi, da če bom router uporabljal le kot AC (menda se da _routanje_ izklopt :\ ), s p2pjem ne bi bilo problema pri cenejšem routerju?

jan01 ::

pri obeh firmah napacnega iybral
Ce hoces asusa vzames wl-500g premium, ce pa linksysa pa wrt54gL(pazi na L!).
Zakaj? ker so routerji hardversko zelo podobni, razlika med dobrim in slabim pa pride z firmwarom(npr dd-wrt).
Lahko pa se ozres za kakim buffalom(WHR-G54S , WHR-HP-G54 )...

malinavc ::

še en glas za WRT54GL...jst ga mam več kot pol leta in v kombinaciji z linksysovo kartico dela perfektno, zmrznil ni še nikoli, signal je pa po hiši povsod 100%, tudi sosed na terasi včasih dostopa do neta prek mene :)
...odvisno s katere perspektive gledamo...

trnvpeti ::

vzames MIMO
ne mores zgresiti, prenosi so dosti visji
pa se vec uporabnikov hkrati lahko dela
sem sprobal ene 10 razlicnih wifi, pa sem navdusen nad mimo

Keyser Soze ::

MIMO?

No in katero opremo konkretno naj kupi?

P.S.: PRibližno isto kot da bi rekel, naj vzame G standard.
OM, F, G!

trnvpeti ::

testiral sem dva mimo
netgear in trendware
oba imata 3x vecji prenos na tocno istih lokacijah
od bilokaksnega 54g ali pa 108g (tudi kombinacija 108g netgear z usb 108g, poveze se na 108, prenos je pa druga stvar)

OldSkul ::

MIMO gor mimo dol, če je vgrajeni router zanič, tudi to, da ful več vleče, nič ne pomaga. Je pa res, da verjetno obstajajo samo MIMO access pointi.

Če hočeš dober router nabavi WRT54GL... zanj so navoljo preverjeni firmwareji. Asus Premium je tud ok, sam ga mal jebejo firmwareji.

trnvpeti ::

se strinjam, ce router ne dela, potem hehehe
ampak vsi dajo popravke firmware
tako da na koncu VSI delajo

OldSkul ::

Ne bi rekel, da kar vsi delajo... če nima zadosti rama... pa ajde tudi CPUja, pol nimaš tle nič za piskat.

trnvpeti ::

sadjar, bluzis :)
kolk rama pa mora imeti router, pa kolk cpu-ja :)

ce bos imel zadaj 1000 uporabnikov
pa 100M na internet, pol tak router(wifi) ne bo sfolgal
takrat bos nekaj drugega uporabljal, to se strinjam

drugace pa.... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435439 (4236) KandazaR
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72818 (2818) PARTyZAN
»

ASUS WL-500g Deluxe ali Linksys WRT54GL

Oddelek: Kaj kupiti
122097 (1820) pujsek_
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545427 (4407) Kilgore T
»

brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
202204 (1779) SimplTech

Več podobnih tem