» »

Wireless linksys router prekinja!

Wireless linksys router prekinja!

Geny ::

Imam WRTG54 linksys router in mi wireless povezavo vsake toliko časa prekinja. Napiše mi wireless network unavailable.
Lahko kdo pomaga?
LP Grega!
To mi deli!

ABX ::

http://www.linksysinfo.org/modules.php?name=Forums

Kr neki težav je z tem routerjem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

pujsek_ ::

Jah verzija 2.2 je hudo problematična, tako da je treba kak dober FW gor zalučat...>:D
Na teh zadevah 2.2 se obnese kak HiperWRT lahko dobiš pri nas na našem wlan DL centru wlan-sat DL center ali pa Alchemy, to pa je testna kolekcija malce sheckanih FWjev, ki se jih ne da dobit prosto na netu... :\ Lahko ga pa dobiš v testne namene pri nas!>:D
Welcome shop.wlan-sat portal...

Geny ::

Hvala ti za nasvet. A bo ta FW dober? HyperWRT_2.1b1_G.zip
Ker problem pri meni je v tem da se mi ne da nastavljat routerja, kar pa je potrebno pri vsaki zamenjavi FW-ja. Ampak če bo to rešilo problem potem pa sigurno bom.
A morda ta FW podpira še kaj novih opcij, kot so wake on lan,povečevanje moči in podobno?
LP Grega!
To mi deli!

pujsek_ ::

Jop to je že najnovejša beta imaš pa tudi 2.0 final...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

Gigen ::

Tudi jaz sem kupil ta router ampak ga bom po vsej verjetnosti vrnil, ker kot sem prebral na raznih forumih in opazil sam, zadeva ne deluje kot bi morala. Če želiš z lan pc na wlan pc večje datoteke (nad 25MB) se wlan povezava prekine, in datoteke ne moraš prenesti. Poizkušal sem že različne firmwarje, ampak brez učinka. Kot sem bral na forumih je to problem v firmwarju, ki ga Linksys ni še odpravil in do predkratkim sploh ni vedel da to obstaja.

Keyser Soze ::

Dva ripa cca. 1.2 GB iz osebnega računalnika preko žice do routerja Linksys WRT54G, preko njegove antene skozi zrak na notranjo anteno HP7010nx brez težav oz. v no-time(no ja, če vrjameš glede na prenos) z originalnim firmwareom. Skozi dve nosilni steni. Prenosnik je bil poleg kompjuterja. Router pa na hodniku.

Tako da ne vem zakaj bi menjal čisto OK router ker z drugim ne bo nič bolje. Jaz bi rajši malo poštimal tisti Wlan kompjuter, ker to je mene še najbolj zajeb... Se pravi WLAN adapter za PC.

Gigen ::

Zanima me kakšno povezavo si imel (po vsej verjetnosti ne več kot 11Mbit/s), ker tudi meni pri nižjih hitrostih deluje, adsl 1Mbit deluje brezhibno. Tako da mislim da ni problem v wlan računalniku (Asus wl-107g pcmcia). Problem je ko imaš hitrost 54Mbit/s, wlan pc pa 10cm od routerja.

Keyser Soze ::

Np. Povezava je bila 54MBs. Vsaj v Xpjih. Realno nisem meril. Razdalja med računalnikom, routerjem in prenosnikom pa okrog 20m utp kabla ter 7 metrov zračne razdalje.

Včasih povzroča težave tudi premajhna razdalja.

Kakšen WLAN adapter pa imaš na PCju?

P.S.: Meni zadnji uradni FW iz Linksysove strani dela brez težav. P2P, LAN v hiši, online igranje...

Zgodovina sprememb…

Geny ::

Po moje mora biti res težava v FW-ju in ne v routerju, ker koneckoncev je to najboljši wireless router ki ga lahko dobiš na tržišču, saj to je vendarle cisco-tov koncern sedaj.
A ima kdo morda idejo za kakšen boljši router? Mislim da ga ni!
To mi deli!

OldSkul ::

Tvoj problem je specifičen in najbrž je nekaj narobe al z routerjem ali pa z PCI ali PCMCIA kartico na rač.
Moj router dela brez problema in ne prekinja.

bmandelj ::

tudi jaz imam kar velike probleme z linksys wrt54g
napaka je sledeca, kadarkoli mi dela emule ali katerikoli drug p2p program se mi router random (2-8 ur) resetira, kolikor se ugotovil mu zmanjka rama, ce uporabljan samo mail in surfanje potem deluje brez problema.
zadeva je nova stara 7 dni pa mi je pozrla ze vse zivce
vse to mi je z smc 7004abr delalo bp

probal sem ze original, hyperwtr, alchemy firmware pa nic ne pomaga.
tcp timeoute se spustil na 5 min ne pomaga

se mi vsebolj dozdeva da sem kupil IMHO srot

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

OldSkul ::

Če imaš 2.2 verzijo routerja je znano, da je slaba. Jaz imam v. 2.0, pa mi dela bp. Laufam Emule in torrent skupaj tudi po več dni-brez problema.

VASkO ::

zgleda res da je 2.2 zanic. prijatelj ga je tudi mel pa isto - resetira se. ga je kar vrnil. jaz mam pa 2.0 pa dela bp.

ABX ::

Jaz ne vem kako verzijo imam (oz. kolega) ampak imam iste težave.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OldSkul ::

Na internetu je tudi polno poročil o problemih z 2.2 verzijo.
Jaz 2.0 verzijo prodajam, če kdo hoče.

Brainstorm ::

Kje pa sploh lahk vidiš katero verzijo routerja maš, al 2 al 2.2, pa v čem je sploh razlika?

Zgodovina sprememb…

CCfly ::

Med različicami se nekoliko menja strojna oprema. Mislim da so pri 2.2 zamenjali ethernet kontroler in spremenili regulacijo pri samem napajanju.

edit: pa tudi Linux kernel kdaj pa kdaj posodobijo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Flamer ::

Alchemy je dalec najboljsi FW trenutno. Sicer imam sam GS verzijo, a router se mi v 5 mesecih kolikor ga imam še ni obesil ali disconnectal ali karkoli. Poleg tega pa doda ogromno novih možnosti, kot je recimo povečevanje oddajne moči, port triggering, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flamer ()

sinko999 ::

@Flamer naredi sledeči test vzami BT daj gor 10 torrent-ov linux image dol vleči (pravila st-ja), priporočam uporabo azureusa ki mu nastaviš sledeče stvari 50 povezav naj vzpostavi naenkrat potem neomejeno povezal globalno in na posamezni torrent potem pa ročno posodabljaš tracker, vsak torrent naj ima vsaj 300 seederjev in 500 leecherjev potem pa odpri emule pa tam nastavi povezave in 1000 pa št virov na en download 500 potem pa tudi daj dol vleči linux vsaj 10 image-ov ( st-pravila). In me zanima kako dolgo ti bo router vzdržal.

PS Če bo odgovor da ti je potem bi rad to sam videl na lastne oči.

LP
Ni? ni ve?no !

Flamer ::

Poslji mi linke, pa bom!

CCfly ::

Upoštevajte seveda, da ima tale Linksys 200MHz procesor in 16 MB SDRAM-a, tako da čudežev res ne moreš pričakovati.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

ABX ::

Naj dela počasi ampak pravice da zariba nima.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Flamer ::

Umm, a ni 200mhz kao ful vredu? Pa moj ma 32 mega...

!!!----WRT54GS----!!!

BCM4712
BCM2050 802.11b/g radio transceiver

- 32 MB RAM/8 MB flash
- integrates BCM4702 and BCM4306 into one chip
- 200 MHz MIPS processor
- integrated on chip USB (not available on the WRT54GS)
- integrated on chip Ethernet
- Afterburner/Speedbooster for wireless speeds up to a claimed 125 Mb/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flamer ()

CCfly ::

Desktop računalnik tudi zariba, če mu vse vire skuriš.

Umm, a ni 200mhz kao ful vredu? Pa moj ma 32 mega...
Večina ruterjev ima procesor tam nekje okoli 145 MHz (DLink, Asus, WRTG54 1.0, Belkin, ...).
Delen spisek strojne opreme (vsaj tiste na kateri teče Linux) je na http://www.seattlewireless.net/index.cgi/HardwareComparison in http://openwrt.org/
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

bmandelj ::

prej sem imel smc7004abr in pa dlink dwl900ap+ mi v 2 letih nista niti enkrat zmrznila ali se resetirala razen ce je zmanjkalo elektrike
wrt54g pa se je resetiral redno ce sem kopiral vecje file preko wireless ali pa ce sem imel prizgan bitorrent ali emule

sem ga nesel nazaj so ga zamenjali in sedaj dela rocksolid
tako da le ni tak srot kot sem mislil

tako da router MORA delat stabilno ni vazno koliko rama ima in kasen proc je notri oz ce je samo 20k sit
(me zanima kaj bos rekel ko ti bo crknil avto pa ti bo serviser rekel kupi avto za 10mil sit na pa za 4mil?)

razen seveda ce imate gor priklopljenih 100 pcjev pol pa itak rabis pro resitev za 10 pcjev pa mora bit zadosti

LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bmandelj ()

CCfly ::

tako da router MORA delat stabilno ni vazno koliko rama ima in kasen proc je notri oz ce je samo 20k sit
Za en bittorrent in eMule definitvno ni problem, kaj se pa zgodi če daš zraven še nekaj VPN tunelov, še nekaj torrent povezav, začneš vleči datoteke po lokalnem omrežju ? Koliko časa bo ruter še lepo delal ? Se pravi stabilno bo delal le dokler ne porabiš vseh virov (oz. nekako do 70% zapolnjenih virov ti kot uporabnik razlike niti ne opaziš).
Enako kot če bi pričakoval, da bo avto zmožen vleči priklopnik od tovornjaka.

Zelo verjetno je možno na ruter naložiti MRTG, da lahko spremljaš kaj se dogaja z njim.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

bmandelj ::

trenutno dela 10 torentov, emule, dc++, www, ftp, exchange streznik, in dva vpn tunela, preko wlan pa kopiram 10gb podatkov BP pa se dva soseda surfata trenutno po netu.
ista obremenitev dela smc 7004 + dwl900ap+ takisto bp.


any questions

BTW: prejsnji router bi se do sedaj ze 10x resetiral najmanj. kopiranje 700mb datoteke na wlan po ponovnem zagonu je tako kot peljati se 50kmh z novim avtom, bos rekel da avto to ne zmore? vlecenje prikolice od kamiona pa je bolj podobno 150 uprabnikom ki naenkrat vlecejo z p2p programom.

mogoce nekateri imajo (imate) 500000 sit za linux server jaz pa nimam tako da more zdrzat kar je po mojem mnenju normalna uporaba

logicno pa je da ta router ni za postavljanje hotspota na katerega se prikljucuje 100 uporabnikov


ce ne verjames pridi pogledat :D
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

CCfly ::

Saj ti verjamem. Hotel sem samo povedati (precej nespretno), da imajo ti ruterji svoje omejitve.

PS: pred nekaj dnevi sem dobil WRT54G v2.2 in zaenkrat nimam nobenih pritožb. Sicer ga trenutno uporabljam kot access point.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Blisk ::

Tudi sam sem kupil WRTG54g, pa sem opazil, da se zadnje čase povezava prekinja.
Delovalo je cca 14 dni, sedaj pa se neprestano povezava prekinja.
Probal sem tudi z pingom ruterja preko mreže, ne preko WLAN in dejansko se prekine tudi ping in šele čez kake 2 ali 3 minute začne spet delovati.

Kaj bi lahko bilo narobe?
Kaj storiti?

jan01 ::

Če si zdaj kupil, imaš verzijo večjo od 5->zanič router. Rešitev:vrni in vzami wrt54gL

Blisk ::

Sej ta je wrt54gl.
firmware je pa verzija 4 in še neki.
Sem pa včeraj pingal IP tega ruterja po mreži ne po wlanu in je prekinjalo ping tudi po več kot 5 minut.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izjušnje in predlogi pri nakupu Brezžičnega usmerjevalnika

Oddelek: Kaj kupiti
71105 (999) Dark Angel
»

Kateri firmware uporabiti za router LinkSys WRT54G (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606800 (4873) plavko61
»

Kateri ADSL ROUTER z WLANom?

Oddelek: Kaj kupiti
182276 (1829) OldSkul
»

Wireless problem!

Oddelek: Omrežja in internet
292429 (1809) pujsek_
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
342573 (2099) Venturer

Več podobnih tem