» »

brezžični router

brezžični router

5oktober ::

Lepo pozdravljeni

mi lahko prosim sporočite katere brezžične routerje uporabljate in katerega se splača kupiti, cena pa naj bi bila do 30.000 SIT. Povezani najbi bili 3 računalniki: 1 v eni sobi in dva v drugi sobi. Med njimi so 4 stene ( gips plošče ).

Hvala
lp, 5 oktober
  • spremenila: 5oktober ()

OldSkul ::

Linksys WRT54GL ali WRT54GS
Asus W-500 Deluxe Edition

Sam imam drugače Linksys WRT54G V2.0, eden izmed predhodnikov GL verzije.

5oktober ::

Živjo hvala za nasvet. Imam pa še eno vprašanje:

kaj pa praviš na tegale: ROUTER D-Link ADSL DI-624 ?

lp
lp, 5 oktober

LordWorm ::

Js imam tudi Asus W-500 Deluxe Edition in ti svetujem da nujno updejtas FW na 1.9.5.0 ce ga mislis kupit.Z novim FW dela ok.
ni podatka

rovtarček ::

sadarj79, kirga od 3 omenjenih najbolj priporočaš, pa če se ti da, mogoč kake so bistvene razlike med njimi, cena?
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

OldSkul ::

Najbolj priporočam:

1. Linksys WRT54GS
2. Asus WL-500G Deluxe
3. -

Če pa hočeš imeti še print server pa bi bil na prvem mestu Asus. V bistvu delata oba, Asus in Linksys, zelo dobro, Asus ima malce daljši domet, mogoče je tudi hitrejši. Imata pa oba dobro firmware podporo, Linksys še za nekaj boljšo, saj dobiš eno tono različnih firmwarejev.
Na tej strani - stran na www.linksysinfo.org imaš vse o Linksys routerjih. Za GS model priporočam Thibor firmware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

jan01 ::

Jaz bi tudi linksys wrt54g(s) še do nedavnega najbolj priporočal. Zdaj se pa je Linksys spomnil za oba narediti verzijo 5, ki je sploh zanič(malo rama, ni več linuxa gor!).Ja močno cisco pritiska na linksysa...

Nadomestilo za linksysa (cenjeno brainslayerjevo mnenje) je Buffalo WHR-G54S.
Linksys ima trenutno edino zanimiv router WRTSL54GS-8 flasha, 32 rama in usb priključek!). Dobra stvar, ko se bo en spomnil narediti kak dober firmware, potem pa kupiš le zunanji disk in že imaš server v malem.
Tega linksysa v slo nisem zasledil, buffala pa samo pri parih trgovcih.

Trenutni zmagovalec se mi zdi Asus WL-500G deluxe(vse bolje kot linksys wrt54g(s)), poleg tega pa iz njega lahko naredimo prava čudesa za malo denarja. npr link na wlan-sat

Pazi pa, če se že odločiš za nakup linksys wrt54g oz wrt54gs ne dobiš verzije 5!

Link do specifikacij brezžičnih routerjev

Zaključek: trenutno je dober nakup asus wl-500 delux

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

rovtarček ::

hvala ti jan01, vsaka informacija je dobrodošla.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

sportaš ::

Tle si poglejte, je kr neki teh routerjev. Mal je sam karakteristike za pregledat pa ceno sevede.

5oktober ::

a mi lahko še kdo da kako mnenje o tem, s katerim ste najbolj zadovoljni?

hvala
lp, 5 oktober

rovtarček ::

tega asusovega se nekako ne da več dobit, majo pa 550 verzijo, kakšno mnenje?
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

carota ::

Linksys ima verzijo WRT54GL - ta L na koncu naj bi pomenil Linux. Ima 4 MB flasha in 16 MB RAMa. Jaz sem tega naročil, a pošiljke še ni v Slovenijo. V igri je bil še 500g Deluxe a mi je prijatelj svetoval Linksysa. Asus ima še USB 2.0 porte za server montirat, kar lahko komu pride prav.

Morda ti bo še tole prišlo prav:
http://wiki.openwrt.org/TableOfHardware

Lp,
Martin

jan01 ::

1. Ta novi asus(WL-550gE) je SLABŠI od wl-500g delux! Ne kupovat dražjo, a slabšo 550tko.

2. Da, Linksys ima dobra(podpora alternativnih boljših firmwarev) routerja wrt-54GL tudi wrt-54GS(do verzije 4!!).

3. asusa(wrt-500g deluxe), ki sem ga priporočal, se trenutno v parih trgovinah ne dobi, so pa mi zagotovili, da prite pošiljka čez približno 10-14 dni!
Drugače pa najdi.si najde mnogo trgovin majhen klik. V eni trgovini ga zagotovo imajo(kupiš prek neta pa je..) oz kakor sem rekel počakaš tista dva tedna pa si ga kupiš v tebi ljubši trgovini.
ASUS - WL-500g Deluxe sem našel na zalogi v jae klik na router

rovtarček ::

v jae pravijo da ga nimajo.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

jan01 ::

Rovtarček svetujem ti, da počakaš...
Ali res tako nujnorabiš router? Kakor jaz vem veliko ljudi kupi router le in samo le zato ker da ga imajo ali pa ker se dobro sliši da ga imaš...

rovtarček ::

ja, kupujem ga, ker ga rabim, sicer nujno ni, ker mus je sam umret, samo mam tle dve osebi, ki si trenutno moreta deliti internet in ni najboljš.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

Gwanaroth ::

Ena stara kišta + ena wireless pci kartica + Debian == maš poceni, tiho in stabilno varjanto.. Pa še kaj se naučiš.
Lights often keep secret hypnosis..

rovtarček ::

Mam wieless kartico, in adhoc povezava kr noče delovat tak kot bi mogla, lepo naštimaš, dela, pol ko se pa naslednji dan hoče povezat na nič, probaš vse, zamenjaš driverje ipd, nč, tud pa tam se poveže, kak se mu zljubi, večinoma pa ne, pah kukr sem govoril okol, je ta način zlo čudn.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

GrimReaper ::

O tem sem tudi jaz razmišljal, samo koliko kuri nek star Pentium II/III? Jaz bi rekel da okoli 150W. To je že kar veliko. Router pa sicer ne vem koliko kuri, ampak gotovo niti približno toliko.
Eni moramo namreč sami plačevati za elektriko, ki pa ni poceni.

Še vprašanje o brezžičnem routerju, koliko pride komplet vse kar rabiš za povezavo treh računalnikov s kabli vred? Najcenejša varianta seveda.

Zgodovina sprememb…

jELKO ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tuki vprašu, če ima kdo izkušnje s TP-Link TL-WR642G 108MB?

SimplTech ::

Tudi mene zanimajo izkušnje uporabnikov s TP-Link TL-WR642G 108MB. Iščem malo cenejšo alternativo in bo vsak komentar dobrodošel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72818 (2818) PARTyZAN
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433484 (2249) trnvpeti
»

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Oddelek: Kaj kupiti
163078 (2646) jan01
»

Kateri router za T-2

Oddelek: Kaj kupiti
202514 (1856) rapvirus
»

Router(Cenovno ugoden za funkcije ki jih ima)

Oddelek: Omrežja in internet
61496 (1363) jan01

Več podobnih tem