» »

SiOL pripira porte??

SiOL pripira porte??

radiator ::

Zdaj se mi je že dvakart zgodilo da mi je hitrost dl pri P2P izredno padal pa si več ni upomogla. Potem menjam porte in spet piči. Kaj so pri SiOL-u taki "asi" in gledajo kje imaš največ prometa pa tam pripirajo porte?
Kaj je jutri že bilo?

HellRaiseR ::

Ne vrjamem da je siol kriv, ker jst uporablam za ves p2p čist standardne porte in ni nobenih problemov. Pomoje je težava nekje pr teb.

radiator ::

Hm? Zakaj pa bi potem spet začelo delat ko menjam porte? Jaz ne uporabljam standardnih...
Kaj je jutri že bilo?

HellRaiseR ::

kak cenen router al pa cudno nastavlen fw lahko veliko pripomore k temu ;)

wishmaster ::

Nebi bilo nič čudno ,če bi se pri siolu kaj takega zgodilo >:D .

para! ::

Jaz sem bil 4 leta uporabnik SiOLa, večino časa sem imel 4Mbit paket, namenjen IZKLJUČNO uporabi P2P omrežij. Govorim o uporabi, kjer je hitrost konstantno 400KB/s in več. Niti enkrat se ni zgodilo, da bi hitrost padla ali, da bi bilo očitno, da SiOL zapira porte.

Problem je verjetno torej pri tebi, radiator.

lp
Death before dishonor!

radiator ::

Router je LevelOne
Firewall (Sygate PFP) je nastavljen tak ko je treba.
Na PC-ju nič druga ne laufa

Bom videl zdaj če bo spet nekaj časa delalo potem pa padlo. In če potem menjam porte pa bo šlo vem kdo je kriv.

Samo če vam drugim dela potem je to res malo čudno...

Mam pa 1024/256 paket pa spravim skup bogih 800/160. :(
Kaj je jutri že bilo?

wishmaster ::

Meni delajo p2p programi vredu in še nikdar nisem imel problemov glede kakih portov . Po vsej verjetnosti je krivda kje pri tebi in ne na siolu .

Bakunin ::

tako bitcomet kot azureus imada podporo za "header encryption" ravno za namene onemogociti omejevanja vrat s strani ISP.

Nastavi Bitcomet Preferences | Advanced | Protocol Header Encrypt - ALWAYS

boogie ::

radiator, meni se zadnje tri dni dogaja isto. Poleg tega, da je hitrost p2p porazna, uploada sploh ni. Tudi na splošno mi net dela nenormalno počas. Resetiru modem, računalnik,.... Na siolu pravijo da pri njih ni problemov. Routerja nimam firewall nastavljen kot vedno. Včasih se zgodi da zadeve normalno stečejo, potem pa že v naslednjih nekaj minutah zopet blokada.

jurre ::

na siolu itak ni pri njih nikol problemov:D

radiator ::

Men zdaj trenutno dela brez tezav.
Kaj je jutri že bilo?

Henixman ::

na siolu itak ni pri njih nikol problemov:D


To je pa še kako res !!!!! Lastne izkušnje!!! ;( ;( ;(

Jaffa ::

Če nimate omejenega uploada oz. je do konca zafilan, pol tud download ne more normalno delat.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Tomay ::

Sploh pi nižjih upload hitrostih se lahko zgodi, da se upload 100% zapolni, potem tudi download pade. V teh primerih pomaga kak netlimiter, da omejiš upload.
Voodoo 4Ever

Sycroft ::

zanimivo je to, da se tudi pri meni dogaja podobno, pa ne da bi iskal zaroto, vendar me zanima cemu tako ce kdo ve. ko laufa mula, pa prenosa skoraj ni ali pa ce je, je povezava vedno rumena, razen nekaj casa ko nastavim nove porte. meni se to zdi zelo cudno, pa ne da bi siol kaj pripiral ali kaj podobnega, samo ne razumem v cemu je stos... anyone?

boogie ::

Res da če imaš zafilan upload dll ne dela. Pri meni je problem da se paketki izgubljajo in preden sem nekomu na siolu to dopovedal je trajalo. Končno sem nekoga dobil, ki bo posredoval moj problem naprej na telekom, kjer naj bi bil problem. Probite pingat siol in dokažite k..... da je pri njih problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896469569 (19705) Rias Gremory
»

Sinfonika (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30027438 (11623) overlord_tm
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748598 (5724) VASkO
»

SiOL ADSL ping odvisen od sinhronizacijske hitrosti modema?

Oddelek: Omrežja in internet
122858 (2479) b
»

Govorice, kaj namerava SIOL v prihodnosti (ADSL) - OMEJITVE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1126892 (4716) MUC

Več podobnih tem