» »

Duhovniki vseh ver in zdravstveni prispevki, denacionalizacija...

Duhovniki vseh ver in zdravstveni prispevki, denacionalizacija...

«
1
2

mkonci ::

KAj porečete o tem, kar se dogaja v tej čedalje bolj čudni Sloveniji. Cerkev dobiva iz denacionalizacije velike količine gozdov, gradove in ...
To jim ni dovolj, sedaj hočejo da bi država plačevala se 100% zdravstvenega zavarovanja. Kakšna sramota, pa ne da nisem veren, samo, revni ki nimajo skoraj da za kruh plačujejo vse davke, in tudi zavarovanje. Duhovniki ( v večini primerov imajo polno vsega) pa so reveži in jim ne bi bilo treba plačevati ničesar.:\ Meni se to ne zdi prav!!!!;(
Kaj pravite vi?

drejc ::

Sej kulturnikom tut, pa še komu...
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

mkonci ::

Ja sam jst mislem da je razlika med kulturniki in duhovniki!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

drejc ::

Tut na to, da Slovenija ima predkomunistično zgodovino, na katere kulturo je močan vtis pustila rimokatoliška cerkev se bo treba sprjaznt, ne sam očkov pa mamic puslušat kak je blo učas fajn, pa da je cerkev ultimate zlo.

Katoliška vera je del slovenske zgodovine in kulture, torej če kulturnikom plačujemo ta del obveznosti IMO dejmo tut duhovnikom.

Sicer sem pa proti, sam pol bi pa skoz po RTVju poslušu/gledu kak naša država ne da nič za kulturo.

btw: kak je s tem v tujini?

EDIT: še replika zgoraj. Tole vračanje spada v večji projekt ki se mu reče denacionalizacija in ta se dela brez izjem v demokratičnih državah (kar Slovenija je).
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

BigWhale ::

Cerkvi je te gozdove nekdo vzel. Prav je, da jih dobijo nazaj. V bistvu je tudi cerkev te gozdove nekomu vzela, nekaj so jih pa dobili od vernikov, hm, koliko iteracij nazaj pa bomo sli? :)

Tudi jaz ne vidim nekega vecjega smisla v teh stvareh... Nevem.

mkonci ::

Sej ne pravem, da ne bi meli kakšne olajšave, recimo da bi plačevali samo 40% od 100. Ampak da bi mel pa kr all free to je pa mal toomach!;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

||_^_|| ::

Kar se same denacionalizacije tiče so kar nekam pohiteli vračati cerkvi. Ostali so še vedno bolj kot ne ob strani. Ali se mi narobe zdi?

Thomas ::

Hja ... kar se tiče denacionalizacije, je možno, da RKC je boljš organizirana, kot kakšnih 10 tisoč drugih tistih, ki še čakajo na vrnitev. Magari z obrazložitvijo, da "vrnitev v naravi ni možna".

Kar se tiče plačevanja države prispevkov nekaterim "ključnim segmentom" - je nedopustna neumnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::


Kar se tiče plačevanja države prispevkov nekaterim "ključnim segmentom" - je nedopustna neumnost.


Taka je očitno cena agitiranja v nedeljskih pridigah...bruh:|
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mkonci ::

Včeri so bli narejeni izračuni. Iz davkoplačevalskega denarja bi slo vsako leto 900 000 000 SIT8-O za te prispevke samo za župnike.
((Tko na hit zračunano, to je vsak mesec mora vsak slovenec obvezno za župnike (reveži) nakazati 37,5sit. Kar se morda sliši smešno malo, vendar ta denar se da porabiti tudi bolj koristno, se vam ne zdi?!))
Al ni to mal huda, sej ne rečem da je to glih ogromno denarja za državo, pa vendar.
Recimo ta denar bi lahko usmerili v raziskave na področju znanosti, posodobitev univerz, šol ali what ever.:))

urban99 ::

"vsak mesec mora vsak slovenec obvezno za župnike (reveži) nakazati 37,5sit"

jep, adijo gozdovi, adijo ločitev cerkve od države. Če bo šlo tako naprej in taka vlada dobi še 2 mandata bo v šolah čez 10 let kreacionizem, grem stavit... Drage so oglaševalske storitve firme RKC :/

Tear_DR0P ::

hmm zakaj pa samo duhovniki RKC, kaj muslimanov ni v sloveniji?? kaj pa protestantski pridigarji???
bi reku da tole zadevo spodijem takoj, kr nahiter postanem pridigar in si zaželim zastonj zdravstevenga zavarovanja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Dr Evil ::

Kaj pa borčevske pokojnine?

Moj dedek je bil tudi borec,ampak ker se ni včlanil v partijo je dobival smešno nizko pokojnino.Visoko"zaslužno" pa prejemajo večina komunisti,ki so se očitno že pri rojstvu vpisali med borce.

Dajmo naret tu red,ko nekateri prejemajo "nezaslužno" pokojnino,ki je nekajkrat večja kot plača večino delavcev,sploh pa ukinimo pokojnino španskim borcem,ker kaj imajo ti z Slovenijo tud ne vem.


Sicer pa gledam na ta prispevek,kot še eno ogorčenje otrokov socializma,kateri mislijo da so le oniopravičeni do mnnenja,saj so na liniji.:\

Thomas ::

No, jest ne bi ne krščanskega in ne komunističnega socializma.

Še manj bi hotel, da pride do nekakšne mešanice obojega, čeprav to trend je. Žal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::


Dajmo naret tu red,ko nekateri prejemajo "nezaslužno" pokojnino,ki je nekajkrat večja kot plača večino delavcev,sploh pa ukinimo pokojnino španskim borcem,ker kaj imajo ti z Slovenijo tud ne vem.


Se strinjam. Čeprav tisti, ki so par let lazli po gošah in se občasno obstreljevali z Nemci, si IMO dosti bolj zaslužijo pokojnino, kot pa en Janez pridigar od države plačane prispevke. Ampak samo tisti, ki so še danes živi, ne pa kaki njihovi potomci in podobno. Španski borci pa itak padejo izven vsake kategorije.
To je bolano, na žalost - ker pol lahko smatramo župnike za uslužbence države. Kaj pa to naredi z načelom ločitve države od cerkve - pa vsi vemo. Obenem pa je to brca napovedim o zmanjševanju porabe države - tale vlada deluje rahlo neusklajeno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Kaksne bonifikacije pa imajo sedaj in kaksne bi jim radi dali?

krneki0001 ::

Socialo in podobne zavode je potrebno ukint. Vsak naj si sam plača, pa bo lepo uštimano. Če nimaš zavarovanja in če ne plačuješ za zdravstvo pa te ne bodo zdravili. Al pa se boš lahko zdravil v kaki tretjerazredni bolnici. Sej nismo socialna država, da bomo ostali davkoplačevalci plačeval za duhovnike, lenuhe in podobna družbenonekoristna bitja. Sami se naj znajdejo. Samo očitno so domobranci čakali 60 let, da bodo prišli na oblast, zdej bodo pa tko naredl, kot bi že pred 60 leti - prodali ali pa podarili bodo tujcem in cerkvi naše premoženje in spet bomo hlapci - slovenci si itak zalužimo samo palico, da nas tepejo po hrbtu, ko smo pa tok neumni in izbiramo take vlade - me prov zanima, kaj bi naredili bivša in zdajšnja vlada, če noben človek nebi prišel na volitve in bi jih vsi ignorirali, al pa če bi na vse k so se z avtobusi naokol vozil metal gnilo sadje pa zelenjavo.

Jeebs ::

Jst bi vse duhovnike, nune in njim podobne poslal delat kako pošteno delo. ;(( Dobivajo denar in zahtevajo vse možne stvari za navaden pičkin dim. ;(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Dr Evil ::

Duhovniki so za slovenstvo storili veliko več kot vsi rdečkarji skup.Zato ne vidim razloga zakaj,ne smejo uživat enakih ugodnosti kot npr. umetniki.Sploh pa se mi zdi prav ugabno,ko se duhovnike tretira kot neke parazite in po vrhu še kot tuje.

Zarad mene se naj uvede cerkeveni davek in ga naj plačujejo le verniki.Ampak potem tudi zahtevam,da se ves denar,ki ga država v mojem imenu nameni tistim ustanovam,kateri po mojem do tega niso upravičeni,potroši tam kjer se meni zdi prav.Torej,rdečkarji naj plačujejo pokojnino španskim in ostalim borcem,verniki pa duhovnikom.Mislim da je tako še najbolj fer.

OwcA ::

Kar se mene tiče, naj cerkev dobi nazaj vse kar ji pripada, potem pa naj sama poskrbi za svoje. V preteklosti ni imela s tem nikoli težav. Enako seveda velja za ostale.
Oziroma, naj država pomaga v kolikor je to potrebno, da zagotavlja svojim državljanom nek standard, tako kot to počne za kulturo, izobraževanje, znanost. Ampak poudarek je na "v kolikor je to potrebno", samo zavoljo enakosti je nesmiselno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Daedalus ::

Duhovniki so za slovenstvo storili veliko več kot vsi rdečkarji skup.Zato ne vidim razloga zakaj,ne smejo uživat enakih ugodnosti kot npr. umetniki.Sploh pa se mi zdi prav ugabno,ko se duhovnike tretira kot neke parazite in po vrhu še kot tuje.

Duhovniki niso enaki umetnikom, ker pripadajo organizaciji, ki ima čisto zadosti $$, da lepo poskrbi za njih. Umetniki morajo po večini skrbeti sami za sebe, obenem pa še precej težje pridejo do $$, ker nimajo neke krovne organizacije v smislu RKC, da bi jih financirala. Glede zaslug za slovenstvo pa - jih majo ja. Kaj pa naj zdaj zato po isti liniji kot recimo zasluge bivših partizanov - prejemajo neke ugodnosti še petsto let nazaj in naprej? Odloči se že enkrat, ni pa treba biti dvoličen.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dr Evil ::

Lepo ,da se je ogovorjeni javil.

Zgoraj sem napisal,da sem zato,da se plačuje posebej,a ni to dovolj?

Daedalus ::

Nisem rdečkar in ne mislim plačevati davka ne bivšim partizanom, še manj pa španskim borcem. Naj si Cerkev za svoje administrativne stroške kr lepo omisli svoj lastni dave, pa bo mir. Al pa članarino. Vlada pa naj ostalim zgoraj naštetim kategorijam uredi položaj, če je trenutni res tako hudo krivičen.

Ampak potem tudi zahtevam,da se ves denar,ki ga država v mojem imenu nameni tistim ustanovam,kateri po mojem do tega niso upravičeni,potroši tam kjer se meni zdi prav.

Sej lahko zahtevaš...samo mam občutek, da te tvoj ljubljeni vodja ne bo uslišal... Lahko pa organiziraš ekipo, ki bo iskala javno podporo za tvoje mišljenje in pol težiš vladi. Maš vso pravico.

Pa prosim, da se v prihodnje izogibaš žaljivkam. Bi enkrat za spremembo rad videl, da me ne bi kdo ožigosal s kakim nazivom ala rdečkar:\ Mater, mate zagovorniki RKC-ja res hud nivo kulture:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

krneki0001 ::

.
Duhovniki so za slovenstvo storili veliko več kot vsi rdečkarji skup.Zato ne vidim razloga zakaj,ne smejo uživat enakih ugodnosti kot npr. umetniki.Sploh pa se mi zdi prav ugabno,ko se duhovnike tretira kot neke parazite in po vrhu še kot tuje.


Kaj pa je cerkev naredila za slovence?
Pokradla jim je imovino, če je kter ni hotel dati so ga pa zažgal al pa mučil, ko so jim pa tardeči vzel tisto, kar si niso zaslužil, so pa jokcat začel, zdej pa še to hočejo nazaj kar so sami že 2 tisočletji kradl ljudem. 1500 let so pobijal nedolžne ljudi in intelektualce in ustavili so razvoj za 2000 let. KARKOLI BI JO LAHKO OGROZILO SO UNIČL. Med vojno so delal za izdajalce in za tujce, ki so zavzeli Slovenijo. A ZATO JIM JE PA TREBA ZDEJ ŠE SOCIALO PA ZDRAVSTVO PLAČEVAT!!! Cerkev naj se sama znajde, drugače pa naj potalajo vso imovino in naj jo dajo kmetom, ki bodo to obdelovali, pa naj jim potem tisti, katerim so podarili plačujejo za zdravstveno zavarovanje in socialo.

Rdečkarji so se vsaj borili za nekaj, pa čeprav ni bilo možno do tega pridet, tabeli in cerkveni so se pa zato, da bi ti nemško govoril in so se podrejal kupusarjem in makaronarjem.

Poleg tega mamo zdej tabelega cerkvenega ministra, ki je že v zajebal v eni našpol propadli državi zdej bo pa še tukaj - ja ta cerkev nas je res daleč pripeljal.

Pa da ne bo kdo mislu, da sem tardeč - jst sm proti obojim, ker so oboji preveč zajebal - treba bo že enkrat nehat 60 let stare kosti kopat, pa se posvetit prihodnosti, katera bi morala biti tudi to da se ustanove kot so RKC in ostelih ver obdavči in da plačujejo davek od tega kar jim ljudje podarijo - pa še plačujejo naj za zavarovanje. Za tardeče pa sem tudi da se vsem da enotna pokojnina, ki bi bazirala na procentualnem izračunu, koliko ena taka oseba rabi denarja na mesec, kot je recimo povprečna plača v sloveniji glede na potrebe in vse kar paše zraven.

Zgodovina sprememb…

Dr Evil ::

nebivedu,ti se zares popolnoma kvalificiraš za naziv,žrtev rdeče propagande.

mkonci ::

Jst ko sem načel ta problem sem mislu vse verske skupnosti, res pa je da je tu rimokatoliška največja. Tudi jaz bi jih poslal delat za kak mesec, da bi videli, da morajo navadni smrtniki misliti z glavo, fizično delati in ob tem še zelo malo zaslužijo.
Misle ej...;( :\

OwcA ::

Katera država je že pošiljala vsakega državljana na obvezno delo na poljih ali v tovarni, da spozna kaj pomeni biti delavec? :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mkonci ::

Morda ne bi blo slabo če bi začeli to mi :D. Sej mislem da bi blo 1 teden dost!:P

Thomas ::

Jarek, ki ga bo med dvema mlakama skopal nek župnik, da bi s tem osušili zgornjo ali povečali spodnjo lužo, ti bo težko prišel kaj prav, mkonci.

Vendar vas poznam komunajzarje (ti so sili ljudi v prisilno "družbeno koristno" fizično delo)! Se skesa na smrtni postelji in kliče župnika. Če ne zase, pa svojo mater ali kakorkoli. Večidelj.

Čemur jest nasprotujem je to, da država prevzema katerikoli - zato tudi ta - del ekonomije. Da podržavlja cerkev ali sladoledno stojnico.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mkonci ::

AMEN0:)

Thomas ::

No, ni še amen. Čeprav bi jaz izpadel prijaznejše, pa bi rekel da je amen. Samo mam večji pleasure od tega, če poudarim naslednje:

Četudi bi imel ti (jaz, ona ...) kakšno večjo korist od izsušitve tiste mlake, to ne bi bil NOBEN razlog, da se župnika tera kopat tisti jarek. Ta utilitarni razlog, da "itak od tega ne bi bilo nobene koristi", je pravzaprav napačen. NE SMEŠ ga terat to delat, če on noče. Njemu naj se renda v glavi, kakor se mu pač renda. Če noče kopat jarka, kar bi nemara kdo smatral za koristnejše opravilo - ni nič važno. Če župnik še naprej tera namesto zemeljskih del duhovno oskrbo, je to njegova PRAVICA.

Edino kar smeš narediti ti, je da greš kopat jarek sam, če misliš, da je to bolj pomembno. Župniku pa smeš reči, da se na njegovo oskrbo požvižgaš, kot na vsako drugo magijo vračev in šamanov.

Tako moja malenkost razumeva zadeve. Liberty.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gkovac ::

Ne vem zakaj se mi dvigne pritisk vsakič, ko preberem nekaj o vračanju gozdov RKC.

RKC nima KAJ početi z gozdovi!! Gozdovi NISO lastnina RKC!! Lastnik gozdov, triglavskega narodnega parka, blejskega otoka, pokljuških gozdov in tako naprej MORA biti REPUBLIKA SLOVENIJA ne pa VATIKAN!

Cerkev predstavlja vero in jim po moje NE pripada NIČ (enako velja za pravoslavce, budiste, šintoiste, zenovce, muslimane in tko naprej vse do raelijancev)! ja... lahko imajo postavljeno cerkev, 500 kvardatnih metrov zemlje okol cerkve in še eno hišo, kjer živi župnik. Ostalega NE rabi. To da gre človek med duhovnike/redovnice je stvar vere (osebne zavestne odločitve) in ni moj problem, da ga bom sedaj živel in zanj plačeval. Če hoče naj si najde normalno službo in živi običajno življenje.

Nisem nek ekstremist v svojih pogledih na svet, ampak tole mi pa resnično dvigne pritisk.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Thomas ::

Omejuješ svobodo lastnine. Kot oni zgoraj omejuje svobodo, kaj bi bilo za koga pametno, da dela.

Kar oboje vodi v komi/naci/faši diktaturo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mkonci ::

tOMAS ti take vn mečeš da si lahko le eden izmed tistih ki dobivajo gozdove in blejske otočke.:O

Thomas ::

Jest nimam z RKC nič. Niti ne pošiljam otrok k maši, niti sam ne hodim, niti ne žegnam potice, še jem je ne.

Z RKC imam toliko, kot z Opero in baletom.

Z gozdovi pa tudi.

Če ji (RKC) pa ne bi dali gozdov, ki ji po zakonu pripadajo, bi bila SLO vukojebina kot recimo Kuba. Tega nočem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Kdor pa misli, da mora sesuvati RKC, kateri pripada večina Slovencev, je pa nestrpen do tistih Slovencev, ki mu niso po godu.

To so ti takoimenovani Strpneži, ki so najbolj nestrpni pri nas.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

RKC naj dobi (čimprej oz. z isto prioriteto kot vsi ostali denacionalizacijski upravičenci) vso hosto nazaj.

bo g. damijan velik lažje zapolnu izpad proračunskih prihodkov, ki bojo nastali z ukinitvijo davka na plačilno listo in manjšo (ali celo EDS) progresivo pri davkih. mal me samo skrbi, ker mu je zadnič lahovnik to pol ure trobu, pa se je delal kot da ne sliši?!

v sloveniji VELIK bolj rabimo poceni delavca kot pa velik gozdov, zemljišč, stavb, ki niso od nikogar (države) oz. niso ekonomsko izkoriščeni.
l'jga

borchi ::

pa tut nobene potrebe ne vidim, da bi bli uni pingvini (ne linuxi), ki jih baje podpira največja interesna skupnost v sloveniji bolj finančno podpirani kot pa druga največja interesna skupina - brezposelni oz. socialno ogroženi.
l'jga

Jeebs ::

SuLc, pod tvoj komentar se podpišem.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Thomas ::

Jest brezbožnik in ateist, pa vidim vlogo RKC. Ker vas vidim, kakšni ste. Namreč, hitro rabite neko "duhovnost", za katero jest pojma nimam kaj naj bi bila. Kot me tudi noben balet ne gane, premalo slečene tiste balerine, da bi me. Sem namreč duhovno prazen.

Vi, (mislim s tem večino) pa niste. Zato, če ne sledite B16 (BXVI), pa sledite horoskopu (kar je nedolžno) ali pa druidom, kar ni nedolžno.

Rajš vidim, da je Uran vaš pastir, kot pa kakšen prfuknen Halovinski mag ali coprnica. Rajš vidim, da hodite na Brezje k Materi Božji, kot da častite Mater Zemljo in se priklepate na drevesa in skačete v rajfnke toplarn.

Simple as that.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> SuLc, pod tvoj komentar se podpišem.

Še en foušljivc, pri nas jih mamo dost. Pri milijonu hektarjev gozdov, se sekirajo za par desettisoč Cerkvenih. Ti so jim trn v peti.

LOL!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Okej, naj vrnejo cerkvi tisto, akr ji pripada, vkolikor ji je bilo to po krivici odvzeto, edino prav da dobi nazaj.
Kar pa se tiče drugega... Cerkev je samostojna institucija, samozadostna in neodvisna od države. Država naj jih obdavči kot ostale poleg tega pa naj ne dobijo niti tolarja iz proračuna. Glede na to, kakšno premoženje imajo, bi lahko s pametnim koristenjem le tega izcuzala ogromno (kar tudi počne, mimo države seveda). Zaskrbljujoče je, kam padamo... iz tedna v teden je slabše. Žal.

Thomas ::

Največja neumnost, ki je prišla k nam iz Amerike, je takoimenovana noč čarovnic.

Je pa res, da je to reexport. Naši skupni predniki (Amerov in Eurotipčkov) Kelti, so na to noč vsako leto v vsaki vasi živega zažgali po enega otroka. V čast hudobnih demonov, al koga že. Hiše, ki so dale otroke za žrtvovanje, so dobile v zameno izdolbeno peso ali dinjo, v kateri je gorel ogenj.

Te običaje se nekako oživlja, ko in če Sveta Rimokatoliška Cerkev preveč oslabi. Žal, žal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

ravno zato ni treba, da oživljamo moderno leto čarovnic - da država žrtvuje svoje otroke (dinarčke) nekim dobrim demonom (rkc) al komu že. bomo si za ta dnar samo nakupli pese pa buč.

tist ko hoče dat cerkvi naj nakaže na račun pa se mu zarad mene naj šteje v olajšavo. une koški ko jih pingvini po cerkvi nosijo in nastavljajo pa naj ostanejo prazni. siva ekonomija.
l'jga

nevone ::

>Te običaje se nekako oživlja, ko in če Sveta Rimokatoliška Cerkev preveč oslabi. Žal, žal.

Sicer ima pa tudi Rimokatoliška Cerkev nekaj takih običajev, sicer niso tako radikalni kot poganski ampak jih ima, in po moje ji ne bi smeli biti v ponos. Recimo izganjanje hudiča iz telesa je popolnoma hudičevo maslo. Če je cerkev včasih pomenila zatiranje nasilja, na način kot so to pač znali, je sedaj čas, da se otrese neznanstvenega odnosa do različnih problemov. Če naj bi se duhovniki šteli med intelektualce, potem naj se temu primerno tudi obnašajo, ne pa da imajo večino svojega intelekta usmerjenega v povezovanje z Bogom. Kakšna potrata.

Kar se pa tiče Cerkve kot institucije in ustanove, ki prosto razpolaga s svojim premoženjem, pa naj zanjo veljajo isti principi kot za vse ostale. Ali pa naj dobi status javne ustanove in potem bomo imeli vsi možnost vplivat na njeno delovanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

borchi ::

i hear ya!

upam, da te bog tut :))
l'jga

Daedalus ::

Sej jo bo pa Vatikan preslišal0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

WarpedGone ::

Pripravlja se obdavčenje premoženja. Bo cerkev upravičena davka na gozdno posest?
Če ja, na kakšni podlagi? Če ne, zakaj potem duhovnikom ne morjo sami plačevat vse potrebno?

Tole je mal preveč zgrešeno. Referendum?
Zbogom in hvala za vse ribe

mkonci ::

WarpedOne odlično vprašanje:))

krneki0001 ::

Thomas ........
--------------------------------



Spoštovani uporabnik nebivedu


Skladno z moderatorskimi pooblastili, sem vaš post zaradi dela vsebine, ki nasprotuje pravilom ST ( 2.točka 1. člena ter 1.točke 2. Člena pravil ST) v celoti izbrisal.
(prvi odstavek je bil ne le žaljiv do aktualnega predsednika suverene države, pač pa tudi povsem off)

V kolikor menite, da je prišlo do izbrisa neupravičeno, se lahko zoper mojo odločitev pritožite, v zato ustreznem oddelku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RKC d.d. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18113677 (4763) borchi
»

Cerkvi kar je njenega... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1027266 (5795) jype
»

Adijo, Triglavski narodni park (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
525485 (4261) BigWhale
»

Cvetje v vrtovih, Cerkev v gozdovih

Oddelek: Loža
271716 (1092) OrlyTM

Več podobnih tem