» »

Jordan: 67 die in triple terror blasts

Jordan: 67 die in triple terror blasts

mtosev ::

Spet se ubijajo. 8-O

CNN

Comment
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gfighter ::

Kaj naj rečem, žalostno. Sočustvujem z ljudmi tam dol, prav tako kot z vsemi ostalimi nedolžnimi žrtvami terorističnih napadov, pa naj bo v USA, Španiji, Iraku, Izraelu ali kod drugod. Razlog, zakaj sploh pišem tale komentar, pa je, da sem bil slučajno letos na dopustu v Jordaniji in naj povem, da sem srečal ogromno prijaznih ljudi med potikanjem po državi. Samo toliko, da ne bo spet kakšnih neumestnih komentarjev o manjvrednih kulturah, Jordanija je precej urejena država (glede na razmere v tistem koncu), ljudje pa, vsaj kolikor sem jih imel priložnost spoznati, razmišljajo dokaj pametno o dogodkih zadnjih let. Zato sem tudi prepričan, da teroristi s takšnimi dejanji tam ne bodo pridobili veliko ljudi.

Thomas ::

Če prijaznost domorodcev s turisti odloča o tvoji presoji, kako nevarna ali ne je njihova kultura ... potem si pač precej naiven.

Sej verjetno, če si šel na Bavarsko 1937, so bili domorodci tudi čisto prijazni. Sploh če nisi bil Žid.

Ampak pojdi kot Žid na Bavarsko 1937 ali v Jordanijo 2005 - pa ne boš nujno prišel živ nazaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Ali pa bodi ženska domorodka, ki so jo posilili v Jordaniji 2005. Zelo verjetno boš polita z bencinom in zažgana.

A veste, strpneži? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ferdo ::

strokovno povedano, to je kultura!

saj mi slovenci smo pa drgač ekstremisti, ko bo en slovenc pogruntu, ako se s fovšijo ogrevat, bomo postali najbolj razvita država v svetovnem merilu. Sam, kako se bomo z avti vozili, to bo pa še treba pogruntat, če bodo avtomobili foušijo požrli, bo pa mrzlo ratalo.. nah, propadel projekt...

gfighter ::

Thomas, ne strinjam se s tvojimi pogledi. Veš zakaj? Zato ker ti ne veš, kaj sem jaz tam počel in s kom sem se pogovarjal.

No, zdaj pa lahko nadaljuješ s posploševanjem in prispevki o manjvrednih kulturah. :\

Azrael ::

Oba imata po svoje prav.

Terorističen napad v Jordaniji (ali Egiptu) pomeni poskus destabiliziranja krhke države, ker red ni po volji skrajnežem, oni hočejo za začetek anarhijo in navidezno brezvladje, potem pa Talibansko verzijo Afganistana.

Po drugi strani pa to ne pomeni, da je take stvari organiziral nekdo iz tujine, da skrajnežev v teh državah ni. So, samo problem, ker jih oblast ne more ali ne zna zradirati.
Nekoč je bil Slo-tech.

drejc ::

A mi loh en razloži to, kako, da je požiganje proti volji posiljenih žensk kultura?

Pa ne leti to sam na ferdota. Takih ljudi srečavaš vsak dan okrog sebe, ko slučajno nanese beseda na to. Tudi o mutilaciji žensk v Egiptu razmišljajo tako, saj se kao tega potem ne spominjajo (razn vsakič ko seksajo, ne?).

Kaj ma to veze s kulturo? Se mučenje sentientov sploh lahko šteje v kulturo? Kaj sploh je kultura, oziroma kaj se sploh ne da opravičevati s kulturo?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

mtosev ::

Tak je jasno zakaj so jih napadli. So zavezniki ZDA (že od prejšnjega kralja), priznavajo obstoj Izraela, iraška policija in vojska se uri v Jordaniji,......

Mogoče ima kaj Sirija s tem napadom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Thomas ::

> Thomas, ne strinjam se s tvojimi pogledi. Veš zakaj? Zato ker ti ne veš, kaj sem jaz tam počel in s kom sem se pogovarjal.

Bias, oziroma pristranost. Sej so že delali takele antropološke odprave med Yamomanije Evropejci prej. Pred tabo, gfighter.

Recimo, Margaret Maud (Američanka) je lazila na Papuo Novo Gvinejo in prišla nazaj vsa navdušena. Napisala je "Otroštvo na Samoi". Vplivno knjigo za vse 20 stoletje.

Da se pa pobijajo uni Samoanci ko budale, je pa pozabila napisat, ko je prišla z dopusta.

Tako kot ti, gfighter.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gfighter ::

Verjemi mi da se zavedam, da je moj pogled na dogajanje tam doli subjektiven, ampak kdo si ti, da pa misliš da je tvoj pogled kaj boljši. Če se spomnim na vse tvoje poste, ki sem jih prebral, mislim da si še daleč od neke objektivnosti. Imaš nekaj dobrih pointov ki jih upoštevam in vzamem na znanje, ampak včasih pa brcaš v temo, da bolj ne bi mogel. Ni vse perfektno pri nih, tako kot pri nas ni, ampak če bodo probleme reševali na način, ki ga ti že dolgo propagiraš, bodo IMO stvari samo še slabše. Dogodki zadnjih let me samo še utrjujejo v tem prepričanju in tu najbrž ne bova nikoli prišla skupaj.

Pa s tem, kar sem napisal ne mislim nič slabega, prav tako je to samo moje mnenje in sprejemam to, da se lahko motim. Da ne bo kakšnih zamer...:)

Thomas ::

> kdo si ti, da pa misliš da je tvoj pogled kaj boljši

Ti misliš, da je tvoj boljši? YES/NO

Če YES, potem nisi nič boljši od mene.

Če NO, potem misliva enako.


Lej gfighter, prefriganejši sem od tebe, vidiš. Brez dosti truda sem ti pokazal, v kakšni logični buli si. Če bi meni ti uspel narediti kaj takega, bi mislil, da si ti pametnejši. Da imaš stvari bolje premišljene od mene, saj vidiš stvari, ki jih jaz (očitno) ne.

Tako pa ... vloga tistega z boljšim razgledom, bolj razgledanega ... pripada meni.

Predelaj kritično še enkrat svoja razmišljanja. Posebej tista, ki so v opreki z mojimi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gfighter ::

Eh, sem jih že, pa verjemi da ne samo enkrat. Nisem ti kar tako rekel, da tu najbrž ne bova nikoli istih misli.

Na t.i. "logično bulo" (ki je jaz s svojega stališča ne vidim, mogoče zato ker nimam dovolj pod streho;)) ti bom pa poskusil odgovoriti z odgovorom, ki si ga sugestiral: YES, dokler mi ne dokažeš nasprotnega. Kaj natančno naj bi me prepričalo, da so moje izkušnje z Jordanijo in jordanci napačne ter da je njihova kultura nevarna naši? Kakšna dejstva imaš na voljo, pa jih jaz nimam ter je posledično v tvojih razmišljanjih manj biasa? Poznaš kakšnega arabca, si mogoče dlje časa preživel v arabskih deželah, študiraš njihovo kulturo ali imaš kakšen dober vir, kako naj bi stvari zgledale tam doli? Karkoli oprijemljivega razen teorij? Prepričaj me...

root987 ::

Jordanski vir, quote: "Dokler bosta obstajala 2 arabca, se bosta med seboj kregala do smrti. Čim bo poskusil nekdo tretji med njima narediti spravo, se bosta pobotala in se spravila na ta tretjega."

Torej ravno nasprotno od tvojega in zopet subjektivno. Torej se ubistvu na neke lastne ali tuje izkušnje ne moreš ravno opirati, posebej ko diktiraš neko politiko.

Lahko pa pogledaš in oceniš državo po tem, kako ravnajo s zločinci, stopnjo enakopravnosti (manjšin, moških, žensk), toleranco do drugačnih, odnos do tujcev.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

drejc ::

Morm pridodat da so Jordanci kot Egipčani (apart teroristov) veliko bolj dovzetni in ustrežljivi tujcem kot recimo hrvati. Jest sm dol sam bulu najprej, bil sem postrežen kot kralj in sprejet kot dolgoletni prijatelj. Oni se zavedajo da živijo od turizma in da so zaradi alkajde ob del kruha.

To je moja izkušnja.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Thomas ::

Vidiš, gfighter. Ne štekaš paradoxa v katerem si, niti ko ti ga predočim. The story of your life?

drejc,

Ko prideš z dopusta, tako kot je recimo prišel Cook s Havajev, si dostikrat očaran nad gostoljubnostjo domorodcev.

Kaj to pove o njihovem življenju in o razmerah v katerih oni živijo? Malo ali nič.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

gfighter ::

Hehe, ne, ne štekam. Veš zakaj? Zato ker ga ni.

Ti misliš, da je tvoj boljši? YES/NO

Če YES, potem nisi nič boljši od mene


Očitno potrebuješ razlago ker ti tule nečesa ne razumeš. Odgovor je YES. In seveda nisem nič boljši od tebe. Prav tako kot ti namreč ne verjamem nekomu nekaj kar na lepe oči, vsaj dokler ne vidim, da ima kakšne kredibilnejše podatke o temi, v kateri naj bi se motil. Dajem ti možnost, da te podatke predstaviš, nič drugega. Nobenega paradoksa tukaj, razen če poskušam gledati na zgornje poste s tvojega stališča, ki pa se mi zdi, hm, nekoliko omejen.

Thomas ::

Rekel si:

> kdo si ti, da pa misliš da je tvoj pogled kaj boljši

Zdej praviš, da smo vsi taki. Jasno da smo. Zakaj si mi pa potem to očital? Oziroma, zakaj si to uporabil v debati kot argument proti meni, če smo vsi taki, da mislimo, da je naš pogled boljši?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gfighter ::

Zakaj? Na to je najbrž vplivalo moje branje tvojih postov do sedaj ter posledično pričakovanje, da od tebe najbrž ne bom zvedel ničesar presenetljivo novega. Da tvoji parametri najbrž ne bodo odločilno vplivali na izboljšanje natančnosti simulacije, ki jo lavfam v svoji glavi.

Thomas ::

Jest še ne bi izgubil upanja. Bolj vplivajo nate kot si misliš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Jez bom pa vajine poste (Thomas & gfighter) brisal zaradi kršitve 1. točke 2. člena pravil ST, če mislita nadaljevati "osebna obračunavanja", ki so povsem off (kar se teme tiče)

Če si imata kaj osebno za pojasnit, izvolta to na ZS.

Hvala za razumevanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jordanija. Da ali ne?

Oddelek: Loža
234016 (2542) Revenant
»

dopust za 2 za okrog 400.000SIT

Oddelek: Loža
223358 (123) Pujcek

Sirija v dreku

Oddelek: Problemi človeštva
492617 (1742) Brane2
»

Yasser Arafat (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
624507 (3525) Phil

Arabci (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1519504 (7427) Barakuda1

Več podobnih tem