» »

Brezžično omrežje!

Brezžično omrežje!

SoNgOkO ::

Pozdravljeni!

Doma imam računalnik, ki je prikloplen na Telemachov kabelski internet. Zanima me kaj še rabim, da bom lahko tudi s prenosnikom, za katerega že imam CANYON Wireless 54G USB 2.0 Adapter dostopal do interneta.
Malo sem že pobrskal po forumi in opazil, da rabim router. Zanima pa me katerega kupiti, tako da bo priklop na internet možen po celotni hiši in tudi zunaj na vrtu.


Hvala za odgovore!

SoNgOkO ::

Vprašal bi še, če je naslednja shema priklopa pravilna.

Kabelski modem---> Router--->(fizični priklop)--->Mrežna kartica stacionarnega računalnika

S prenosnikom pa se bom na splet povezoval preko routerja.
Zanima me, če preko take povezave lahko izmenjujem tudi datoteke med prenosnikom in stacionarnim računalnikom.

BIG_Yack ::

Pozdravljen!

Jaz imam doma tudi brezžično omrežje, ki je povezano prek ADSL.

Stvar glede moje pomoči je taka, da ti o strojni opremi dosti ne morem pomagati, lahko pa ti pri ustvarjanju brezžičnega omrežja na računalniku in pri nastavljanju brezžičnega omrežja na drugem računalniko. V tem primeru na tvojem prenosniku.

Zdaj samo še povej ali ti po e-Mailu pošljem v PowerPoin-tu neki vodič ali pa se kar tukaj nekaj zmenimo z ostalimi.

kakor želiš.

Vendar ne bodi jezen, če bom ti tukaj ali po e_mailu odgovoril bolj pozno

SoNgOkO ::

Pozdravljen!

Vodič mi pošlji na songoko@email.si

Hvala za pomoč!

BIG_Yack ::

Imaš že ustvarjeno omrežje? Ker ne vem kak tip vodiča naj izdelujem.

SoNgOkO ::

Vse kar imam že narejeno je povezava kabelski modem---> mrežna kartica na stacionarnem računalniku.

Doman ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj prašal.
Namen imam povezati 2 računalnika zračne razdalje približno 100m brez ovir. Do strehe bi potreboval cca. 50m kabla. Koliko je 1m/sit?
Pri praktičnem pouku bomo baje delali anteno za brezžično povezavo, zato me zanima koliko bi prišparal pri tem, in približno celotno ceno celotnega projekta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564291 (1120) c23po
»

V domačem omrežju neznani računalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
545232 (4293) Brane22
»

Težava pri nastavitvi Linksys WRT160NL

Oddelek: Omrežja in internet
234952 (4189) Spajky
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116892 (16137) Tilen
»

Wirelles

Oddelek: Omrežja in internet
81204 (973) mirkuma

Več podobnih tem