» »

V domačem omrežju neznani računalniki

V domačem omrežju neznani računalniki

1
2
»

Brane22 ::

Eh, bluziš.

Router ne bi smel puščat lokalne naslove ven. Razen, če je mogoče tudi zunanji naslov lokalen.

To bi bilo bebavo s strani ISPja, ampak še vendo ne zadosten razlog, da tudi v tem primeru za varnsot ne poskrbi uporabnik rpedvsem sam.

Čim sem videl njen post o tem, da je njen lokalen naslov 192.168.x.x, sem sklepal da ima NAT, nisem pa to preveril.

Poglej, če imaš pod WAN nastavitvami nastavljeno NAT opcijo in poglej kateri je sploh zunanji IP tvojega routerja.
Če ni stvar nasstavljena preprosto kot GW... 8-O

čuhalev ::

Ne, ne njen prehod, ampak od ISP. Po domače povedano, stranke so na switchu. Pika.

Brane22 ::

Saj vem. Ampak to, kar se njej dogaja, sugerira da ima tudi na svoji škatli izbran gaeway, ne pa NAT.

googleg1 ::

@Brane22 mam občutek, da si vse pojme malo zmešal.

Mene bolj zanima kako Windows sploh išče računalnike povezane v lokalno omrežje? Privzeto, se router obnaša kot gateway in naredi svoj subnet. Broadcast kot tudi preverjanje vsakega IP naslova posebej, bi se morala končati znotraj tega subneta, tko da mi res ni jasno kako Windows najde računalnike zunaj tega.

@riva če ti bo kej dolgčas nam lohka izpišeš rezultate ukaza ipconfig (windows tipka + r > cmd > ipconfig)

Brane22 ::

Ne šteekam, kako GW naredi svoj subnet. GW je čisti link med mrežama- pakete iz mreže X, namenjene nekomu v mreži Y ( in možno da nadaljnjih mrežah za njo) prevzame skopira na stran Y. In obratno.

Brane22 je izjavil:

Saj vem. Ampak to, kar se njej dogaja, sugerira da ima tudi na svoji škatli izbran gaeway, ne pa NAT.


PArdon, tu sem mislil bridge, ne gateway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPv6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
36386818 (4833) Klemen86
»

Jutri svetovni dan IPv6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9916659 (13655) Spock83
»

par osnovnih vprašanj o IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
224592 (3611) x.sci
»

ipv6, kaj točno bom moral menjati?

Oddelek: Omrežja in internet
3110082 (8892) JanZorz_go6
»

Ipconfig 192.168.1.2 (remote dekstop

Oddelek: Omrežja in internet
222940 (2534) StratOS

Več podobnih tem