» »

Certifikati Vzajemne

Certifikati Vzajemne

mtosev ::

Nekaj na TVju govorijo da bojo zavarovanci pri Vzajemni dobili certifikate. Pa me zanima.

Kdo bo dobil?

A to je kot vrednostni papir?

To lahko v delnice spremeniš al kaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

OZZY ::

četrtek, 13. oktober 2005

Na zadnji seji skupščine Vzajemne so njeni člani soglasno potrdili spremembe statuta, v skladu s katerimi smo v Vzajemni odprli osebne račune za vse naše člane. Najpomembnejša sprememba, ki jo prinaša ta odločitev, je, da bodo imeli člani Vzajemne na osebnih računih zabeležena sredstva o lastniškem deležu v kapitalu družbe. Do začetka decembra bodo tako vsi tisti, ki imajo pri Vzajemni sklenjeno zavarovalno pogodbo za dopolnilno zdravstveno zavarovanje, prejeli obvestilo o svojem solastniškem deležu v Vzajemni. To je zgodovinska odločitev skupščine, saj bo s to spremembo vsak član Vzajemne vedel, v kolikšnem deležu je solastnik družbe.


Za uvedbo osebnih računov, na katerih se beleži delež posameznega člana v kapitalu družbe, smo se v Vzajemni odločili z namenom, da bi lastništvo Vzajemne postalo bolj jasno in da bi vsak član Vzajemne vedel, da je dejansko solastnik zavarovalnice in da bi tudi poznal višino svojega deleža, s katerim bo lahko razpolagal v primeru preoblikovanja družbe. Višino deleža vsakega posameznega člana bomo določili glede na posameznikovo skupno obračunano premijo v obdobju od ustanovitve do 31. decembra 2004.


Kaj predstavlja solastniški delež v Vzajemni?


Sredstva na osebnih računih članov so varnostna rezerva Vzajemne in so namenjena zagotavljanju njene kapitalske ustreznosti. Del sredstev na teh računih se lahko enkrat letno tudi izplača članom, o čemer bo odločala skupščina na predlog nadzornega sveta in uprave. Del sredstev se bo tako lahko razdelil med člane, in sicer proporcionalno glede na njihove deleže na osebnih računih. Solastništvo v Vzajemni članom predstavlja tudi osnovo v primeru statusnega preoblikovanja zavarovalnice, pa tudi v primeru likvidacije družbe, ko bi dobili izplačan svoj delež.


Obveščanje o deležu v Vzajemni


Obvestilo o deležu v kapitalu zavarovalnice bodo člani Vzajemne prejeli po pošti, in sicer najkasneje do 5. decembra. Pripisan delež na osebnem računu bodo imeli vsi tisti, ki so bili člani Vzajemne 31. decembra 2004. Tisti, ki so dopolnilno zdravstveno zavarovanje sklenili v letošnjem letu, imajo prav tako svoje osebne račune, vendar bo njihov delež nanje pripisan na dan 31. december 2005.

Posebno obvestilo bodo prejeli tisti zavarovanci Vzajemne, za katere ima zavarovalno pogodbo sklenjeno podjetje ali kateri od družinskih članov. Za takšne zavarovance smo oblikovali posebne podračune, saj niso neposredno člani družbe. V takšnih primerih se bodo lahko sredstva z osebnega računa zavarovalca z njegovim soglasjem prenesla na osebni podračun zavarovanca.
Go with the flow.

OZZY ::

vendar

Del sredstev na teh računih se lahko enkrat letno tudi izplača članom, o čemer bo odločala skupščina na predlog nadzornega sveta in uprave.

Preberi anslednje:

V letu 2004 je Vzajemna zbrala približno toliko prihodkov od premij kot v letu prej, 56,5 milijarde tolarjev. Odhodki za škode so bili v primerjavi z letom 2003 štiri odstotke višji in so znašali 51,9 milijarde tolarjev. Vzajemna je tako v letu 2004 poslovala z 2,8 milijarde tolarjev izgube iz poslovanja, ki jo je delno pokrila z razgradnjo izravnalnih rezervacij in poslovno leto zaključila z 1,7 milijarde tolarjev izgube. Negativni rezultat, ki je predvsem posledica tega, da ima Vzajemna večji delež starejših zavarovancev in zato višje povprečne škode na zavarovanca, je Vzajemna napovedovala že sredi preteklega leta, saj tudi v letu 2004 v sistemu dopolnilnih zdravstvenih zavarovanj še ni bil uveden sistem izravnalnih shem. Negativen rezultat pa je obenem posledica nespremenjenih premij pri pretežnem delu zavarovanj že vse od leta 2002 kljub visoki rasti stroškov za zdravstvene storitve, ki so kumulativno višji že za več kot 18 odstotkov.


in še..
Negativen rezultat Vzajemne tudi v prvih mesecih letošnjega leta

Skoraj tri leta nespremenjene premije so vzrok za negativno poslovanje Vzajemne tudi v letu 2005. Vzajemna je samo v prvih treh mesecih letošnjega leta poslovala z izgubo v višini 1,4 milijarde tolarjev iz poslovanja. Razlog za negativno poslovanje Vzajemne tudi v letu 2005 je v višji rasti odhodkov za škode od rasti prihodkov iz naslova zavarovalnih premij. Tako so v primerjavi z enakim obdobjem preteklega leta čisti prihodki od zavarovalnih premij približno enaki, čisti odhodki za škode pa so se povečali za kar šest odstotkov



Tako da o nekem dobičku verjetno le sanjaj..
Go with the flow.

mtosev ::

Hvala za dolg odgovor. :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

Spet ena bistroumna od Vzajemne. Sej ne moreš verjet. Pač cilajo na naivnost folka. Zelo patetično je tole, da če greš sedaj k drugi zavarovalnici potem ne dobiš sertifikata četudi si bil tukaj od začetka.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Keyser Soze ::

V bistvu morate hitro prodat ceritifikate, ker drugače boste morali še plačati primankljal, ker ste lastniki firme, ki posluje z izgubo.:D

mtosev ::

A bojo meli sploh kako vrednost?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

mtosev: SEVEDA, vsi bomo dobili za 100.000 sit dividend na leto
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

Kaka pa naj bi bila vrednost?

1000 SIT?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
102650 (2154) Quantum
»

Dodatno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515404 (5967) Alexius Heristalski
»

Referendum o Zavarovalnici Triglav (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
503525 (3525) Avby
»

Vzajemna D.D.

Oddelek: Problemi človeštva
272848 (1847) Brane2
»

Vzajemna

Oddelek: Problemi človeštva
71695 (1494) hermes

Več podobnih tem