» »

Dodatno zdravstveno zavarovanje

Dodatno zdravstveno zavarovanje

1
2
»

Beli_Zajcek ::


Ni point v tem da prišparaš, ampak da ta denar vložiš drugače.


Letno prišparaš cca. 240 €, ki jih lahko vložiš drugače. Investicija celih desetih let takega šparanja skupaj z potencialnom oplemenitenjem ti komaj pokrije lažjo operacijo.

Ker nesreča eventualno pride, razlika je v tem, da jaz do denarja pridem takoj in uredim zadevo.

Ker jaz ne rabim priti do denarja takoj. Takrat ko bi se mi kaj zgodilo bi me bolel k***** za ta denar, ker bo za vse, tudi papirologijo, poskrbela zavarovalnica.

Double_J ::

Ali kdo ve, če ti lahko firma, ki te štipendira plačuje zdravstveno zavarovanje, ali moraš biti že zaposlen?
Dve šivanki...

Struklio ::

Kakšen pa je tvoj status Double J? A si še študent?
LP

Double_J ::

Jap... samo sem nad 26let in je treba plačevat začet... očitno jih moram prašat, če gre na firmo.:)
Dve šivanki...

mojsterleo ::

osnovno zavarovanje si placas sam, itak pa stane samo 14,17EUR... no big deal. ce si brezposeln, se da zrihtati da je zastonj (obcina placa, vsaj v lj). dodatno zavarovanje pa lahko das v mirovanje, ce si brezposeln /in dobivas dsp. ce hoces da ti placa firma, moras biti tam zaposlen.

Double_J ::

Sem študent... ampak, da ti plačujejo moraš meti v družini manj kot 150€ na člana. Kdo pa ma sploh tolk mal?8-O
Dve šivanki...

runf ::

Pozdavljeni vsi skupaj, ker sem 15.2. dopolnil 26 let, me zanima kako si lahko čimbolj enostavno uredim zdravstveno zavarovanje. Aja, trenutno imam še status študenta.

Hvala za odgovor

Marjan

Ted ::

Greš na spletno stran Vzajemne in oddaš podatke - trenutno imajo najugodnejše pogoje in cene.
Mah...

gegi83 ::

Tule maš tudi nekaj odgovorov na tvoje vprašanje: http://dopolnilno-zavarovanje.si/pozor_...

lp

BladE_ ::

Malce obujam temo, da ne odpiram nove, bi pa rabil odgovor cim prej...

Skleniti moram dodatno zavarovanje in sicer preko tega obrazca...

Nisem še imel dodatnega zavarovanja sem pa redno zaposlen nekaj časa.... in ne vem kaj moram v točki "Razno -> Čakalna doba" označiti... "Da" oziroma "Ne, izjavljam, da na dan sklepanja dopolnilnega zdravstvenega zavar..."?
Akcija - Reakcija

Samurai ::

Ker sem na zavodu in ne najdem zaposlitve nimam denarja, da bi še naprej plačeval "nenujne položnice" ali se lahko odjavim od tega dodatnega zdravstvenega zavarovanja.

Recimo ali pozna kdo kakšen primer ko je nekdo zbolel npr. za gripo kakšna so potem doplačila za zdravila in obiske zdravnika?

Ali je osnovno zdr. zavarovanje vsaj toliko da mi zdravnik napiše zdravila v primeru bolezni brez doplačila?

Hvala za odgovore.

jernejl ::

Seveda dopolnilnega zdrav. zavarovanja ni nujno plačevati.
Vendar pozor! Če se kasneje po prekinitvi nekega dne ponovno odločiš, da boš imel dopolnilno zdr. zavarovanje, te doleti trimesečna čakalna doba (prve tri mesece plačuješ zavarovanje, a kritje ne velja), poleg tega bo tvoja premija (za vedno) višja, in sicer 3% za vsako leto, ko nisi bil zavarovan.

Glede doplačila zdravil je odvisno, za kakšna zdravila gre, večinoma pa jih moraš doplačati.
Še več, že obisk pri splošnem zdravniku postane plačljiv (mislim, da obvezno zavarovanje krije 85% cene pregleda, ostalo doplačaš sam)

amigo_no1 ::

Kak mesec nazaj sem slišal, da se bo dodatno zdravstveno zavarovanje moralo ukiniti (Eu direktive).
Ve kdo kaj več, če se že kaj dogaja na tem ?

antonija ::

Kako ukiniti? Verjetno v smislu da bo zdej uradno postalo del obveznega al kako? (ker v praksi je ze zdaj precej obvezno, razen ce si res preprican da ne bos zbolel ali pa se poskodoval)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Struklio ::

http://www.rtvslo.si/zdravje/marusic-ob...

V kolikor vi se danes odločili da ukinejo dopolnilno zdravstveno zavarovanje bi zdajšnji sistem do ukinitve še trajal najmanj 2 leti.

Lp

Alexius Heristalski ::

Ali katera zavarovalnica ponuja začetek veljavnosti zavarovanja takoj in ne šele prvega v mesecu (konkretno zame 1. marca, imel pa bi ga tudi v preostanku februarja)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9939071 (10911) jocoj
»

dodatno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7613588 (12205) zobnik

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7724416 (22893) Gandalfar
»

Zdravstvo

Oddelek: Problemi človeštva
439298 (6258) LeQuack

Več podobnih tem