» »

Problem z dvd-ji

Problem z dvd-ji

urko99 ::

Bom kr skopiru:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"9.10.2005"
Mogoče kdo ve zakaj se mi (sedaj že drugič) zelo zelo upočasni PC. Ni sposoben snemati iz DVD-jev, explorer je vse bolj polžji, vse bolj "melje",...

Sistem:
Intel Pentium 4 CPU 2.40Ghz
512 Mb Ram
80Gb disk (nikoli ga ne zapolnim več kot 90%)
Windows XP prof. SP2 vsi popravki

Tedenska defragmentacija z O&O Defrag V8.0 Professional, tedenski pregledi in zaščita z Kaspersky Antivirus personal 5, ščiti me Kerio PF4, redni pregledi z AdAware in Spybot (najnovejši verziji), svoje pa doda tudi Peerguardian 2. Redno čiščenje tudi z Ccleaner 1.23 in EasyCleaner 2.0.
Ne zazna ne golazni, ni navlake, torej kje bi ga lahko polomil?

Je pa to že drugič v zadnjih dveh mesecih, prej pa ni bilo problemov, v tem času pa tudi ni bilo nobene večje spremembe glede programske opreme.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"10.10.2005"
Startup mam že optimiziran, sicer pa našteto programje uporabljam že cca. 2 leti, pa mi je skoz brezhibno delalo, tm okrog k je ta črv zotob vn pršu mi je pa kr naenkrat začelo mlet, de sm bil z živci že čist na konc. Pa sm takrt formatirov, naložu vse popravke, iste programe, pa je neki časa spet zlo dobr delal, zdele ene 4 dni nazaj ga pa spet neki matra. Sicer mam narjeno kopijo sistema ko je bil še zlo stabilen, sam nebi rad da se čez en mesec zgodba spet ponovi.
Aja, pa zdele k mi vse laufa mi firefox še največ rama požre 33Mb, Kerio cca. 20Mb, Kaspersky pa se drži pod 10Mb (razen seveda ko laufa scan). Ko laufa Mula pa se seštevk giblje tm okrog 150Mb (mula 50-80).
Je pa res da je bil pc do včeraj non stop prižgan že dobr teden.
...En dan mirovanja. Dela kot nov (ne morm verjet).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vmes sem formatirov disk, naložu varnostno kopijo stabilnega sistema, a kmalu spet...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"16.10.2005"
Ta zadeva se vse bolj pogosto ponavlja, zato me zanima če mogoče kdo ve kaj bi bilo vzrok temu. Sedaj že ko pustim Pc delovati recimo za dva dni, mi potem noče kopirati divx filmov iz dvd-ja. Sistem sicer teče kot namazan, ko pa vstavim dvd s filmi, mi najprej vrže autorun, ko pa kliknem na film za kopiranje ali lastnosti ali pa bilokaj, pa le slišim kako se vrtenje ustavi in lahko le opazujem kurzor ki zaznamuje zaposlenost, a se nič ne zgodi. Veliko problemov se pojavi tudi pri originalnih dvd-jih, kjer mi nekatere predvaja, druge pa spet ne.
Ko pc pustim ugasnjen za vsaj eno noč, pa mi vse dela normalno. Pa sem preveril še temperaturo Cpu-ja in plate ki sta ustaljeni na 34-36 stopinjah. Je to normalno? Slišal sem da le ne sme preseči 64 stopinj. Bi mogoče nov hladilnik rešil problem?
Res pa je da sistem obremenjujem z mulo, vendar jo uporabljam že dlje pa doslej še nisem imel podobnih problemov.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Torej tole postaja "rahlo moteče", da moram pustit en dan prej računalnik izklopljen, da lahko na disk presnamem film, zato bi bil zelo hvaležen za vsakršno pomoč.
lp Uroš

farko ::

Zgleda da je možnost kakšen sware ali pa je tudi možno da je virus.Naloži si adware pa preglej ali pa poskusi z spletnim antivirusnim programom.Skratka poišči antivirusni program
ki ti zbriše tudi trojance.
farko

urko99 ::

Sm pregledov z vso možno robo (od a2 do Microsoft spyware, ewido itd.). Morm rečt de nekolk bolje kaže, čeprav niso ravno velik našli (bolj ali manj ostanke google desktopa).
Najlepša hvala za nasvet!
lp uroš

urko99 ::

Spet isto.
Pregledan z vsemi odmevnejšimi spyware programi (doctor, sweeper, itd.), PC dela vredu, a obe dvd enoti nočeta brati večjih divx in xvid kodiranih fileov. Isto se je začelo dogajati še enemu kolegu. Mogoče kakšne ideje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urko99 ()

farko ::

Naloži najnovejšo verzijo kodekov divx.
farko

urko99 ::

Naložen. Še zmer ne dela. Sicer mi pa tud fife 2006 ne potegne. Ko pa je pc izklopljen cca. 8 ur ali več, mi vse dela normalno. Zanimiv...
lp uros


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621627 (20365) mat xxl
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130113 (19600) Qushaak
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619381 (8177) fitipaldi
»

Katere programe uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
424294 (3574) R33D3M33R
»

problem z delovanjem adsl-ja

Oddelek: Omrežja in internet
81038 (934) dzajc

Več podobnih tem