» »

LCD - iz VGA na DVI-D

LCD - iz VGA na DVI-D

suunto ::

Pozdravljeni,

ali je sploh kako možno, da bi iz VGA izhoda speljal signal na DVI-D? LCD je Samsung SyncMaster 940B. Želja je , ker VGA na VGA že z drugim PCom koristim. Imam kabl iz VGA (notebook) na DVI-D (LCD), vender ne deluje.

LP
T.

SavoS ::

Ja bi moglo delat. če imaš pretvornik.....
Sicer je pa problem v tem, ker verjetno nimaš na notbooku omogočeno dual view, se pravi notbook in lcd monitor.....nekje v nastavitvah za grafiko in monitor se to nastavi.....točno nevem kje..... najprej omogoči, da se ti v tray vrstici pokaže ikonca od monitorja in potem tam nastavi na dual view.....

Če pa to že imaš zrihtano, pa ignoriraj to kar sem napisal....

LCD monitor ima nekje na enem gumbu preklop med DVI IN VGA, poglej v nastavitve za LCD!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

suunto ::

hmm...pretvornik? sem direktno povezal iz VGA notebook (HP nc8000) na DVI-D LCD in sploh ne registrira že pri Fn+F4... verjetno se sploh ne da, čeprav sem kupil takšen kabel..

...izgleda da samo iz DVI-I graf.kart. na VGA gre....

Mogoče kdo ve, kje bi se za pametno ceno kupil pretvornik, da bi oba vga speljal na VGA-LCD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suunto ()

neoto ::

Ne vem no. Pretvornik VGA>DVI je precej kompleksna zadeva in ne verjamem, da bi ga za normalno ceno pri nas sploh dobil. Obratno ni problema.

SavoS ::

TO BI TI RABIL!
Če bi hotel iz VGA na DVI narediti...no na tem linku imaš vse priključke narisane, pa poglej ceno teh napravic iz VGA na DVI!!8-O

Rešitev!!: na pcju kupiš grafiko za 15k z DVI izhodom, ga priklopiš na DVI vhod LCD-ja, z VGA pa povežeš prenosnik in LCD, ter si prišparal cca 50k sit!!!!

Jaz bi na tvojem mestu premislil o tej varianti.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

suunto ::

se strinjam s tvojo rešitvijo vendar ne vem, če obstoja DVI graf.kartica za moj PC- 5 let star PIII-450MHz, mislim, da ima

Intel Seattle BX2 matično pa vendarle AGP, kjer imam zdej voodo3...samo za DL in browsanje ga uporabljam..

SavoS ::

Če se ne motim, potem bi ti kartica morala pasati v tvojo ploščo KLIK
Če še imaš kje kakšna nabvodila od plošče bi blo fajn prej pogledat, ali plata podpira AGP4X hitrost??
Če podpira, pol ni panike..... če ne pa je treba kakšno rabljeno grafo kje staknit, ki bi imela DVI, .... trenutno mi ne odpre starni www.bolha.com....prečekiraj malo...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

suunto ::

ewo specifikacijo:

ftp://download.intel.com/support/motherboards/desktop/se440bx2/72163201.pdf

SavoS ::

Jah takole je na stvari......
Ta varianta nažalost ODPADE... tvoja plata je prestara in podpira samo AGP rev1, to pa je premalo, se rpavi, če bi bilo vsaj rev 2.0 potem bi blo OK!
AGP kartic, ki bi imele agp 2/4x z DVI izhodom pa nažalost NI!!!
KAJ SEDAJ??
koliko si pripravljen odšteti denarja....???? takšna pa bo tvoja rešitev.......:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

suunto ::

hmja...verjetno VGA preklopnik..malce sem gledal...
najraje bi imel usb miško in tipkovnico in iz dveh VGA v LCD-VGA

- ne vem kaj tole pomeni: ...je usb miš in tipk.?
http://www.kadarkoli.com/article.asp?do...

- http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

-http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

-

SavoS ::

Ja.. nekla podobnega sem ti sam mislo predlagat, samo sem imel napol napisan post, vmes telefon in potem sem pozabil dopisat in sem dal pošlji.....

Pojdi v eno računalniško štacuno in povej, da bi rad priključil dva pc-ja na en monitor, oz naj ti dajo en preklopnik, das boš ročno z stikalom preklapljal med pc-jema in enim monitorjem.... pa naj bo kar navaden VGA priklop, ker bo veeeliko cenejši.....sicer pa bodo že oni vedeli kaj ti rabiš....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

uporcek ::

Fantje Tkole bom reku na vse to VGA standard no spet ni tak hud bav bav!!! Sami signali kr se tiče prenosa slike je analogna. DVI vsebuje oboje, analogno in digitalno. Glede tega adapterja je sam to da prepele iz DVI-ja na VGA sam signal pa to je itak isti tko da ni nobene elektronke notr da bi spreminjala. Kqar se pa tiče digitalnega prenosa gre je pa nadgradnja starega standarda LVSD. Po mojem mnenju je to bolš prenos na daljave sploh kot so projektroji. Ker sam prenos podatkov poteka prekoparice in nato na seriski umesnik. Če se nemotim pometi tisti D da je prenos digitalni za to bi pa poreboval sam umesnik s tem so zakasnitve slike in tako dalje. Pa sigurno bi biv tak umesnik telo drag!!!

Tko da jest mislm glede problema da ni slike je problem monitorja ker podpira samo D varjatno se pravi digitalni prenos podatkov. Kr se pa tiče prenosnega računalnika bi pa moral najprej pogledat v bijosu kako je nastavvljen. Kar se pa tiče Dual wiev.... v vsakem primeru bi mogev monitor kazat eno sliko seveda če bi deloval !! čene dodatno sliko pa enako kot na enkranu ( sam trik glede tega dvojnega enkrana se pa lahko sproba tudi preko tv-outa ker ga more sama grafična tut podpirat (dvojna slika-dva ekrana ) )

Na wikopediji mrsikej piše nažalost v angleškem jeziku največ :( :(


IN TO JE ZA ENKRAT VSE !

SavoS ::

Vidim, da si bolj slabo prebral vso temo.... ni problem iz DVI NA VGA, PROBLEM JE IZ VGA NA DVI!!!
on ima :
1. prenosnik - VGA
2. star pc - VGA
3. LCD - VGA IN DVI
Vse to bi rad skup povezal in najenostavneje mu je če kupi tisti preklopnik za cca 8k sit in ima elegantno rešeno,pa ni treba neke znanstvene fantastike tu uvajat....:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

neoto ::

Saj je čisto prav povedal. Če pogledaš VGA>DVI pretvornik, mora le-ta najprej analogno sliko shranit v spomin ter jo nato pretvoriti v digitalne signale. S tem misli povedat, da je kaj takega za domačo uporabo predrago.

Se pa čisto strinjam s tabo SavoS, da je preklopnik najbolj enostavna zadeva za takšno stvar. Ali preklapljaš med slikami na monitorju ali pa na prekloplniku, čisto vseeno.

uporcek ::

Ja res je da sem bl mal prebral... Sam negre mi v glavo v čem je blem da monitor nepokaže slike na rač al pa prenosnem prek vga konektorja k ga usi skupej poodpirajo??? če bi pa rat na monitorju mev obe slike ot rač pa tut od prenosnega da bi preklapljov med slikami nej si pa un preklopnik nabavi razn če tega že ne podpira sam monitor ( za 2 x VGA konektor) sam ŠE enkrat povem DVI - D pomeni digitalni prenos podatkov če maš ti VGA konektor pol morš imet elektronko da ti to pretvor. sam to glih pomoje v enem samem mejhnem adapterčku k je velik tolk kot kovanec 5 SIT pa po vsej vrjetnosti ni notr nobene elektronike..

Azrael ::

Grafa, ki dela na AGP2x (za BX plošče) in ima DVI je FX5200
Nekoč je bil Slo-tech.

uporcek ::

ja grafična pol podpira vga in dvi jest mam fx5600 pa ma oba konektorja sam dvija pa še nisem probov kr se tiče prov digitalnega dvija drgač pa prenosn nej bo na vga prkloplen na navadni rač pa prek dvija pa je! Probej pa povej kaj kej dela kolk kej dela pa tko.:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219644 (9157) kozorog
»

HDMI na VGA, in ne obratno!

Oddelek: Zvok in slika
4510876 (6039) 111111111111
»

dvi-d no signal

Oddelek: Pomoč in nasveti
5575 (494) gamefreak
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114410 (4259) Saladin
»

Ali obstaja pretvornik iz VGA v DVI?

Oddelek: Strojna oprema
131996 (1802) opeter

Več podobnih tem