» »

Ali obstaja pretvornik iz VGA v DVI?

Ali obstaja pretvornik iz VGA v DVI?

Fizikalko ::

Pazite, ne govorim o standardnem DVI to VGA, ampak bi rad obratno, ker mam na monitorju še en DVI vhod in bi rad vanj pripeljal sliko iz prenosnika, ki ima VGA izhod. Upam, da je jasno, kaj sploh mislim... Torej iz VGA v DVI...

muzičar ::

Seveda obstaja. Če gre v eno smer gre tudi v dtugo - če gre iz analog v digital gre tudi iz digital v analog. Kje ga pa dobit pri nas no to pa je vprašanje. Videl sem en oglas na PCoprema kjer en tip prodaja za 1000SIT. Več pa nevem o tem. Bom poprašal naokoli.

BluPhenix ::

Ja no pri DVI -VGA je malo drugače, ker če se ne motim ti poveš računalniku, da imaš VGA gor priključen, pa on potem pošilja ustrezen signal ven. Al je celo tako, da ima DVI v sebi tudi analogne kanale.

Je pa vprašanje zakaj bi to rabil? Imaš monitor z dvi, pa nimaš grafične DVI? V vsakem primeru, pa bo kakovost slike precej degradirana.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

muzičar ::

Hmm... ubistvu ne. Ker DVI je samo pretvornik v digitalni signal (to pomeni da pri LCD-ju ni treba zglubjati nepotreben čas za pretvarjanje v analog - VGA). So pa cene teh konverterjev zelo visko. Tam nekje od 100 funtov sem našel.

Fizikalko ::

Ne ne, ni to fora. Rabim zaradi tega, ker en signal bo iz prenosnika, drugi pa iz eksternega tunerja.

BluPhenix ::

Kaj?

Dvi je pač konektor, noben pretvornik. Služi pa "digitalnemu" povezovanju grafične z monitorjem. Nič ne konvertira, pač signal ki ga izpljune katrica (ki je itak digitalen) pelje lepo do monitorja. pri prenosi skozi VGA konektor moraš svar konvertirat v analogno obliko.

Sicer pa je tako kot sem napisal. DVI ima polek digitalnih "pinov" tudi analogne, se pravi da polek digitalnega signala prenaša tudi analognega.
DVI pinout, Možno, da bi naprava sprejela analogni signal, ki se prenaša po DVIju, samo to boš moral sprobat.

Druvače pa so ti konverterji res dokaj dragi. Pač analogni signal moraš digitalitirat in glede na to, da gre za video rabiš zelo hitre A/D konverterje.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Brane2 ::

Kot vem, praktično vse kartice na DVI konektorju poeg digitalnega signala dajo tudi analogni.

Cela fora cheap koneverterskih štekerjev je,da potegnejo pač samo tistih nekaj analognih signalov ven na VGA konektor.

Če tvoja kartica sučajno ne daje ustreznih signalov ven, je verjetno ceneje in bolje dobit drugo kartico kot pa iskat pravi konverter.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, ti rabiš VGA to DVI. Ee, je*i ga. Če tvoja DVI naprava (monitor ?) sprejme tudi analogni signal, bi znalo delati.

Drugače pa raje nabavi drugo grafikuljo, ki premore polni DVI. Po moje tudi če nabaviš kako zverino, si še vedno prišparal...
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

Ja, samo on rabi za prenosnik in eksterni tuner, tako da nima kaj dosti šariti ;)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Lith ::

kaj pa kabel DVI - VGA pri TechTrade:

R3: KABEL DVI-VGA DIGITAL

Adapter kabel DVI digitalni - VGA analogni
Za povezavo računalnika in zaslona
1x DV19 moški vmesnik, 1x HD15 moški vmesnik
Za zaslone in projektorje visokih ločljivosti
Za zaslone LCD TFT in Plazma ekrane
Dolžina 1.80 m, Blister pakiranje

Šifra artikla: 0045208


LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Fizikalko ::

Zgleda, da je to to.... Se bom pozanimal. Tnx!

opeter ::

Eno vprašanje: a kdo ve, kako se da narediti sledeče...
Imam dva računalnika in en LCD monitor (striktno DVI priklop). Želel bi, da bi se dalo preklopiti med računalniki (torej sliko), brez preklopa kablov. Obstaja kakšna rešitev?

Hvala vnaprej!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BluPhenix ::

Ja, preklopnik.

Zgleda nekako tako. Maš več priozvajalcev, pri nas mogoče trži kakšen Tech Trade.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

opeter ::

Hvala BluPhenix! Točno to rabim!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219541 (9054) kozorog
»

HDMI na VGA, in ne obratno!

Oddelek: Zvok in slika
4510837 (6000) 111111111111
»

VGA na DVI

Oddelek: Pomoč in nasveti
181063 (775) Brias
»

Televizor s HDMI, prenosniki brez

Oddelek: Zvok in slika
151680 (1516) Curious
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114385 (4234) Saladin

Več podobnih tem