» »

HDMI na VGA, in ne obratno!

HDMI na VGA, in ne obratno!

11miles ::

hoi,

zanima me, če mi lahko kdo potrdi, da uporablja (xbox, xtreamer, Wd TV, Wd Live, Popcorn....) in sliko gleda na RGB component/VGA sliki, najsi bo to projektor, ali računalniški LCD zaslon.

Če gre HDMI v DVI, in DVI v VGA preko adapterjev, zakaj ne bi to delalo?
Če se prodaja kabel HDMI moški na VGA moški, kjer sicer explicitno piše, da je namenjeno za HDMI 2 VGA in ne obratno, ter, da 'this cable can not work with Laptop and Notebook, desktop PC.'

Vprašanje...
Kje pa dela? Zakaj je sploh mišljen tak kabel? Morda za medijske predvajalnike?

jRk0 ::

ker je vga analogno, HDMI pa cisto digitalen? DVI mas tudi analogen
You fuck up once, you loose two teeth.

Zheegec ::

Če daš HDMI v DVI, potem ta DVI ne gre v VGA...

Poglej si razlike med DVI-D, DVI-A in DVI-I, potem boš videl, da gre HDMI samo na DVI-D...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Volk| ::

ker je vga analogno, HDMI pa cisto digitalen? DVI mas tudi analogen

Ne širi krive vere! DVI je digitalen! Edina razlika med dvi in hmdi je da hdmi prenaša tudi zvok, kar dvi ne zmore
KLIK
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

logout ::

ker je vga analogno, HDMI pa cisto digitalen? DVI mas tudi analogen

Ne širi krive vere! DVI je digitalen! Edina razlika med dvi in hmdi je da hdmi prenaša tudi zvok, kar dvi ne zmore
KLIK



Preden se deres, da kdo siri krivo vero, si malo poglej standarde. DVI je lahko digitalen, analogen ali oboje v istem konektorju.

L.p., Kloko

11miles ::

Hmmm,

nerad začenjam prepir, ampak dejansko obstaja kabel HDMI v VGA.
Zakaj hudrija bi se ga ptoem uporabljalo?

lp

logout ::

Bi rekel da tisto ni samo kabel, ampak ima vmes "enčink" elektronike in temu ustrezno ceno.

L.p., Kloko

Volk| ::

ker je vga analogno, HDMI pa cisto digitalen? DVI mas tudi analogen

Ne širi krive vere! DVI je digitalen! Edina razlika med dvi in hmdi je da hdmi prenaša tudi zvok, kar dvi ne zmore
KLIK



Preden se deres, da kdo siri krivo vero, si malo poglej standarde. DVI je lahko digitalen, analogen ali oboje v istem konektorju.

L.p., Kloko


Se opravičujem, sem res šlampasto prebral:'(. Res obstajata obe varijanti.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zheegec ::

Kje imaš HDMI-VGA kabel in ali je pod 100EUR?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

11miles ::

Tukajle...


http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks...

in potem klikneš na produkt, vse lepo in prav...

na koncu piše da ne dela na laptopu, desktopu itd...

Kaj pa WD TV, WD Live, Xbox, Xtreamer....

isti kabel bi po moje lahko naredil preko vmesnikov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 11miles ()

NazgulRR ::

Seveda bi delalo...lahko bi povezal npr. WDTV in LCD monitor. Ampak nebi imel zvoka ;)...za zvok bi rabil še nek sprejemnik.

11miles ::

Zvok bi sel posebej...

hvala za odgovor...
ni ga pa junaka, ki bi to dejansko si že lastil in bi delalo?

jRk0 ::

ni sans da s tega dobis sliko iz VGA na hdmi za tak dnar. ce hoces da ti to dela, rabis nekaj drazjega, kar ma konverter not.
You fuck up once, you loose two teeth.

11miles ::

Mogoce se ne razumemo...

Jaz rabim dobit sliko s HDMI na VGA in NE OBRATNO, tko kot v topicu pise...

Primer, imam WD Tv, ki ima HDMi out in bi ga rad priklopil na LCD TV, ki ima samo analogni vhod oz. na projektor ki ima tudi samo VGA vhod.

obratno verjamem, da ne bi delalo.

BlaY0 ::

11miles pravi:
na koncu piše da ne dela na laptopu, desktopu itd...

Kaj pa WD TV, WD Live, Xbox, Xtreamer...
Za Xbox piše da dela. Amapk to nima veze s samim kablom ampak napravo, ki po tem kablu pošilja signal. Treba je poudariti, da je v tem primeru potrebna pretvorba iz digitalnega v analogni signal. Sam kable ti tega ne naredi. Pričakoval bi, da ima output naprave nek autosensing, ki na drugi strani prepozna input tip in spusti skozi temu primeren signal, se pravi ali analogni ali digitalni. Amapk ves ta mambo-đambo se mora zgoditi preden signal zapusti izhodno napravo.

isti kabel bi po moje lahko naredil preko vmesnikov...

Ja, to je res. Pin-to-pin transformacija bi bila po vsej verjetnosti enake, samo če bi to adaptersko sestavljanko priključil na hdmi output tvojega računalnika, bi na drugi strani še vedno bruhal ven digitalni signal, ki pa ga analogni monitor in CRT televizija ne zastopita.

Kar se tiče ostalih applianc naprav bi glede na njihovo ceno (okrog 100 €) pričakoval, da digital-to-analog logike nimajo vgrajene

Mogoče se sprašuješ kako to da pa pri Mac-ih dela displayport to VGA. Pri Apple-u prodajajo en adapter, ki pa je v bistvu aktivni konverter (notri ima čip in vezje, celo firmware za ta adapter se da nadgraditi) in zato tudi stane 30 €.

Skratka bottom line je, da s pin to pin transformacijo ne boš mogel doseči učinka pretvorbe digitalnega v analogni signal.

11miles ::

Hvala Blayo...

Spet k prvemu postu....

stekam da pin2pin pretvorba no-go oz. sama po sebi nic ne pomeni.
stekam tudi da imajo naprave nek sensoring, da dojamejo kaj priklapljas gor.

zakaj potem obstaja sploh kabel HDMI to VGA?

In ce prodajalci teh kablov zraven napisejo da ne deluje obratno oz. na laptopu, desktopu itd, kaj ostane razen medisjkih predvajalnikov)

jRk0 ::

xbox al pa ps3, ki mata vgrajene senzorje in lahko oddajata tudi analogen signal na hdmi izhod verjetno?=) ne vem=)

verjetno zato, da lahko recimo xbox priklopis na monitor, ki mas samo vga vhod (al pa projektor) ker preko coaxialnih ne bi slo
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

11miles ::

jaz tut ne...

dobim za sprobat pa sporocim...

sem mislil, da lahko kdo ze potrdi za ziher...

lp

BlaY0 ::

11miles: Lej, ne mešaj. Poglej si kako je HDMI konektor sestavljen. Ima 19 pinov in niti eden ni namenjen prenosu analognega signala (to je Red, Green, Blue, vertikalni refresh in horizontalni refresh).

Napisal sem ti zakaj obstaja tak kabel. Zato, da če imaš napravo, ki sama zmore detektirati kakšen signal je potreben ali pa če to nastaviš ročno, potem ta naprava pošlje na svoj output ali digitalni ali analogni signal. V sami definiciji pa to ni praksa v večini. Večina naprav na HDMI output lahko pošilja samo digitalni signal

Predstavljaj si napravo z dvema izhodoma in izhodnima konektorjema... en naj bi bil analogni drugi pa digitalni. Zdaj pa minimiziraj to napravo. To pomeni, da se losaš enega konektorja in samo v enega pripelješ oba izhodna signala, med katerima pa preklapljaš z ročnim stikalom.

11miles ::

nicely put...

hvala

BlaY0 ::

Sem šel pogledat specifikacije za Realtek 1282 (Xtreamer) ter Sigmo 8655 (WD Live) in ne podpirata VGA outputa in ne verjamem da bo zadeva s tem kablom funkcionirala. Xbox na drugi strani pa je v osnovi navaden x86 PC z ločenim GPU-jem (grafičnim čipom - nVidia) in tam bi verjetno to lahko delovalo.

il ::

Tu je HDMI to VGA kabel kjer mora naprava znati pošiljati analogen signal na HDMI in pa še HDMI to VGA kabel s pretvornikom, ki bi moral delati na vseh HDMI izhodih.

BlaY0 ::

In cena je seveda temu primerna...

Strojnik ::

Ali je možno iz DVI-ja na HDMI?

Opkow ::

da

Strojnik ::

Ali je ta kabel obojesmeren?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

11miles ::

Ne vem zakaj se nekdo ne opogumi pa zacne tole uvazat?

Ker dejansko obstajajo primeri, ko ima uporabnik neko nov hightech predvajalnik in na drugi strani TV, projektor.. ki ima DVI ze zafilan al pa ga sploh nima...

Sem ze razmisljal o xtremaerju pa tem adapterju, ki so tut vedno ceneje in ceneje...
PA si ze na 200e.
Za mal vec pa za mac minija rabljenga dobis, komur je do jabkov...

DeAtHfOrToLd ::

Se opravičujem, ker odpiram staro temo, vendar me zanima kaj se je iz tega izcimilo. Ker si tudi sam lastim wdtv pa bi rabil converter iz hdmi v vga.
Nekaj sem našel vendar pa me zanima če bi to šlo? Piše da naj bi bil čip ki pretvarja signal iz digitalnega v analognega.

http://www.ebay.co.uk/itm/1080P-HDMI-Ma...

http://www.ebay.co.uk/itm/1080P-HDMI-Ma...

http://www.ebay.co.uk/itm/1080P-Mini-HD...

hojnikb ::

delal bo najbrž, sam pazi, da vzameš tak model z zvokom (če ga rabiš) in hdcp (spet, če ga rabiŠ)
#brezpodpisa

DeAtHfOrToLd ::

Zvok bom tako ali tako potegnil direktno iz wdtv-ja na ekran tako da rabim ubistvo samo za sliko.

hojnikb ::

potem bo to kul kar si nalimal.
#brezpodpisa

DeAtHfOrToLd ::

hojnikb je izjavil:

potem bo to kul kar si nalimal.


Ok hvala za pomoč

hojnikb ::

čeprav kvaliteta slike zna trpet zarad konverzije..
#brezpodpisa

DeAtHfOrToLd ::

Bolj kot bi gledal preko av?

hojnikb ::

itk..
#brezpodpisa

DeAtHfOrToLd ::

Kaj slika bo slabša kot preko av ali boljša?

hojnikb ::

bolša..
#brezpodpisa

DeAtHfOrToLd ::

pol pa tk vredu :D

hvala še enkrat no :)

111111111111 ::

Jaz sem nabavil tegale: Klik

Priklopil sem nettop, ki ima samo HDMI izhod na star VGA monitor. Deluje. Ostalih kombinacij nisem testiral.

hojnikb ::

pa je dost izgub na kvaliteti slike ?
#brezpodpisa

111111111111 ::

hojnikb je izjavil:

pa je dost izgub na kvaliteti slike ?


Monitor je star, tako da se nisem ravno obremenjeval. Poskusil sem laptopa VGA in VGA in potem HDMI to VGA pa nisem opazil neke bistvene razlike.

Važno mi je bilo da dela.

Hayabusa ::

Ni več potrebno aktivno napajanje, ali velja slednje sami če imaš pretvornik ?

111111111111 ::

Hayabusa je izjavil:

Ni več potrebno aktivno napajanje, ali velja slednje sami če imaš pretvornik ?


Če sem čisto pošten video in slika nista v repertoarju mojih tehničnih znanj. Ponavadi delam po sistemu: A je slika? Je. OK. :)

Moj adapter nima dodatnega napajanja, zato sem ga tudi kupil.

mitkos ::

Takle kabel je kupil tudi moj sodelavec in potem se je čudil zakaj mu ne dela... pa sem mu potem lepo razložil, da je to nateg.

hojnikb ::

lol zakaj bi bil nateg..
#brezpodpisa

111111111111 ::

mitkos je izjavil:

Takle kabel je kupil tudi moj sodelavec in potem se je čudil zakaj mu ne dela... pa sem mu potem lepo razložil, da je to nateg.


Jaz sem prebral miljon tem na to temo, da je nateg, zato sem se s prodajalcem zmenil da lahko prinesem nazaj, če to ne bo delal. :) Nisem nosil nazaj. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI D (dual) to vga adapter

Oddelek: Zvok in slika
152350 (1280) meganboj
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927530 (14526) KTr1sk
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219649 (9162) kozorog
»

Kako povezati siol komunikator na ekran

Oddelek: Zvok in slika
183509 (3252) Siddh
»

Kateri kabel (povezava računalnika in plazme) ?

Oddelek: Kaj kupiti
153973 (3157) Okapi

Več podobnih tem