» »

Problem z internetom, torenti ne delujejo!

Problem z internetom, torenti ne delujejo!

dolenc ::

No pa da začnem:) . Imam wireles internet 1mbit, ponudnika hipkom. Pred kratkim je še vse delovalo tako kot bi moglo, imel sem edino problem z lagom v online špilih. Potem se je pa kar naenkrat problem z lagom nehov, pojavil se je pa drugi. In sicer za downloadanje torentov uporabljam Azareus kot client. Datoteka, ki jo snemam ima dovolj semen (preko 300) in še več soležnikov. Problem je pa ker se neče povezat niti na enega! Probov sem 7 različnih stvari, povsod isto. Napako pa doživim recimo tudi pri MSNju, če mi kdo pošlje recimo zahtevek za avdio pogovor ga avtomatsko zavrne. Če špilam kaj prek neta sem lahko host, tko da uplov/download dela. Kaj bi lahko bilo narobe?
In ja firewall sem že izklopu pa probal, tko da nisem imel portov zaprtih, pa se zadeva ni poštimala :)

P.S Help!!!!

SaXsIm ::

lahko da tvoj isp blokira določene porte. poskusi spremeniti porte v nastavitvah bittorrenta
SaXsIm

zu_dre ::

Problem je pri tvojem isp nimaš sm ti problem to sem prebral na drugih forumih

dolenc ::

Port random spremenil ene parkrat pa ne zaleže.

Samo ga je men šele zdej začel srat prej je blo vredu. Mogoče kak link do foruma kjer bi zvedel več?

zu_dre ::

waLkeR^! ::

Don't annoy me. I can be really really strange.

R33D3M33R ::

xperience: torrenti se ne uporabljajo samo za dolvleko nelegalnih stvari. Preko njih dobiš tudi gonilnike, linux distribucije in podobne brezplačne stvari, ki jih je tako lažje izmenjavat, kot pa metati na FTP strežnike :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

dolenc ::

Točno tako, torrent je izjemno uporabna zadeva, sam kaj k še zdej ne dela :)

Probov sem tud emule, pa je tud kar odpovedal, se neče sploh na server povezat, tko da res ne vem kaj je z mojo povezavo

pupsi1984 ::

oi. dolenc!
jz mam tud hip komunkacije in cist iste probleme k ti (prej mi je tud delal). delu sm neke scan pa mi pise da je port 6881 zablokiran oziroma rezerviran od IP-ja 212.118.66.164. Ocitno so na nam zablokiral doticen port al pa ga je nekdo na adressi 212.118.66.164 "rezervira oziroma preprosto usedu nanjl" (WTF?) Tako isto mi E-mule ne dela, prav tako porti zablokiran, a tebi MULA dela? dj mi sam se to povej, ce si ze podpisal pogodbo, ali so te dal na zacasno preizkusno dobo?
nism ravno zadovljen z delovanjem tega neta meru sm hitrost pa dobim
Communications 455.2 kilobits per second
Storage 55.6 kilobytes per second
1MB file download 18.4 seconds
MENE BOLJ ZANIMA KI JE TISTIH 1000 kilobits per sekund, TO JE KOMI POLOVIČNA POVEZAVA !!!!! ;( ;(
jz sm meru tukajTUKAJ :

dj zmeri pa povej kolk dobis, pa s kod si !

dolenc ::

Hehe, sem iz Novega mesta. Kako je meni povezava delala lahko prebereš TUKAJ. S tem da po tistem ko sem mel kaki mesec "popolne" povezave, ga je začel srat z lagom, v vseh igrcah. Grozno je blo, nisem mogu nč špilat online, download uplovd to je pa še zmer dober šopal. No zdej je lag čudežno zginil, pojavil se je pa ta problem z torenti in mulo. Sam internet pa špili pa šopajo zdej :). Aja pa še to, občasno imam take par sekundne izpade, klikenm na stran pa je noče odprt, pol pa kliknem še enkrat pa dela(kdo bi si mislu sem to doživu tud zdele med pisanjem), to je tud zdej na novo :).

Denarja pa zaenkrat nisem še nč dal:\ , od takrat ko so mi priklopel zadevo, ni blo ne nobene pogodbe, ne nobenga podpisovanja, ne nobenega plačevanja:D . Saj ena dobra stran povezave:). Ima pa še en kolega tole povezavo, mu pa dela tko ko mora, brez kakršnih koli izpadov, laga, počasnosti. Je pa res da mora on plačevat:D.

Mogoče sam še to, za snemajo uporablej Download accelerator, dost bolš vleče iz nekaterih serverjev, pa še resume podpera, če pride do disconekta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

pupsi1984 ::

sej men je tud povezava čudnezno poskočla in to si razlagam s tem, da so blokiral torrente in mulo (in s ohranil bandwith, razširli so pa en k....) . Ja isto mam tud jz občasne izpade k klikam k en bedak. Edin s čimer pa sm zadovoljen pa je, da nism tud še nč dal (pa mam to tud ene 2 mesca zdj:D). Aja ka unmu kolegu k plačuje delajo torrenti?
ajde

dolenc ::

Kako kolegu zdej dela ne vem, ker ga nič ne vidim, pa tud najbrš ga še ne bom hmal :).

Sem mel pa jst kakšen mesec res popolnega delovanja, vse je šopal, tko da ne vem, mal je čudna tale povezava.
Grem zdele si ene par p2p programov nasnet pa da vidm če sploh kej dela :)

Daedalus ::

No zdej je lag čudežno zginil, pojavil se je pa ta problem z torenti in mulo. Sam internet pa špili pa šopajo zdej

Zdaj veš, zakaj vam je ISP blokiral P2P porte...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dolenc ::

Jebenti zdej mi pa še ne dela več net;(( . Dans kličem na firmo če bojo kej uštimal:) .

Glede torentov bi se pa najbrš dalo rešit z proxijem, probam ko (če) bo net začel delat.

dolenc ::

Ok z proxijem se ne da rešit :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896470068 (20204) Rias Gremory
»

Hipkom.net internet povezava (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26820719 (9827) rontajzel
»

WRT54G v5.0

Oddelek: Omrežja in internet
302418 (1631) luser2
»

Kateri firmware uporabiti za router LinkSys WRT54G (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606803 (4876) plavko61
»

Počasen ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
262101 (1620) Radiant

Več podobnih tem