» »

Počasen ADSL

Počasen ADSL

IgiS ::

Zadne čase (2dni) opažam, da je download samo okoli 200-300 kb/s. Baje nadgrajujejo centrale v LJ. Sam sem vezan na Bežigrad. Kakšna podobna opažanja?
LP
IgiS

[t502] ::

Mislis v kbit/s ne?

Ja SiOL je nekaj menjaval operaterje zadnje dni...meni je tut hitrost padla pa sem iz Maribora. Zgleda, da je globalen primer :\

[t502]

scorpy ::

Jap, v Celju tudi. 2 dni že. Ampak danes je pa vredu.. zaenkrat..

DC- ::

ADSL je vse slabse. Ucer nism mogu gor , ker je po navedbah SiOLa zmankal ATM povezav na centrali in da morm mal počakat pa pol nazaj probat.
Hitrosti mam pa jz vedno 64kb/s ceprou bi bil zadovoln ce bi se dal to tud mal povecat.

DC-

RisTig ::

Jest tud opažam zmanjšane hitrosti. A ma kdo podatke kako laufa iz siola in arnesa....ker če tle ne gre 62-64KB pol je kriv zabasan ATM vod/vodi! DC- od kje si ti? Drugače pa za info....hitrost se spreminja in ni skozi enako slabo. Jaz sem preveril v istem momentu dl na 2 adsl-jih(bežigrad in center) in link kablu pa sem iz istega sajta(siol) dobival različne hitrosti v različnih urah. Sprobajte in malo pokomentirajte !!!

RisTig

pozorhudmaček ::

Oh,ja poln kur*c mam že tega ADSL-ja ups SIOL-a.Vedno počasnej mi dela.Če ste že čekirali tole povezavo:stran;noh moji rezultati so:
Raw speed of 101084.5 bits per second

Communications context
Like a rating by a carrier. kilo=1,000 mega=1,000,000
101.1 kilobits per second

Stored data context
Like on your hard drive. kilo=1,024 mega=1,048,576
12.3 kilobytes per second

Slabo kaj...Poglejmo zaenkrat še upstream(tole bo mogoče malo bolje)
Raw speed of 47794.6 bits per second

Communications context
Like a rating by a carrier. kilo=1,000 mega=1,000,000
47.8 kilobits per second

Stored data context
Like on your hard drive. kilo=1,024 mega=1,048,576
5.8 kilobytes per second
------------------------------------------------------------------------------------

Hmm,in stvar je vedno slabša.Zdej že 97.5 kilobits per second..:'(

Igis-tudi sam sem iz Bežigrad-a;oz.če sem natančen iz Ruske-ga car-ja.Če imaš kej časa bi te prosil da preizkušiš dotično stran in poveš rezultate.

A mogoče kdo ve kje bi SIOL-ovce kontaktiral oz.kje bi imelo največji učinek..

Hvala!

IgiS ::

Pozorh...: jest se 100m od Ruskega Carja. Sm že klicu na SioL, ampak tm je odbovor sledeč: pri nas kaže vse v redu, bla bla bla... Mogoče je mal zabasano, veste, ker vsi download-ajo ( ja valda!!)....Mislim, da se je povečalo št. uporabnikov, zato VERJETNO nadgrajujejo centralo. Če ne no za par dni boljše, dajte pokličite spet bla,bla,bla....
TOREJ NE VEJO NIČ, OZ. JE TREBA DOBITI INFO. OD ČLOVEKA, KI SE NA TO SPOZNA IN NE OD HELP LINE
LP
IgiS

DC- ::

Jz sm iz LJ bezigrad vezan sm pa na cigaletovo , k je kksne 500m stran.

DC-

[t502] ::

Vse skupaj zelo niha. Vceraj sem si downloado NOX z vsemi dodatki pa sem mel povprecno hitrost 58-64kb/sec prez kaksnega time-outa.

Torej sigurno nadgrajujejo ;)

[t502]

MUC ::

Pozorhudmaček: Samo tisti k nima pojma čekira na ta način svojo hitrost ! Testiraj SiOL - > tvoj modem , ne pa Amreika -> tvoj modem .. jao jao

Drgač jest dobim take rezultate :

Raw speed of 1076413.6 bits per second

Communications context
1.08 megabits per second
Like on your hard drive. kilo=1,024 mega=1,048,576
131.4 kilobytes per second

Kar je recimo 2x počasnejš kr je v resnici hitr moj modem , tko da vidš da tko ne gre testirat

NoUse4AName ::

ja se, dvomim da ma SIOL dovol dober link za vse ADSL-arje. Omrezje majo 3x prezasedeno.

MUC ::

Tujina zdej šiba s svetlobno hitrostjo, od kr so se prklopl na KPN QWest evropsko optično mrežo, saj men no ..

IgiS ::

MUC : zakaj ne moreš testirati hitrosti v tujini?? Jest na primer testiram hitrost na www.dslreports.com in je bil download zadnje dva meseca KONSTANTNO 57-64 Kb/s, zdaj pa NE preseže 35 KB/s. Zato mi ne govort, da tujina dela z svetlobno hitrostjo ( vsaj na SioL-u NE!!)
LP
IgiS

MUC ::

A si se kdaj vprašal, da je mogoče server na drugi strani prezaseden? .. ZATO se nikoli ne testira hitrsoti modema na ta način, ampak s tem testiraš le hitrost najšibkejšega člena na poti med tabo in oddaaaaaaaljenim serverjem ... ta člen je lahko kjerkoli (LAHKO, povdarjam LAHKO je tudi SioL ta člen, samo večinoma ni), vi pa potem samo SIOL SUX pa ADSL SUX .. mal ste blentavi k tko testirate in pol ne znate analizirat rezultatov na pravi način.

cyber ::

http://www.speedguide.net na tem naslovu stestirajte svojo povezavo kliknete na Tcp -Ip analizator

HellGiven2k ::

mah a veste kaj jebite se vsi
pr nas dostop ni mogoč in pomojem še lep cajt ne bo (7 km od lj.).
a je kšna razlika če ti odpre stran v 0.5s al pa v 1s. Downloadate pa lahko itak ves cajt !!!!!!!!!!!!!!!!!
Pizda ne pa jazst ki skačem če mi downloada z več kot 3.5 k/b (ne k/B je razlika)

IgiS ::

MUC: deloma se strinjam z tabo, po drugi strani pa mislim, da nimaš čisto prav.
1. server na drugi strani je DS3 (45mbps)
2. napravil sem sigurno več kot 50 testov v dveh mesecih, pa dll ni padel pod ~ 57 Kb/s
3. čudno, da ni samo meni padlo v oči počasnost povezave ???
4.moja pripomba glede povezave se nanaša na promet s TUJINO!!!! domači promet je OK!!!!!
Tako nisem blentav samo jaz ampak si tudi ti MUC skupaj z SioL-om
LP pa brez zamere
IgiS

||_^_|| ::

dejstvo je da se je v enmu mescu povezava upočasnila..dost..

NoUse4AName ::

vec kot je uporabnikov hujse bo.

rang3rus ::

Razen tega, da vcasih za 5-10 minut sam net ne dela, (lahko se povezem, ampak je vse mrtvo, to se je dosedaj zgodilo 4 krat) mi dela adsl vedno brez problema in s polno hitrostjo.





OldSkul ::

Ko bo enkrat (OPA!) adsl V MOJEM KRAJU bo letel to pa predvsem zato ker že zdaj lahko prešteješ Lastnike Isdn na eno roko!

NoUse4AName ::

hehe ce je tak malo ISDNarjev kaj mislis da se jim bo dal zarad teh par ljudi centralo menjavat?>:D

ToniT ::

Saj jim ni treba menjat centrale, samo razcepnik, ki loči ADSL in ISDN dajo na linijo, pa je...

Quickbeam ::

hmm jaz sicer nimam adsl ampak 56k modem pa bi vseeno rekel kakšno o siolu... Zadnje dni (tedne) sploh ne dela tujina, sicer sem bolj poredko na internetu in to večinoma zvečer ampak res sem lahko vesel če tujina *sploh* dela. Jeb*** siol u tri krasne račun dobiš pa tak da se ti bliska v riti!

Tr0n ::

tudi pri ARNESu so imeli zadnje case probleme...

PsiHO ::

tron ne seri.

men vlece od 5 do 7k na sec.
skor tok k isdn.kaj je tle narobe

siol pa kumi 4.5 potegne,hahaha
i fell the need, the need for mhz speed

Radiant ::

najvecji problem v sloveniji kar se tice povezav so veze z tujino in tega Siol nebo tak hitro resu ker je zakup take povezave predrag za njihove delnicarje ki hocejo samo eno!
DNAR DNAR DNAR!Dokler se to ne bo spremenilo bos v sloveniji mel ADSL hitrost v tujino pa ob sreci hiter ISDN!;(;(;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blokiran KKS speedtest

Oddelek: Omrežja in internet
202335 (1449) Hux
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35718897 (12262) MEDENA
»

Test hitrosti ADSL preko spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
256832 (6239) [Eraser]
»

ADSL problem

Oddelek: Omrežja in internet
121467 (1190) mich
»

končno.....ADSL!

Oddelek: Omrežja in internet
211594 (1145) MUC

Več podobnih tem