» »

Kateri firmware uporabiti za router LinkSys WRT54G

Kateri firmware uporabiti za router LinkSys WRT54G

«
1
2

barabl ::

8-O 8-O Pri brskanju po forumih sem opazil,da obstajata dva,če ne celo več izdelovalcev firmwarov za router Linksys WRT54G in sicer sem zasledil originalnega,kateri se nahaja na proizvajalčevi strani in Sveasoftovega ( Sveasoft AleHamy 6rexxx ) .V zvezi z tem me zanimajo izkušnje uporabnikov tega Routerja,predvsem me zanima,kateri je bolj usklajen za prenos datotek z p2p in torentom?Pa seveda vsakemu heckerju,ki ima pet minut časa tudi ni treba brskat po mojem računalniku ( priporočljiva varnost ).8-O 8-O 8-O

OldSkul ::

HyperWRT bo še najboljš zate. Ga imam tudi jaz in dela zelo dobro. Laufam pa skoz torrente.

ABX ::

Firmware za ta router je zasnovan na linux-u zato imaš toliko izbire.

Jaz uporabljam uradnega vendar so z torrenti težave. Bo treba probat tega od HyperWRT, ker naj bi podpiral telnet (reboot ukaz predvseem).

Več kot 3-4 dni zapored ne dela pri 24h download-u.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

barabl ::

;) :\ :\ Trenutno imam sicer nameščenega originalnega 3.03 v6,sam se mi zdi da stvari mal počasi letijo na torentih,bom probal Hyper WRT 2.0b4,če pa kdo ve za novejšega,ker mi je nekdo priporočal Sveasoft AleHamy 6rc( katerega mi bolj priporočate,Hyper WRT ali AleHamy ?), pa se priporočam za informacije,tu pa za vse,ki želite experimentirat,dve strani z različnimi firmwari za ta router in sicer:http://www.numbski.net/software/wrt54g....
www.wrt.54.com pa poročajte o rezultazih,da bomo na koncu ocenili,kateri firmware,je najboljši za Torente in P2P prenose.:\ :\ :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

barabl ::

sadarj79 katero verzijo imaš nameščeno,jaz sem na https://sourceforge.net/project/showfil...
našel verzijo Hyper WRT 2.1.b1_G zanima me pa ali so beta verzije zanesljive in kako delujejo ( stabilno ali nestabilno ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

Ziga Dolhar ::

Pa človek, o kakem "Sveasoft AleHamy" ti govoriš? A je to en arabec al kaj?

Alchemy.
https://dolhar.si/

ABX ::

Sej ni problem v hitrosti prenosa (če si seveda nastavil port forwarding za torrent-e). Ampak router enostavno zariba, sicer ne takoj ampak zadeva počasi degenerira.

Ne pomaga nič drugega kot hard-reset.


Če je kdo probal kak alternativni firmware naj poroča uptime routerja pri 24/7 download-u z half ali full speed linije.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OldSkul ::

Tukaj je uradna stran od HyperWRT!

Drugače pa jaz lahko povem kako je če imaš router 24/7 ter torrenti cele dneve. Zadeva dela perfektno. Dela tudi če imam 10 torrentov odprtih in to pri polni hitrosti 220 KB/s in se ne hecam. Meni deluje. Treba pa imet najnovejši firmware, čeprav jaz z P2P nikoli nisem imel težave, niti z original firmwarejem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

ABX ::

Meni po 2-3 dneh enostavno začne crkovat povezava, na začetku le par pingov, kasneje pa neha delovat. Probal pa sem že vse uradne firmware.


Pomaga samo hard-reset.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kekec ::

No aje že kdo sprobu to tazadnjo verzijo 2.1b1 na routerju v 2.2???

bradek ::

Tolikokrat je ze bilo to napisano... problem je v stevilu socasnih povezav ki jih router zmore (ozko grlo: pomnilnik in cpe), razlicen softver razlicno rezervira prostor za tcp povezave v pomnilniku in zato je posledica usuvanje/neusuvanje routerja. HyperWRT je imel v eni verziji celo razsirjeno iz 1k na 4k povezav, ampak je potem clovek odstranil ta patch ker mu je delal velike probleme v drugih delih softvera.

Kekec ::

Men se zdi da sem nekje zasledil da ima ta firmware reboot opcijo kar bi tudi prav prislo???

ABX ::

Osebno nisem še probal ta firmware, vendar načeloma se telnetaš na router ter napišeš reboot.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tec ::

Jest imam satori in mi p2p dela brez problemov. Se mi je pa vcasih router stalno obesal, dokler nisem dal ta fw gor. Telnet oz. ssh tudi dela

Kekec ::

Ja sam če sem prav seznanjen ta Satori ne deluje najboljš na routerju z verzijo 2.2, mogoče pa se motim ... katero verzijo imaš?

tec ::

Jest mam ver 2...in dela ok.

barabl ::

Folk jaz imam sedaj nameščeno verzijo HyperWRT_2.1b1_G in se uradna verzija od Linksysa v 3.03v6 sploh ne more primerjat,pa mi vi kr solte pamet o oskem grlu routerja,jaz že tri dni laufam torente z 384KBps,pa zadeva še zmeri špila,sam pri uradni verziji,se mi je pa zdelo,da ni šlo tako hitro.

tec ::

Ozko grlo ni router, ampak hibridi, ki imajo zraven se wlan. Jest sem imel mnogo tezav tako z wl-500g kot z wrt54g. Sem probaval vse mogoce nacine, pa ni bilo nic bolje. Takoj ko sem pognal mulo se mi je router obesu...isto je bilo z torenti al pa dc. Potem sem dal gor ta fw in omejil povezave v klientih, da je vsaj malo delalo. Sedaj pa linksys uporabljam samo kot ap..za router mam pa enga pentiuma.

barabl ::

Jaz router Linksys WRT54G uporabljam v LAN vezavi z zgoraj omenjenom firmwarom in tako torenti,kod mula mi delajo brez težav,odprte mam porte,katere sem seveda tako v emuli,kod v torent programih spremenil,ker so standardni ponavadi zaprti že s strani internetnih ponudnikov.Pri požarnem zidu pa imam obkljukan samo požarni zid,ostalih funkcij pa ne,ker mam na računalniku tako ali tako še Bitdefender požarni zid in včeraj sem načrtno downloadal 12 filmov preko torenta in 3 programe preko mule in zadeva je špilala super,manka mi sam malo več uploada.Imam pa kabelski internet 3072/384Kbps>:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

plavko61 ::

Mislim da sem nekje na netu videl da bi naj Linksys WRT54G z enim firmwarom podpiral tudi QOS (bandwith limiting) . A ima kdo izkušnje z tem.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

tec ::

Satori-4.0 v2.07.1.7sv ima tole

micron1 ::

Zdej pa še eno vprašanje oz bolje rečeno anketa:
Kaj vi mislite?
Bi ruter Linksys WRT54G dobro delal z:
2x EMule
2x DC
1x Torrent
Pa recimo da je na ruteru en kul firmware z qos ali kaj podobnega
da bi se še surfat dalo?

ena mula, en dc bi skos laufalo drugo pa samo občasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: micron1 ()

OldSkul ::

Ena mula + Bittorrent dela brez problema po več dni naenkrat. Vendar, da bi pa dve muli plus dva torrenta naenkrat laufal, pa ne vem, če bi delalo.

tec ::

vsak hibrid se ti bo usul ob takih povezavah. Predlagam eno masino in linux router gor.

micron1 ::

Katero distribucijo pa predlagaš?
Meni je ful pomembno da podpira QOS!
Ali karkoli podobnega kar paketke razvršča po prioriteti, da p2p ne ovira surfanja!
(Če ne pol mi je switch na ADSL-ju za 4 ljudi boljši.)

Dzonson ::

se strinjam z Bradekom in ozkim grlom. lahko je se nevem kako dober firmware pa ne bo veliko pripomogel pri torrentih in podobnih dl-jih. ce cpu ne zmore, pac ne zmore.
najvec pa boste iz routerja izstisnili z OpenWRT firmware, kjer si lahko poljubno izbirate module.

pa previdno pri namestitvi

firmware, ki ga trenutno uporabljam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dzonson ()

micron1 ::

mislil sem na distribucijo linuxa za računalnik ne za router

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: micron1 ()

OldSkul ::

OpenWRT ni primeren za začetnike. So tudi drugi zelo dobri firmwareji - HyperWRT, Talisman, DD-WRT...

micron1 ::

Ima mogoče kdo kake podatke koko močan procesor in koliko rama ima ta router?

StratOS ::

- Multiple vulnerabilities in router Linksys WRT54G -


SecuriTeam has reported that five security
problems of different types have been detected in Linksys WRT54G devices
-systems that are a combination wireless access point, switch and
router-, which are resolved in version 4.20.7.

Systems with firmware versions 3.03.6 and 3.01.03 are those that are
affected by these vulnerabilities, which lie in different HTTP service
components that allow the device to be managed. An unauthenticated
attacker could exploit these flaws to gain total control over the router
and accesses the network to which it is connected.

The vulnerability is corrected in version 4.20.7, which can be
downloaded from: Here
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

SkIDiver ::

Kako dotično izvest firmware upgrade?

Je lahko router povezan na net, wirelles vklopljen? Skratka potrebujem informacije v kakem stanju delovanja naj bo, da ne bo slučajno med operacijo podlegu smrti:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

zlatko ::

Na strani hyperWRT ni firmware-a za podrazličico WRT54GC, ali obstaja firmware tudi za ta router na kakšni podobni hyperWRT strani in je uspešno preizkušen z vaše strani?

sinko999 ::

lej jaz izvajam upgrade routerja preko wi.fi-ja kar sicer ni priporočljivo potem pa še sosedu rečem da na koncu zresetira router in zadeva dela, do zdaj sem ga že talo flash-nil 30 krat, bolj kritično je da ne sfali elektrike ko se router update-ta pa še potem se ga da z triki nazaj oživeti.

LP
Ni? ni ve?no !

Cy1 ::

Naj mi nekdo razlozi kako videm verzijo wrt54g routerja.
Cy1

Ziga Dolhar ::

Pogledaš na nalepko na dnu ruterja.
https://dolhar.si/

TRIROG ::

tko je ... Alchemy je prlezu do 1.0 verzije in je free ... zdej se pripravjla nek talisman firmware ki pa po mojem mnenju ni nevem kaj ...

morm rect da na mojem Alchemyu dela router bp, nanj je povezana masina na kateri 24/7 laufa Mula, router je v Hybrid modeu, povezan z ASUSOVIM WL-500g, in dela BP ...

poglej si tukaj ... http://www.linksysinfo.org/

Kako pa dela Hyper WRT pa ne vem... mogoce bi se za take stvari obrnu se na www.wlan-sat.com

sinko999 ::

Tako malo za informacijo, emula je zelo prijazna do routerja ker ne odpre dosti portov, bolj težko router prebavi bittorent protokol ker tam je pa dosti več povezav odprtih, vzami dd-wrt firmware zato ker se redno dela na njem vsi ostali trenutno nekaj stagnirajo, pa forum comunity je zelo močen.

LP
Ni? ni ve?no !

_Dejan_ ::

pozdravljeni,
jst si lastim ta router Linksys wtr54g v5 in me zanima če lahko gor naložim HyperWRT firmware?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

sinko999 ::

seveda zakaj pa ne greš lepo na njihovo stran si ga dol potegneš greš pa ga updataš pa imaš hyperwrt FW na routerju
lahko pa tudi uporabiš dd-wrt FW ki ima vse lastnosti od hyperwrt plus tega da še ima več popravkov in novejše dele originalnega FW od linksysa in ja FW je tudi v slovenščini ...

LP
Ni? ni ve?no !

_Dejan_ ::

Hm zdele sm mal brskal po drugih forumih in sm bral da se kao ne v5 ne da dat drugih firmwarov... Sam ne vem a je to res al ne, k probavat dokler nism siguren ne grem...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

b ::

Ne mores.

verzija 5 ima samo 2MB flash in 8MB RAM. Originalni firmware ni vec Linux ampak vxworks.
Glej tu.

Baje da sedaj obstaja wrt54gl (l kot linux :), s katerim se da se vedno delat zanimive stvari.

Moje sozalje za v5. Mogoce ga pa lahko se vrnes ali pa prodas naprej.

Armanee ::

micron1: Coyote Linux jst uporablam. Laufa na 486 brez HDD z 8 mb rama. Zdele bo minil 5 let odkar ga mam, sesuje se pa če zmanka štroma al pa če ga jst kej poserjem k se učim na njemu delat. Skratka dela 24 ur na dan, fura omrežje z 10 računalniki in p2p programi (2x emule, 2x torrent, pa še sestra me ene programe za musko, k se ne spomnem imena).

cl# uptime
9:58pm up 103 days, 43 min, load average: 0.00, 0.00, 0.00

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Armanee ()

_Dejan_ ::

hm, jst mam pa en majhen problem z mojim routerjom. In sicer zalaufal sem program Azureus in je od začetka full počasi downloadal cca. 50kB/s nato pa je povezava kr zaštekala niti IE več ni delal. No nato sem ga izklopil in ponovno vklopil in ponovil zadevo in je blo isto nato sem probal resetirat router vendar ne pomaga. Zdaj ne morm pridet tudi v njegove nastavitve preko 198.168.1.1 (mi sploh ne pokaže okna za user name in pass) niti povezava več ne dela. Na routerju utripa lučka Power. Kdo ve kaj morm naredit da bo normalno deloval?

P.S. Lučka za Internet gori WLAN se vsake toliko časa prižge, power par sekund utripa nato za par sekund gori in spet prične utripati. Tudi una lučka ki je na gumbu za hitro nastavitev zaščite WLAN povezave ne gori več Prej je gorela oranžno/rdeče zdej pa sploh ne gori.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

cryptozaver ::

> verzija 5 ima samo 2MB flash in 8MB RAM. Originalni firmware ni vec Linux ampak vxworks

s kje je pa ta v5 razvidna? Ker prodajalci tega podatka ne navajajo.

b ::

Iz serijske stevilke lahko ugotovis, kateri revision imas.

tule sicer ni napisano za v5, ampak za vse prejsnje, tako da lahko v stacuni preveris, preden kupis. Za nakupe prek neta pa to verjetno ni ravno uporabno :)

cryptozaver ::

Sej glih zato sprasujem... Nameravam nakupit v enaa. Upam da bojo tolk fleksibilni ;)

darkolord ::

Mimogrede, na tem forumu se veliko debatira o tej napravici

Aja, pa (hitrost) procesorja ni tisto, kar vam (nekaterim) dela tezave pri vec povezavah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BigWhale ::

Meni pa vsaj zaenkrat original firmware zadovoljivo dela... mogoce zato, ker ga uporabljam izkljucno kot AP... router je pa 'taprava' kista ;)

chameleon ::

Mene pa zanima kateri fw je najstabilnejši.
Hitrost mi ni tako pomembna, na router bodo priklopljeni trjie računalniki, en od njih bo 24/7 laufal bitcomet. Sestra rabi samo msn in internet tretji računalnik pa bo občasno laufal špile prek neta (v tem času lahko tudi izklopim bitcomet).

Kakšni predlogi?

_Dejan_ ::

hm, no dobil sem novega in dones zalaufam spet torrente in se je po cca. 30 min router obesu. WTF? Na router je prklopljen samo en rač. Nato sem ga probal pingat in ni blo nič.
Slikca:


Pomakal je edino reset. En qrc so vredni ti novi LinkSys routerji :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335072 (4017) Spajky
»

Wireless linksys router prekinja!

Oddelek: Strojna oprema
323838 (3147) Blisk
»

WRT54G v5.0

Oddelek: Omrežja in internet
302422 (1635) luser2
»

Wireless problem!

Oddelek: Omrežja in internet
292436 (1816) pujsek_
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
342576 (2102) Venturer

Več podobnih tem