» »

WRT54G v5.0

WRT54G v5.0

_Dejan_ ::

Zivjo mene pa zanimajo mnenja lastnikov Linksysovih Routerjev WRT54G v 5.0
Jst ga imam vendar nism z njim nič kaj zadovoljen. Probleme imam ko puorabljam torrente in sicer recimo laufam Azureus in mi po približno 30min do 1h povezava zamrzne. To zgleda tako da mi lowda naprej normalno z par sekundnimi prekinitvami (download pade na 0kB/s) Mailov ne morm z outlokom preverit. Potem Internet Explorer ne odpira strani. Če pingam www.arnes.si so pingi okoli 20-30ms kar je ok glede na to da je medtem download okoli 120kB/s.
En router sem že menjal ker je crknil ko sem ga 2x resetiral ta pa je zdržal že 4 resete:D Če ne uporabljam torrentov deluje normalno. Nanj pa je priključen samo moj računalnik, probal sem z dvema različnima mrežnima karticama vendar je isto...
Kaj lahko naredim da bo izginilo to "zamrzovanje"?

LP,_Dejan_
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

DominusSLO ::

Bios update je nujen, če še nisi.

_Dejan_ ::

ja vendar ne obsatja noben firmware za ta router...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

tec ::

Jest sem ga dobil v garancijo iz 1.2 verzije. Meni dela dc in mula naenkrat, pa ni nobenih tezav. Prej pa mi je stalno zmrzoval. Zal je pa res, da ni modanih fwjev, ker 5 verzija ne laufa vec na linuxu.

_Dejan_ ::

zdej sm dubu dal en novejši firmware gor pa bomo vidli kako bo.
A mogoče kdo ve kako se znebiti tega:
 povezava.JPG

povezava.JPG

ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

PaJo ::

Tako da na routerju ugasnes uPnP podporo, ampak v tem primeru ti bodo dolceni programi delovali zelo tezavno, recimo kaki MSN dela probleme brez upnp in se kaksna druga zadeva bi se nasla, ki brez upnp podpore deluje otezeno.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

_Dejan_ ::

Pismu k to sm naredu tako da sm neki omrežje konfiguriral zdej pa kr ne morm izklopt...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

_Dejan_ ::

No evo še vedno so težave kljub novemu firmwaru...




Kaj naj naredim da bo nehalo zafrkavat?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

_Dejan_ ::

No a ni nobenga majstra k bi znal pomagat?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SpecialK ::

Jaz imam V5.0 pa mi dela ok..

Če si flashal firmware na 1.00.2 je priporočljivo, da narediš Restore Factory Defaults in potem na novo nastavi router. Mogoče bo pomagalo :)
Sicer ne uporabljam torrent klientov ampak emule mi ne sesuva routerja in deluje normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpecialK ()

_Dejan_ ::

Sem dal restore factory settings in nič ne pomaga. A je treba kej posebnega nastavit? In izklopit?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SpecialK ::

Jah nevem jaz nimam posebnih nastavitev...
DHCP server imam izkloplen, ker znotraj mreže vse IPje ročno nastavljam.. pri wireless imam channel 11 in G only.. security imam WEP.
SES imam izklopljen pa ene 8 portov imam forwardanih na računalnike v mreži.. UPnP pa imam uklopljen. Sicer pa Azureus sam odpria porte prek UPnP kot sem prebral nekje. Tako da uklopi UPnP v routerju in v WindowsXP --> http://www.bitwiseim.com/docs/UPnPWinXP...
mogoče bo pomagalo :)

_Dejan_ ::

Evo enablal sem UPnP. Vendar še vedno serje...

V setupu imam nastavljeno PPPOE povezavo
Keep Alive: Redial Period na 30sec.
MTU: AUTO
DHCP server imam že skos izkloplen.
Host Name in Domain Name je prazno.
V Advanced Routing je nastavljen Gateway

Wireless mam disablan ker ga ne uporabljam.

V security sem izklopil: Filter Multicast, Filter Internet NAT Redirection in Filter IDENT(Port 113) in je mace boljše (zašteka vendar mi ni potrebno resetirat modema la počakat minutko). V VPN je vse na enable.

Access Restrictions je disablan

Applications & Gaming:
Mam v Port Range Forward vpisan port od BitCometa
V Port Triggering nimam nič vpisano.
DMZ in QoS sta disablana.

Administration:
V Management mam UPnP enablan
Loge disablane

Ko deluje normalno zgledajo Moja omrežna mesta tako:
 - 1.JPG

- 1.JPG



Ko pa zašteka pa zgine WRT54G in zgleda tako:
 - 2.JPG

- 2.JPG



Kaj naj še spremenim v nastavitvah?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SpecialK ::

Hm nimam idej več. Nesi nazaj router tam kjer si ga kupil pa poglej če imajo slučajno V2.0 -- V4.0 pa dej gor potem HyperWRT firmware. Ali pa še malo počakaj da Linksys izda kakšen nov "bolj" stabilen firmware za ta model.

mpucel ::

Jst mam tud wrt54G V5. Mam pa naslednji problem. Vsem dela lepo, razen na www.arnes.si ne morem dostopat.Tud arnesovega maila ne morem prebrat.Če se povežem brez routerja lahko dostopam do www.arnes.si...Naložen imam originalen firmware. Nobenih omejitev nimam nastavljenih. še firewall izklopoljen.
Router sem že enkrat resetiral pa ni nič pomagalo

Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo narobe?.

TEDY ::

Jest mam enak router, samo mal starejšo verzijo in sem imel enako probleme, da nisem mogu gledat internetnih strani in sem imel probleme s povezavo, problem je bil v firmwareu, probaj si nastaviti MTU (na routerju in na kompu) na 1492.

zajc ::

Problem je, ker privzeto WRT54G podpira samo 1024 ip_conntrack_max (karkoli to že pomeni). Problem so P2P programi, ki uporabljajo ogromno povezav in hitro dosežejo MAX mejo.

Inštaliraj Hyperwrt firmware ( http://www.hyperwrt.org/) ali kakšen drug firmware, ki to podpira (dodal po tem ko me je sadarj79 razp...) in v STARTUP skripto vpiši

echo 8192 > /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max

Za bolj natančno razlago kaj ip_conntrack_max je, pogooglaj.

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zajc ()

OldSkul ::

Dej zajc nehi s takimi. Ker tale firmware ne paše na v5.0 router.

zajc ::

sadarj79: Lepo se obnašaj in ne bodi prekleto "pameten" in raje ponudi kakšno pametno rešitev |O

_Dejan_: Poišči odgovore na to temo na forumu http://www.dslreports.com/forum/linksys. Večino rešitev je za druge routerje, vendar je pri vseh podoben primer. Če prej omenjeni firmware ne "paše" gor, si namesti firmware s katerimi lahko dostopaš do startup skript ali pa reši preko telneta. Prej sem pozabil omeniti, da preveriš v telnetu ali pa v "firmware", ki to podpira, koliko ip_conntrack_max imaš z ukazom "cat /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max".

PARTyZAN ::

Zajc: v5.0 ne laufa vec linuxa ;)

zajc ::

Potem se pa vsem opravičujem (sploh sadarj79-u 0:) ), ker sem bil 100% prepričan, da WRT54G v5 še vedno uporablja Linux. Sem mislil, da so v verziji v5 nadgradili hardware, ne pa software.

Tista rešitev velja za verzije WRT54G, ki imajo nameščene Linux. Upam, da bo to pomagalo tistim, ki imajo probleme na Linux verzijah.

Še enkrat 1 veeeeeeeliiiiiiiiik sorry 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zajc ()

_Dejan_ ::

ja tako kot so že prej povedali v5.0 nima več linuxa gor tako da trenutno ni nobenih modanih firmwarov... Jst sm mojga vrnil v trgovino in bom sedaj neredil router iz enega starega računalnika...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

bajker ::

V5 uporablja nov sistem, VxWorks, ki nima več z Linuxom nobene veze in je milo rečeno POS, torej Piece Of Shit in ga ne kupujte, dokler pametnjakoviči ne izdajo kak uporaben firmware. Mula ga hitro sesuje, da o torentu ne govorim, povezava pada, višek pa je, da ne deluje z njihovo lastno brezžično kartico, WUSB54G. Usposobil sem jo šele po hudih mukah, njihov opevani Izi Secure Setup pa kartico tako sesuje, da je je potrebno izštekati iz USBja in ponovno vključiti. No, še vedno deluje pa zelo nezanesljivo in povazava rada pade. No, vse to sem delal za kolega, ki sem mu dotično opremo svetoval, a je ravno toliko mutil, da je fasal to katastrofično V5. No, zaključek je ta, da je router nesel nazaj in imel srečo, dobil je V3.1, kjer vse dela brezhibno, z WUSB54G vred.
Sicer pa, jaz imam Zyxla 334WT, kjer vse dela out of the box.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajker ()

bajker ::

Ha, ha, ha, človek ne more verjeti. Na DSL Reports sem prebral, da Linksysova podpora pri težavah z V5 svetuje kupcem, naj ga vrnejo in poskušajo najti starejšo verzijo :D .
No, tole bi znalo priti prav, Kako identificirati verzijo glede na serijsko številko, ki je, vsaj upam, napisana na škatli.

Spc ::

Jaz še vedno prisegam na pc kot gateway.
:))

CCfly ::

Ne samo da ima v5 rahitičen firmware tudi RAM-a in flash pomnilnika ima enkrat manj.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

luser2 ::

Nekaj sto MHz proc, 64Mb RAM, 2 x ethernet, CD-ROM, floppy + http://m0n0.ch/wall in zadeva dela bolje kot vsi tamali routerji skupaj. Traffic shaper je "must have" za asimetrične linije, p2p programi se sploh ne poznajo pri velikem številu povezav ...

PARTyZAN ::

Se pozna pa

1. Pokurneji strom
2. Prostor, ki ga kistica zavzame
3. Hrup
4. Vzdrzevanje

Tele mini fool-proof resitve so vedno boljse...za moje potrebe je WRT54G v2.2 z alchemy fwjem cist kul. Pa uporabljam tudi po vec P2P programov istocasno. ;)

OldSkul ::

Linksys WRT54G 2.0 ma recimo 200Mhz proc. Dela vse gor. P2P tudi celo Mula in Bitcomet skupaj na polno. Nimaš boljšga.

PARTyZAN ::

Procesor ni ovira itak nikjer. Poglej moj load avg pri BTju in muli: load average: 0.16, 0.04, 0.01

luser2 ::

Pri 10Mbps npr. je procesor še kako ovira, tale WRT54G zmore samo kakih 8 do 9Mbps paketkov premetat in WAN na LAN stran. S številom povezav, ki jih lahko dela eMule, pa ta številka še pade.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS WL-500g Deluxe ali Linksys WRT54GL

Oddelek: Kaj kupiti
122097 (1820) pujsek_
»

Ruter linksys wrt 54-gc

Oddelek: Omrežja in internet
112065 (1795) Vice
»

Kateri firmware uporabiti za router LinkSys WRT54G (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606807 (4880) plavko61
»

wrt54g kaputt???

Oddelek: Omrežja in internet
161533 (1030) _Dejan_
»

Problemi z mrežo in morda še čim

Oddelek: Omrežja in internet
7880 (719) frenk

Več podobnih tem